Skocz do zawartości

G20 320i Xdrive Portimao + Shadowline


szczupakwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,


Nadeszła pora na mnie, moje pierwsze BMW (właściwie pierwszy naprawdę mój samochód). W kwestii silnika decyzja padła na benzynę 320i z napędem Xdrive, samochód miał być wszechstronny, w planach wypady w Alpy i w Tatry, a RWD jeszcze by kusiło do przeginania w zakrętach :mrgreen:

Mogę zdecydowanie polecić salon Inchcape Warszawa - samochód zamówiony 30.06 a odbiór nastąpił już 19.08. Pozdrawiam pracowników salonu jeżeli jacyś czytają te wypociny :D

Początkowo (jak widać w konfiguracji) samochód był zamówiony w kolorze Mineral Grey, ale dosłownie na kilka dni przed zmianą statusu na produkcyjny zdecydowaliśmy się z bratem na Portimao. Spora tutaj zasługa kolegi Leeo i jego galerii - w połączeniu z pakietem Shadowline wygląda po prostu nieziemsko, a mineral grey sprawiał wrażenie nudnawego. Poza tym Portimao Blue w zależności od rodzaju światła zmienia odcienie od głębokiego fioletu do granatowego i to mi się w nim najbardziej podobało.

Mieliśmy trochę rozterek jeżeli chodzi o wybór lamp, ale ostatecznie po przetestowaniu Laserów w testówce i po tym jak zorientowałem się że w LEDach o rozszerzonym zakresie wewnętrzne soczewki to atrapy szarpnęliśmy się na Lasery i nie żałujemy ani złotówki, wyglądają obłędnie, mimo że na razie nie miałem okazji przetestować ich w "naturalnym środowisku" czyli pełnej ciemności na jakiejś krajówce albo w lesie.


Na razie samochód ma przejechane raptem 300 kilometrów, od razu po odbiorze trafił do studia detailingowego Warszawski Błysk, które z całego serca polecam, na 5letnią powłokę FX Protect Hypernity z właściwościami samoregeneracyjnymi, a oprócz tego maska + zderzak + lusterka + wnęki klamek + próg załadunkowy zostały oklejone 10letnią folią PPF PremiumShield. Na lampach zdecydowałem się na lekko przyciemnianą folię DYNO STEK, a efekt na laserach naprawdę robi wrażenie.

Jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie z jazdy to jestem wniebowzięty, samochód jest świetnie wyciszony, prowadzi się bajecznie, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie też tryb żeglowania - samochód po prostu nie chce zwalniać, pędzi jak torpeda - zdecydowanie trzeba się do tego przyzwyczaić. Nagłośnienie HiFi mi w zupełności wystarcza, moim zdaniem gra rewelacyjnie.

Olej planuję wymienić po 2 tysiącach, a później prawdopodobnie co 10-12 tysięcy.


Poniżej wstawiam kilka fotek, pełna konfiguracja + zdjęcie najpierw z dnia odbioru jeszcze przed detailingiem:

RjS3qYi.jpg

Bk3j2fv.jpg

szNPW7u.jpg

myz6xHo.jpg


I tutaj fotki już po detailingu:

AFcTF8m.jpg

Cm0Iz0J.jpg

JFucyey.jpg

jZaPbZR.jpg

NCPoMZH.jpg

vkPljUl.jpg

8MY54jW.jpg

r0ij1pi.jpg


i bonus jak rozchodzi się światło w lampach laserowych, widać poszczególne wiązki światła :D

yAEvqQq.jpg

Edytowane przez szczupakwwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny konfig ;) gratulacje. Widze ze masz regulację boczków a jednak dali ją tylko na fotel kierowcy a pasażer ma goły fotel tylko z podstawową elektryką :( 48Z boli...

W konfiguracji w zamówieniu na pierwszej stronie jest dodana opcja - Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera, więc byłem przygotowany.

Miałem nadzieję że uda się żeby wyprodukowali już z regulacją w obu fotelach, ale fabryka była bezlitosna - pewnie części mają mało. Na szczęście nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie, bardzo istotne żeby te opcje były w fotelu kierowcy, u pasażera szczerze mówiąc nawet nie będę na to zwracał uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspresowo wyprodukowali to auto. Konfiguracja bardzo ładnie się prezentuje. Lampy laserowe sprawiają, że przyjemnie się patrzy na auto :)


 

Gdzie i jak wrzucasz zdjęcia? Też odebrałem w zeszłym tygodniu furę i mógłbym się pochwalić :roll:

Polecam https://imgur.com Najstarsze zdjęcia do galerii wrzuciłem tam w 2017 roku i nadal są dostępne. Z innymi hostingami zdjęć jest różnie, czasem usuwają zdjęcia i po jakimś czasie wchodzi się w galerię na forum a zdjęć nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspresowo wyprodukowali to auto. Konfiguracja bardzo ładnie się prezentuje. Lampy laserowe sprawiają, że przyjemnie się patrzy na auto :)


 

Gdzie i jak wrzucasz zdjęcia? Też odebrałem w zeszłym tygodniu furę i mógłbym się pochwalić :roll:

Polecam https://imgur.com Najstarsze zdjęcia do galerii wrzuciłem tam w 2017 roku i nadal są dostępne. Z innymi hostingami zdjęć jest różnie, czasem usuwają zdjęcia i po jakimś czasie wchodzi się w galerię na forum a zdjęć nie widać.

 

Sam byłem w szoku, szczególnie czytając ile niektórzy z forum czekali albo nadal czekają na swoje samochody.


Tak jak kolega geno napisał, też wrzucałem na imgur. Tworzysz galerię, a później trzy kropki w prawym górnym rogu zdjęcia -> get share links -> i wklejasz link BBCode (Forums) w poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Postanowiłem napisać post podsumowujący trochę ponad rok z samochodem.


1. Kolor - zachwyca za każdym razem, wygląda całkowicie inaczej w zależności od oświetlenia, w nocy raczej fioletowo, w pochmurne dni granatowo (co świetnie łączy się z shadowlinem i przyciemnionymi folią laserami) a przy wczesnoporannej rosie zmienia się w Frozen Portimao Blue :8) jak widać na zdjęciach niżej.

2. Silnik - dla mnie wystarczająco dynamiczny, a jednocześnie komfortowy. Nie ma problemu z wyprzedzaniem jeżeli zajdzie taka potrzeba.

3. Światła - robią robotę w trasie, szczególnie na drogach kompletnie nieoświetlonych - mogą się wtedy włączyć lasery i wiązka światła sięga samego końca drogi, niezależnie gdzie by on był :o niestety z tej funkcjonalności skorzystałem w może 3 razy przez te 24kkm. Automatyczne światła długie działają dobrze, ale czasami na trasach szybkiego ruchu/autostradach tiry z daleka dają znać jakby ich oślepiały - raczej powinno się ręcznie korygować ich działanie jeżeli nie chcemy być wku****ący dla innych :duh:

4. Ogólne wrażenia - pozycja za kierownicą jest świetna, fotel można ustawić totalnie pod siebie, a miejsca z tyłu nie powinno zabraknąć. W śniegu nie brakuje przyczepności - myślę, że to zasługa zarówno napędu 4x4 jak i szerokości opon dla Msport - 255 z tyłu naprawdę robią różnicę.

5. Serwis - przy okazji tego, że samochód domagał się pierwszego serwisu przy około 22kkm, postanowiłem za namową doradcy dokupić pakiet serwisowy - taki na 60kkm lub 5 lat. Koszt pakietu to było niecałe 4000pln, z czego za sam pierwszy serwis zapłaciłbym ponad 2500 (wymieniony został olej, filtry oleju i kabinowy, a także świece), a następny serwis jeszcze się załapie.


Zmieniłem ramki salonowe na takie wąskie z allegro, z niebieskim paskiem na obramówce. Moim zdaniem wygląda nieźle, ale nie wykluczam w przyszłości całkowitej rezygnacji z ramek i przymocowania blach innym sposobem.


Podsumowanie 15 miesięcy z samochodem:

Przebieg: 24 500km

Wymiany oleju: dwie międzyinterwałowe - pierwsza po dotarciu przy ok. 2.5kkm i druga przy około 10kkm, trzecia teraz przy okazji pierwszego serwisu (ok. 22.5kkm)

Średnie spalanie: w mieście - 9.5l, w trasie - 6.5l, od produkcji - 8.1l


Samochodem świetnie się jeździ w trasy, w bagażniku mieści się naprawdę sporo rzeczy jak na jego wielkość, 4 osoby mogą jechać bardzo komfortowo, przy piątej może być trochę trudniej. Fotele wygodne, nie męczą w trasie.

Poniżej fotki:

Frozen Portimao :cool2:

pG9nksc.jpg


Pochmurny bandzior

8I2Gcdq.png


Bezramkowe blachy + lasery

i2jUX3B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.