Skocz do zawartości

geno1234

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez geno1234

  1. Mam BMW wyprodukowane w listopadzie 2019. Mam idrive 7. W ustawieniach systemu nie mam jednak opcji aktualizacji oprogramowania. Według instrukcji dodanej do auta powinna być taka opcja. Serwisant sprawdzał i też się zdziwił, że nie ma tej opcji. Rozmawiałem wstępnie o aktualizacji oprogramowania w serwisie, ale oni muszą mieć oficjalnie powód, aby to zrobić. Musi być jakaś konkretna usterka, aby wykonać procedurę. Jak byłem to akurat nie miałem już czasu, aby z tym coś dalej podziałać. Na forum X5 jest temat z informacją o nowych aktualizacjach https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=224&t=371652 Czy może ktoś sprawdzić u siebie, czy w idrive 7 ma opcję aktualizacji OTA w G32?
  2. geno1234 odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Silniki 25d juz jakoś rok temu BMW wycofało. Podobno z powodu problemów ze spełnieniem norm spalin. 530i to jest bardzo dobra opcja. Jak dla mnie to teraz najlepszy stosunek ceny do osiągów w BMW. Spalanie tez jest niskie (jak ktoś potrafi się obchodzić z benzyną ;) ).
  3. geno1234 odpowiedział(a) na Duffy temat w F40
    Gratulacje! Jak możesz to wrzuć zdjęcia do galerii. Jak się sprawuje zawieszenie mpakietowe? Mi doradca odradził brać, bo na nierównej drodze ma być niby bardzo twarde i niewygodne. W salonie mają tylko ze zwykłym zawieszeniem do jazdy testowej.
  4. Ja odczuwałem ból w tym miejscu nogi po kontuzji na siłowni. Jak siadałem do auta to właśnie w tym miejscu czułem ból. To było w fotelach sportowych w F10. Zrobiłem sobie kuku przy martwym ciągu i coś mi się zerwało w dolnej części pleców. Miałem bardzo spięte mięśnie w prawym udzie przez jakiś czas. Pomogły masaże i czas. Może sprawdź ten trop. Z ciekawości sprawdziłem jakie wymiary mają fotele komfortowe w serii 6 i wychodzi, że są bardzo podobne.
  5. geno1234 odpowiedział(a) na MusicMan temat w G32
    U siebie nie zaobserwowałem problemu. Ostatnie dni wsiadałem kilka razy do rozgrzanego auta i dość szybko klima wychładza auto. Gdzieś na forum serii 5 G30 widziałem komentarze, że "klima działa jak chce", może jakiś podobny problem jest u Ciebie.
  6. geno1234 odpowiedział(a) na Duffy temat w F40
    140 koni vs 218 koni to spora różnica :) Nowa seria 1 jak najbardziej się nadaje na autostradę, pojeździłem trochę z prędkością 140-160km/h, fajnie się podróżuje. Tylko trzeba się nastawić na wolniejsze przyśpieszenie wtedy. Przy prędkości poniżej 100km/h jak wciśniesz gaz to czujesz, że auto znacznie przyśpiesza. Powyżej 100km/h czujesz, że przyśpiesza ale tak jednostajnie. Tylko weź też pod uwagę, że to moje wrażenia, a na codzień jeżdzę 40i. Każdy to inaczej odczuje i najlepiej samemu sprawdzić. Ja ogólnie szukałem F20 też z premium selection, ale strasznie słabo wyposażone wszystkie, a wersji 125i to w ogóle nie widziałem. Dlatego zacząłem patrzeć na F40.
  7. Ja w czwartek jadę na wymianę miski olejowej w F10, auto zostaje na jeden dzień i mam dostać auto zastępcze (530e). Może więc to też zależy od ASO. Ja ogólnie zawsze pytam ile czasu przewidują na serwisowanie auta. Jak jest to 2-4h to czekam na miejscu. Można fajnie sobie popracować poza biurem w skupieniu wtedy :) Jak jest to dłuższy czas niż 4h to ustalam z serwisantem termin taki, aby było dostępne auto zastępcze. W ASO mają ograniczoną liczbę aut zastępczych, nie każdemu mogą dać na już auto. Przez to czasem muszę poczekać dłużej na serwis, ale w sumie nigdy nie miałem nic pilnego.
  8. Nie wiem jaki masz rabat ustalony, ale jak patrzę po cenniku to 530i kosztuje 230000, a 330i kosztuje 180000 (wersje bez xdrive). Jeśli rabat będzie na poziomie 15% to 220 000 brutto to katalogowo jest 258000. W serii 5 daje to niecałe 30 000 na dodatkowe wyposażenie. W takim wypadku ja bym odpuścił serię 5. Będziesz miał niedosyt po jakimś czasie, będzie Ci brakowało wyposażenia. Dla serii 3 będziesz miał prawie 80 000 na doposażenie, już zrobisz fajne auto w tym budżecie. Fotele w serii 3 jak są sportowe to mają regulowane boczki, które poszerzają fotel. Bawiłeś się tym ustawieniem? Ja kiedyś też myślałem, że fotele poniżej serii 5 są bardzo wąskie, ale ostatnio nawet w serii 1 F40 fajnie dopasowałem fotel pod siebie właśnie poszerzając te boczki i można wygodnie jeździć. W tym budżecie brałbym serię 3. Do serii 5 dołożyłbym jeszcze z 50000 zł na wyposażenie, aby było to auto z fajnymi opcjami. Ewentualnie poszukaj w premium selection, tam powinieneś znaleźć coś fajnego w cenie 220000 brutto tylko może zająć trochę czasu szukanie odpowiedniej konfiguracji (ale może też szybciej znajdziesz odpowiednie auto niż potrwa produkcja).
  9. geno1234 odpowiedział(a) na Duffy temat w F40
    Moje wrażenia po użytkowaniu auta przez kilka godzin. Silnik Zbiera się lepiej niż sądziłem. Do 100km/h jest całkiem spoko. Powyżej już mało co się dzieje. Skrzynia biegów Do miasta jest ok, szybko reaguje jak się chce wyjechać z ulicy podporządkowanej. Powyżej 80-90km/h już jakoś wolniej reaguje na kickdown. Fotele W testowej wersji miałem fotele sportowe. Dla mnie są fajne, nawet na trasę powinny być wygodne. Zegary Standardowe okrągłe zegary są czytelne. Jak ktoś nie potrzebuje bajerów to nie widzę potrzeby dopłaty do wersji professional. Multimedia Standardowy system jest OK. Głóśniki standardowe jak to zwykle w BMW - zdecydowanie lepiej dokupić lepsze. Pozycja za kierownicą Nisko, jak powinno być w BMW. Przyjemnie się siedzi i jeździ. Miejsce z tyłu Sam za sobą się zmieściłem (180cm) i pewnie wytrzymałbym w kilkugodzinnej trasie. Jest lepiej niż w poprzedniej generacji (F20) Asystent parkowania Fajnie się sprawdza. Z uwagi na mniejsze auto znajduje więcej miejsc do parkowania niż w moim 6GT i tu częściej z tego korzystałem. Wersja bez Mpakietu W serii 3 G20 wersja bez MPakietu kompletnie mi się nie podoba, ale w serii 1 już wygląda dla mnie fajnie. Tutaj bym się nie upierał na dopłacie do MPakietu.
  10. geno1234 odpowiedział(a) na Duffy temat w F40
    Będę miał jazdę testową F40 118i w ciągu kilku/kilkunastu dni to dam znać jak się sprawuje. W salonie jedna stała ale jeszcze nie zarejestrowana. W środku całkiem sporo miejsca. Pamiętam, że jak kiedyś sprawdzałem miejsce w starej 1, to nie dałem rady usiąść za sobą, a w nowej 1 się da. Ogólnie szukam czegoś wielkości serii 1. Byłem w salonie Mercedesa wczoraj, ale niby max 6% rabatu dają obecnie i raczej się to nie zmieni "bo my nie mamy samochodów, szybko się sprzedają, a w BMW mają auta to większe rabaty". Zastanawiam się jeszcze nad poprzednią serią 1 z premium selection, tylko musiałbym się pogodzić tutaj z gorszym wyposażeniem raczej. Co do finansowania serii 1 to w najmie na 3 lata bazowa wersja bez wpłaty z limitem 20 000km/rocznie kosztuje około 1100 zł netto miesięcznie.
  11. geno1234 odpowiedział(a) na corsaink temat w G32
    Ja u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałem. Pytałeś może w innym ASO?
  12. To jeszcze jeden test spalania. Droga krajowa, tempomat na 90km/h, ale średnia prędkość mniejsza z powodu przejazdu przez tereny zabudowane: Zaktualizowane podsumowanie spalania: 90 km/h : 6,4 l / 100 km (tempomat na 90 km/h ale średnia prędkość 70km/h) 140 km/h -> 8,5 l / 100 km 160 km/h -> 10,5 l / 100 km 180 km/h -> 11,8 l / 100 km
  13. Aż sprawdziłem dokładnie, bo już nie pamiętałem - faktura za nerkę była na kwotę 482,28 zł brutto :) G20 318i to ja chętnie bym kiedyś przetestował. Kiedyś miałem na dzień serię 2 z silnikiem 18i, ale jeszcze o mocy 136 koni i byłem zaskoczony pozytywnie. Myślałem, że będzie gorzej się zbierało. Teraz w serii 3 jest 156 koni oraz 8,4 do setki, więc już całkiem fajne osiągi, a porównując do ceny to już w ogóle super oferta. Moje poprzednie 520d miało katalogowo 7,9 do setki, a cena była sporo wyższa.
  14. geno1234 odpowiedział(a) na matistg temat w F10, F11
    To jeszcze dopytam: 1) z jakiego modelu wstawiłeś ID6? Najlepiej jakbyś podał numer częsci 2) czy działa ekran dotykowy? 3) czy apple car play działa bezprzewodowo?
  15. Ja dostałem czarną nerkę, jedną :) Drugą musiałem dokupić.
  16. Zrobiłem kilka więcej testów ostatnio dla BMW G32 640i xDrive: 140 km/h -> 8,5 l / 100 km 160 km/h -> 10,5 l / 100 km 180 km/h -> 11,8 l / 100 km Więcej w galerii.
  17. Poniżej zdjęcia z kolejnych, tym razem krótszych testów spalania. Dla przypomnienia: na początku zabawy z autem zrobiłem test na trasie przy prędkości 160km/h. Spalanie wyszło mi wtedy 10,5 l / 100km na trasie o długości prawie 500 km. Wczoraj rano zrobiłem kolejne testy. Ruch na drodze był znikomy, więc nie musiałem za bardzo zwalniać w czasie jazdy. To na pewno wpłynęło na niższe wyniki. Test przy prędkości 140km/h dał wynik spalania 8,5 l / 100 km. Test na długości 70 kilometrów, z czego kilkanaście ostatnich w trybie ECO-PRO. Wcześniejsze kilometry w trybie comfort (przed zmianą trybu było 8,7 l / 100 km). Test przy prędkości 180 km/h na tempomacie dał wynik spalania 11,8 l / 100 km. Test był na długości prawie 60 kilometrów. Podsumowując - testy spalania dla BMW G32 640i xDrive: 140 km/h -> 8,5 l / 100 km 160 km/h -> 10,5 l / 100 km 180 km/h -> 11,8 l / 100 km
  18. geno1234 opublikował(a) temat w G32
    Jest juz facelifting 6GT G32. Więcej tutaj https://www.bmwblog.com/2020/05/26/bmw-6-series-gran-turismo-facelift/
  19. geno1234 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w F10, F11
    To dorzucę jeszcze pozostałe strony z katalogu prezentujące wersje. Katalog z 2015 roku. Standard: Sport: M pakiet
  20. geno1234 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w F10, F11
    Z katalogu: Trochę moich zdjęć znajdziesz też tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=153&t=317233
  21. Spalanie po 10000 km wynosi u mnie 13,8 l/100km (dla porównania w 520d po 100 000 km miałem spalanie 10,5 l/100km). Ostatnio zmieniałem koła na letnie. Letnie miałem z zakupem auta, ale przy odbiorze założyli mi zimowe. Dopiero przy zmianie zobaczyłem, że mam opony Hankook. Okazuje się, że BMW montuje seryjnie takie opony. Nie wiedziałem tego wcześniej. Ostatnie 2 miesiące praktycznie w ogóle nie jeżdzę, nie ma za bardzo gdzie.
  22. Jak ja brałem 20d w 2015 to w konfiguracji przy wyborze Mpakietu i dodaniu xdrive zawieszenie wracało do opcji standard. Jak ktoś chciał zawieszenie sportowe z mpakietu to bez xdrive. Wtedy zrezygnowałem wlasnie z mpakietu, bo cena wcale nie spadała, a było to prawie 30k za pakiet, który nie zmienia zawieszenia.
  23. geno1234 odpowiedział(a) na matistg temat w F10, F11
    W F10 chyba nie było fabrycznie NBT Evo, czy było? Jak nie to wrzuciłeś tam NBT Evo z innego modelu? Będę wdzięczny za więcej informacji na ten temat. Myślałem o jakimś chińczyku z Androidem, ale jak można NBT evo z apple CarPlay wstawić to byłaby to super opcja.
  24. Możliwe, że masz idrive 6, u mnie jest idrive 7 (virtual cockpit professional). Idrive 7 jest montowane w autach od sierpnia lub września 2019. To jeden z powodów dla którego zamówiłem nowe do produkcji, a nie ze stocku. Na stocku nie było nic z 7 generacją systemu.
  25. Okazuje się, że ten komunikat na headup to nie od spojlera, tylko o odległości od poprzedzającego auta. Pierwszy raz go zobaczyłem jak się spojler podnosił i obniżał, dlatego skojarzyłem to jako problem ze spojlerem. W ASO chyba nie ogarniali za bardzo tego komunikatu, bo mnie nikt z błędu nie wyprowadził. Na innym forum mi to wyjaśnili. Znalazłem dzisiaj opcję wyłączenia/włączenia tego komunikatu i rzeczywiście chodzi o odległość od auta. Ja na trasie wcześniej głównie na tempomacie jeździłem to wtedy to się nie pojawia, bo tempomat sam zwalnia. Jak się bez tempomatu jedzie to wtedy się pojawia dopiero ten komunikat.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.