Treść opublikowana przez geno1234
-
G30 LCI
Live cockpit jest już tez w konfiguratorze w G30, G31 i G32.
-
Jatoba Brown - Luxury Line
Auto będzie do sprzedania, jakby ktoś chciał to zapraszam na priv :) FVat 23%, przebieg 113 000 km. Gwarancja rozszerzona do października 2021 i do 200 000 km. Olej zmieniany co 12 000 km.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Dzięki :cool2:
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
To ciekawa informacja. Mógłbyś sprawdzić GZ94101? Miałem zmianę chłodnicy jakoś w październiku czy listopadzie 2018.
-
Jatoba Brown - Luxury Line
Auto mam na gwarancji do 2021, dlatego chciałem PPK. Chociaż po tej zmianie zacząłem się zastanawiać nad chipem. Czuję teraz różnicę, a chipem mógłbym jeszcze poprawić osiągi :)
-
Jatoba Brown - Luxury Line
BMW M Performance Power Kit zamontowany :) Efekt jest fajny. W zakresie prędkości 0-100 km/h czuć lepsze przyśpieszenie, ale bardziej efekt widać w prędkościach ponad 100 km/h. Dużo szybciej się auto zbiera na autostradzie. Według https://www.parts.bmwgroup.com/infodok/1473/en_EN/subpages/documents/manuals/SZ_033_03_15.pdf w zakresie 0-100 km/h dostajemy czas mniejszy o 0,5 sekundy. Przejechałem dopiero ~30 km, to takie wrażenia na świeżo. W ramach PPK wymieniono też hamulce (tarcze, klocki, przód). Mam też naklejkę na silniku :) Dzisiaj też zrobiłem serwis olejowy przy przebiegu 102 500 km.
-
Jatoba Brown - Luxury Line
Przez jakis czas nie można było zamówić PPK do B47, ale obecnie się da. Koszt z montażem to ~8k brutto (cena z ASO Wrocław/Długołęka, nie pytałem w innych).
-
Jatoba Brown - Luxury Line
To brud z jeansów. Do wyczyszczenia. Ten kolor siedzeń szybko się brudzi od jeansów. Za to ciekawostka na zagłówku kierowcy: https://m.imgur.com/a/hTtXLGZ Tak to obecnie wygląda przy 100 000 km. Reklamowałem to w ASO ale odrzucili reklamację. Powiedzieli, że mogę sam próbować do centrali bmw zgłosić. Na początku maja uderzę z tym do centrali. Mam jakieś za twarde włosy chyba ;) Podobnie mam na drzwiach od strony kierowcy https://imgur.com/a/Adsvi0j Niedługo montuję Performance Power Kit, dam znać jaki efekt :) Części już czekają w ASO, tylko muszę znaleźć czas, aby tam pojechać.
-
Przebiegi f11 f10
U mnie 96000 km od 2015.10
-
Connected drive - nie działają aplikacje z telefonu
Miałem podobnie z iphone. U mnie pomoglo wyczyszczenie złącza lightening w telefonie :) Miałem tam pełno syfu.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Założyłem jakiś czas temu temat o tym ale został usunięty, nie wiem dlaczego. Tu info https://tvn24bis.pl/moto,99/bmw-naprawi-324-tys-samochodow-zagrozonych-pozarem-w-europie,859579.html
-
F11 Opcja gwarancji rozszerzonej ceny
Kiedyś trafiłem na taka strone: http://www.bmwgwarancje.pl Nie korzystałem, ale może Ci się przyda. Ja mam gwarancje na 6 lat i 200k km. Jak się będzie kończyć to pewnie się do nich odezwę i zapytam o ofertę.
-
ADBLUE - co ile
Miałem to samo. Okazało się, ze musieli na pistolet założyć jakiś magnez aby to zadziałało dla osobówki. Ktoś z obsługi stacji musiał to zrobic. Sporo zachodu dlatego od tego czasu kupuje w butlach 5 lub 10 litrów i wlewam z pomocą lejka.
-
Wymiana rozrządu w 520d
Podrzuć mi na priv namiary na ten Tarnów jak możesz. Jeszcze mam sporo do końca gwarancji ale może się później przyda namiar na dobry serwis.
-
Silnik B47 opinie
No pewnie tak :) auto niby przyjechało z DE z przebiegiem 130k
-
Jatoba Brown - Luxury Line
Na liczniku już ponad 80 000km, 3 lata od zakupu będzie w październiku. Za około 2500km kolejna wymiana oleju (wymieniam co około 12k km). Dotyczas wszystko działa bez problemów :)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
B47 w F10 są tylko w wersji 190KM (520d). 525 w F10 to był silnik N. W G30 wersja 525 jest już z silnikiem B47 (231KM), tylko tu nie ma opcji xdrive obecnie i nie wiem czy będzie.
-
Silnik B47 opinie
Ja mam przejechane 80k i obecnie zero problemów. Ostatnio rozmawiałem w ASO na temat B47 to mówili, że koło 150k pasuje wymienić rozrząd. Natomiat nie zalecają wymiany oleju w skrzyni biegów (pewnie wymienię jednak jak tylko skończy się mi gwarancja). Mają też niby jednego klienta, który serwisuje u nich auto 520d b47 z przebiegiem około 300 000 km i jeździ.
-
Performance Power Kit 20d 190KM b47 ->205KM/430NM
Info odnośnie F10 520d (xdrive). Części ogólnie "są", tutaj informacja https://www.parts.bmwgroup.com/infodok/1473/en_EN/subpages/documents/manuals/SZ_033_03_15.pdf Tylko mój dealer jakoś nie może przez system ich zamówić, "coś jest zablokowane". Zapytałem czy jak sobie to sam zamówie z zagranicy części to czy mogą mi zamontować bez utraty gwarancji - odpowiedzieli, że tak. Ogarnę więc temat pewnie jakoś we wrześniu i dam znać co z tego wyszło.
-
Iphone7 usb błąd
Ja tak miałem z nieoryginalnym kablem, sprawdź najlepiej inny kabel, może ten jest uszkodzony.
-
Jatoba Brown - Luxury Line
Szyby przyciemnialem w ASO BMW Dlugoleka pod Wroclawiem. Koszt okolo 1000 zl brutto. Zdjęcia ramki wrzucę na dniach, jak tylko będę przy aucie w ciągu dnia, bo teraz to do pracy i z pracy w nocy, i nic nie będzie widać :)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Prawdopodobnie ktoś z forumowiczów miał styczność z silnikiem b47 w 520d 2015 bez xdr, chciałem sie zapytać czy są jakieś problemy z tym motorem. ? Podobno wyeliminowano błędy poprzedników i to całkiem polecana jednostka, ciekawy jestem awarii jakie najwcześniej występują przy tym silniku. ( zakładam ze nie jest wolny od wad ) Tu masz opinie o B47: viewtopic.php?f=103&t=274701 U mnie 60k przejechane w 2 lata i wszystko jest OK (520d xdrive)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Wygląda dużo lepiej niż 528i w F10, które w mieście chyba nie spalało poniżej 12-13 litrów. Sprawdzałeś może spalanie przy prędkościach ~180km/h?
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Byłem dzisiaj na zmianie kół i przy okazji dowiedziałem się, że mam akcje serwisową na EGR. Jak pytałem ~2 miesiące temu to nie było tej akcji dla mnie w systemie. Może sprawdźcie ponownie czy się czasem dla Was nie pojawiła też akcja serwisowa na EGR. Widocznie nie dodają tego do systemu od razu wszystkim.
-
Jatoba Brown - Luxury Line
55k przejechane, dzisiaj zmieniałem koła na zimowe. Letnie opony już tylko 3/4mm, do wymiany na wiosnę. Może przy okazji zmienię koła na 19. Pojawiła się mi akcja serwisowa EGR, pojadę na nią na początku listopada. Jak ~2 miesiące temu pytałem to nie było dla mnie akcji serwisowej. Jak ktoś ma B47 to niech dopyta, bo widocznie to nie od razu wszystkim się pojawia w systemie, tylko po jakimś czasie. Zdjęcie sprzed kilku tygodni na letnich kołach jeszcze