Treść opublikowana przez Nurek
-
BMW E39 3.0d & X5 3.0d
proponuję na początek przejrzeć subforum serii 5-> E39 oraz X5 E53, powinieneś znaleźć tam mnóstwo informacji, szukajka działa całkiem całkiem. W subforum Diagnoza komputerowa dowiesz się czym diagnozować swoje BMW.... Jednocześnie przenoszę temat do serii 5, gdyż większość Twoich pytań dotyczy tego auta.
-
Problem ze zmieniarka CD
Najprościej jak się da , nawet jeśli e46 nie ma zmieniarki fabrycznie może posiadać instalacje pod zmieniarkę ale nie musi . To trzeba sprawdzić najlepiej ściągając lewy boczek tapicerki w bagażniku i zobacz czy masz kostki pod zmieniarkę . Oj, chyba nie tak. Na liście dodatkowego wyposażenia w e46 była opcja- "przygotowanie do montażu zmieniarki" i sądzę że w tym zawierało się poprawadzenie okablowania od radia do bagażnika.
-
Xenon czy Bi-xenon ???
W bixenonach muszą być światła długie w oparciu o żarówkę halogenową gdyż system przesłony/kurtyny jest za wolny w działaniu by umożliwić "mruganie" długimi. A do tego byłby zbytnio podatny na uszkodzenie, taniej jest zrobić dodatkowy reflektor.
-
Bmw e93 Cabrio - kilka pytan
Skupcie się proszę na temacie E93 cabrio!!! To jet ostatnie słowne ostrzeżenie :evil:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Automatu większość raczej nie poleci, jest podobno awaryjny (produkcja GM) choć u mnie na szczęście (odpukać w niemalowane :lol: ) jeszcze nie ma żadnych problemów. Co do częstości zmian biegów to kwestia stylu jazdy, możesz wykorzystywać zaletę wysokiego momentu przy niskich obrotach.
-
Żarówka pozycji jak wymienić?
Tematu nie zamknę ale poproszę żeby jak nie masz czegoś ciekawego do powiedzenia w danym temacie, to daruj sobie trudu i trzymaj łapki z dala od klawiatury
-
Bmw e93 Cabrio - kilka pytan
Zastanów się raczej nad tym czy Twoje posty w tym wątku mają jakąś wartość dodaną. Bo dla mnie żadnej i jak tak dalej będziesz sie tu zachowywał Panie Recenzencie to długo nie zabawisz..... :nienie: Od zwracania uwagi są Modzi a nie Ty! :evil:
-
Użyj wyobraźni
Nurek odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyFajnie Paweł że zaangażowałeś się w rozwiązanie problemu ale mam wątpliwość czy opinię Policji można traktować jako wykładnię prawa, tym bardziej jeśli dotyczy bezpośrednio policjantów.... :mrgreen:
-
Bmw e93 Cabrio - kilka pytan
Jest jeszcze jeden problem z 335i- brak fabrycznej szpery, są tacy użytkownicy którzy narzekają na trakcję w związku z tym. Oczywiście wyjściem z sytuacji jest montaż szpery, np. produkcji Quaifa.
-
M330d wydzielony watek
to wcale nie zasługa przepisów a władz warszawy, na które o zgroza oddałem głos, jakiś mądry w porozumieniu z Siemensem za 60 mln wprowadził w Alejach i na Wisłostradzie system nadzoru ruchu i sterowania sygnalizacją świetlną...... Siemens to jedno a przepis i jego dosłowne stosowanie do drugie. Jak znajdę czas to może wyszperam tzw. podstawę prawną. Popatrz że np na Puławskiej róg Walbrzyska też dołożyli lewoskręt.
-
Użyj wyobraźni
Nurek odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyBrawo Andrzej za spostrzegawczość :cool2: I ta cała dyskusja między Pawłem a M330d ma błędną podstawę.... Policjanci i cała wymieniona reszta są wyłączeni z używania pasów tylko podczas przewożenia osoby zatrzymanej. Ale dla mnie mało logiczne jest czemu w takim razie instruktor/egzaminator mogą jechać bez pasów??? Czyżby chodziło o konwojowanie kursanta vel "zatrzymanego" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
A cykliczne wydawanie kasy na paliwo nie wydaje Ci się upierdliwe ? ;) Żeby przejechać 150-200 kkm na pewno wydasz więcej niż na filtr, o wiele więcej..... Wg Motostat przez 75 tys km wydałem 27 tys pln na paliwo.....
-
M330d wydzielony watek
Co do wydzielonych lewoskrętów to generalnie ułatwia to ruch ale przypadek na rondzie przy Rotundzie w Warszawie to jest wielkie nieporozumienie :duh: :duh: Zresztą nie wszędzie można to zastosować gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo zmniejszenia przepustowości skrzyżowania. Podobno wszedł przepis że lewoskręt z sygnalizacją musi być w przypadku gdzie przecina drogę o 3 pasach ruchu....
-
Ile zarabia dealer na samochodzie.
Ten wątek ma mało wspólnego z działem mechanicznym serii 3. Przenoszę
-
Automat a EcoDriving
Hmmm, nie do końca.... O ekonomicznej jeździe decyzuje kierowca a nie skrzynia.W trybie DS skrzynia przeciąga moment zmiany biegu ale głównie przy ostrym ruszaniu a nie przy tzw zwykłym. Z drugiej strony szybciej redukuje więc lepiej wykorzystuje efekt hamowania silnikiem (proponuję obserwować ekonomizer). Dlatego ja ciągle jeżdże na ręcznym trybie.....
-
Bmw e93 Cabrio - kilka pytan
A co dokładnie masz na myśli? Benzyna vs diesel, to taka podstawowa różnica.... :mrgreen: Sprecyzuj pytanie, bo Cię "nie-dojrzali" forumowicze zjedzą :D
-
Olej do automatycznej transmisji.
Nie wiem z jakimi spotkałeś się problemami przy pisaniu postu w dziale Zrób to sam, ale jeśli dodasz opis i fotki w tym poście to postaram się stworzyć wątek w Zrób to sam. Pisz do mnie na PW.
-
Automat a EcoDriving
Przejdź na tryb ręczny (steptronic), możesz hamować silnikiem kiedy Ty chcesz a nie kiedy automat wymyśli więc trochę zaoszczędzisz. Możesz też spróbować pojeździć w trybie sportowym (SD) kiedy to automat wcześniej redukuje bieg po tym jak odpuszczasz gaz.
-
Filtr odma 330d
Oj nieładnie :nienie: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A szukajeczkę nie można odpalić???? ;) W dziale Eksploatacja był wątek o odmie (separator oleju) wraz ze schematami
-
co to jest?
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to ktoś chciał oszukać opornikiem komputer..... :?
-
Użyj wyobraźni
Nurek odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyNo to pięknie.... Selekcja naturalna doprowadzi do usunięcia słabszych jednostek z ekosystemu, obawiam się tylko żeby przy okazji nie zabrali ze sobą bogu ducha winnych osób..... :duh:
-
co jakiś czas mruga kontrolka oleju na ż€łto
Było wielokrotnie :duh: :search: ...... ZAMYKAM
-
co to jest?
A to nie jest przypadkiem tzw ładunek pirotechniczny który odłącza akumulator w momencie wypadku?
-
Użyj wyobraźni
Nurek odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyNie zapakował 7 osób bo przecież tam były 2 samochody więc w sumie było 7 osób. Nigdzie nie jest napisane że zabici i ranni są z jednego auta ;)
-
Kurs bezpiecznej jazdy OAMTC
Nurek odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdydzięki!