Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.uzyjwyobrazni.pl - to początek szeroko zakrojonej kampanii Policji pod patronatem wielu mediów. Skierowana jest ona głównie do ludzi młodych oraz motocyklistów. Biorąc pod uwagę statystyki ostatnich weekendów akcja jak najbardziej słuszna...

 

http://www.tvn24.pl/-1,1613069,0,1,policja-do-mlodych-kierowcow-codziennie-zabijacie-3-osoby,wiadomosc.html

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Kolejna medialna bzdura , że niby coś się robi ale w sumie nic się nie robi oprócz rozstawiania kolejnych fotoradarów i wymyślania metod na dojenie kasy z kierowców. Wykroczenia wykroczeniami ale absurdem jest stawianie fotoradarów tylko po to żeby lokalne społeczności gminne czerpały z tego korzyści albo SM podreperowała budżet stojąc ze śmietnikiem na ograniczeniu. Powinno z 90% tego co "zarobią" fotoradary trafiać do budżetu przeznaczonego na poprawę stanu dróg zamist do budżetu na min. podwyżki pierdoposłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście akcja nie jest nowa...ale dziś sobie oglądałem TVN24 od rana i strasznie o niej trąbią... ciekawy też spot powstał...tak a propos smutnej wiadomości odnośnie śmierci 16-latka w BMW link tutaj:

http://www.tvn24.pl/-1,1613069,0,1,od-zabawki-do-wypadku-policja-ma-nowy-spot,wiadomosc.html

w sumie może spoty adresowane do rodziców coś pomogą, bo przerażająca jest głupota i brak wyobraźni starszych udostępniających swoim dzieciom samochody na imprezy itp. - bo jednak w większości ktoś kto świeżo zrobił prawo jazdy nie kupuje samochodu sam lub bez przyzwolenia rodziców.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jakos nikt sie nie przyklada do tych polskich spotow, jakies wesole scenki po czym przeskok do sytuacji ze ktos siedzi obok rozkwaszonego samochodu. najistotniejsze jest wg mnie pokazanie wlasnie chwili wypadku, ze to nie jest jak na filmach ze ktos nadjezdza.. i nadjezdza.. i nadjezdza.. po czym wielkie uderzenie i samochod wylatuje w powietrze.. tylko sekunda nieuwagi, bum, i po sprawie. wczuwajac sie w siebie w wieku 20 lat ten spot nawet u mnie wywoluje reakcje 'eeeee dramatyzuja, nie da sie ot tak znalezc na drzewie'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno widzialem w sieci zbior filmow "uswiadamiających" z roznych krajów, gdzie wlasnie byly dokladnie pokazane chwile tuz przed wypadkiem i w trakcie wypadku, oczywiscie pozniejsze skutki tez - bez zadnych metafor itp, tylko wprost pokazane co sie dzieje i jak do wypadku dochodzi

 

dziala na wyobraznie milion razy bardziej niz puste hasełka tylu "zapnij pasy" albo "zwolnij, jedz bezpiecznie"

 

filmow bylo kilkanascie, jak znajde linka to wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem co ty czytasz, ale nie widze tam slowa o fotoradarach

 

Nie czytam, od rana ogladam i słucham min. konferencje o 14.00 która wyglosił jakiś "mądry inaczej". Jeżeli chcą walczyć z młodocianymi głupkami za kierownicą to zamiast strzępić język i straszyć "drastycznymi" filmami powinni drastycznie zaostrzyć sankcje wobec takich kierowców. Profilaktyka w postaci kampani tabloidowych i tv na pewno nie przemówi do rozsądku takiego błazna, który siada do auta po paru piwach bo on odbiera na innych falach niż normalni ludzie. Natomiast medialnie sprowadzili to do poprawy bezpieczeństwa przez wymuszenie respektowania przepisów w szczególności ograniczeniń prędkości bo przecież wszystko przez prędkość. :duh: Gdyby mandaty z fotoradarów i videorejestratorów przeznaczali zamiast na łatanie budżetu, na naprawy dróg to i wypadków było by mniej, no ale po co skoro można łoić kierowców i stawiać kolejne ogranicznia, już nawet gminy kupują fotoradary bo 150kzł da się "odrobić" w kwartał, a potem to już czysty zysk. Dno i dwa metry mułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mandaty z fotoradarów i videorejestratorów przeznaczali zamiast na łatanie budżetu, na naprawy dróg to i wypadków było by mniej

akurat pijani kierowcy i szczeniaki popisujace sie na drodze nie gina od dziur w jezdni tylko przez brak swiadomosci spolecznej. poki wiekszosc ludzi cechuja zachowania socjopatyczne, to nie ma co wymagac zeby niedoswiadczony kierowca zachowywal sie inaczej. po to sa kampanie spoleczne, aczkolwiek ta powyzsza 'dalem mu kluczyki wiec rozbil sie o drzewo' jest o kant tylka potluc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
'czyli' sprawia wrazenie jakbys wyciagnal jakis wniosek, szkoda ze nie wiem skad. skup sie.

 

Jak nie wiesz skąd to poczytaj pare postów wyżej może wywnioskujesz. Wielu ludzi ginie na drogach właśnie dlatego, że są koślawe i dziurawe bo prościej postawić kolejny znak albo skrzynke niż naprawić. Tylko nikt o o tym nie mówi bo po co, jak główną przyczyną wypadków jest "niedostosowanie prędkości do warunków" Tylko o jakim my mówimy niedostosowaniu jak np. na nowym asfalcie na odcinku 20m mamy poprzeczny potok bo woda z jednej strony wali na drugą. I tak jest w kilku miejscach na wiślance, a to dwupasmówka. :duh: Znakiem drogi nie naprawisz, bezpieczenstwa też nie podniesiesz, a na młodocianych kierowców jest prosta metoda, np. roczne warunkowe PJ, jak w tym czasie popełni dwa/trzy identyczne wykroczenia zakaz prowadzenia na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przyczyn dużej liczby wypadkow jest w Polsce kilka. Najważniejsze to:

-jakość kursów w OSK oraz konstrukcja egzaminu

-nieprzestrzeganie i ignorowanie przepisów

-społeczne przyzwolenie na zachowania sprzeczne z prawem

-stan infrastruktury drogowej.

Kolejność podana przeze mnie jest nieprzypadkowa. Wg mnie najważniejszym czynnikiem jest brak możliwości zdobyca doświadczenia na zamkniętych torach treningowych, a także brak jakiejkolwiej teorii przekazanej na kursie na prawo jazdy - w zasadzie jest to kurs przygotowujący do egzaminu, a nie uczący jak powinno jeździć sie samochodem, przewidywać sytuacje, opanować auto w danych warunkach itp, itd. Sam będąc na kursie doszkalającym w Austrii tylko utwioerdziłem się w przekonaniu, że doskonałym kierowca nie jestem - choć dzięki niemu już wiem jak zareagować w sytuacji nagłej i wyrobilem sobie pewne odruchy (dla przykładu w Austrii każdy od zrobienia prawa jazdy musi w przeciągu roku odbyć 2 takie kursy doszkalające obejmujące awaryjne hamowanie, maty poślizgowe, aquaplaning itp). Dobrych nawykow nabrałem też jeżdżąc duzo z rodzicami (także jako dziecko na wakacje za granicę gdzie mialem styczność z autostradami i zachodnimi rozwiązaniami drogowymi - ponadto przez rok od zrobienia prawka jeździłem wyłącznie z ojcem lub matką na siedzeniu pasażera, którzy przekazali mi wiele cennych uwag - ale skąd np. takich rzeczy ma dowiedzieć się ktoś, kto przez zrobieniem prawa jazdy nie jeździł dalej niż do sąsiedniej wsi, a być może jego rodzice nawet nie mieli auta?! - ta wiedza powinna być przekazana na kursie - a nie jest!!).Kolejna przyczyna to nagminne łamanie przepisów (tu dwa wątki - z jednej strony wiele bezsensownych znaków, brak natychmiastowej egzekucji-choć to sie zmienia, wreszcie nasza narodowa fantazja) oraz społeczne przyzwolenie na to (jak słysze rozmowy znajomych, że ograniczenia są bez sensu - ubecnie u mnie w mieście podniesli rozsądnie na drogach wilopasmowych ograniczenie do 70 - a ludzie są "nienażarci" - jak było 50 to jeździli 80, teraz mówia, że przeciez mozna bezpiecznie 100/110!!! - albo słyszę gadke, że jadąc autostradą do Wrocka kumpel bierze CB do Citroena C1, żeby go patrol nie nmierzył - już mialem się złośliwie pytać czy wogóle jest w stanie przekroczyć nim 130 i czy zdaj sobie sprawę jak takie wozidło zachowa się w sytuacji krytycznej na drodze) - zresztą sam słyszałem docinki, że przez teren zabudowany wolno jadę...przeciez jest prosta droga i można szybciej...

I na końcu wreszcie infrastruktura drogowa...drogi w Polsce są tragiczne i na pewno nie poprawiają naszego bezpieczeństwa...ALE: 1. wszyscy wiemy jakie one są więc przez x lat powinniśmy juz nauczyć się po nich jeździć, by nie wpadać na drzewo na prostej pustej drodze o 4 nad ranem, 2. za rozbudową i poprawą stanu infrastruktury drogowej powinna iść świadomość ludzka...sama budowa dróg nie pomoże...patrz tragiczny wypadek BMW e39, w którym zginęło 6 (!!!) osób, a miał miejsce na nowo oddanym odcinku ekpresówki.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko bax, tez jestem przeciwny nieproporcjonalnemu stosowaniu radarow wzgledem innych srodkow ale nie o nich ten watek ;) wierze ze w tv napewno ktos z policji zachwalal 10000000 radarow, im radary sa w koncu na reke, bo same sie splacaja.

 

policja jest za malo aktywna jesli chodzi o tepienie 'grzechow mlodosci' czyli agresywnej nieskoordynowanej jazdy, wieczornych powrotow z imprez, jazdy slalomem w tloku samochodow (to takie 'kozackie' przeciez, wszyscy koledzy beda opowiadac). w ten weekend pokarano mnie byciem kierowca imprezowym wiec mialem okazje na trzezwo spojrzec na taka sytuacje: odjezdzalem spod popularnej miejscowki klubowej, gdzie mnostwo osob bylo samochodami. byla tez policja. zajmowala sie pilnowaniem postoju taxowek (tam wolno stac tylko jednej korporacji) i przeganianiem 'przewozow osob' (nie wolno im stac na postojach taxi), wiec mieli zbyt powazna rzecz na glowie, zeby np zrobic lapanke z alkomatem. a miejsce akurat jest takie, ze wokolo jest kilka sporych klubow i jakby na jednej tylko ulicy zrobic szybka blokade z lizakiem to nie mialby kto gdzie uciekac. taki spacer z alkomatem mozna zrobic nawet na postoju na swiatlach, to expresowa kontrola, ktora nawet jako 'pokazowka' by przyniosla jakis skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

społeczne przyzwolenie na zachowania sprzeczne z prawem

jakis czas temu przeczytalem taki zarcik: "ci co jezdza wolniej od nas to cioty, ci co szybciej to skonczone debile" i chyba kazdy sie lekko usmiecha do siebie na to ;)

 

mysle ze duza role graja socjopatyczne zwyczaje polakow pt 'jestem ja, a inni mi przeszkadzaja, wiec mam przyzwolenie na obchodzenie norm'. nie ma propagandy, ktora by troche poprawiala kulture spoleczna - plynna jazda w kolumnie a nie przepychanki i kazdy z inna predkoscia, niekorzystanie z pasow awaryjnych i dla autobusow do objezdzania korkow.... plus to, ze 'policji nigdy nie ma kiedy ich potrzeba', w niemczech gdy musialem sie na chwile zatrzymac na poboczu drogi ekspresowej (nie autostrady) to policja pojawila sie po 2min i stanela za mna lustrujac co robie. na A2 w polsce (czyli autostrada) zdazylem na poboczu zmienic kolo i nie zainteresowal sie moim postojem nikt, nikt nie wyslal lawety ani patrolu na miejsce awarii. o wzywaniu strazy miejskiej do zatarasowanych przejazdow juz nawet nie chce opowiadac, bo to kolejny temat, gdzie sluzbom to zwisa. niby nie kazde takie zachowanie jest niebezpieczne, ale jak takie codzienne patologie nie sa tepione, to nieumiejetnosc normalnego wspolistnienia na drodze potem prowadzi do takich samych zachowan w duzo niebezpieczniejszej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wszystko spoko bax, tez jestem przeciwny nieproporcjonalnemu stosowaniu radarow wzgledem innych srodkow ale nie o nich ten watek ;) wierze ze w tv napewno ktos z policji zachwalal 10000000 radarow, im radary sa w koncu na reke, bo same sie splacaja.

 

Tyle, że u nas do tego to się wlaśnie sprowadza, u nas sposobem na zarabianie jest szukanie nowych sposobów na wlepianie mandatów, a wszystko to pod szyldem poprawa bezpieczeństwa. Nie jest wazne jaką przyjmuje forme czy liczy sie ile z tego wpadnie do kasy panstwa. Z łapania pijaczkow nie ma kasy, mało tego ci zlapani jeżdżą dalej, więc to się nie opłaca, a niech pechowo ścigany pijak jeszcze kogoś przejedzie to nam media spokoju nie dadzą. Lepiej na A4 pogonić PIRATÓW co jadą 150km/h. Ten projekt jest tak samo kupy wart jak ten z "warzywami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem zwolennikiem fotoradarów oraz podobnych sposobów na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Ale w jaki inny sposób można prowadzić wojnę z idiotyzmem, brakiem poszanowania prawa oraz życia innych użytkowników dróg.

 

Przez ostatni kilka lat, mój obraz kierowcy BMW, to 15 letnie E36, rura wydechowa o średnicy rury kanalizacyjnej, opony min 245 i najważniejsze 2,5m antena od CB, czyniąca użytkownika auta nieśmiertelnym. Zdaje sobie sprawę, że nie można generalizować i może ubliżam posiadaczom tego modelu ale niestety tak jest. W naszym kraju nie powiela się pozytywnych wzorców tylko same negatywne. Można rozpisywać się na tysiące postów ale to i tak nie zmieni mentalności polskich kierowców. Bo każdy myśli, że jest najlepszy i najmądrzejszy a jak wyprzedzi czy ominie korek pasem dla skręcających w prawo bądź w lewo to jest z siebie bardziej dumny niż z faktu ukończenia podstawówki.

 

W dniu kiedy doczekamy się policji z prawdziwego zdarzenia, społeczeństwa reagującego na falę idiotyzmu, respektowania prawa i świadomości z konsekwencji jakie mogą nas spotkać nie będą nam potrzebne fotoradary.

 

Najlepszy przykład ... jak nasz lokalny kozak przekracza zachodnią granice to dostrzega znaki drogowe, wiec co to jest ograniczenie prędkości, rozumie, że lewy pas służy do wyprzedzania a nie do lansu ... bo jest świadomy, że jeżeli pojawi się w jego lusterku srebro - zielony mercedes to wie, że za chwilę straci 500 EURO ... i fakt ten czyni z niego normalnego człowieka ... chciałbym kiedyś doczekać takich czasów w granicach PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bumblebee: gwarantuję Ci, że jak by u nas panowały takie warunki drogowe jak w niemczech to duża część ludzi którzy obecnie łamią przepisy na drogach będzie jeździć inaczej. Jak mam jechać do Wrocławia to wiem, że bez strasu zrobie to w 2,5-3h ale jak mam taką samą trasę w km pokonać wlekąc się po wioskach i innyh zadupiach często za traktorem, autobusem albo eLką to odechciewa się jazdy. :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 samochody po 7 osob

http://www.tvn24.pl/-1,1613860,0,1,czarna-seria-na-drogach-niemowle-walczy-o-zycie,wiadomosc.html

W miejscowości Milwino pod Wejherowem zderzyły się osobowe audi i volkswagen. Jak w TVN24 powiedział Tadeusz Konkol z wejherowskiej straży pożarnej, strażacy po przybyciu na miejsce zobaczyli straszny widok.

O wypadku mówi Tadeusz Konkol ze straży pożarnej

- Cztery osoby zginęły na miejscu, w tym 3-letnie dziecko. Kolejne trzy zostały ranne, wśród nich roczne niemowlę, które trzeba było reanimować - poinformował strażak. Oprócz 3-letniej dziewczynki zginęło dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Wśród osób rannych są kobieta i mężczyzna.

Jak przekazał TVN24 Marcin Potrykus z policji w Wejherowie, 50-letni kierowca golfa

50latek ktory do golfa zapakowal 7 osob w tym niemowle

 

Tragiczny wypadek zdarzył się także na Mazowszu w miejscowości Krasne. Tam zginęły cztery osoby, najmłodsza z ofiar miała 14 lat. Jednym samochodem z dyskoteki około 4 rano wracało aż siedem osób. Pojazd uderzył w słup energetyczny i dachował. Trzy osoby przewieziono do szpitala, stan jednej z kobiet określono jako ciężki. Nie wiadomo, kto kierował samochodem,ani czy podróżujący byli trzeźwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie zapakował 7 osób bo przecież tam były 2 samochody więc w sumie było 7 osób. Nigdzie nie jest napisane że zabici i ranni są z jednego auta ;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem relację z tego wypadku na tvp info - tam podali, że w VW było 7 osób - zaś kierowca Audi wyszedł ze zdarzenia bez szwanku - niestety jest już chyba czwarta ofiara tego wypadku.

Był jeszcze jakiś tragiczny w skutkach wypadek Audi A8 (również powrót z dyskoteki) - jak słucham wiadomości to aż w głowie się nie mieści co ludzie wyprawiają na drogach...

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapakował 7 osób bo przecież tam były 2 samochody więc w sumie było 7 osób. Nigdzie nie jest napisane że zabici i ranni są z jednego auta ;)

oni sa z jednego auta, trabia o tym w tv od rana. pokazywali audi, z ktorym sie zderzyli, ma wgniotke i kierowca nawet nie ma zadrapan. i zmarlo rano niemowle z golfa, brawa za odpowiedzialosc. najwyrazniej z wiekiem rozumu nie przybywa. nie wylapalem czy kierowca golfa przezyl, ale chyba lepiej dla niego jesli nie, bo jak sie obudzi z informacja ze zabil tyle osob w tym 2 dzieci to bedzie mial marne zycie.

 

aha, oczywiscie w obu wypadkach ludzie wywaleni poza auto, po co zapinac pasy.

 

przed chwila na tvn24 mowili jeszcze o zatrzymanym 28latku z 2.5 promila jadacy bez pasow z 4latkiem na kolanach i 3latkiem na siedzeniu pasazera bez pasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.