Treść opublikowana przez Nurek
-
ubezpiecznie OC AC nowy nabytek poradzcie
Nurek odpowiedział(a) na wolf997 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNie wiem czy któreś z TU oferuje stałą wartość ubezpieczenia dla rocznika 2002? Może uderz do jakiegoś brokera to znajdzie Ci najlepszą ofertę z tego co ma...
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
Wg Motostatu koszt 1 km paliwo i inne wydatki dla mojego 330Cd w automacie to 0,34 pln/1km, dystans 78 tys. km.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
W takim sensie to każdego auta szkoda na polskie drogi.... Jak już ktoś zaproponował Skoda Fabia SD jest debeściarska :)
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Tu się nie zgodzę hunter- po co Ci samochód o dużej mocy na trasę gdzie w zasadzie jedziesz ze stałą prędkością 130-150, nie musisz gwałtownie przyspieszać by kogoś wyprzedzić.
-
[E46] Jaki rozmiar felg na zimę??
jedynie podobno felga AT Italia 5 16tka wchodzi do 330 ale nie wiem czy jest w ogóle dostępna w Polsce. Inne 16tki nie wejdą.....
-
328i jak zdjąć tapicerkę drzwi?
Zajrzyj do tego wątku: viewtopic.php?f=15&t=108361&start=0
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
Nurek odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNajpierw muszą mieć podstawę do fiskania Ciebie ;-)
-
E60 spadek wartosci po wprowadzeniu nastepcy
Chciałbym zwrócić wszystkim uwagę, że temat wątku to spadek wartości E60 po wprowadzeniu następcy a nie o wyższości E65 nad E60 i vice versa (a trwa to od 2giej strony). Więc może ochłońcie wszyscy mistrzowie i bossowie :lol: :lol: i zakończcie ten OT :duh: :duh: :duh:
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
Nurek odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneZalew- małe OT- nie ma obowiązku posiadania przy sobie dow. osobistego.... A nowelizacja w sprawie świstka ubezpieczenia jak dla mnie właśnie jest poroniona, tu raczej stanę po stronie maad13. Maad13 - masz rację- jest obowiązek posiadania. Źle się wyraziłem, nie ma "dużych" konsekwencji za brak świstka OC w porównaniu z tym co przed nowelą.
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
Nurek odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNie do końca- wcześniej brak papierka oznaczał brak ubezpieczenia i UFG wchodził Ci na głowę, a policjant mógł zatrzymać pojazd (ale tego nie jestem pewien)
-
OC-wznowienie umowy-zapomniałem opłacić w terminie składki
Nurek odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJest obowiązek - dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia. Nie wprowadzaj w błąd :D Nie ma obowiązku- brak polisy przy kontroli to 50 pln mandatu (brak dokumentu, niedawno był taki przypadek w Uwaga Pirat) a policja wysyła info do UFG aby sprawdzili czy delikwent tylko nie miał papierka OC czy nie zapłacił składki (i wtedy może zaboleć)
-
olej do skrzyni biegów 525d
Irko- chyba masz na myśli olej silnikowy? Bo kolega pyta się o automatyczną skrzynię biegów.....
-
320d spryskiwacze Xennon- czestotliwosc ich pracy?
Tak jak pisał Dodo- pierwsze spryskanie po włączeniu świateł a potem co 5-te.
-
tryb DS
Nie wiem jak jest w E60 ale w E46 o momencie zmiany biegu decyduje głębokość i szybkość wciśnięcia pedału gazu. Zrobiłem test i zarówno na D jak i na DS przy spokojnym ruszaniu w potoku innych aut w Warszawie biegi zmieniane są przy ok. 2 tys. obr/min, na zimnym silniku. Stąd moje zdziwienie.... Zawsze jeszcze można wybrać tryb ręczny, tam sam będziesz decydował kiedy zmienić bieg
-
Ile zarabia dealer na samochodzie.
To gdzie tu jest biznes? :duh: Nie chciałbym być dealerem. Biznes robisz na obsłudze posprzedażowej czyli serwis, sprzedaż części itp itd.....
-
Duzy moze wiecej
Nurek odpowiedział(a) na Panfil - BMW Klub Polska temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdynie wiem jak wogole auto moze byc w zderzeniu bezpieczne dla pieszego ... To ma jakies znaczenie czy mnie rąbnie trabant czy BMW z predkością ponad 80 ? Chyba znaczenie czysto prestiżowe jak wolisz zginąć Bo założenie jest takie że po mieście (a tam najczęściej możesz natrafić na pieszego :mrgreen: ) jeździ się 50 kmh a nie 80 :oops: Konstrukcja przodu auta może zmniejszyć obrażenia pieszego po bliskim spotkaniu 3. stopnia.
- tryb DS
-
Wniosek o sprawdzenie kwalifikacji
A nie jest tak że po wyroku sądu i tak doliczają punkty na datę wykroczenia?? I sprawdzają czy na tamtą chwilę nie przekroczyłeś progu?
-
320d skąd woda pod wycieraczką pasażera?
Zajrzyj do linku poniżej i linku zawartym w powyższym wątku. viewtopic.php?f=68&t=80064&start=0&hilit=cieknie
-
Witam sprzedałem E36 szukam ładnej E46 Pomóżcie
Zajrzyj tu: http://www.bmw.de/de/de/usedvehicles/search/content.html auta dostępne u dealerów i firm współpracujących z siecią sprzedaży BMW
-
Brak nawiewu na szybe
Chyba silniczek(czki) krokowy(e) odpowiada(ją) za rozdział powietrza
-
radio bez kluczyka w stacyjce???
Włączyć wciskając pokrętło głośności :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wyłączy się po ok 15-20 min
-
Raporty spalania, tylko 330d !!
204KM, automat, w mieście 10-11 litrów, jazda normalna. M330d- myślę że wysokie spalanie u Ciebie to głównie efekt bardzo krótkich dystansów....
-
Specjalizujący się z sprowadzaniu BMW
Może to Cię zainteresuję: viewtopic.php?f=5&t=112436 a temat nie ma nic wspólnego z działem mechanicznym E46 więc przenoszę....
-
problem z kierunkiem.raz miga raz nie.
A może na początek zaznaczyłbyś jakiego modelu dotyczy problem?