Treść opublikowana przez Nurek
- E46, 2,0 d, jakie ET?
-
temperatura silnika E60 530d
Nie do końca musi się tak szybko nagrzać- zależy jakie będzie obciążenia silnika, jeśli pojedziesz stosunkowo powoli, np 60-70 kmh stałą prędkością to masz niskie obroty silnika i małe obciążenie. Dodaj do tego wyższą temperaturę grzania wnętrza która będzie dodatkowo odbierać ciepło z silnika i moim zdaniem dystans do rozgrzania się silnika do ok. 90 st wzrośnie.
-
Po jakim czasie może przyjść fotka z fotoradaru?
Nurek odpowiedział(a) na 20 jahre temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdydzięki za wyjaśnienie!
-
nowa ustawa drogowa niekonstytucyjna
M-Technik- z innego wątku zrozumiałem że jesteś policjantem, pracujesz w drogówce. To jeśli ty uważasz że zabranie DR w obecnej procedurze jest niezgodne z konstytucją lub też KPA (co dowodzi Ursus21 na forum prawnym) to jak to się ma do policyjnych procedur? I co byś zrobił na miejscu jakby Ci kierowca stwierdził na miejscu kontroli że zabranie jest niezgodne z Konstytucją i KPA? ;)
-
Po jakim czasie może przyjść fotka z fotoradaru?
Nurek odpowiedział(a) na 20 jahre temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyprzedawnienie jest po 3 latach, chyba że coś się zmieniło.
-
nowa ustawa drogowa niekonstytucyjna
Przeczytałem wątek z linka od M-Technika i proponuję nie próbować podważyć decyzji policjanta o zabraniu DR ;) Coś mi się wydaje, że koszty ciągania się po sądach w celu udowodnienia (lub nie) że ma się rację są astronomiczne w porównaniu z naprawą lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej.... Skąd wiadomo że tamtejszy Ursus21 ma rację a nie Szymcio80????? :P
-
320d olej motul - jaki kupić?
Wlałem 8100 X-clean 5W-40 C-3
-
E46 Opony 225/45R17 czy 205/45R17
A nie masz na myśli 18tek?
-
Trzeszczenie przy przejezdzaniu przez progi zwalniajace
Ja spryskuję na zimę wszystkie uszczelki, nie wiem jak w E90, ale w E46 na dolnej krawędzi drzwi też jest uszczelka. Nie mam problemów z piszczeniem/trzeszczeniem.
-
E46 Opony 225/45R17 czy 205/45R17
Nigdzie nie pisałem żeby zakładać 205 na 8-calową. Ja używam 205 na zimę ale mam do tego 7-calową felgę.
-
E46 Opony 225/45R17 czy 205/45R17
A to trzeba jeździź koło kolein, w tym cały sęk ;) Z tą zawiechą to żarcior, wiem że trochę nosi ale od tego ma się głowę żeby z nią jeździć ;)
-
E46 Opony 225/45R17 czy 205/45R17
Od 5 lat jeżdżę na 225/45/17 i wcale mi nie lata ;) chyba coś mocno koloryzujesz albo masz problemy z zawiechą :mrgreen: zamiennik to 205/50/17 Szpilki mogą pasować, podobno nie powinno się w drugą stronę, czyli od stalówek do alusów.
-
320d łańcuchy śniegowe
Łańcuchy zaklada się na oś napędzaną, albo 2 jak się ma 4x4 ;) Wybór producentów jest szeroki, proponuję nie przepłacać, mam od 4-5 lat, co roku jeżdżę na narty i ani razu nie zakładałem :P poza garażem dla treningu :mrgreen: Zwróć uwagę na grubość "oczka" (9 albo 12mm) oraz kształt łańcuchów po założeniu na koło- wybieraj "w romb" a nie szczebelkowy, gdyż zapewniają lepsze trzymanie boczne.
-
krzyze przy drogach
Jak dla mnie to krzyże niczego nie dają, nie zwracam na nie uwagi, między innymi dlatego że jest ich dużo..... A cytat z opoki też powinien dać innym do myślenia- noś pamięc w sercu a nie na symbolu postawionym gdzieś tam przy drodze.
-
318d kasowanie oilservice
A którą metodą kasowałeś?
-
[E85] Z4 - Parujące wnętrze
zgadzam się z zielo
-
Czujniki zużycia klocków ham.
Sklep na Narbutta, Mokotów, namiary znajdziesz na stronie klubu, współpracujące sklepy itp
-
Jaki bieg w trybie DS po zatrzymaniu E90
W E46 też tak mam, nawet na trybie manualnym samochód sam rusza z M2.
-
[E85] Z4 - Parujące wnętrze
Od zawsze tak miałeś? Para to wilgoć, klima wysusza powietrze, bez klimy musisz pozwolić nieco "przewentylować" wnętrze, uchyl szybę albo daj na maxa dmuchawę i zwiększ temperaturę (wysusz powietrze w środku). Mam podobny problem na przełomie lata i jesieni kiedy przestaję używać klimy, nawet z wymienionym filtrem kabinowym i mikrofiltrem.
-
Plan serwisowy BMW - pytanie
A nie masz zakreślonych odpowiednich pól? Przy inspekcji II wymieniają więcej rzeczy, np. separator oleju/odmę co 3 wymianę oleju....
-
Plan serwisowy BMW - pytanie
Z takim przebiegiem powinieneś mieć co najmniej jedną Inspekcję II (2). A może to tylko kwestia zapisu ;) najważniejsze co zostało zrobione podczs tych inspekcji :roll:
-
330Ci Pióra wycieraczek - zimowa promocja bmw.pl
Btw, jakie macie patenty na hałasujące wycieraczki? Czymś je przetrzeć na początku?
-
330Ci Pióra wycieraczek - zimowa promocja bmw.pl
Czekam na pierwszą recenzję ;) Bo ty jesteś wiarygodny tester, ja Cię znam :lol: :twisted:
-
330Ci Pióra wycieraczek - zimowa promocja bmw.pl
Grzesiek, ja kupowałem te stare (chyba za 122 pln) i prawdę mówiąc to nie byłem powalony jak sciągały..... A do tego połamał się element w jednej od upuszczenia z niewielkiej wysokości :duh: Choć jeżdżę z tym od 2 lat i nie ma tragedii :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Eheheheh, i to niby my tworzymy jakieś mity, wiesz ja złamie Twój mit, mając coupe wcale nie trzeba być kawalerem, ja jestem tego przykaładem. Ja z GRem też możemy dołączyć do tej grupy :mrgreen: