Skocz do zawartości

nowa ustawa drogowa niekonstytucyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Śledziłem ten projekt na etapie prac w Sejmie i tam też były dziwne działania, w szczególności z opiniami legislatorów co do konstytucyjności przepisów. Ta ustawa miała dać dużo nowych dobrze płatnych etatów dla osób bez praktycznie żadnych kwalifikacji. Kto by te etaty obsadził ? :8) :mrgreen: Być moze będzie i afera radarowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, wysokosc mandatów i formę ich egzekwowania w innych krajach Europy, to u nas jest luzik. Polecam kontakt za popełnione wykroczenie, ze szwajcarską policją. Coś wiem na ten temat. Nie narzekajmy na nasze przepisy, a wie o tym każdy, kto był "sztrafowany" za granicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, wysokosc mandatów i formę ich egzekwowania w innych krajach Europy, to u nas jest luzik. Polecam kontakt za popełnione wykroczenie, ze szwajcarską policją. Coś wiem na ten temat. Nie narzekajmy na nasze przepisy, a wie o tym każdy, kto był "sztrafowany" za granicą.

 

Tylko że w innych krajach Europy to przynajmniej na osłode maja przepiekne drogi ... a u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Przeczytałem wątek z linka od M-Technika i proponuję nie próbować podważyć decyzji policjanta o zabraniu DR ;) Coś mi się wydaje, że koszty ciągania się po sądach w celu udowodnienia (lub nie) że ma się rację są astronomiczne w porównaniu z naprawą lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej.... Skąd wiadomo że tamtejszy Ursus21 ma rację a nie Szymcio80????? :P

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest pare watkow w tym temacie :) A ja nie naklaniam do proby sadzenia sie bo to sensu niema :nienie:

Natomiast kwestia zabierania dowodu z miejsca jest poprostu wbrew konstytucji kwestia tego ze policja jest tu oskarzycielem, sadem i wykonawca kary :8)

Czego bys nie zrobil to niemasz mozliwosci zeby dowod u ciebie zostal :mad

 

Akurat kwestia zabrania w tym przypadku tego dowodu jest najmniej wazna w rozmowie :D

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
M-Technik- z innego wątku zrozumiałem że jesteś policjantem, pracujesz w drogówce. To jeśli ty uważasz że zabranie DR w obecnej procedurze jest niezgodne z konstytucją lub też KPA (co dowodzi Ursus21 na forum prawnym) to jak to się ma do policyjnych procedur? I co byś zrobił na miejscu jakby Ci kierowca stwierdził na miejscu kontroli że zabranie jest niezgodne z Konstytucją i KPA? ;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek

Nie rosztrzygam tego powiedzial bym krotko tez mi sie to nie podoba ale obowiazuje mnie procedura

Sa przepisy dokladnie art 132 PORD i ja w to nie wnikam Prawo a opina o nim to dwie rozne sprawy

Dla mnie jest to wbrew konstytucji ale zgodnie z obowiazujacymi przepisami

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.