Skocz do zawartości

Nurek

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nurek

  1. Nurek odpowiedział(a) na carghool temat w F10, F11
    Nie demonizuj tylnego napędu w zimie- do normalnego poruszania się po drogach nadaje się tak samo jak przedni czy 4x4. Po prostu jeździ się z wyobraźnią. Jadąc tej zimy na narty widziałem też Subaru w rowie ;) więc jak będziesz szarżował to i X3 pójdziesz w plener.
  2. Nurek odpowiedział(a) na carghool temat w F10, F11
    Po pierwsze- czy 16tki wejdą na piastę z hamulcami? Jeśli tak jest to jakieś rozwiązanie. Można też wejść w stalówki ale ja po jednym sezonie przesiadłem się na używane alu, bo jednak wygląd zobowiązuje :8) Kupno samych opon będzie najtańsze, choć jak sam autor wątku zauważył, mogą być problemy ze zmianą opon- nie wiem nie znam się. Posiadanie całego zestawu ma tę zaletę że jak spadnie śnieg to w awaryjnym przypadku sam możesz zmienić ogumienie (ca. 45-50 min) nie czekając aż dostaniesz się do gumiarza, bo przecież nie jesteś jedyny w mieście ;) Można jeszcze poszukać felg znanych producentów spełniających parametry BMW.
  3. Na chwilę obecną nie ma czegoś takiego jak ramki forumowe, choć słyszałem o takim projekcie. Ramki są, razem z naklejkami na szybę, znakiem rozpoznawczym że auto należy do klubowicza BKP. A przynależność do klubu daje również inne profity :wink: , np zniżki. Jeśli chcesz przystąpić do klubu, zachęcam do wysłania wniosku już pod koniec tego roku (o ile będzie dostępny formularz na 2011 rok) wtedy wykorzystasz efektywniej roczną składkę. Temat zamykam, jeśli masz pytania o członkostwo, zapraszam na PW.
  4. @ multilab- rozumiem że pojechałeś z gotówką czy płaciłeś jakoś via konto internetowe będąc już na miejscu, po podjęciu decyzji że bierzesz samochód. Czy zwracają zaliczkę jeśliby się okazało że zarezerwowane auto nie spełnia Twoich oczekiwań? Na stronie bmw.de jest wiele punktów sprzedających używane BMW, które niekoniecznie wyglądają jak salony, są to raczej jakieś autohandle skoncentrowane na BMW, czy im też można tak samo ufać jak salonom? @zent- a czego się spodziewałeś- masz oficjalny papier z kwotą nabycia auta więc od tego płacisz akcyzę. Wiem że w drugą stronę to nie działa :mrgreen: ale nasi rodacy są znani z pomysłowości jak obchodzić pewne przepisy....
  5. Ile dealer zszedł z ceny vs to co wisiało w necie?
  6. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Na 5 wygrasz :wink: na 2 Stawiam na GR :cool2: Dwójki nie wepnę przy 100 kmh ;) to i przegram z GRem. @ ShakeIt- racja, ale może spotkamy się z GRem w Ułężu :P. A do tego próbę przyspieszania można przeprowadzić na drodze publicznej, a nie będzie to wyścig :mrgreen: :mrgreen: Więc zaryzykuję OSTa i kasację postów
  7. BSI zawiera: - wymianę oleju i filtra oleju - serwis/wymianę filtra powietrza, filtra paliwa, filtra przeciwpyłkowego, świec zapłonowych, płynu hamulcowego - sprawdzenie pojazdu i usługi standardowe, zgodnie z książką serwisową BMW a klocki i reszta to już w BSI Plus lub Exclusive.
  8. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Ale mam steptronic więc mogę spiąć na 5.biegu ;) Wiedziałem że speniasz i znajdziesz jakąś cienką wymówkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  9. Ja bym powiedział że z zacięciem sportowym ;) Na sportowe jest za komfortowe i ciężkie. Choć może ja inaczej definiuje sportowe :norty: Jarek- diesel M57 też dostawał różne nagrody co nie znaczy, że nie ma swoich wad które wychodzą w trakcie eksploatacji, więc uważam że nawet jeśli coś dostaje jakąś nagrodę to nie znaczy że jest bombowe zawsze i wszędzie :mrgreen:
  10. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Grzesiu, bo ten wątek staje się od ca. 30 stron ;) swoistym off-topem, więc skoro już, to musimy się spotkać i zobaczyć czy od 100 km/h na 5.biegu szybciej przyspieszasz niż ja ;) :mrgreen: :norty:
  11. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Dla Was śmichy-chichy a dla Modów dodatkowa robota :roll:
  12. Jarek, skoro póki co jesteś kawalerem to kwestia miejsca jest tutaj drugorzędna. A nawet gdybyś zmienił stan cywilny to wciąż we dwoje spokojnie zapakujecie się do takiego auta (a nawet w trójkę). Oczywiście E92 to nie E60 pod względem przestrzeni w środku ale też nie maluch ;)da się spokojnie pojechać na wakacje w 4 dorosłe osoby, wiem bo już nie raz przećwiczyłem w E46 a E92 chyba jest przestronniejsze. Paliwo też raczej nie problem skoro użytkujesze samochód od czasu do czasu. Pamiętaj tylko że ten silnik ma swoje wady, znajdziesz co nieco na forum (3.0d teź może być awaryjne więc powiedzmy że się znoszą za i przeciw ;) Na koniec powiem że masz straszny problem, żeby większość Kowalskich taki miała ;) :cool2: PS. Ten AutoRawski to nie jest żaden autoryzowany dealer BMW, więc bądź ostrożny przy sprawdzaniu auta, może zabierz kogoś ze sobą co z zimną krwią oceni auto :cool2: Powodzenia!
  13. Czy da się coś poprawić w INPA? Nie wiem, nie znam się, zapytaj w dziale diagnostyka albo na PW nerwusa. Może Ci podpowie. Budzik jest tylko od wymiany płynu hamulcowego, nic o chłodziwie nie ma mowy w instrukcji obsługi. I mała poprawka, budzik pojawie się kiedy termin wymiany płynu ham. został przekroczony. Jeśli masz luzy na klemie to faktycznie może coś Ci szwankować, elektronika przecież jest czuła na skoki napięcia.
  14. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    jak to, dostał bana, GR miał już dosyć jego osobistych wycieczek w tym temacie. Widzę że Mple jest takim samym cwaniaczkiem jak "ci w dieslach" co próbują go wyprzedzić, bo kto to słyszał żeby diesel wyprzedzał benzynę, szczególnie taką podkręconą :duh: :norty: :duh: :mad2:
  15. Ja bym poszukał PS ale bezpośrednio w Niemczech, poprzez stronę bmw.de
  16. Budzik pojawia się jeśli wciśniesz przycisk (chyba od kasowania przebiegu dziennego) w momencie gdy wyświetla się przebieg do przeglądu. Sam się pojawia tylko gdy termin wymiany płynu jest bliski. Nie słyszałem o czymś takim jak ustawianie daty ale może to się robi przez kompa. Jak dla mnie to ktoś kiedyś coś pokręcił w ustawieniach. Plyn wymienia się co 2 lata.
  17. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Ale po co? Życie moje i mojej rodziny nie jest zagrożone od zasadzonego komina... Egoista. Mam ok 1 km ładnego podjazdu na ktorym trenuję jazdę na rowerze. To co wdycham nie pozwala mi zapomnieć za co nienawidzę diesla. Tak jakby z rur benzyn wylatywały same pachnące stokrotki :mrgreen: :norty: Idź do lasu, tam jest czyściej i ciszej no i bezpieczniej bo Cię wściekły kierowca diesla nie przejedzie :lol:
  18. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Zgadzam się z TC- jak depnę raz po okresie spokojnej jazdy to gubię chmurkę a potem już raczej czysto. A nie lepiej wezwać kominiarza? Ja tak robię po sezonie.... Ale po co? Życie moje i mojej rodziny nie jest zagrożone od zasadzonego komina...
  19. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Zgadzam się z TC- jak depnę raz po okresie spokojnej jazdy to gubię chmurkę a potem już raczej czysto.
  20. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Albo albo :norty: Ja tam się patrzę przed siebie a nie ciągle we wsteczne lusterko :cool2:
  21. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Nie no bez jaj. Silnik roku wszechświata , naszpikowany czujnikami pozwoli na to aby komputer był tak głupi żeby przedawkować? Wtryski leją, egr uszkodzony, przepływka do bani lub po prostu zapchany filtr powietrza... i tyle... ekspertem vel specjalistą :mrgreen: od diesli nie jestem, to tylko moje zdanie.... może niech takowy się wypowie. A Bax pytał chyba ogólnie a nie o M57N w szczególności ;)
  22. Nurek odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Puszczenie bączka przy mocniejszym przyspieszaniu to moim zdaniem nie usterka tylko natura diesla bez DPFa- ludzie przyzwyczajeni do "elastyczności" diesla po prostu wciskają głebiej gaz a że robią to na 5tce przy 60-70, to komp podaje więcej paliwa tyle że brakuje w pierwszej chwili powietrza do jego spalenia więc wylatuje chmurka. Natomiast jak regularnie kopci w całym zakresie obrotów to moim zdaniem jest usterka/awaria itd, ale można z nią jeździć, tylko jak długo? :duh:
  23. Jak to w Polsce, wymyślili skomplikowany system....
  24. A mnie się wydawało, że ten wątek jest poświęcony dylematowi przy wyborze auta a nie składowi chemcznemu paliwa typu VP czy Verva.... :duh: :nienie: Polecam przenieść się do działu "Spalanie i Paliwa alternatywne" :idea:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.