Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 12.01.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. Moja średnia z appki za 2024 to 13.5, za 2025 14.0 W mieście na krótkich dystansach 17-20l/100km praktycznie non stop (nie używam start-stop), średnią miejską zbijam na trasach wtedy 11-13l Poniżej średnia społeczności
  2. To jest właśnie ta grupa ludzi co przyjeżdża z miernikiem lakieru do auta za 5k PLN.
  3. Cześć. Pora zimowa to czas kiedy E90 stoi w ciepłym garażu i ogląda śnieg zza okna. Jest to dobry moment żeby coś pogrzebać przy staruszce 😉 Od dłuższego czasu było lekkie zapocenie olejem spod misy olejowej i podczas przygotowań auta do okresu zimowego zauważyłem że na dolnych osłonach silnika zbiera się olej. Zakupiłem wszystko co potrzebne do usunięcia usterki i przeprowadziłem wymianę. Po 20 latach gumowa uszczelka zmieniła się w twardy plastik i nie spełniała swojego zadania. Przy rozkręcaniu kilka śrub głównie aluminiowych stawiało opór, ale finalnie wszystko się udało. Przed zimą nałożyłem powłokę ceramiczną na wszystkie powierzchnie lakierowane i szyby. Przed wymianą uszczelki wypłukałem silnik. W misie nie było nic niepokojącego. Silnik czysty, brak nagarów, opiłków, itp. Po złożeniu nowy olej, filtr i dodatek ARCHOIL 9100. Z rzeczy do zrobienia w następnej kolejności będzie uszczelka pokrywy zaworów. Też jest lekkie zapocenie, ale jeszcze nie kapie. A jak przejdę na emeryturę i będę miał dużo wolnego czasu trzeba będzie zrobić renowację płyty podłogowej z prawdziwego zdarzenia. Ale to dopiero za kilka lat.
  4. Nie przeszkadza, bo nie ma nowszej generacji Tesli Model 3 albo S, która wprowadzałaby wiele zmian, przez co schodzący model znacząco różniłby się od nowo wprowadzanego. Tak samo jest np. z Volvo XC60, o którym inny użytkownik wspomniał kilka postów po Tobie. "Obecna" generacja XC60 mimo swojego wieku nadal sprzedaje się nieźle, bo "nowa" generacja" to tylko lifting starej z nieco zmienionym grillem i nieco inną obsługą multimediów. Gwarantuję Ci, że gdyby Volvo zaoferowało zupełnie nowe XC60 z szeregiem usprawnień albo Tesla zupełnie nowy Model 3 lub S, to na obecnie sprzedawane modele mało kto by patrzył, z wyjątkiem sytuacji "poczekam aż producent wprowadzi nowy model to wtedy upoluję stary z placu, który nadal będzie niezłym autem, z dużym rabatem". Tak było choćby z Audi A4. Gdy Audi wprowadziło generację B10, skądinąd średnio udaną, to na stare B9 po starych, wysokich, "normalnych" cenach nikt nie patrzył. Jeśli ktokolwiek w ogóle rozważał zakup nieużywanego, prawie 10-letniego, A4 B9 prosto z salonu, to właśnie wyłącznie na zasadzie "poczekam na B10 i kupię B9 z rabatem 25-30%, sporo tego na placach więc będzie z czego wybierać". Tak samo będzie z G20 i kupowanie teraz tego modelu bez wyraźnego, wysokiego rabatu, jest właśnie "paleniem kasy" o którym pisze Jacek. Owszem, kto bogatemu zabroni. Jak ktoś chce auto na już to salony zapraszają, ale jak ktoś szanuje swoją kasę to zdecydowanie warto poczekać i za kilka miesięcy albo kupić nowe G50 albo upolować "stare ale jare" G20 w dobrych pieniądzach, bo ceny tych modeli choćbyście nie wiem jak zakłamywali rzeczywistość polecą. Nikt nawet nie spojrzy na G20, kiedy za niewielką dopłatę będzie mógł mieć g50 z m.in. lepszymi światłami, lepszymi materiałami, nowocześniejszymi multimediami, nowocześniejszymi asystentami, dłuższym wsparciem i wyższą ceną przy odsprzedaży (powodzenia w sprzedaży G20 w 2030+ roku po "starych", wysokich cenach kiedy to już będzie praktycznie youngtimer). I BMW o tym wie, dlatego straszy brakiem rabatowania w przyszłości. Chińska konkurencja wjedzie na całego i rynek zweryfikuje ich "zapowiedzi". Marki popularne już obniżyły cenniki, a zaraz za nimi to samo zrobią producenci premium bo różnica między ceną premium-nie premium musi być zachowana na względnie rozsądnym poziomie, żeby klient wciąż był zainteresowany akceptowalną dopłatą "do lepszego". Za Covidu o jakikolwiek rabat było ciężko, a rok temu na G20 20%+ można było dostać od ręki. Jeśli Neue Klasse cenowo zabije, to nikt tego modelu nie kupi. Tak było z serią 5, dopiero gdy BMW podkuliło ogon i wróciło do wysokiego rabatowania to sprzedaż ruszyła. Koncern wyciągnął lekcję z tej kosztownej wpadki i już cena IX3 nie jest jakaś mocno zaporowa, a to przecież nowość.
  5. Masz tu 30d x6.
  6. No, zaczyna sie, 60i pali prawie tyle co 40d....
  7. Ja nadal nie wiem o co chodzi z tymi innymi autami, c300, a5, s5? Przecież nikt tu nie rozważa tych aut i nie konfiguruje ich i nikt też o nie nie pytał. Serio nie wiem już o czym toczy się dyskusja 😆
  8. To takie auta z zasady bym skreślał - jeśli ktoś nie dbał o wymiany oleju to pewnie miał generalnie gdzieś obchodzenie się z samochodem na zimnym silniku, etc. Nie wiem czy w M50i/M60i tak jest, ale w X5M musisz zrobić serwis olejowy do 2.000km pod rygorem utraty gwarancji.
  9. Wilk, ta wiedza jest od 25ciu lat😄, albo i dluzej. N63 w ostatniej odslonie, powiedzialbym, ze jest bardziej pancerny jak b58, nie ma tyle plastiku co bardzo trapi r3/r4/r6.
  10. Temat najpewniej został rozwiązany. Piszę, żeby inni mogli uniknąć wydawania niepotrzebnie pieniędzy i marnowania czasu na diagnozy jeśli nie upewnią się, że nie jest to właśnie ta rzecz. Takich przypadków jak ten były oczywiście setki, nie jest to nic odkrywczego. Mowa tu oczywiście o.... oponach. Dopiero po 4 podmiance zestawu opon i felg jakimś cudem udało mi się uzyskać zestaw 4 kół na których wibracje w samochodzie znikły. Wcześniej nawet po zakupie nowych opon letnich jak i zimowych wibracje kompletnie nie zmniejszały się. Były testowane różne pary i różne zestawienia opon. Wszystkie felgi prostowane. Dopiero na wyważarce z testem drogowym zaczęły wychodzić wszelkie wady poszczególnych opon (żałuję, że wcześniej tego nie zrobiłem). Do pewnego stopnia udało się wyważyć te opony. Siła bicia promieniowego zmniejszona z 100-110N do 55-65N w przypadku dwóch opon. Nie jest to jeszcze idealny wynik natomiast dał on spore efekty podczas testów. Kończąc, popełniłem więc spory błąd, pomijając temat opon, nigdy bym nie sądził, że na zwykłej wyważarce nie do końca jestem w stanie wyważyć kół, nawet weryfikując wcześniej czy felgi są proste oraz wzrokowo sprawdzając opony pod względem jakichkolwiek wad (tym bardziej że część opon była nowa). Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia oraz wytrwałości w podobnych przypadkach.
  11. Brak 540i i dołożenie gniazdka do v8 zdecydował u mnie ostatecznie o rezygnacji z tego modelu. I chyba nie jestem odosobniony w decyzji. Także sami sobie podcinają gałąź.
  12. Sa tak samo spasowane jak stary klekot m57 czy n57 w dieslu. Nie jest to silnik ciasno pasowany. To jest zwykla benzyna bmw, zaden kosmos. Jak zmieniasz olej, to go powochaj i zrozumiesz dlaczego 0w20 to sredni wybor. Tam juz dawno nie ma 20.
  13. Jesli trzymac sie aprobaty bmw, valvo jej nie ma.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.