Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 01.09.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Wrażenia trzeba by w tym wypadku podzielić na 2. Jazda po torze i jazda Ferrari. Trzeba być bardzo skupionym na wykonywaniu polecen instruktora. Co do Ferrari. Osiągi niesamowite. Od 0 do 100 w 3 s. Od 0 do 200 w 8,3 s. Na drugim kółku depnalem w podłogę, 220 km/h. Mówią, ze to szybko na tym torze. Coś co wykracza poza moje wyobrażenie, to trzymanie na zakrętach, a to tył napęd. Niewiarygodnie. Fajnie by było bez instruktora sie przejechać takim autem. Tak ja uważam, ze jazda BMW M2 poniżej 100 km/h jest bez sensu. To tutaj po zwykłej zdodze to chyba wszędzie jest bez sensu. Polecam spróbować jazdy po torze. Lekkość auta, natychmiastowe przyspieszenie, poezja. Samo posiadanie takiego auta to już musi być coś wspaniałego.
  2. piekne określenie :). Sam takie wnetrzna proferuje najbardziej. Ale niestety dzisiaj producenci tna koszty jak moga, ludzie to lykaja i przez to mamy - tabletoze, eko plastiki , bateryjki czy inne wynalazki.
  3. M Performance to tylko chwyt marketingowy. F30 340i ma ten sam motor i żadnego znaczka M nie ma. Teraz to znaczki M są wszędzie a co bardziej zabawne M135i ma nawet coś w stylu M1 z dopiskiem 35. Przecież to zakrawa o profanację.
  4. M340 to dywizja M dla BMW. Tak są klasyfikowane. Instrukcja mówi, że dla modeli M Performance ma być paliwo super plus 98. M340 to model M Performance. Nawet na stronie www.bmw-m.com jeżeli chodzi o serie 3, to są tam modele M oraz M340.
  5. Akurat OTA sama w sobie działa całkiem dobrze, wykonywałem w sumie co najmniej kilkanaście upgrade we wcześniejszych autach (jak również na obecnych iX oraz iX3) i wcześniej zawsze bezproblemowo. Ten przypadek z iX wkurzył mnie głównie z uwagi na brak poważnego podejścia BMW w zakresie wsparcia aut zastępczych dla iX (podejrzewam że z i7 byłoby dokładnie tak samo). Inna sprawa, że BMW zleca te usługi firmie zewnętrznej i to właśnie ta firma, że tak powiem, miała całą sprawę w poważaniu. P.S. W przepychanki kolegów nie zamierzam się wikłać, dodam tylko, że wypowiadanie się nt. aut bez doświadczeń z ich eksploatacji jest… nic nie wartym teoretyzowaniem. A wnioskuję to po przytaczanych argumentach. Natomiast a’propos ładowarek, to polecam spojrzeć na Shell Recharge, które od pewnego czasu są podpięte pod BMW Charging. Mają kilka miejscówek 350kW z czterema stanowiskami.
  6. tak to prawda, jak juz otworzą te wybudowane to tak będzie
  7. Jezdzlem wczoraj po torze Ferrari F488 GTB. Samochody spalinowe tez są fajne. Niech każdy dokonuje swoich wyborów i sie z nich nie tlumaczy.
  8. Nie da rady, oba samce 😄 To podobno najbardziej demokratyczny z muzułmańskich krajów i "wolnościowy" (w końcu prezydent był wybierany cały czas ten sam, a jak zmarł, to prezydentem został jego syn 😄 ), ale od czasu covidu nie zdjęli restrykcji i do kraju można dostać się tylko samolotem 😉 Ale muszę naprostować cenę paliwa, bo mnie skorygowali uczestnicy wyjazdu 😉 - nie 1 złotówkę, a 1 manat, czyli lekko ponad 2zł 😉
  9. Uważam, ze powinniście skończyć wycieczki osobiste, a rozmawiać o motoryzacji. Ja w każdym razie tak robię.
  10. Ja bym nie dopłacił. Masz tu te swoje premium - opinie od 2 osób, ktore kupiły Q6 - padaka :
  11. Pojeżdżę Polonezem jeszcze może rok, a potem zobaczę co dalej. Można poprawiać, tylko pytanie, czy nie powinno od razu być jak należy ? 😉
  12. Witajcie, Po prawie trzech latach użytkowania auta pora na małą aktualizację. Przez 13 tys. (tak, trzynaście, to nie literówka, po prostu jeżdżę głównie wokół tzw. komina) przejechanych kilometrów nic się w zasadzie nie zużyło, nie wystąpiła żadna awaria. Mam nadzieję, że przez kolejne lata się to nie zmieni (zwłaszcza, że auto jest traktowane przeze mnie lekko- zmieniam olej częściej niż trzeba, nie przekraczam 2000obr na zimnym silniku, nie katuje 😉 ). Jedynym zgrzytem jest trzeszczący po wyjęciu auta z garażu szyberdach. Co ciekawe, po około godzinie jazdy, szczególnie w słońcu, przestaje wydawać z siebie dźwięki. Ale trudno, z tego co czytałem na bimmerpoście, jest to wada występująca we wszystkich G20kach z szyberdachem, spowodowana jakąś tam wadliwą konstrukcję samego poszycia dachowego. Poza tym samochód jest dla mnie bardzo komfortowy, dobrze wyciszony, przy prędkościach autostradowych (170+ km/h) można bez większych problemów rozmawiać, co w moich poprzednich autach było abstrakcją, nawet już przy 120km/h. Spalanie w mieście oscyluje w granicach 9,5-10l na 100km, najmniejsze zużycie odnotowałem na trasie Lublin-Gdańsk, wyniosło 7,3l na 100km przy średniej prędkości 140km/h. Generalnie samochód godny polecenia, brać póki jeszcze jest w salonach, aktualna 3 oraz 8 to przecież dwie ostatnie, ładne BMW. Cała reszta to już plastikowo-skajowy chiński shit, przypominający bardziej wyższy model Toyoty lub Hyundaia, a nie markę premium.
  13. Mam te same odczucia - dlatego po filmikach z X5 G65 zacząłem myśleć o zmianie na RSQ8 Perf zanim wprowadzą zmiany z nowego A6. Pasuje mi boomerskie wnętrze i zegary w starym stylu (przestarzałe MMI nie przeszkadza mi bo i tak jeżdzę ciagle na carplay), silnik bez zbędnych w moim przypadku baterii i ponoć w wersji Performance w końcu reaguje na gaz jak BMW. W sumie jest to moje drugie podejście pod ten samochód i jeśli jazda nim wyjdzie pozytywnie to pewnie mocno rozważę zmianę - ale w decyzji pomaga wysoki rabat i X5 LCI, które nie do końca mi pasuje.
  14. zalej do pełna 95 i pojedź na hamownię , potem zalej 98 i znowu pojedź , zobaczysz różnicę 😄
  15. Jestem użytkownikiem ix3 od 4 lat i piszę z pierwszej ręki, że bardzo lubię to auto za jego funkcjonalność, komfort i jako elektryk. Żona nie chciała nigdy rozmawiać o zmianie na Teslę. Co człowiek, to opinia. Każdy radykalizm i plucie na czyjś inny wybór świadczy jedynie o zamknięciu w bańce i nie rozumienie że ludzie są inni i mają różne potrzeby. Kriss może jeździć Tesla i nie pluć na wybory innych, więc da się.
  16. Nie będę się wdawał w babranie się w błocie o tym czy znam fizykę, powinienem się zająć kompilacją kodu oraz czy edytowałem posty, bo pokonasz mnie doświadczeniem. Odniosę się tylko do obśmiewania BMW i5, które jest fajnym autem mimo że ma zdecydowanie za małą baterie 82kWh vs 95-100kWh, która przystoi w tej klasie. To główna wada tego auta. Nie rozumiem jedynie hipokryzji fanbojow Tesli, którzy przekonują ze czas ładowania nie jest istotny, gdy mowa o słabych czasach w Tesli. Wtedy przekonują że 2 dni w roku to nie przeszkadza żeby się w trasie przemęczyć, a dzięki temu 363 dni w roku auto cieszy ładowane z gniazdka. Serio wydłużenie czasu podróży o 15-30min 1-2 razy w roku to deal breaker? Wpadacie w pułapkę własnych argumentacji i obnażacie skrajną stronniczość swoich opinii. Zdecydujcie się czy ładowanie w trasie elektryka to game changer czy nie? @Jac3kBMW o ile rocznie wydłużyłby się czas podróży Twoich tras gdybyś jeździł BMW i5 m60 ? Kawa na ławę podaj szacunkowe długości tras, czasy na ładowarkach Tesla i liczbę tych tras. A na deser - klienci głosują portfelem na przykładzie danych z USA: Sprzedaz samego modelu BMW i5 w 2024 to prawie 9tys sztuk i ok 15tys szt BMW ix. Globalna (globalna, nie USA) sprzedaż other models (Cybertruck, Model S, Model X) to 85tys. Szacuje się że Cybertruck sprzedano ok 40-50tys. Czyli globalna (!) sprzedaż Model S i X, to jakieś 35-45tys sztuk, co brzmi słabo jak na tak świetne auta, gdy BMW sprzedaje 26tys BMW i5/iX w samych Stanach Zjednoczonych! https://www.press.bmwgroup.com/usa/article/detail/T0447290EN_US/bmw-of-north-america-reports-q4-2024-u-s-sales-results-sets-new-benchmarks-for-annual-sales-and-bev-sales
  17. Każdy olej spełniający normy dla danego silnika i czesto zmieniany będzie ok. Ten z ASO bedzie jakosci podstawowej bo musi byc tanio. Jednak nawet jak bedziesz lał 2-3razy droższego Millersa to żadnej zasadniczej różnicy zmieniajac co 10-15tys km nie będzie. Sam od lat używam Motula. Dobra średnia półka o zwykle podwyższonych parametrach w zakresie wytrzymałości filmu olejowego w wysokch temperaturach. Zaufałem jednej marce i przestałem się doktoryzować na temat baz olejowych, dodatków, uszlachetniaczy itp.
  18. Cześć! Ja zrobiłem w Gdańsku w zakładzie Sosnowski. Przy przebiegu 72tyś KM, auto w moich rękach od nowości. Skrzynia przed wymianą pracowała poprawnie tak jak w dniu odbioru auta. Po wymianie nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy. Wymiana dynamiczna, mieli zużyć od 12-16 litrów oliwy na wypłukanie układu. U mnie udało się zamknąć w 12 jak już na "wizjerze" maszyny pojawił się czysty olej. Wymieniono też miskę na oryginał ZF. Koszt to 2250PLN brutto. Każdy klient dostaje fiolki z olejem przed/po. Na stole były przygotowane protokoły zdawcze innych aut i sobie pozwoliłem rzucić okiem na nie, praktycznie każda próbka ( nawet jeśli tej samej marki/modelu ) to się troszkę różniła od siebie, dlatego nie wydaje mi się by dawali jakieś pierwsze lepsze popłuczyny, tylko rzeczywiście to co zalali - zlali z Twojego auta. Załączam zdjęcie
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.