Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 04.04.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. To chyba jakims ulepem jezdziles.
  2. Mam identycznie. Zmieniłbym samochód gdyby autohold się samo włączało po odpaleniu auta.... 🙂
  3. Razem z kolegą Piotr520 zrobiliśmy niewielki program korzystając z biblioteki ibusTrx dla Arduino. Żaden z nas nie jest informatykiem ani programistą więc było to dla nas mega wyzwanie! Może znajdzie się ktoś kto poprawi i ulepszy program. Możliwości programu: Można utworzyć własny komunikat który zastąpi oryginalny. Składanie i rozkładanie lusterek z pilota przy zamykaniu/otwieraniu auta. Możliwość zrobienia pokazu świetlnego znanego z modLight. Program jest ciągle poprawiany. Wyzwaniem było wysyłanie kilku ramek jedna po drugiej do sterowania światłami, dlatego jest to zrobione w nieco inny sposób niż założenia biblioteki ibusTrx. Tym sposobem program nie liczy samoczynnie sumy kontrolnej j trzeba ją dopisać do ramki. Teraz żeby nie było za kolorowo. Wymagania : LCM 3 (3A, 3B) lub 4 (Prawdopodobnie komunikaty będą działać na LCM2, światła raczej wątpliwe) GM3 ponoć poniżej 99r nie odczytuje ramek więc może nie działać składanie lusterek (może ktoś to sprawdzi na własnym aucie, mój jest grudzień 98 i wszystko działa). Język musi być ustawiony na Angielski. (Jak ktoś ma czas i pozbiera ramki przy języku niemieckim to mogę szybko zrobić wersję na niemiecki) Sercem układu jest Arduino NANO, oraz układ komunikacyjny TJA1020. Z Arduino zalecam wylutować rezystor od POWER LED, dzięki temu pobór prądu to zaledwie 16mA (może ktoś dopisze kod do usypiania i wybudzania urządzenia gdy pojawią się dane na szynie I-BUS. Kwestia instalacji: instalujemy ARDUINO IDE i pobieramy bibliotekę ibusTrx, biblioteka zainstaluje się w moje dokumenty/Arduino/library/ibusTrx podmieniany folder src na ten który ją dodaję. Układ TJA1020 podłączamy według opisu. Chcąc wgrać nowy program na Arduino konieczne jest odłączenie 5v od układu TJA1020. do Arduino podpinamy 12v stałe pod VCC, masę do GND, linia I-BUS do TJA1020. pliki pod tym linkiem: https://chomikuj.pl/szumrak/E39+Arduino+NANO Hasło do folderu: www.bmwklubpolska.pl Dobrym miejscem do podłączenia jest kostka zasilająca zmieniarkę 3pin, jest tam wszystko co potrzeba. Koszt złożenia całości to ok 50zł komunikaty.mp4
  4. Dla mnie również auto hold to "must have". Kupuje auto i do dnia sprzedaży nie dotykam guzika. Zawsze włączone. Tak jak z klimą, kupuje auto, ustawiam 21 stopni i zapominam do sprzedaży auta. Dlatego też zawsze dziwi mnie narzekanie, że ustawianie temperatury jest na ekranie i nie ma guzików. Ja temperature ustawiam raz po zakupie i koniec. Ja tak mam, oczywiście nie każdy tak musi. 😀
  5. Wtyczka się nie odpięła tylko wyrwałeś gniazdo z PCB. Możesz dać komuś do regeneracji bo pady powyrywane ale za taką regenerację to zapłacisz na pewno więcej niż 50zł za antenę z alledrogo.
  6. Miałem F10 530i z dość bogatym wyposażeniem, m.in. EDC, fotele Komfort, Night Vision, HUD itd. Jeździłem tym autem kilka lat, więc piszę z doświadczenia, a nie z teorii. I porównuje konkretne systemy oraz wrażenia z jazdy, a nie jabłka z gruszkami. Bo jak ktoś miał sportowy zawias M w E60 i EDC w F10 to nijak można to porównać. A ja porównuje np. EDC z F10 z adaptacyjnym zawiasem G30, oba miały tryby jazdy. I nadal uważam, że F10 to był kloc i bezwładny ponton przy G30, którym jeździ się zdecydowanie lepiej.
  7. Z minusów. Kiedyś sobie robiłem krótkimi pociągnięciami manetki - psik psik, tak żeby wycieraczka się nie załączyła, po to aby płyn rozmiękczył flaki robaków. Tutaj nie jest to możliwe. Czyszczenie szyby z przysychającego brudu, czyszczenie codzienne - lepiej. Zużycie płynu - nieodpowiem. Mam wrażenie że dotychczas dolewałem dwa razy w doku (zima, wiosna). Więc nie sądze aby waterblade zjadały płyn szybciej - wyrażnie szybciej. Moge już nie pamietać o tym temacie, chyba że nastąpi to za miesiąc czy dwa. A tak to wycieraczki jak wycieraczki - wiadomo.
  8. Czyli po powyższych wypowiedziach wnioskuję, że są 3 typy układów hamulcowych: - standardowe, wkładane do podstawowych wersji silnikowych, wytrzymują gigantyczne przebiegi - trochę większe, wkładane do 120d i 120i, które się szybciej zużywają - sportowy układ hamulcowy (niebieskie lub czerwone), za dopłatą (standard w m135i i w 128ti), i też się szybciej zużywają Dajcie znać, czy nie wypisałem głupot.
  9. 1 punkt
    Panowie to po co kupujecie 3er? Narzekanie i narzekanie 🙂 Jak zawsze zapytam, który samochód w klasie D jest lepiej wykonany, dla mnie tylko Lexus i Porsche ale sedana/kombi w segemnecie D nie ma. W KIA siedziałem i naprawdę nie rozumiem czym się tam zachwycać.
  10. Hodzi mi o skok technologiczny dodatkowego wyposażenia , ledy w g31 lepiej wycinają, headup ma więcej informacji , obraz z kamer jest wyraźniejszy . Wyszukiwanie kontaktów , adresów działa płynniej . Co do bolączek jakie wypisaleś to żadna póki co mnie nie dotknęła a mam już 170tys nalotu , jedyne co padło w międzyczasie to sonda lambda za niecałe 600zl z wymianą, więc bez przesady .
  11. tu sie sprawdzi ChatGPT: Cześć Frelko, witaj na forum! Dobrze, że zwróciłaś uwagę na taką rzecz – lepiej naprawić od razu niż czekać, aż się pogorszy. To, co opisujesz, to dość częsta przypadłość – uszczelki czasem się odklejają, zwłaszcza gdy auto stoi na słońcu albo była jakaś zmiana temperatury. Jeśli uszczelka nie jest uszkodzona, spokojnie możesz ją sama podkleić – i to bez ryzyka dla lakieru czy gumy. Najlepiej sprawdzi się klej do uszczelek samochodowych, np. 3M Weatherstrip Adhesive (żółty albo czarny) albo Pattex Contact Rubber – są elastyczne, odporne na warunki atmosferyczne i nie niszczą materiałów. Ważne, żeby dobrze oczyścić powierzchnię – najlepiej alkoholem izopropylowym (IPA), żeby pozbyć się tłuszczu i brudu. Nakładasz cienką warstwę kleju na obie powierzchnie (uszczelkę i karoserię), czekasz chwilę aż przyschnie (zgodnie z instrukcją na kleju), a potem dociskasz na kilka minut. Dobrze potem nie zamykać drzwi przez godzinę-dwie, żeby klej chwycił. Jeśli uszczelka nadal dobrze wygląda, nie ma potrzeby jej wymieniać – a ASO jak to ASO, chętnie wymieni całe drzwi jakbyś im pozwoliła! Pozdrawiam i powodzenia! P.S. F40 to świetny wybór!
  12. 1 punkt
    No tak, ale 3kę ogolili z luxusu całkowicie. Kia jest lepsza w środku. Ale jak ktoś woli ekologię od premium to szacun. W trójce tak na szybko: plastiki bida, nie da się zamówić skórzanego podszybia w bocznych drzwiach, skóra zarówno na kierownicy jak i na siedzeniach plastikowa w dotyku, pozycja za kierownicą wysoka jak w SUVie. Nawet głupi klakson plastikowy jak w e90. Boczne kieszenie w drzwiach nie mają zamszu, po 5tys km mam pogiętą tylną roletkę i porysowane plastiki wkoło niej itd, itd, itd. Poprostu pachnie bidą w garażu. Do tego ten chiński tablet w którym aby zmniejszyć grzanie na nogi mało się człowiek nie rozbije. Dobrze że coś poprawili poza ekologią. Np zwiększyli bak względem F30, ale porównując do e90 czy e46 dalej jest mniejszy o 4 litry 🤣. Miałem e46, mam e93 i f31, wszystkie LCI i takiego golenia opcji nigdy nie było.
  13. Już się nastawiam psychicznie na wymianę w ciemno obu silnika i jednej skrzyni biegów. Skoro nie ma żadneggo punktu zaczepienia, to trzeba od czegoś zacząć. Spróbuję też TEC 2000 do czyszczenia wtrysków, ale wolałbym na czystym płynie, nie przez dolanie do zbiornika. Zobaczymy jak się uda. Jak zrobię, to napiszę o efektach. Tymczasem przyszła wiosna i znów przeglądam ogłoszenia 6 GC.... 😁
  14. Info od handlowca. Auto dzisiaj dojechało do Mszczonowa, czeka na oclenie. Zamówione 28.01.2025
  15. Nie przesadzaj z tym skokiem.. Head up byl w f11, ledy tak samo, aktywny tempomat i cala reszta jak kamery 360 itp itd. Za to dostales 4xnox, ktory sie notorycznie psuje, gorszy system egr, lejace tylne dyfry, popekane gumy na wale, blokade sterownikow silnika, nowsza (gorsza) skrzynie 76. Oczywiscie, g31 jest genialnym autem ale bez przesady, az tak nie rozwala f11, wole starsza z 3.0d na ladnym wyposazeniu niz nowsza 2.0d.
  16. Też tak mam i myślałem że żona mi wyłączyła, ale niestety, Auto Hold nie działa po każdorazowym zakończeniu jazdy i jest to bardzo irytujące!
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.