Skocz do zawartości

Forumowe naklejki na auto


btomek

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny projekcik yoshimura ! :cool2:

 

prosto, czytelnie i bardzo subtelnie !

 

jednak chciałbym dodać coś od siebie:

 

co byście powiedzieli o tym żeby tylko bryła auta była naklejką? a nie taki cały prostokąt?

 

fajnie by było też myślę zrobić kilka projektów brył auta, bez faworyzowania E36 :P

chętnie bym zobaczył napis w bryle e60 :wink:

 

a najbardziej było by to potrzebne dla użytkowników np x1,x3,x5,x6 bo bryła E36 jest czysto "sedanowa" a jednak SUV ma nieco inną bryłę niż sedany serii 3,5 czy nawet 7.

 

No ale może się czepiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 845
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo fajny projekcik yoshimura ! :cool2:

 

prosto, czytelnie i bardzo subtelnie !

 

jednak chciałbym dodać coś od siebie:

 

co byście powiedzieli o tym żeby tylko bryła auta była naklejką? a nie taki cały prostokąt?

 

fajnie by było też myślę zrobić kilka projektów brył auta, bez faworyzowania E36 :P

chętnie bym zobaczył napis w bryle e60 :wink:

 

a najbardziej było by to potrzebne dla użytkowników np x1,x3,x5,x6 bo bryła E36 jest czysto "sedanowa" a jednak SUV ma nieco inną bryłę niż sedany serii 3,5 czy nawet 7.

 

No ale może się czepiam :P

 

 

:cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Yoshi, moim zdaniem to logo nie ma racji bytu. Po pierwsze jak widzisz, już zaczęło wszystkich dzielić, bo ten by chciał kształt X5, a tamten E60, a jeszcze inny E38... Tego typu logotyp powinien zawierać elementy charakterystyczne dla marki jako całości, bez barier i wysuwania na pierwszy plan modelu E46, który jest Ci bliski i to rozumiem, ale E46 jest tylko rozwinięciem idei zapoczątkowanej przez E36, a dodatkowo najgorzej wykonaną Trójką EVER, więc dlaczego logo nie miałoby zawierać E36? I to tylko takie pierwsze zarzuty jakie Cię spotkają, a o których pomyślałem na szybko dając Ci symulację tego, co niewątpliwie się zacznie :D

Do rzeczy. Logo powinno zawierać element charakterystyczny dla BMW w ogóle, czyli nerki, hofmeistera, śmigło - jest tego trochę... Font powinien być z naszego Klubowego logo, jest to font zbliżony do fontów używanych przez BMW i coś co się z nami kojarzy, tak jak pisownia BMW-klub (z bmw wielkimi literami).

Możemy również zapomnieć, że w tym projekcie będzie nick forumowy. No więc właśnie - przygotowanie naklejek imiennych jest odrealnione! Podroży koszty i spowoduje, że ten kto zajmie się przedsięwzięciem będzie w szarej dupie przez 2 miesiące robiąc listę ludzi i ich nicków (a to pewnie będę ja, bo cisnąłem na klubowym forum, żeby przemyśleli ten temat). A później przecież pojawią się następni, którzy też będą chcieli i trzeba będzie dodrukować. Także nicka na 100% nie będzie. Nie będzie też tak kosmicznie chorego pomysłu jak logo forum. Forum jest własnością Klubu i koniec. Naklejkami, ich produkcją i dystrybucją zajmie się Klub, bez udziału osób postronnych. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

 

Pozdrawiam i cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie tematem.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Niestety dla mnie forma klubowego znaku zawarta w HERBIE jest nudna i oczywista.

...ale to nie jest przedmiotem tego wątku ;) (my takie musimy mieć i tyle ;) )

 

PS.

Czcionka nazywa się BMWTypeRegular, BMWTypeLight.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma klubowego logo jest nudna i oczywista, jest też narzucona przez BMW Clubs Europa i nic na to poradzić się nie da :) (kierde, GR wyprzedziłeś mnie!)

Nie chodzi o dorzucanie akcentów, tylko o to, że Twoje logo nie ma wiele wspólnego z BKP, a cokolwiek mieć powinno, swobodna forma artystyczna, to nie to, na czym nam zależy. Sam kształt Twojego logo nie wskazuje na BMW, poza hofmeisterem, ale mało kto jest świadom tego, czym jest owo zagięcie... Stąd moja propozycja pójścia w coś bardziej oczywistego, co nie będzie się kojarzyło z jakimkolwiek forum jakiejkolwiek marki i bez Twojego natchnionego opisu o emocjach i krzywiznach traci na znaczeniu. Logo to powinno dawać do zrozumienia, że tym autem jedzie gość z NASZEGO forum. Przepraszam za dosadność, ale takich logosów jest tysiące i jak na ten patrzę, to widzę je od razu, np. 4turbo.pl....

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrobmy logo garnka w koncu bmw tez je robilo zaraz po wojnie :D :D. Tak na powaznie to idea z naklejka swietna. Musi byc nietuzinkowa. Aby wyrozniala sie w tlumie innych naklejek i zeby od razu bylo widac ze to bmw-klub.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Naklejkami, ich produkcją i dystrybucją zajmie się Klub, bez udziału osób postronnych.

w porzadku... zatem czekamy na prezentacje projektu :cool2: pozdr

 

Tylko niech to bedzie cos co chwyci za serce. To co zrobil yoshimura01 jest fajne lub ten rekin tez ciekawy. Dobry design chwyci. Zeby nie bylo sytuacji ze ludzie beda sie zastanawiac czy brac naklejke bo utozsama z forum czy nie bo jest brzydka i szkoda szpecic auta. Wtedy faktycznie bedzie tak ze malo ludzi kupi.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś yoshi. Chodzi mi o to, że ostateczną decyzję podejmie Klub, w kwestii tego, który projekt zostanie wyprodukowany itp. Padały wcześniej stwierdzenia, że ktoś może się zająć tym, albo tamtym, a ktoś inny zna drukarnię, a ktoś jeszcze inny może coś tam. Chcielibyśmy żeby było jasne, że bez zgody władz Klubu nikt nie może sobie bezkarnie niczego drukować w naszym imieniu. Rzecz jasna, że myśleć nad naklejką możemy wszyscy.

 

@feel_x - zależy nam na dobrym designie, a jeszcze bardziej na dobrym haśle. Nie chcemy wam oferować naklejki brzydkiej na złość :duh:

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mattiss napisales w taki sposob swoja ostatnia wypowiedz ze wywnioskowalem, ze klub zrobi wszystko a forumowicze albo kupia albo nie. Dlatego tez napisalem to co wyzej. Jednym slowem niepororozumienie wyszlo. Mam nadzieje ze dojdzie do ankiety jak juz bedzie kilka pomyslow i wiekszoscia glosow wybierze sie jakis wzor. Pomysl z nickiem kazdego forumowicza musi byc bo to uczyni kazda naklejke indywidualna i niepowtarzalna.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również piszę się na naklejkę a jeśli chodzi o członkostwo to pytanie mam takie czy jeśli w grudniu wpłacę 200 zeta na członkostwo w klubie to będzie to opłata na ważna do końca tego roku czy ważność będzie do grudnia następnego roku

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A ja dopiero 71 he he :wink:

Co do "nick-ów" to faktycznie jest problem bo każda naklejka musiała by byc oddzielnie projektowana.Nie znam się na tym, ale myślę, że było by to trudne w produkcji jak i znacznie podniosło by jej koszt.Nie jestem za ukrywaniem swojego loginu,ale jak będzie bez to też uważam,że dobrze będzie.Chodzi przecież tutaj o przynależność do grupy.

Za to przeciwny jestem naklejkom zajmującym całą tylną szybę.Myślę że nie jest to aż taki dobry sposób na promowanie marki,a jeżeli trzeba mam wielką flagę BMW co widać w tylnej szybie mojego auta (zdjęcie w podpisie-zakładana jest na ważne okazje i tylko w środku,aby zapobiec jej zniszczeniu).Jestem również przeciwny naklejkom na karoserię(tylną klapę czy gdziekolwiek) kojarzy mi się to ze starymi szrotami które w latach 90 były ściągane z Reich-u i handlarze aby ukryć rdzę, dziury itp obklejali je różnego typu naklejkami (jakie tylko były pod ręką).

PS.Świnka Subaru na lusterku WRX czy STI jest super,ale nie zapomnijmy,że nie są auta w takim stopniu popularne jak nasze i służą one przeważnie do "mienia"ich tak jak u nas np. M3 czy M5,rzadziej do codziennej jazdy.

Widzę że jest duże zainteresowanie i po ustaleniu wyglądu, zamówienia powinny być zbierane przez członków BMW Klub Polska i przy zamówieniu powinna nastąpić od razu wpłata,a dopiero produkcja.Bo tak to każdy jest chętny, a jak przyjdzie co do czego to z 10 osób kupi reszta się wycofa,a Klub zostanie ze stertą naklejek i utopioną w nie kasą.Ramki na tablicę rej. są niefajne i nie zastąpił bym moich aluminiowych na ten plastik.

Pozdrawiam wszystkich chłopaków, kobietki oczywiście też z BMW Klub Polska.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Naklejka z nickiem nie jest problemem. W dzisiejszych czasach przy druku cyfrowym nie ma problemu aby drukowac indywidualnie. Moim zdaniem naklejka powinna byc takiej wielkosci aby bez problemu weszla na trojkacik tylnich bocznych szyb. To chyba najlepsze miejsce. Tez mi sie nie podoba na bagazniku albo tylniej szybie. Jezeli chodzi o tlo to powinno byc transparant (przezroczyste) ktos kto ma przyciemniona szybe na czarno taki bialy zarys wygladalby swietnie. I tak samo w druga strone. Wyobraz sobie te naklejke z biala kontura na czarnym tle. Gdyby to tlo bylo czarna szyba, prezentowalo by sie to swietnie.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIHY525

"A swoją drogą to fajnie było by wesprzeć BKP finansowo i myślę że 30-50 zł nie było by wcale za dużo,a wzamian była by właśnie w/w naklejka."

 

cichy nie kopiuj zachowań swojej babci, która wysyła całą emeryturę na "radio magałki" a może co niedziela kupujesz cegiełki na remont dachu w kościele (my takich praktyk niestosujemy bo szanujemy swój kesz )

czytaj posty jeśli zabierasz głos (niektórzy forumowicze mają inne autorytety np: rodzina stąd pomysł na naklejeczkę zrzeszającą forumowiczów identyfikujących się z tym forum a nie członkostwo !!!!)

a jeśli kogoś stać lub ma gest na 50pln za naklejeczkę to stać go i na akces do klubu BKP za 200 (przecież to tylko 4sztuki wg twojej taryfy) a naklejeczka i tak wesprze BKP nawet jeśli będzie kosztować forumowicza 15-20 pln (reklama i profity ze sprzedaży) bo jest to przedsmak dla ludzi którzy kiedyś wstąpią do BKP

pozatym ceną 30-50 pln zredukujesz chętnych o dobrą połowę

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem super. Gustownie, nie "nasrane" kolorami. Super by tez wygladal ten bialy na czarnej szybie. Yoshimura o to mi chodzilo wlasnie.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No no.Wygląda fajnie.

A co do wypowiedzi kol. radE46cki to nie bawię się w księdza Rydzyka.Nie wiem ile wyprodukowanie takiej naklejki kosztuje dlatego tak strzeliłem.

PS.Moje aluminiowe podkładki pod tablicę rej. kosztowały 70-80 zł(nie pamiętam dokładnie),a i tak je kupiłem.Jeżeli wiem że coś jest dobre i warte tej ceny to kupuję i nie stękam.A wiadomo każdy chce życ.

Może byc 15-20.Biorę,tylko poproszę o konkretny towar i konkretną cenę :cool2: .

Pzdr.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajna naklejka :cool2: I mamy nick super :cool2:Jesteś wielki yoshimora01.Wygląda naprawdę rewelacyjnie :wink:.Powiem szczerze,osobiście jestem za aby był nick. Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.