Skocz do zawartości

Nasze BMW po 300 tyś naprawy profilaktyczne


salo211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pisze z ciekawosci poniewaz moje bmw e39 minęło przebieg 300 tyś , zostało zrobione całe zawieszenie , olej i filtr w silniku , reszta podst. napraw była robiona na bierząco , czy przy tym przebiegu należy wziąć pod uwage jakies szczególne naprawy ? regulacje zaworów , olej w skrzyni lub moscie czy tez inne elementy ? prosze o odpowiedz , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Heh..

Ja bym może też coś profilaktycznie zrobił ale kiedy te 300 000 będzie lub było?

Nie ma co chyba w tym przebiegu doszukiwać się jakiejś wyjątkowej sytuacji tylko dbać na bierząco i latać dalej.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i delikatnie popuszcza sprężarka od klimatyzacji

Goldi_Cz-Wa co przez to rozumiesz? Gdzie puszcza?

 

Na uszczelnieniach.

 

Poprzedni właściciel informował mnie że klime musi nabijać co roku bo gdzieś jest minimalny wyciek. No i faktycznie, ja nabiłem klimatyzację w kwietniu no i wytrzymała do końca września. Pojechałem na serwis,nabiłem z czynnikiem UV i pokazali mi zapaćkaną w tylnej części sprężarkę.

 

Regeneracja 650 zł z robocizną i gwarancja. Chyba będę robił żeby mieć tip top na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i delikatnie popuszcza sprężarka od klimatyzacji

Goldi_Cz-Wa co przez to rozumiesz? Gdzie puszcza?

 

Na uszczelnieniach.

 

Poprzedni właściciel informował mnie że klime musi nabijać co roku bo gdzieś jest minimalny wyciek. No i faktycznie, ja nabiłem klimatyzację w kwietniu no i wytrzymała do końca września. Pojechałem na serwis,nabiłem z czynnikiem UV i pokazali mi zapaćkaną w tylnej części sprężarkę.

 

Regeneracja 650 zł z robocizną i gwarancja. Chyba będę robił żeby mieć tip top na lato.

 

Sprężarka podzielona jest na 3 części, czyli ma dwa łączenia. Rozumiem, że na tym drugim łączeniu jest nieszczelność? Czy na łączeniach rurek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pisze z ciekawosci poniewaz moje bmw e39 minęło przebieg 300 tyś , zostało zrobione całe zawieszenie , olej i filtr w silniku , reszta podst. napraw była robiona na bierząco , czy przy tym przebiegu należy wziąć pod uwage jakies szczególne naprawy ? regulacje zaworów , olej w skrzyni lub moscie czy tez inne elementy ? prosze o odpowiedz , pozdrawiam

 

 

sam w sobie silnik diesla po 300 tyś jest w stanie niemalże świetnym

 

a eksploatacja powinna być jak w ksiązce

 

nastawiać się możesz na jakies pierdoły z osprzetu jak to w życiu bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup drugą sprezarke 100zł

 

Niby tak, ale...

 

a) nie mam pewności że będzie szczelna (robocizna + ponowne nabicie sprawdzanie szczelności itd)

b) nie mam pewności że za pół roku nie wysypie się sprzegiełko lub rozszczelni się tak jak moja (robocizna + ...)

 

także ja osobiście daruje sobie te pozorne oszczędności bo z reguły mszczą się na mnie w najmniej oczekiwanym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pisze z ciekawosci poniewaz moje bmw e39 minęło przebieg 300 tyś , zostało zrobione całe zawieszenie , olej i filtr w silniku , reszta podst. napraw była robiona na bierząco , czy przy tym przebiegu należy wziąć pod uwage jakies szczególne naprawy ? regulacje zaworów , olej w skrzyni lub moscie czy tez inne elementy ? prosze o odpowiedz , pozdrawiam

 

 

sam w sobie silnik diesla po 300 tyś jest w stanie niemalże świetnym

 

a eksploatacja powinna być jak w ksiązce

 

nastawiać się możesz na jakies pierdoły z osprzetu jak to w życiu bywa

 

Podzielam zdanie kolegi 300tys PRAWDZIWE 300tys to praktycznie zadne zurzycie dla tego silnika....Jezeli olej byl wymieniany na czas i nie byl przegrzany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to i ja pochwale sie moim przebiegiem - obecnie 302500 (100% pewny jestem przebiegu) i wlasnie padl mi jez :)

w tym tygodniu bede robil wymiany oleju, firtow i plynu hamulcowego i na kolejne 15tys spokoj. no i jez tez bedzie wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to i ja pochwale sie moim przebiegiem - obecnie 302500 (100% pewny jestem przebiegu) i wlasnie padl mi jez :)

w tym tygodniu bede robil wymiany oleju, firtow i plynu hamulcowego i na kolejne 15tys spokoj. no i jez tez bedzie wymieniany.

ja wymieniam co 10 tys km wiec pewnie dluzej polatam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.