Skocz do zawartości

Dlaczego w BMW nie wrzucacie kierunkowskazów ??


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie niestety do większości, jednak nie wszystkich.

Dlaczego jadąc trasą 80% nowych beemek nie wrzuca kierunkowskazów. Co jest przyczyną tego faktu ? Lenistwo ? Oszczędność żarówek ??

Obserwuje to od dłuższego czasu - auta klasy kompaktowej te proporcje mają zupełnie odwrócone a u nas ? Czym lepszy samochód tym gorzej.

Jak myślicie skąd się to bierze ?? Z chęci pokazania wyższości, ze ja nie muszę ??

To samo z ustępowaniem pierszeństwa - pamiętacie kiedy was jakaś nowa Beemka wpuściał w korek, na skrzyżowanie, podziękowała awaryjnymi ??

Ostatnio nawet sam wpuściłem inna trójkę - mina gościa - kierowcy - mówiąca "no, masz szczęście ze mnie wpuściłeś bo bym ci pociągnął z byka" powiedziała wszystko... Oczywiście o jakiejś ręce czy awaryjkach nie wspomnę.

Na koniec warto dodać iż nie można mówic tutaj o stereotypie dresa - ich nie stać na takie samochody w zdecydowanej większości - obecnie dominują E36 i E46

Jakieś przemyślenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tymi kierunkami to się częściowo zgodzę, ale to dotyczy ogólnie większych aut, różnych marek. Natomiast kontakty z użytkownikami nowych 5,7 i Xów oceniam bardzo dobrze, nie ma problemów by taki nie wpuścił czy nie podziękował. Natomiast z 3 sprawa ma się odwrotnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Zawsze wrzucam kierunek jak rowniez preferuje kulturalny sposob jazdy(wpuszczam,awaryjne,nie wyprzedzam na 3-go no chyba ze cos sie wtarabani przed nos itp.) :8)pomimo ze jezdze bardzo szybko gdyz lubie pobutowac i wiecznie mi sie spieszy :( krew mnie zalewa jak pa....y nie wrzucaja kierunkow badz tez na dwu pasmowce leci se taki ciolek lewym pasem nie wspominajac ze lusterka to chyba dla ozdoby maja w autach :mad2: Zauwazylem ze w Bialymstoku jest doslownie tego plaga w 90% przypadkow musze wyprzedac z prawej strony,gorzej bedzie jak jakis ciolek pomysli w koncu o zmianie pasa :duh:cale szczescie ze jest czym depnac wiec ten manewr trwa bardzo krotko :8) .Czesto robie trasy i np.u szwabow jest ok chyba ze jest okres wakacyjny,swieta itp.wtedy jest plaga rodakow wracajacych do Polski z GB :mad2: takiego cyrku jak jazda w tym okresie po A2 w zyciu nigdzie nie doswiadczylem :mad2:

Natomiast w Belgii jest podobnie jak u nas czyli masakra i meczarnia,zero kultury jazdy,kierunki wlaczaja sporadycznie a Pany w nowych Bmw,Mb,Audi itp. to zwykle buraki ktorym dalbym rowery zamiast aut,ale i tak najgorsze sa makaki(araby).

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio chciałem grzecznie ustąpić miejsca włączającemu się do ruchu, kierowca za mną zaparkował na moim zderzaku :roll:... wiec kultura czasem nie popłaca.

 

Mimo tego nadal staram się być życzliwy na drodze i uczyć w BMW ;) kultury polskich kierowców. :D

 

Kiedyś odwiedziła mnie znajoma Szwedka była załamana brakiem kultury u naszych kierowców. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal: świetny temat! Sam też się nad tym wielokrotnie zastanawiałem i nawet na jednym znajomym przeprowadziłem śledztwo. Tyle, że on nie jeździ BMW, a aktualnie ma Audi. Raz na pytanie czemu nie włączył kierunku na skrzyżowaniu, na którym ja jechałem za nim, a w pobliżu nie widać było żadnego auta stwierdził "a po ****? kto to widzi?" (pana moderatora proszę o niezwracanie mi uwagi na priv, że wykropkowane to też przekleństwo - to cytat, który obrazuje podejście niektórych osób do przepisów). Innym razem na pytanie dlaczego w centrum miasta jedzie bez migaczy stwierdził "tak szybko wykonuję manewry, że i tak nikomu nic by ten migacz nie pomógł...". No cóż... To po części odpowiedź na Twoje pytanie - gość to handlarz aut - taki 100% pewniak :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podziałów na w tym gruncie możemy tworzyć wiele. Ja zaobserwowałem im większy silnik tym rzadziej widzę kierunkowskaz :-) To chyba wynika ze skupienia na drodze i nie ma czasu tak długą uprzejmość :-)

Co do trójek to e36 i e46 wiodą prym, dosiadane w dużej części przez "cwaniaków" :-) Osobiście zawsze dziękuję awaryjnymi lub ręką, tym bardziej iż ciężko o uprzejmość na naszych drogach a w szczególności jak się jeździ BMW.

Nasze e90 mają krótki click będący dużym ułatwieniem choć jak widzę im bardziej producenci ułatwiają tym bardziej nas upośledzają :-)

Tema rzeka i nie dotyczy jedynie kierowców BMW :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło to chyba z Austrii i Niemiec tam rzadko kiedy ktoś na autobanie daje takie sygnały szczególnie "szybkie" fury które ładnie mogą odejść a dają tylko takie słabe autka żeby je było widać ze chcą ominąć drugie wolne autko ;) sam czasem nie daje ale tylko na A4 w mieście zawsze !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujaszek akurat jeździ nowym pasatem i ma ten sam problem, zwróciłem mu uwagę i zacząłem ten temat w święta przy stole, wywiązała się awantura niczym zawsze wtedy, kiedy nawinie się temat polityki lub religii. Tak jak insane wspomniał o swoim koledze tak wujo tłumaczył, że albo jest pusto, albo ktoś jest daleko, po prostu po co ma wrzucać jeśli nic nie widać, dla kogo to?:). Noo, tyle że on nie wie czy nie leci którymś pasem jakiś motocyklista czy inny artysta blisko 200km. Bo przecież to jest taki ogromny wysiłek wrzucić ten kierunek, nie rozumiem tego. Też mnie to strasznie denerwuje. My używamy go rutynowo, weszło nam to w nawyk, oni rutynowo go nie używają, tylko od święta gdy widzą misiaków;) Królowie szosy, jeszcze lepiej jak jadą jednym i drugim pasem, trochę tu, trochę tam, ogólnie na środku i nie mogą się zdecydować, im to nie przeszkadza się tak czaić, jak ktoś napisał lusterka mają dla ozdoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nikt nie widzi to raczej nie ma sensu używać lecz rzecz w tym że funkcjonujemy rutynowo/mamy nawyki. Jeśli zaczniemy sobie odpuszczać w sytuacjach takich jak wspomniałem to w gąszczu innych kierujących też będziemy !!! Jestem za tym aby używać zawsze i wszędzie :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło to chyba z Austrii i Niemiec tam rzadko kiedy ktoś na autobanie daje takie sygnały szczególnie "szybkie" fury które ładnie mogą odejść a dają tylko takie słabe autka żeby je było widać ze chcą ominąć drugie wolne autko ;) sam czasem nie daje ale tylko na A4 w mieście zawsze !

na autobahnach jest szeroko, ruch jest plynny i sa zachowane odstepy. w polsce jest wasko, ludzie jezdza chaotycznie i na zderzaku. to co tam nie przeszkadza, tu jest zmora

 

ps. nie 'ominac' tylko 'wyprzedzic'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ci, którzy nie wrzucają kierunków nie bywają na tym forum, więc raczej się tego nie dowiemy...

Pozdrawiam,

Rafał

"It`s not the size of the dog in the fight, it`s the size of the fight in the dog" Mark Twain

http://img72.imageshack.us/img72/2328/1727269a1200bw1a.th.jpghttp://img442.imageshack.us/img442/8869/1737368a1200bwa.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze w Bialymstoku jest doslownie tego plaga w 90% przypadkow musze wyprzedac z prawej strony

 

Bo lewy pas jest szybszy, więc auto ma 5KM więcej .... mnie to też wkurza, w Bstoku mało kto jeździ prawym pasem .... :duh:

 

Nie wrzucam bo wiem gdzie jadę ;)

 

Kiedyś zmienisz zdanie gdy zabijesz motocyklistę, który raptem się pojawi ,gdy ty będziesz zmieniał pas bez kierunku :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucam bo wiem gdzie jadę ;)

 

Kiedyś zmienisz zdanie gdy zabijesz motocyklistę, który raptem się pojawi ,gdy ty będziesz zmieniał pas bez kierunku :nienie:

 

335i chyba ironizował :wink: natomiast co do motocyklisty to muszę się z Tobą zgodzić - jeżdżę czasem po Krakowie motorem, bynajmniej nie ścigaczem tylko spokojnym enduro turystykiem więc nie szaleję ale mimo to jest cała masa kierowców którzy w ogóle motocykli nie widzą a przez to że nie sygnalizują zmiany pasa dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji - sam z tego powodu o mało co nie leżałem 2 tygodnie temu. Inna sprawa że czasem taki buc w andropauzie próbuje mnie nauczyć że nie wolno wyprzedzać stojących samochodów i specjalnie zajeżdża drogę nie zdając sobie widocznie sprawy z tego że może mnie zabić.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

335i chyba ironizował :wink:

 

W takim razie sorry.... mam kumpla, który zawsze mi tak odpowiada gdy mu zwrócę uwagę z kierunkami

 

Inna sprawa że czasem taki buc w andropauzie próbuje mnie nauczyć że nie wolno wyprzedzać stojących samochodów

 

Wolno, ale oni tego chyba nie wiedzą

http://polishbanditcrew.pun.pl/viewtopic.php?id=1249

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i wpuszczam auta z bocznej jak mają włączony kierunkowskaz

A jak to stwierdzasz? Przecież stoi w poprzek z włączonym prawym kierunkiem? :P

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat pisze że przyczyną takich zachowań jest brak policji na drogach

 

Przyczyną jest nie brak policji lecz egzekwowania prawa i skupienia się na tym co jest na prawdę ważne.

 

Kierowca który nie włącza kierunków zazwyczaj sobie o nich przypomina gdy widzi w lusterku policję, tak więc jest to zwykłe cwaniactwo.

 

A co do egzekwowania prawa - jeśli radiowóz jedzie tempem spacerowym lewym pasem gdy prawy jest wolny, to nie można wymagać że coś się w tej i innych podobnych sprawach zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wpuszczam auta z bocznej jak mają włączony kierunkowskaz

A jak to stwierdzasz? Przecież stoi w poprzek z włączonym prawym kierunkiem? :P

wzrokowo a niby jak ???

zapraszam do mnie do Ikarusa to zobaczysz ile widać szczególnie jak jedzie się 0.5km/h w Katowickim korku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze w Bialymstoku jest doslownie tego plaga w 90% przypadkow musze wyprzedac z prawej strony

 

Co do Białegostoku zgadzam się w 100 % prawy pas wolny a ludzie jeżdżą lewym pasem 50km/h a zdarza się że i wolniej :mad2: . Co do e46, to ja kierunków używam zawsze i często wpuszczam innych niezależnie czy jedzie x5 czy starym żukiem, dziękowanie awaryjnymi też nie jest problemem. Nie każdy kierowca e46 to dres i cham. Ja podpadam tylko pod jeden stereotyp, że jeżdżą łysi :] ale co zrobić wole to niż perukę :)

 

pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kierowców ma przeświadczenie, że oni wiedzą lepiej co, kiedy i w jakich okolicznościach zastosować (swego czasu była też dyskusja n/t zatrzymania się przy znaku STOP jeśli w obie strony jest doskonała widoczność i nic nie jedzie) - część ludzi nazywa to "myśleniem" za kierownicą.

Niestety wg mnie kierowanie autem polega raczej na wykształceniu w sobie prawidłowych odruchów i nawyków (tak jak piloci uczą się na symulatorach, gdyż w sytuacji podbramkowej nie ma czasu na zastanawianie się i tzw. myślenie, tylko trzeba wykonać wyuczoną sekwencję ruchów), na co składa się m.in. włączanie kierunkowskazu gdy planuje się zmienić kierunek ruchu czy też pas. Ja osobiście wykształciłem u siebie odruch, co skutkuje tym, iż zawsze włączam kierunkowskaz - czasami zupełnie podświadomie - to jest pewna sekwencja - spojrzenie w lusterko, kierunek i zmiana pasa.

Niewłączanie kierunkowskazów odbieram zaś jako niechlujstwo w prowadzeniu auta.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Białegostoku zgadzam się w 100 % prawy pas wolny a ludzie jeżdżą lewym pasem 50km/h a zdarza się że i wolniej

czyli znowu wracamy do tego że niema policji na drogach ...

mój bracik nie włączał kierunków bo twierdził że biorą dużo prądu ...

wytłumaczyłem mu że jest głupi i teraz włancza (przynajmniej jak mnie wiezie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.