Skocz do zawartości

Rezygnacja z czujnika deszczu


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że mój czujnik deszczu coś mało czuły, odwiedziłem ASO i dowiedziałem się że jest prawidłowo zainicjowany i tyle. Po miesiącu patrzenia jak powoli czułość znika, nie zadając sobie sprawy "naprawiłem czujnik" to znaczy dobrze wyczyściłem szybę od środka :D . Polecam raz w miesiącu. Czujnik reaguje na rozpraszanie światła a to jest dobrze pochłaniane przez czarny osad - kurz, szczególnie w dolnej części szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To zmocz szybę tylko w tej dolnej części od zewnątrz, nie ma szans aby czujnik zareagował. Pomiar odbywa się tylko w niewielkim obszarze w okolicy lusterka, zasada działania nie jest wielce skomplikowana:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:Rain_sensor_en.svg

 

Jestem po wymianie wycieraczek i czujnik znowu działa jak należy. Wcześniej szyba nie była dokładnie wycierana i działy się dziwne rzeczy - np. wycieranie suchej szyby. Polecam zacząć w pierwszej kolejności od tego zabiegu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana piór pomaga jak wycieraczki jeżdżą po suchej szybie, a mój podobnie jak u kilku kolegów czeka (tylko nie wiem na co :) chętnie bym się dowiedział, jak go zresetować, albo podjechać do kogoś z pomorza kto ogarnia ten temat.

Nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo do tej pory, ale pogoda taka, że teraz musze recznie machać wycieraczkami.

Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset ustawień czujnika, a raczej odświeżenie wartości można zrobić za pomocą INPA lub DIS. Osobiście wolę DIS gdyż robi cały proces i sprawdza działanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio w 5 minut pod domem się skusiłem na ten rarytas :wink:

I zmiana jest KOLOSALNA - nawet się nie spodziewałem, że ten gadżet może tak dobrze działać, a na dodatek inicjalizację przeprowadziłem na tylko lekko przetartej szybie więc możliwe, że jeszcze coś by się dało podkręcić.

Co do przebiegu akcji to trochę się zdziwiłem bo gdzieś czytałem, że coś tam się dzieje a przy inicjalizacji inpą zero oznak.

Niemniej polecam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio w 5 minut pod domem się skusiłem na ten rarytas :wink:

I zmiana jest KOLOSALNA - nawet się nie spodziewałem, że ten gadżet może tak dobrze działać, a na dodatek inicjalizację przeprowadziłem na tylko lekko przetartej szybie więc możliwe, że jeszcze coś by się dało podkręcić.

Co do przebiegu akcji to trochę się zdziwiłem bo gdzieś czytałem, że coś tam się dzieje a przy inicjalizacji inpą zero oznak.

Niemniej polecam :cool2:

 

Dokładnie..klikasz inicjazuj i zrobione. U mnie robiłem to na suchej szybie. Poprawa faktycznie kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Robiłem ostatnio u siebie inicjalizację czujnika deszczu w DIS'ie (Service functions -> Body -> Rain/driving light sensor -> Initialize rain/light sensor).

Wcześniej jego działanie było dla mnie bardzo irytujące, zwłaszcza przy słabym deszczu. Dzisiaj miałem okację go przetestować podczas słabego oraz mocniejszego deszczu. Różnica spora- wkońcu działa jak należy. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie zas uwazam ze wycieraczki reaguja za szybko :-D lekko pokropi i juz zalacza. Mimo ze czulosc ustawiona na minimum. Z ta regulacja czulosci to ja nie wiem jak to działa. Czy nam max czy na min lekka mzawka a i tak zalacza, albo kilka kropel i bum wycieraczki sie wlaczaja.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez zadowolony jestem z dzialania czujnika deszczu po wykonaniu inicjalizacji. Nie jestem biegly jezeli chodzi o inpe ale znalazlem odrazu po przeczytaniu

jeżeli tyle osób to robiło, to może ktoś opisze w jaki sposób należy przeprowadzić inicjacje czujnika przy pomocy INPY (krok op kroku)

 

Ja to zrobiłem tak: INPA > NADWOZIE > CZUJNIK DESZCZU ZMIERZCHU > INITIALIZATION i tyle :)

 

Dzieki kolego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jak kupiłem auto, było tak samo jak koledzy wcześniej pisali, tragedia, niezależnie od ustawionej czułości. Długo nie myśląc odpaliłem INPE zrobiłem inicjalizację czujnika i chodzi lepiej. Tylko teraz jest problem, uruchamia wycieraczki za często i zawsze tak samo, niezależnie od ustawienia czułości na manetce. I teraz moje pytanie, co zrobić, żeby ta regulacja działała? Może ktoś się orientuje w czym może tkwić problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Powiem szczerze, że w E46 czujnik działał mi lepiej. W E91 faktycznie zdaje się być zbyt mało czuły, nawet w pozycji, kiedy powinien być najczulszy. Zastanawiam się, czy nie ma jeszcze jakiejś zaawansowanej regulacji z poziomu komputera diagnostycznego lub w innych ustawieniach? A być może działa jak działa, przez to, że mam pod czujnikiem jeszcze kamerę, odpowiedzialną za wyłączanie długich świateł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. 2 tygodnie temu stałem się posiadaczem BMW e90 318d 2006r. Jak już zdołałem się zorientować wielu z was miało problem z czułością czujnika. U mnie również pojawił sie ten problem. Bardzo późne zbieranie wody utrudniało mi jazdę w sumie musiałem co chwilę machać łopatką w dół, bo jazda była zbyt niebezpieczna na samym czujniku. Dostosowałem się do waszych uwag, przeczyściłem szybę od środka, z zewnątrz umyłem perfekcyjnie, zmieniłem pióra wycieraczek i nic.

 

Czy jest ktoś mi w stanie zrobić kalibrację czujnika w Warszawie?

Zrobiłbym to sam, ale nie wiem co to jest ta INPA, czy jakiś software na PC do BMW czy wewnętrzny komp. w samochodzie.

Będę wdzięczny za pomoc i dziękuję za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że w E46 czujnik działał mi lepiej. W E91 faktycznie zdaje się być zbyt mało czuły, nawet w pozycji, kiedy powinien być najczulszy. Zastanawiam się, czy nie ma jeszcze jakiejś zaawansowanej regulacji z poziomu komputera diagnostycznego lub w innych ustawieniach? A być może działa jak działa, przez to, że mam pod czujnikiem jeszcze kamerę, odpowiedzialną za wyłączanie długich świateł?

 

Jest trzy stopniowa regulacja czułości i da się to zrobić za pomocą NCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko.. jaka manetka powinna byc jak sie ma czujnik deszczu? Bo taki bajer mam ale mam dzwina manetke, na czubku manetki od wycieraczek mam przycisk, ale jak go nacisne to wycieraczki raz przetra szybe i nic, nie ma tam lampki ani nic....
Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.