Skocz do zawartości

Rezygnacja z czujnika deszczu


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Orientuje się ktoś czy mając czujnik deszczu, da się przestawić funkcję przycisku od jego włączania i pokrętła częstotliwości na obsługę zwyczajnego (klasycznego) programatora wycieraczek? Od kilku dni pada nieustannie deszcz o różnym nasileniu i stwierdzam, że czujnik deszczu to wtórne g***o, które do niczego się nie nadaje, a ja cały czas muszę ręcznie włączać wycieraczki bo czujnik najzwyczajniej w świecie reaguje za późno (producent nie przewidział m.in. tego, że w dolnej części szyby wody jest dużo więcej niż przy czujniku - chociażby pryskającej z maski czy spod kół innych aut).

 

Zatem marzeniem moim jest po prostu zrezygnować z tego nieudanego bajeru i wrócić do dobrego, sprawdzonego programatora, w którym ręcznie ustalałbym częstotliwość ruchu wycieraczek...

 

Ktoś miał z tym jakieś doświadczenia? Albo może w drugą stronę - ktoś zakładał czujnik i wie czego to wymagało (wtedy w drugą stronę by się to przeanalizowało)...

 

No chyba, że ktoś ma inne doświadczenia z czujnikiem deszczu i może poradzić jakiś "myk", który usprawni jego działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie czujnik działa tylko po włączeniu, ogólnie standardowo jest zawsze wyłączony gdy klikam w dół lub w górę aby wycieraczki pracowały, więc nie widzę problemu. Zaglądałeś do instrukcji chociaż? Nie wiem jak u Ciebie w wersji z 08' ale u mnie włącza i wyłącza się czujnik przyciskając poziomo przycisk znajdujący się właśnie na końcu "łopatki" właśnie od spryskiwaczy i wycieraczek, wtedy zapala się dioda gdy czujnik jest aktywny a gaśnie gdy nie. Ja tam nie narzekam na czujnik, przywykłem że może chwilkę opóźnia, ale ja wszystko jeszcze widzę, nie ma zagrożenia i korzystam, czasem znów przy mrzawce wydaje mi się że działa zbyt często. Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

insane przetestuj zmiane czulosci czujnika: dol mala czulosc im wyzej tym wieksza, jak pada, jezdze caly czas na czujnku i jestm bardzo z niego zadowolony :cool2: oczywiscie ustawiam sobie czulosc czujnika na wlasciwy dla mnie poziom :cool2: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Panowie - ja nie napisałem, że nie umiem z niego korzystać :-) - wiem jak się włącza, jak się wyłącza :-), wiem nawet :P jak się czułość zmienia. Jednak moim zdaniem czułość jest niewystarczająca i mimo, że mam ustawiony czujnik na najbardziej czuły to według moich preferencji za późno ściera mi wodę z szyby - dlatego chciałby albo go jeszcze "wyczulić" bardziej, albo wyłącznik i skorzystać ze zwykłego programatora.

 

Podsumowując: instrukcję czytałem, czujnik testowałem empirycznie i niestety nie jestem zadowolony z jego czułości - stąd moja potrzeba zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: instrukcję czytałem, czujnik testowałem empirycznie i niestety nie jestem zadowolony z jego czułości - stąd moja potrzeba zmian.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i jak tu byc producentem i zrobic auto, ktore kazdemu pasuje :mrgreen: :mrgreen: dasz jeszcze wiecej opcji to powiedza, ze sie czesciej psuje :mrgreen: nie bedzie sie psulo to powiedza, ze auto jest za ciezkie

(bo ma opcje...) :mrgreen: :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przynajmniej, że poczucie humoru nas nie opuszcza :mrgreen:

 

Z drugiej strony, jak mawia mój ojciec: "gdyby wszyscy byli tacy sami i oczekiwali tego samego to ten świat byłby nudny...", a producenci nie mieliby na czym zarabiać... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś przyklejone na wysokości czujnika ? Tak czy owak, jak wyłączysz czujnik i dasz łopatką do góry to wyciera tak jak w każdym innym aucie czyli co jakiś określony czas :)

 

Ja też jeżdźę na czujnika i jestem zadowolony :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Jesteś pewien? U mnie jak pyknę łopatkę w górę raz to włącza się od razu ciągłe machanie wycieraczkami, jak pyknę dwa razy to jest szybkie machanie, a jak pyknę raz w dół to wykonuje pojedyncze machnięcie. Z tego co Ty napisałeś to przy wyłączonym czujniku po jednym pyknięciu powinno wejść w program "co jakiś czas"? Czy źle zrozumiałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dla Ciebie: nie dogadaliscie sie, jest tak jak piszesz: ...pykasz/pykasz :mrgreen: a tu caly czas ciagle nie ma oczekiwanego zadowolenia/efektu :mrgreen: ...w standardzie (ori) jak masz czujnik to nie mozesz sobie ustawic tak jak oczekujesz w poscie...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak inni koledzy jestem z tego czujnika bardzo zadowolony , działa on nie porównywalnie lepiej niż w innych autach

 

jezdziłem ostatnio nowym mondeo i faktycznie kiepsko za to w BMW dal mnie super

 

na technikę trzeba się otworzyć :lol:

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wy w ogóle czujecie różnice po zmianie tej czujności?

 

Dla mnie czy pokrętło mam na górze czy na dole nie ma ŻADNEJ różnicy, czujnik działa BEZNADZIEJNIE w cały świat, raz dobrze a raz kompletnie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wy w ogóle czujecie różnice po zmianie tej czujności?

 

Dla mnie czy pokrętło mam na górze czy na dole nie ma ŻADNEJ różnicy, czujnik działa BEZNADZIEJNIE w cały świat, raz dobrze a raz kompletnie źle.

Niestety, ale muszę się z Tobą zgodzić. Nie działa to tak jak powinno - "nie czuje" deszczu, a szczególnie mżawki... Podobnie dużych pojedynczych kropel, które rozciągają się po szybie... Ogólnie lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba za dużo wymagacie od tego czujnika??? :8)

 

To ma być w jakimś stopniu udogodnieniem i wg mnie taką właśnie rolę spełnia. Jeśli nie nadąża za deszczem, to sobie sam dźwignię raz w dół pchnę ;) i po sprawie. Nie robcie z siebie inwalidów z paraliżem prawej ręki ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca się zgadzam. To miało zastąpić zwykły programator w ten sposób, że sam dopasuje częstotliwość machania piórami do ilości opadów. Ale nie działa to tak jak powinno bo macha za rzadko. W takim układzie jest to zbytek i lepszy byłby zwykły programator, który bym ustawił i by robił tak jakbym chciał. To nie ma być po prostu bajer do chwalenia się przed kumplami i do dopisania do listy wyposażenia żeby była dłuższa - przynajmniej w moim odczuciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

odgrzeję kotleta

czy komuś udało się może przeprogramować ten cholerny sensor deszczu !!!!

jeździłem kilkoma autami wyposażonymi w ten "gadżet" i w każdym działał wg mnie prawidłowo a w BMW tragedia jak to wyłączyć i ustawić w tryb ręcznej regulacji prędkości

proszę o pomoc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlącze sie bo w sumie mam podobny problem bo tez czujnik nie pracuje najlepiej tez za wolno itd. Jezdzilem wczesniej fordem focusem i w nim chodzil super a tu male rozczarowanie, pozatym niewiem czemu bo piora wycieraczek mam nowe to mimo wszystko slabo zbierają wode i inne ciecze z szyby. Znajomy mowil mi ,ze moze jest za maly docisk wycieraczek do szyby. co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest tego przyczyną, ale z czasem te czujniki działają gorzej. Pod koniec życia poprzedniej jedynki nie byłem zadowolony tak jak na początku.

teraz w nowej ponownie działa bardzo dobrze.

 

Być może przyczyną jest matowienie szyby. Być może jakieś działania w tym kierunku przywrócą czujnikowi sprawność działania. Temat imho do rozwiązania w każdym razie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.