Skocz do zawartości

Godne opony! Na czym latacie??


nomad

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktoś powie jakie najlepsze opony do 523 touringa, 16tki lub 17tki. Nie chodzi o profil tylko o daną firme i model opony letniej, bo planuję zakupic nowe z tego roku, takie aby ładnie trzymały w deszczu itp. Takie, które są odpowiednie, rekomendowane do tego konkretnego modelu auta i które już ktoś moze pochwalić bo przerabiał.

 

Jakis czas temu byłem posiadaczem e34 i kupiłem nowiutkie opony w jodełke niestety nie pamiętam firmy w każdym razie markowe nie jakaś made i czajna itp. opony były naprewde godne i warte kasy w deszczu bardzo ładnie jechały na suchym też było znakomicie. Po roku sprzedałem je znajomemu do Rovera 620, niby auto duże ale naped na przód i znajomy mówił ze w deszczu nie daje rady jechać i ma problemy zeby tego Rovera w ogóle w deszczu utrzymać 60km/h max a ja w e34 jechałem jak po suchym.

No i teraz jestem w kropce bo nie chce wydać kasy na opone z którą bedą problemy np w deszczu bo jak się juz sam przekonałem nie kazda opona każdemu autu pisana. Stawiam raczej na 16ke bo troszkę tańsza i wydaje mi się z lekka lepszy komfort jazdy.

 

Jestem ciekawy waszych opini i doświdczeń, interesuja mnie tylko firmowe i nowe.

 

Wiem, ze na ten temat w innym dziale ale chodzi mi o e39 i tylko kombi. Chyba, ze mod przeniesie do Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koledze z własnego doświadczenia odradzę wszelkiej maści opony Pirelli. Zwłaszcza seria P to g....o jakich mało.

Szybko wyskoczyły guzy i to na 3 oponach pomimo, że jeżdżę tylko po helmutowskich autostradach. Rzeźba bieżnika nie trzymała linii. Po kilku tyś. km zaczęły tak wyć, że przez głupotę wymieniłem przednie łożyska. Szczerze NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Małem podobny dylemat- co kupić? W moim przypadku wybór padł na Pirelli P Zero i jestem z nich bardzo bardzo zadowolony (przejechałem ok 20 tkm). Nie polecam opon o bieżniku symetrycznym (jodełka), gdyż przy zawieszeniu wielowahaczowym opony te ząbkują i strasznie hałasują. Pytanie ile chcesz wydać, ale to co dobre zazwyczaj musi kosztować. Osobiście polecam Pirelli, Michelin, Continental.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat,koncze sezon na m+s nokian,sa b.dobre i nawet teraz gdy niema sniegu,dobrze trzymaja na deszczu,mam letnie 17tki felgi ale opony do wyrzucenia,tez myslalem o pireli,zastanawialem sie tez czy niekupic letnich na zimowe 16tki,felgo ladne a zawsze jak zmieniam na zimowe wezsze i mniejsze fajniej mi sie jezdzi,niewiem moze pomine wyglad,bo 17 45 235,to juz mniejszy komfort,choc czuc roznice na + na przy szybkiej jezdzie,tak ze sam sie zamotalem i poki co jezdze na zimowkach i rozmyslam o pireli :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koledze z własnego doświadczenia odradzę wszelkiej maści opony Pirelli. Zwłaszcza seria P to g....o jakich mało.

Szybko wyskoczyły guzy i to na 3 oponach pomimo, że jeżdżę tylko po helmutowskich autostradach. Rzeźba bieżnika nie trzymała linii. Po kilku tyś. km zaczęły tak wyć, że przez głupotę wymieniłem przednie łożyska. Szczerze NIE POLECAM!

 

to na jakies podróby trafiles. Ja już w drugim samochodzie jezdze na P7 i nie mają żadnej z wad ktore opisałes - wręcz powiem, że bez wahania mogę je polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli letnie 17 to polecam michelin pilot sport 2 opona świetnie trzyma na suchym, na mokrym też bardzo dobrze, opona jest asymetryczna ma rant osłaniający felgę, niestety kosztuje ale po przejechaniu na niej około 30 tysięcy nie zużyła się jeszcze w połowie, jeśli miałbym kupować kolejne opony to tylko michelin pilot sport 2 :D

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na jakies podróby trafiles. Ja już w drugim samochodzie jezdze na P7 i nie mają żadnej z wad ktore opisałes - wręcz powiem, że bez wahania mogę je polecić

 

Jasne podróby.

Seria P6000 dno jakich mało. I to nie tylko moje zdanie, huk po kilku tyś. km jest nie do zniesienia. Podzielam opinie z Opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na jakies podróby trafiles. Ja już w drugim samochodzie jezdze na P7 i nie mają żadnej z wad ktore opisałes - wręcz powiem, że bez wahania mogę je polecić

 

Jasne podróby.

Seria P6000 dno jakich mało. I to nie tylko moje zdanie, huk po kilku tyś. km jest nie do zniesienia. Podzielam opinie z Opony.com.pl

 

spox na P6000 nie jezdzilem wiec sie nie wypowiadam. Natomiast P7 wg mnie są bez zarzutu (przez 4 sezony letnie na dwóch kompletach tych opon zrobilem łącznie 100 000 km dwoma samochodami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam michelin pilot primacy, sa ciche i swietnie trzymaja na suchym.

Jesli lubisz szybko polatac w deszu to uniroyale sa dobre

ps. wiekszosc opon kierunkowych (jodelka) ma tendencje do zabkowania i staja sie glosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w serwisie opon mówił własnie, ze pirelki są głośne. Co do michelinek to mówił, ze to przerost formy nad trescią i ze nie warto, teraz widze, ze chce naciągnąć na to co ma w promocji a co nie koniecznie pasuje do modelu auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzaj bieżnika to się nie wypowiem konkretnie. Pirelli P600 nie są symetryczne a jeździć się na tym nie da. Zaś w starym MB W124 miałem właśnie symetryczne BF Goodrich Profiler 2, niby nic specjalnego ale nie wiedziałem co to szum opon, a i spalanie było ciut mniejsze.

Ja teraz będę wybierał między Bridgestone ER300 a Uniroyal Rain Expert. Ale najpierw przebadam testy ADAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na lato mam NOKIANY i polecam z czystym sumieniem.

Swietne na wodę.

Wcześniej miałem PILOT PRIMACY i te nokiany są lepsze. :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FULDA carat exelero 235/45/17. Daja rade.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato mam NOKIANY i polecam z czystym sumieniem.

Swietne na wodę.

Wcześniej miałem PILOT PRIMACY i te nokiany są lepsze. :cool2:

 

 

Ja miale te opony i podziękuje - na suchym odzywaja się na byle zakrecie i przy byle predkosci - teraz mam TOYO proxes CF-1 i jest na prawdę ok. Na zimę natomiast nokiany jak najbardziej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nokian Z g2 225/55/16 takie jak tu :

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=38745159.132.25526&typ=D-104570&ranzahl=4&Breite=225&Herst=Nokian&Quer=55&Felge=16&Speed=H&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=132&sowigan=So

No ja na tych noikanach zrobiłem około 15 000 km i nic takiego nie stwierdziłem jak do tej pory.

Zastanawia mnie co w nich ma sie odzywać skoro one prawie nie mają poprzeczek?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twarde gumy to polecam bridgestone potenza. W autku mam takie rozmiary 235/45/17 i 255/40/17 i jestem zadowolony. Opona na suchym jest rewelacyjna, na mokrym też jest ok. Próbowałem nawet na śniegu i na oblodzonej drodze :mrgreen: coś jechało ale raczej odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Nokian-y i było całkiem dobrze na suchym, gorzej na mokrym. Od 3 lat jeżdżę tylko na Continental-ach Premium i mogę przyznać, że takiej dobrej opony na suche i mokre jeszcze nie miałem, a do tego jaka cisza. Gorąco polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian Z g2 225/55/16 takie jak tu :

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=38745159.132.25526&typ=D-104570&ranzahl=4&Breite=225&Herst=Nokian&Quer=55&Felge=16&Speed=H&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=132&sowigan=So

No ja na tych noikanach zrobiłem około 15 000 km i nic takiego nie stwierdziłem jak do tej pory.

Zastanawia mnie co w nich ma sie odzywać skoro one prawie nie mają poprzeczek?

 

Co ma się odzywać - po prostu piszczą tracą przyczepność za szybko - sa miękkie a to typowa przypadłość poza rym po naszych drogach jeden sezon i wyząbkowane strasznie - szkoda gadać , te nokiany to są dobre dla ludzi ceniących komfort i spokojną jazdę i przede wszystkim do lżejszych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FULDA carat exelero 235/45/17. Daja rade.

 

 

tez już do drugiej Bemki kupiłem te opony , w E39 jezdzilem na takich i do E60 tez kupilem komplet 225/50/R17 Stosunek ceny do jakości moim zdaniem bardzo dobry opony produkowane w Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.