Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moja 330ci:

Strikte po mieście nie mam okazji ale mieszany cykl w granicach 9-10L w zależności ile remontów po drodze.

Na trasie w granicach 8 żeby nie pisać 7.5:-) da się spalić jeżdżąc spokojnie. Dodam, że mam opony 225/40/18 a tył 255/35/18

 

Compactem 316i (z silnikiem co prawda 1.9L) spalanie gazu oscylowało w takich samych granicach:-). Ahh to były czasy jak "do pełna" kosztowało 50 zł:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

320i M52, LPG stag 300:

- Autostrada (150-160 km/h): 13 litrów

- Miasto (bez szarżowania choć lubie sobie czasem podeptać): 12-13 litrów

- trasa górzysta, trochę miasta, dużo podjazdów i zjazdów, bez szaleństw: 11,2 litra

 

Zużycie gazu 10l/100km to dla mnie abstrakcja, chyba musiałbym mieć pustą trasę, jechać 90-100 km/h i nie szarżować...

 

Na benzynie, miasto (20% trasy), autostrada (reszta trasy) - na 200 km wyszło 18-19 litrów, choć jeździłem tak samo jak na LPG.

 

Jak założę kompa to podam dokładniejsze zużycie ;)

BMW - The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jak ostatnio chcialem sprawdzic ile mi spala i zalalem pod sam korek to na przystanku w trasie najadlem sie strachu na maxa!! otoz zaczelo smierdziec ropa - schylam sie pod samochod sprawdzic bak, a tam bak caly mokry i kapie kropelkami!!!! (od razu pomyslalem, ze mam dziurawy bak) okazalo sie, ze jak sie leje pod sam korek to troche paliwa moze sie przecisnac przez odpowietrznik przy wlewie.. Nie najadl bym sie strachu gdyby ta sytuacja nie miala miejsca w Rumunii w niedzielny wieczor:D a jak juz sprawdzilem to zapakowane autko z wlaczona klima spalilo 6,5 litra, nie wiem czy to dobry wynik, ale na moja kieszen moze byc :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ostatnio chcialem sprawdzic ile mi spala i zalalem pod sam korek to na przystanku w trasie najadlem sie strachu na maxa!! otoz zaczelo smierdziec ropa - schylam sie pod samochod sprawdzic bak, a tam bak caly mokry i kapie kropelkami!!!! (od razu pomyslalem, ze mam dziurawy bak) okazalo sie, ze jak sie leje pod sam korek to troche paliwa moze sie przecisnac przez odpowietrznik przy wlewie.. Nie najadl bym sie strachu gdyby ta sytuacja nie miala miejsca w Rumunii w niedzielny wieczor:D a jak juz sprawdzilem to zapakowane autko z wlaczona klima spalilo 6,5 litra, nie wiem czy to dobry wynik, ale na moja kieszen moze byc :cool2:

 

Jak na te warunki to wynik OK :cool2: ale zaraz pewnie się odezwą forumowicze co im tyle pali ale po mieści i to w korkach :norty:. No ale jestem ciekawy co powiedzą na zapotrzebowanie mojej Buni - 10l/100km miasto, 8 - 8.5l/100km trasa w zależności ile w bagażniku :) i czy mi się śpieszy :) ale bez przesady. Tak poza tym to mój rekord w niskim spalaniu to 7.1l/100km po trasie ale to wskazania kompa przy emeryckiej jeździe i pustym autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to ja Was załamie. Trasa Inowrocław - Mielno - Inowrocław. Trochę kręcenia po Mielnie, w powrotnej drodze po Bydgoszczy, po drodze jeszcze zachaczyłem o Człuchów. Na oko, 20% miasta 80 % trasa, wynik 34 litry paliwa wystarczyły na 540 km. Czyli spaliła mi 6.8 litra benznki :) Trasa - siódma prędkosć łorpowa, okolice 120, w mieście 60, oczywiście hamowanie silnikiem, nieraz wyprzedzanie, ale bez napinki.

 

Silnik M52B28 w E36 Coupe :) Z Całym pełnym bagażnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540i Turing M62 4,4l automat

Trasa: Karkonosze - Hel - 10,4 (bez klimy, śr prędkość 74km/h - noc)

Trasa: Hel - Siedlce z włóczeniem się po Gdańsku przez 1,5h - 10,8 (włączona klima, śr prędkość - 67km/h - dzień)

Trasa: Siedlce - Karkonosze (gierkówa + A4) - 10,7 (bez klimy, śr prędkość 85km/h - noc)

Miasto: Jelenia Góra i okolice - od 11,3 do 16,7 - zależy ile przelotów między miastami.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E46 330D ze skrzynią manualną w mieście spala w granicach 9 litrów, może trochę więcej, ale bez szaleństw, bo po prostu nie lubię nazwijmy to zbędnego popisu, z kolei gdy jechałem na wakacje do Łeby, łącznie zrobiłem ok. 900km, i spalanie wahało się w granicach 7 a 8 litrów, z tym, że tutaj już wchodziły większe prędkości.
E46 330D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

535 IA m62 v8 w miescie (Warszawa) 13 - 15 l benz. w zaleznosci od korkow , wlaczenia klimy i przejezdzanych dystansow. - jazda umiarkowana. Trasa - Warszawa - Zakopane i Warszawa - Łeba, wyszlo mi 10 l benz. przy predkosciach 120 na zwyklych drogach i 140 autostrady - czesto korzystalem z tempomatu.
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj potwor e36 z silnikiem m43 nieznanej jeszcze pojemnosci, ale prawdopodobnie 1,8 pali sobie 13 do 13,5 litra gazu w miescie. w trasie jeszcze nie bylem, autko mam 3 tygodnie wiec jeszcze zdaze sprawdzic spalanie benzynki i pojemnosc silnika :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To teraz ja.

E46 320dTA M47 miasto 7,5 lato 8,5 zima

trasa 6,0 prędkość 130-140 sprawdzane pod korek.

 

E39 523iT M52 na razie tylko miasto, sprawdzane komputerem: 13,5l/100 km (krótkie 2 km trasy), wg "korka' 13,27 l/100 km

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Squier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj potwor e36 z silnikiem m43 nieznanej jeszcze pojemnosci, ale prawdopodobnie 1,8 pali sobie 13 do 13,5 litra gazu w miescie. w trasie jeszcze nie bylem, autko mam 3 tygodnie wiec jeszcze zdaze sprawdzic spalanie benzynki i pojemnosc silnika :wink:

 

"Twoj potwor" o nieznanej pojemnosci? Masz auto i nie wiesz ile ma cm3??? Jak go zarejestrowales i ubezpieczyles nie wiedzac ile ma cm3?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłe E36 325 ia Coupe - trasa min. 7,3

- miasto min. - 14.4

byłe E36 328i Coupe - trasa min. 7,2

- miasto min. - 13,2

E39 540ia Sedan - trasa - 9,1 (110-150km/h bez temp.)

- miasto (dynamicznie ale bez wariactwa) - 17,7

 

Oczywiście więcej da się bez problemu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.