Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wczoraj zrobiłem po raz kolejny test, bardziej żeby sprawdzić o ile kłamie komuter niż ile faktycznie pali, trasa 530km ale żeby się nie rozdrabniać pomiar robiłem od tankowania do tankowania na tej samej stacji, wyszło 470km na 42,5l czyli 9.01, wskazania kompa 9.0 :) Średnia prędkość 87.6km/h :D

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem po raz kolejny test, bardziej żeby sprawdzić o ile kłamie komuter niż ile faktycznie pali, trasa 530km ale żeby się nie rozdrabniać pomiar robiłem od tankowania do tankowania na tej samej stacji, wyszło 470km na 42,5l czyli 9.01, wskazania kompa 9.0 :) Średnia prędkość 87.6km/h :D

 

Pozdro.

 

Robiłem kiedyś taki test na 650km od korka do korka wlewałem i średnia mi wyszła 7,5 litra/100km a komputer wskazał 5,6 , śednia z komputera na trasie Międzyzdroje - Olkusz była 101km , jechałem sam więc sobie pozwoliłem ale mam diesla i to 2.0 więc jak widzę są oszczędne nawet te 3.0i , poprzednie audi 1.8T spalało mi w tych warunkach też 9-10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondynka przysł[bAD]....

 

Przysłuchuje... :norty: :norty: :norty:

Abstra.hując.... :norty: :norty: :norty:

 

Ekhmmm.... Tak się przysłuch.uję dyskusji i abstrah.ując od tematu, chyba należałoby lekko znieczulić "wyczuwajkę brzydkich wyrazów"... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No pieknie , wychodzi na to że 330i oraz 330xd jest oszczędniejsze od mojej 320d :mad2: jak Wy to robicie ?? ja w zimie nie zrobię 700km na baku :twisted2: w mieszanej oczywiście tak 50/50

 

Ja tam po mieście robie tysiąc na baku w zimie - czasami nie warto dojezdzać do świateł pierwszym :lol:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
523iA od 9 do 17L/100km

 

:shock:

Mój M50B20 nawet w korkach w Wawie nie chciał wziąć więcej jak 13 litrów. Czyżby automat aż tak dawał do pieca?

 

Oczywiście jest też różnica pojemności, ale myślę, że jest zbyt demonizowana. Ponoć amerykańskie V8 są takie paliwożerne, a mój uroczy chevroletowski silnik o pojemności 5.7l w 2,5 tonowej bestii ciągnie od 13 do 23 litrów benzyny na setkę. Kupując go spodziewałem się większego spalania.

 

Rzecz jasna mowa o normalnej jeździe, bez ekstremalnego piłowania. W takich warunkach jak pedał idzie w podłogę to paliwomierz od razu nurkuje, ale kładę to na karb przechyłu nadwozia przy przyspieszaniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 15-16

Trasa 8,5-10

 

U mnie jest podobnie...

 

Miasto zima 16-17L(minusowe temp)

 

Miasto zima ok 14L(plusowe temp)

 

Trasa autostrada 7L

 

Trasa normalna 8L

 

Trasa górska 9-10L

 

 

Czytając i słuchając opini ludzi twierdzę,że 530d aut nie nadaje się na miasto...kompletnie :roll:

 

Miasto to przerazliwie duże spalanie wczesniej miałem 330xd i w

porównaniu do 530d to jest jakaś przepaść...niby te same silniki

 

Czekam na wiosnę i nie co wyższe temp...aż jestem ciekaw spalania :8)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E46 2.0d z 2002 roku i muszę stwierdzić iż pomimo komputer na trasie pokazuje od 5.0 l do 5.5 l to na trasie faktycznie spali do 6.0 l na 100km , w mieście komputer pokazuje od 6.1 l do 7.2 l to faktycznie spala do 7.5 l :wink: Mam automat , jeżdzę większymi prędkościami ale nigdy nie katuje samochodu ani nie szaleje a co do spalania to postanowiłem to bardzo dokładnie obliczyć poprzez faktycznie zużycie paliwa ze zbiornika i wychodzi na to że komputer ma jednak minimalne przekłamanie :mrgreen:
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna jazda w trasie: starłem się trzymać 110-120km (średnia wyszła 84km/h) Spalanie 4,6l na kompie- seria 163km koła 17cali 225/45

 

Mam byś szczery to jestem w szoku ze tylko tyle

:P

 

Tylko nie kulajcie sie ze jechałem jak emeryt,to moje pierwsze BMFUSZ

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na letnie kola (225/40/18), 100% miasto, w dodatku Krakow, dosc dynamicznie 12 litrow:) W trasie ale nie autobana 7,5 - 8.

Dosc duza roznica w stosunku do zimowek, bo na nich (185/65/15) miałem w miescie około 10-10,5. Natomiast w trasie roznicy juz nie ma.

Zreszta wystarczy zobaczyc na moją strone ze spalaniem :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.