Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

dyfer: gwarantuje ci ze jesli bedziesz w wiekszosci czasu jazdy wykozystywal te 320 koni to tyle spali.a ze do normalnej jazdy wykozystujesz okolo 150 - 180 koni to i spalanie jest w okolicy 15-18. To tylko moja teoria , choc oparta prawie 50 testami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje e 36 2,5(Vanos) paliło średnio 13l(70% miasto).W trasie ok 8,5 przy jeżdzie do 140-150.W zime ok 1,5 litra więcej.(to wszystko przy dość spokojnej jeździe).Jesli chodzi o jakąś ostrzejszą jazde to spalanie wzrasta proporcjonalnie do wciskania pedału gazu :D Najwięcej 27 na 100km :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się katuje auto w mieście to może palić 100l na 100km i więcej. Wtedy paliwo idzie tylko w powietrze. A na trasie to jest tak, że opory ruchu rosną do kwadratu wraz ze wzrostem prędkości. Szczególnie to czuć powyżej 150km/h. Nowe Porsche Cayenne Turbo S przy Vmax pali ponad 60l, a średnia to przecież 18-22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bralem pod uwage auta o mocach od 70 - 200 koni, to so moje wyliczenia i moje urojenia, prosze nie brac ich do serca :-) po prostu poraz kolejny potwierdzilo mi sie ze auto z 150 konnym motorem zadowala sie 15 litrami gazu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dla zony e30 kombi, pewnie gdybym mial dzis kase kupilbym od ciebie :-)

 

U mnie na podworku stoi ladny kombiaczek E30 1.8i 92rok przyprowadzony kilka m-cy temu. Stoi na niemieckich blachach, mozna nim do konca roku na nich jeszcze pomykac. Do oddania po kosztach. Mialbyc dla matuli, ale jej sie nie podoba jakos. Ciemny granat/fiolet, zawiecha m-technik, komputer pokladowy, zero rdzy, alu 15", remus itd. Jest kilka drobnych rzeczy do porobienia.

 

A co do spalania mojej Buni to:

przy ciezkiej nodze 50/50 miasto trasa pali w granicach 12-14 LPG.

przy umiarkowanie normalnej jezdzie 8-10

a gdy wlacza mi sie sunday driver potrafie zejsc do 6l

Benzyny pali tyle samo, moze nawet odrobine wiecej.

Te silniki M52 sa naprawde udane, nie brakuje im dynamiki, rycza jak to R6 :) i sa ekonomiczne.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bralem pod uwage auta o mocach od 70 - 200 koni, to so moje wyliczenia i moje urojenia, prosze nie brac ich do serca :-) po prostu poraz kolejny potwierdzilo mi sie ze auto z 150 konnym motorem zadowala sie 15 litrami gazu.

 

pozdrawiam

 

Jak widzisz, Twoje teorie maja sie nijak do wiekszosci autek, a juz wogole do mojego. Nie kupilbym 323ti gdyby mialo palic 17l. Na razie udalo mi sie skonsumowac 14l maxymalnie. Dane pochodza z obliczen, bo wg komputera to mi pali tyle co maluch :shock:

 

Wczesniej brat mial 316 compact, palil mu 6,5-7 przy normalnej jezdzie, 9l przy dynamicznej i 10,5 przy jezdzie na autostradzie z pedalem w podlodze (180-220km/h) :duh:

Ten temat moze niczego nie wnos, ale roznych ciekawostek sie tu dowiadujemy, rozne teorie wysnowamy albo obalamy i o to tu w tym chodzi przeciez.

 

 

Zapomnialem dodac, ze jezdze na kolach 17x235x40 z wlaczona klima i musze przyznac ze jest odczowalna roznica w porownaniu do zimowek 15x205x55 w przyspieszeniu. Vmax jeszcze nie sprawdzalem. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
E36 coupe 2.0 Vanos. od pierwszego tankowania pod korek patrząc na wskaźnik wychodzi średnio ok 10l. Chciałem sprawdzić ile pali przy spokojnej jeździe. Niestety radość z przyśpieszania bierze górę na względami ekonomicznymi :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim V12 zrobilem niedawno trase Sochaczew - Klodzko (410km) i spalanie wg komputera wynioslo 12.1, a z moich wyliczen po zatankowaniu 11.83 :dance: Styl jazdy moj ulubiony a wiec spokojna plynna jazda.

 

Mam pytanie do wlascicieli V12. Ile wam pala te silniki minimalnie w trasie przy predkosciach 90-120km/h :?: :?: BMW podaje 8.8 l/100km :duh: Moje spostrzezenia sa takie ze minimum 10.5 - 11l ale juz musi byc rozpedzony samochod i wynik taki utrzymam do pierwszych swiatel:)

Edytowane przez MArcin 850i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żona jedzie coś załatwić poza miasto to potrafi zejść

do 10 literków/100 km... nie mam pojęcia jak ona to robi.

 

U mnie trasa (najczęściej Gdańsk-Warszawa-Gdańsk).

Prędkości na trasie od 70 do 140 (czasami coś się wyprzedzi

to i do 180 dochodzi) to wg kompa wychodzi około 12,5 literka.

Na jednym tankowaniu 100 liteków robię trasę do Wawy i z powrotem.

Robię wtedy około 820 km. Z czego 100 km to miasto.

pozdrawiam

Marek

E32 750 V12 r. 91

Opel Senator B 3.0 24V

Omega 3000

Jeep Cherokee 4.0

Jeep ZJ 5.2

http://img129.imageshack.us/img129/2398/bmwe327501uv3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

okolo 8,5 litra na trasie z Gdyni do Krakowa , zalalem cały bak V-power racing ( 55 litra a ledwo dojechałem na stacje na oparach :norty: ) do krakowa zrobiłem 650 km (od 620 rezerwa) autko przestało jechać przy okolo 670 tzn jak zaczelo sie krztusić to wlałem zapas :cool2:

 

w drodze powrotne zalalem na BP i jechełem w komplecie 5osob i spalil jakis litr wiecej :cool2:

 

m20b20 129kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto - około 11 .. 12 litrów..

W trasie (sam w to nie wierze) - jazda autostradami ciskana po 140.. 150 km/h (dużo korków - 2 korki 3 godzinne) 7,7 litra średnie

Dodam że to automat..a paliwo ostatnio to 50 % ropy na 50 % rzepaku..

PS.

Spostrzeżenia po 3 tygodniach używania pojazdu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D wCZORAJ ZALALEM 20 LITROW PRZEJECHALEM 90 KM I CO TRZEBA SZUKAC STACJI... MAM JA DRUGI DZIEN 750 I WIEM ZE SPALA ILE CHCE OD 12 NA 100 PO .......................................... JAK SIE JEJ PODOBA ALE NIE ZAMIENIL BYM NA NIC INNEGO, TO FRAJDA JAK GOSC W VW PODJEDZIE I CHCE SIE SCIGAC A JEGO BLOND [BAD] JEST WTEDY NASZA :twisted: :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na komputerze średnia której nie kasowałem pół roku to 12,9l a taka z przed trzech dni jazda mieszana czyli do 120 km/h + wyprzedzanie do 200 km/h [bo to jak sie gaz naciśnie to niewiadomo kiedy i już 200] średnia 12,3. tak mi to pokazuje ale nawet jakby to było oszustwo to mam to gdzieś bo pokusa wciśnięcia gazu jet o niebo większa niż koszt bęzyny nie poto mam 326 koni ,żeby patrzeć na koszty jak większość posiadaczy oszczędnych marek samochodów

Nic nie zmieniam tylko orty poprawiam bo tu sie czepiają jak w szkole na dyktandzie albo jeszcze bardziej

Edytowane przez marek760i
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.