Skocz do zawartości

Kto ma pierwszeństwo ?


GR

Rekomendowane odpowiedzi

metallicowa piątka combi z przyciemnianymi szybami. Radzę usunąc folię z przednich bocznych szyb ... są więcej niż 25% przyciemnione ... mogą się doczepić niebiescy. To tylko rada Chyba się spotkamy kiedyś na drodzę.

 

Niedokładnie się przyjrzałeś mojej piatce bo przednie szyby są niezafoliowane, zgodnie z przepisami :P

 

Kurcze ja twojej E46 jescze nigdy nie widziałem, a moze dlatego ze nie wiem jak wygląda :shock: . Tak czy siak dobrze znać Policjanta w swoim mieście, nieważne czy zna kodeks ruchu drogowego czy nie 8) . Pozdrawiam

PS. A może my się znamy??????

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wytłumaczę wam kilka rzeczy:

Jako kierowca powinienem wiedzieć które auta ma pierwszeństwo, ale nie każdy kierowca potrafi wskazać.

Nosek, nie jestem mało kumaty, po prostu co ja mogę zrobić ? Komu jaki problem ? Policjanci nie mogą wszystkiego. Zobacz sobie co moze, a czego nie może policjant.

Takie informacje mogę podawać, bo to nie konkretne miejsce zamieszkania. Jakbym podał ulicę i numer domu to rozumiem. A os. (osiedle) Sikornik to duży teren. Naprawdę. A czy jego auto stoi na parkingu czy ulicy czy w garażu to nie moja sprawa ;-)

Poza tym tak jak wyżej pisałem, tzn. można było się domysleć osiedle to nie to samo co ulica.

 

Felix, już się przyzwyczaiłem do tego, że pracuję w Policji i że ludzie (głównie małe dzieci, młodzież ze spodnami z krokiem w kostkach i koszulach z kapturami z napisem CHWDP) nie mają do nas szacunku. To zrozumiałe. Natomiast mądrzejsi ludzie, dorośli, w poważnym już wieku zdaja sobie sprawę czym jest Policja, jakie jest ich zadanie, itp. Powodem braku szacunku dla Policji są stereotypy. Ponadto jedna jakaś wpadka Policji, w której wielu ludzi robi wielkie "halo".

 

Waldek, piszesz o zarobkach policjantów. To jest jednak "budżetówka" i tak źle nie jest. Ja w przeciwieństwie do innych policjantów napiszę, że źle nie jest. Nowy policjant na "dzień dobry" zarabia 910zł., to nie dużo, ale z biegiem czasu, po 5 latach nie zarabia już 910zł, więcej. Uposażenie zależy też od sekcji, pionu. Od wykształcenia, szkół/szkoleń jakie się przeszło, itp.

Z drugiej strony, niektóre rozporządzenia z "góry" są po prostu śmieszne. Sami robiąc pewne czynności narzucone z "góry" czujemy się jak dupki.

Odnośnie mojego nicku: zrobiłem sobie taki, a nie inny, aby było widać, że ktoś tu jednak czuwa z Firmy. Piszesz, że chodzę do podstawówki ... nikt mnie nie widział stąd, nie poznał na "żywo", więc macie prawo mieć wątpliwości. Mozecie sobie myśleć, że nie jestem policjantem, możecie sobie myśleć, że jestem policjantem. To już wasza sprawa.

 

Barto, niedokładnie się przyjrzałem. Skoro niezafoliowane to ok ;-)

BMW drugą kobietą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie skrzyżowanie funkcjonowało przez ponad rok czasu w Toruniu na ul.Skłodowskiej przy salonie VW. Jeżdżąc tam codziennie widziałem, że wszyscy jeździli "na czuja" nie wiedząc dokładnie kto ma pierszeństwo. Sprawa pojawiła się nawet w gazecie gdzie wyraźnie zostały przytoczone wspomniane przepisy.

 

Więc raz na zawsze zapamiętajcie wpierw policja, potem sygnalizacja świetlna, potem znaki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...musi TROCHE wiecej zarabiac niz 910 zł. skoro e46 jezdzi...

Trochę więcej. A e46 kupiłem na spółkę z rodzicami.

 

Koledzy z Klubu BMW!

Widzicie to co napisał Hys ? Dobre słowa ;-) Dzięki Ci ;-) Otworzyłeś im oczy na pewne sprawy.

Reszta komentarza zbędna ;-)

BMW drugą kobietą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystkiego i tak jestem pelen podziwu dla "Policji" za to, ze nie wytracili cie z rownowagi pomimo tylu nieprzyjemnych slow kierowanych pod twoj adres. Ja juz dawno bym sie zaczal ciskac :) Ogolnie niemam nic do Policji.

 

Jesli chodzi o te "kumanie" to mialem na mysli to, ze udajesz, ze nie zatrybiles aluzji.

 

A z tym osiedlem... wiesz my tutaj piszemy w roznych postach jakie mamy bajery w samochodach itp, wiec zaluzmy, ze Barto ma swietne car audio i pisal o nim w poprzednich tematach, dla zlodzienia to nie bedzie problem znalesc srebrne BMW kombi na jednym osiedlu.

 

Pozdro

W BMW Blisko Masz Wszędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to smao chcialem powiedizec j.w. .. co tu niejasnego jest ?? wyraznie pokazane pierwszenstwo znakiem..... nie widze niejasnosci....

 

Taka sytuacja w życiu chyba jest niemożliwa... postawiony znak i sygnalizator wykluczają się... :shock:

Zielone oznacza, że na drodze na której zostało zapalone jest pierwszeństwo... a znak ogranicza to pierszeństwo...

Marcin 750

 

Marcin - u nas jest możliwa :-) Polscy drogowcy są de best :)

Jakiś czas temu opieprzyłem Miśka :-) A było tak: Przez Pszczynę leci DK nr 1. Na każdym skrzyżowaniu jest ograniczenie do 80, natomiast na jednym z nich ściągnięto ten znak i chłopcy z drogówki zrobili sobie "święto lasu" każdego suszyli bo teren zabudowany. Droga szeroka jak pieron a ci łapią na 60 :evil: W końcu nadziałem się na nich :) Gliniarz mnie wysuszył i zaczyna gadkę jak to zapieprzam (90 km/h) itp. Ja powiedziałem mu tylko jedno - Powiedz mi pan panie władzo ile flaszek daliście drogowcom żeby ten znak ściągnęli ?? :):) Musiał być jednak z niego dobry chłop bo popatrzał na mnie i na pszczyńską rejstrację, po czym powiedział: masz te papiry i spieprzaj :)

Po pół roku znak wrócił na swoje miejsce - wydaje mi się że więcej ludzi się burzyło :)

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto, widzę dość często Twoje auto na os. Sikornik ... metallicowa piątka combi z przyciemnianymi szybami. Radzę usunąc folię z przednich bocznych szyb ... są więcej niż 25% przyciemnione ... mogą się doczepić niebiescy. To tylko rada ;-) Chyba się spotkamy kiedyś na drodzę.

 

 

Szczerze ... juz w tym momencie sugeruje ci intensywne leczenie ...

 

 

Ps.

Problemy ?

Jakie ? Nic nie rozumiem.

 

I dlatego stwarzasz zagrożenie na drodze ...

 

Ps2.

Odnośnie pierwszeństwa czytajcie moje poprzednie 2 posty. Nie będę komentował tego. Najlepiej napiszcie maila do róźnych komend i zobaczycie, że każda da wam inną odpowiedź. Jestem przekonany w

100%.

 

 

No pisaliśmy już, że w policjji pracują tłuki, które nawegt jako ospoby fizycznePoRDu nie znają ... zabijesz kiedyś siebie albo kogoś ... ale ty jesteś policja ...

 

 

Ps3.

Ja zamiast przechodzić szkolenie 8 miesieczne to przeszedłem 2 tygodniowe. To wina tych z 01. Ja mam już od przyszłego roku zaklepany pion kryminalny, więc drogówka za jakiś czas będzie bezemnie. Ja pisałem, że nie lubię pacować w WRD.

 

Co ma WRD do wafla ze znajomością przepisów drogowych , jestes kierowcą jak każdy z nas, iu to , ze jestes PLICJA ma cie zwalniac z stosowania sie do ELEMENTARNYCH ZASAD PoRD ???????

 

Lecz sie ...

Wejdź i nakarm głodne dziecko ! => http://www.pajacyk.pl/

E-mail => http://tinyurl.com/6qvjz

Skype => callto://santex997/

tel.kom.: +48 880 445 818

--

http://ot.mklub.net - Ciemna Strona Forum BMW Klubu Polska :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Mariusz Policja to madry chlopak i bardzo madrze napisal o policji zreszta jak byscie poznali jak to jest w policji od wewnatrz to byscie inaczej patrzyli na nich a ze czasem sie cos zdarza to tak jak wszedzie wsrod lekarzy ,prawnikow sedziow wszedzie sa porzadni i dobrze wykonujacy prace jak i tez ci ktorzy hanbia zawod .
BMW - to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze wydawało mi się że z zasadę prawej ręki się dysktuje ale jak policja tak :shock: , to już rozumiem czemu często widzę radiowozy nie na sygnale a łamiące co się da w kodeksie :lol: jak się jezdzi jako uprzywilejowany to pewnie ta zostaje :wink:

Pozdrowienia Piotr


E34 525 tds Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj "POLICJA".On jest w porzadku a traktujecie go jak jakiegos wroga a przeciez wszyscy mamy wspolną pasje jaką jest BMW:)Nie traktujcie go jak policjanta lecz jako zwyklego uzytkownika forum.I czy ma sens branie pod lupe kazdego zdania ktore napisal, do wszystkiego mozna sie przyczepic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W przypadku sygnalizacji świetlnej lub policjanta na drodze znaki mnie nie obchodzą, skoro obaj mamy zielone to jesteśmy na drodze równorzędnej pierwszeństwo ma skręcający w prawo bo tamten skręca w lewo.

Tak samo jest na wielu skrzyżowaniach np. stoje na pasie gdzie można jechać prosto i w lewo mam zielone ale znad przeciwka jedzie samochód prosto i też ma zielone jesteśmy równorzędni ale ja czekam bo jade w lewo a on jedzie prosto...

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda temat odgrzany, prawie ze historyczny ;)

 

Nic nei szkodzi ze nie masz prakwka, Widze Magda że juz masz to coś co my :cool2: i pewnie spotkamy sie kiedyś na drodze pod znakiem niebiesko białej szachownicy. Mało tu mamy dziewczyn, ale może statysyki się zmienią :clap:

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIerwszenstwo ma zdecydowanie czerwony... światła są wyżej w hierarchii aniżeli znaki i skoro sygnalizacja działa kierowcy powinni się zachować tak jakby tych znaków nie było... one będą obowiązywać tylko wtedy gdy sygnalizacja będzie wyłączona. W świetole powyższego pierwszeństwo ma ten kóry skręca w prawo...czyli czerwony.

Gdyby nie było świateł pierwszeństwo miałby niebieski bo porusza się po drodze głównej.

Pozdrawiam!

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkiego.

Przepis mówi wyraźnie.

 

http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial2.html#rozdzial3oddzial7

 

Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

 

Jeżeli na drodze którą jedziemy jest zielone i z naprzeciwka mają również zielone, wtedy Ci którzy mają czerwone czekają... zaś ci którzy również mają zielone są równorzędni z nami i wtedy stosujemy przepisy które zacytowałem.

 

Jeżeli sygnalizatory będą niesprawne (nie będą świecić lub będą migać na żółto) wtedy stosujemy się do znaków.

Jak będzie stał policjant. Ignorujemy znaki i światła i jedziemy tam gdzie każe policjant.

 

Część postów przeczytałem. Od dziś będę również zwracał większą uwagę na tych co mają czerwone i na tych którzy skręcają w lewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie skończcie dyskusję inaczej poproszę moderatora.

niebieski ma ewidentne pierwszeństwo.jeżeli są niezależne pasy to i tak czerwony musi odczekać do momentu jak niebieski zdecyduje się na jaki wjechać.

jestem egzaminatorem i dla mnie to jest porażka jeżeli fani BMW tak głupio dyskutują.

może w większości Panowie posiadacie złote łańcuch na szyjach.

oczywiście bez obrazy.

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie skończcie dyskusję inaczej poproszę moderatora.

niebieski ma ewidentne pierwszeństwo.jeżeli są niezależne pasy to i tak czerwony musi odczekać do momentu jak niebieski zdecyduje się na jaki wjechać.

jestem egzaminatorem i dla mnie to jest porażka jeżeli fani BMW tak głupio dyskutują.

może w większości Panowie posiadacie złote łańcuch na szyjach.

oczywiście bez obrazy.

 

:duh: :duh:

Żeby rzeczywiście skończyć dyskusję....

 

Oto specjalnie dla Was, zeskanowany artykuł o "kwiatkach" pierwszeństwa przejazdu, autorstwa Zbigniewa Drexlera, który od kilkudziesięciu lat w gazetach motoryzacyjnych tłumaczy na język polski zawiłości kodeksu.

 

http://img152.imageshack.us/img152/209/113os.jpg

http://img236.imageshack.us/img236/9937/122ir.jpg

Edytowane przez 130rapid

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jak sie jest na drodze podporzadkowanej, i ma sie "ustap pierszenstwa" a i tak jest sygnalizator swietlny zielony - to ma sie pierszenstwo...

moim zdaniem omawiany przypadek - czerwony ma pierszenstwo. a gdyby sie zepsuly swiatla, lub w nocy gdy sa wylaczone - wtedy pierszenstwo mialby niebieski...

Szybkich samochodów i pięknych kobiet, albo odwrotnie...

http://img169.imageshack.us/img169/8725/k1c6qd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba samochody wjeżdżają na skrzyżowanie przy zielonym świetle, ale oba też opuszczają je na czerwonym świetle. A w takiej, poniekąd równorzędnej sytuacji, rzeczywiście zaczynają mieć znaczenie znaki określające pierwszeństwo przejazdu. Jeżeli są.

 

Gdyby czerwony zamiast skręcać jechał [w tej sytuacji] prosto, miałby pierwszeństwo przed niebieskim, gdyż wjeżdża na skrzyżowanie i opuszcza je mając zielone światło.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź to czerwony ma pierwszeństo, nie noszę złotych łańcuchów, ale cztery razy zdawałem prawko za punkty, i ostani raz w czerwcu 2005r mam testy i taka sytuacja jest tam ujęta, egzaminatorzy na teoretycznym tylko pilnują porzadku, poprawność odpowiedzi sprawdza komp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wypowiadają sie tutaj instruktorzy nauki jazdy , akurat tak sie składa że pracuje w instytucji sprawującej nadzór nad intruktorami i ośrodkami szkolenia kierowców i musze wam powiedzieć przerażające fakty :!: Poziom wiedzy i szkolenia instruktorów jest tragiczny :!: Ogólnie można wyróznić 3 typy instruktorów:

1) tzw "stare wygi" które szkolą już po 15-20 lat ,uczą oni starych wyrobionych nawyków/przepisów jakich ich uczono 20-30 lat temu , a których już od dawna nie stosuje sie . Najczęstsze tłumaczenie takich ludzi to "Panie ja za kólkiem spedziłem 30 lat co mi Pan tu będzie tłumaczyc" :duh: . Nie bardzo interesuje ich to że przepisy sie zmieniają.

większośc czasu zamiast poświecić sie na szkolenie kursanta poświecają na picie kawy, papierosy i pogawędki z kolegami "instruktorami"

2) drugi typ to tzw "młode wilki" zrobil na szybkiego legitymacje instruktora, ponieważ na dzień dzisiejszy jest to dziecinnie proste, noi wiśta wio już szkoli , choć jemu samemu przydaloby sie jeszcze doszkolenie , ogólnie występują u nich rażące braki szczegółowych wiadomości na temat Ruchu Drogowego

3) ostatni typ to instruktorzy z powołania którzy są na bierząco i chce im sie , niestety takich jest garstka

 

Podsumowująć nie chce nikogo obrazić ani nikogo nie będe podporządkowywać do tych 3 grup , ja tylko przedstawiłem wnioski wyciągniete z przeprowadzanych kontroli.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.