Treść opublikowana przez POLICJA
-
Założenie zagłówków tył
No i chwała takim ludzion jak Mos ;-) Przynajmniej jeden, który dba o bezpieczeństwo. Nie swoje, a swoich pasażerów. Inni wolą antyradary i inne pierdoły, po co to ? Oczywiście zwracam uwagę na to, że zagłówki powinny być w każdym samochodzie w którym były montowane seryjnie.
-
[E30] DRZENIE KIEROWNICY PRZY HAMOWANIU
Ten problem też pasuje do pierścieni ...
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Trochę więcej. A e46 kupiłem na spółkę z rodzicami. Koledzy z Klubu BMW! Widzicie to co napisał Hys ? Dobre słowa ;-) Dzięki Ci ;-) Otworzyłeś im oczy na pewne sprawy. Reszta komentarza zbędna ;-)
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Wytłumaczę wam kilka rzeczy: Jako kierowca powinienem wiedzieć które auta ma pierwszeństwo, ale nie każdy kierowca potrafi wskazać. Nosek, nie jestem mało kumaty, po prostu co ja mogę zrobić ? Komu jaki problem ? Policjanci nie mogą wszystkiego. Zobacz sobie co moze, a czego nie może policjant. Takie informacje mogę podawać, bo to nie konkretne miejsce zamieszkania. Jakbym podał ulicę i numer domu to rozumiem. A os. (osiedle) Sikornik to duży teren. Naprawdę. A czy jego auto stoi na parkingu czy ulicy czy w garażu to nie moja sprawa ;-) Poza tym tak jak wyżej pisałem, tzn. można było się domysleć osiedle to nie to samo co ulica. Felix, już się przyzwyczaiłem do tego, że pracuję w Policji i że ludzie (głównie małe dzieci, młodzież ze spodnami z krokiem w kostkach i koszulach z kapturami z napisem CHWDP) nie mają do nas szacunku. To zrozumiałe. Natomiast mądrzejsi ludzie, dorośli, w poważnym już wieku zdaja sobie sprawę czym jest Policja, jakie jest ich zadanie, itp. Powodem braku szacunku dla Policji są stereotypy. Ponadto jedna jakaś wpadka Policji, w której wielu ludzi robi wielkie "halo". Waldek, piszesz o zarobkach policjantów. To jest jednak "budżetówka" i tak źle nie jest. Ja w przeciwieństwie do innych policjantów napiszę, że źle nie jest. Nowy policjant na "dzień dobry" zarabia 910zł., to nie dużo, ale z biegiem czasu, po 5 latach nie zarabia już 910zł, więcej. Uposażenie zależy też od sekcji, pionu. Od wykształcenia, szkół/szkoleń jakie się przeszło, itp. Z drugiej strony, niektóre rozporządzenia z "góry" są po prostu śmieszne. Sami robiąc pewne czynności narzucone z "góry" czujemy się jak dupki. Odnośnie mojego nicku: zrobiłem sobie taki, a nie inny, aby było widać, że ktoś tu jednak czuwa z Firmy. Piszesz, że chodzę do podstawówki ... nikt mnie nie widział stąd, nie poznał na "żywo", więc macie prawo mieć wątpliwości. Mozecie sobie myśleć, że nie jestem policjantem, możecie sobie myśleć, że jestem policjantem. To już wasza sprawa. Barto, niedokładnie się przyjrzałem. Skoro niezafoliowane to ok ;-)
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Barto, widzę dość często Twoje auto na os. Sikornik ... metallicowa piątka combi z przyciemnianymi szybami. Radzę usunąc folię z przednich bocznych szyb ... są więcej niż 25% przyciemnione ... mogą się doczepić niebiescy. To tylko rada ;-) Chyba się spotkamy kiedyś na drodzę. Ps. Problemy ? Jakie ? Nic nie rozumiem. Ps2. Odnośnie pierwszeństwa czytajcie moje poprzednie 2 posty. Nie będę komentował tego. Najlepiej napiszcie maila do róźnych komend i zobaczycie, że każda da wam inną odpowiedź. Jestem przekonany w 100%. Ps3. Ja zamiast przechodzić szkolenie 8 miesieczne to przeszedłem 2 tygodniowe. To wina tych z 01. Ja mam już od przyszłego roku zaklepany pion kryminalny, więc drogówka za jakiś czas będzie bezemnie. Ja pisałem, że nie lubię pacować w WRD.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
PS. Widziałem, że ten problem jest również rozpatrywany na jednym z for organizacji mundurowych, Tam też nie ma konkretnej odpowiedzi ... każdy mówi co innego.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Ja słyszałem o czeskim filmie, a nie błędzie. Poza tym szkolenia jeśli chodzi o RD "jako takiego" nie odbyłem. Tylko kurs podstawowy. Druga sprawa to taka, że ja się kształcę w pionie kryminalistycznym, a nie drogowym. W WRD można wyliczyć dwa rodzaje jednostek (tego normalnym rzutem oka nie widać): Jedna zajmuje się sprawami wypadków (kolizji) i zdarzeń drgowocych + poboczne sprawy tego tematu, zaś drugi to pomair prędkości + poboczne sprawy z tym związane. Ja w 90% jestem związany z tym 2, bo w pewnien sposób ma swoje odzwierciedlenie w pionie kryminalistycznym.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Witam, Po dłuższych dyskusjach (5 min.) w firmie doszliśmy do "celu". Jeżeli sygnalizacja nie działa to pierwszeństwo ma samochód czerwony. Zaś jeżeli działa sygnalizacja to pierwszeństwo ma niebieski. To na tyle. PS. I ja się czasem mylę. Idę się zagłębić w Kodeks Ruchu Drogowego ;-)
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Przerysuje sobie to i wezmę jutro ten problem do roboty. Zobaczę jakie jest stanowisko chłopaków. Dowiem się wszystkiego ;-) Tylko to mi pozostaje ;-)
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Tak czy inaczej niebieski ma pierwszeństwo.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Za niedługo powinien się wam ukazać rysunek, który narysowałem. Poszedł do GR ;-) Niemożliwe jest, aby równocześnie oba te auta miały zielone światła. Ktoś tu musiał coś pokręcić. Po prostu ktoś na tym rysunku nie dorysował sygnalizacji dla dwóch pasów (sygnalizacja dla tych dwóch pasów jest inna), tylko dla jednego. Są dwie sytuacje: 1. Czerwony samochód miał zielone światło by skręcić w prawo bo znajdował się na prawym pasie (z tego pasu można skręcić tylko w prawo). Tam gdzie stoi niebieskie auto zielone było dla tych z drugiego pasu, którzy jechali prosto bądź skręcali w prawo (nasze lewo) 2. Niebieski samochód miał zielone światło więc mógł skręcić, zaś czerwony samochód nie mógł mieć zielonego. Zielone było dla samochodów z sąsiedniego pasa, którzy mogli skręcić tylko w lewo ! To tyle. Po prostu ktoś na tym rysunku nie dorysował sygnalizacji dla tych dwóch pasów, gdyż są inne.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
jak to sie ma do tego przepisu co zacytowalem? Tak się ma, że sygnalizacja może nie działać, a znak drogowy zawsze zadziała. Prosta piłka. Ja swoje zdanie wyraziłem. Dałem kolegą ten problem do rozwiązania i rozwiązali. Wrzuci mi ktoś mój rysunek na serwer ? Komu mogę wysłać ? PS. Tak jak wcześniej napisałem taka sytuacja jest niemożliwa! Możliwe, że błąd ludzi, którzy się zajmują sygnalizacjami i odpowiednich momentów w których ma sie zaświecić konkretne światło.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Ale Wy tu antytezy tworzycie ... luudzie ;-)
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Ja mówię o przypadku, gdy sygnalizacja nie działa i f-sza Policji też nie. Czytaj uważnie. A 2 i 3pkt. się zgadzają w tej kolejności jakiej są jeżeli działa syg. świetlna. Zaś zmienić kolejnościami należy w momencie gdy syg. świetlna nie działa.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Taaa, na pewno wpadnę. Może kiedy indziej. U nas na śląsku są proste, normalne drogi. Wszystko jest czyste i klarowne.
-
Kto ma pierwszeństwo ?
Ja nie wiem jak można się tu zastanawiać. Kierowca w niebieskim aucie miał pierwszeństwo ... Zawsze liczy się ZNAK DROGOWY ! Jest najważniejszy ! To na jego podstawie poruszamy się w ruchu drogowym ! Jakby nie działała sygnalizacja ? Wszyscy opieralibyśmy się na znaku. PS. Ja szczerze mówiąc sam się z takim czymś nie spotkałem.
-
[E36] jakie macie doświadczenia z kradzieżami-zwłaszcza W-wa
A Bear-locka nikt w ciagu 5 min nie rozbierze.
-
Palące sie bezpieczniki w e30 !!
Hmm ... a jak nie to to zapewne coś z napięciem.
-
[E36] redukcja przy 130 na 2.... Co sie mogło stać?? HELP
A na 5 wyciągasz skrzydła i lecisz ?;-)
-
E32 - Czy warto kupić B750 i - 1990 rok 235 tys kilometrów
SMOK :shock: :!: Ja mam e46 316 1,9l R4 i mi pali 6-7 litrów :-) Nowa technologia ;-)
-
[E36] jakie macie doświadczenia z kradzieżami-zwłaszcza W-wa
Wszelkie blokady skrzyni biegów można założyć w Gliwicach na ul. Plac Piastów w Wulkanex-ie. Nieopodal przystanku autobusowego i Starego Browaru. Sam zakładałem, ale nie niedźwiedzia.
-
[E36] jakie macie doświadczenia z kradzieżami-zwłaszcza W-wa
My sobie na śląsku radzimy ;-) Za to w Warszawie Wydział Ruchu Drogowego i Ruch Drogowy dają sobie w brodę pluć. te 800zł czasem warto dać, niż później zbierać na nowe auto ... nie oszczędzajcie na tym !
-
[E36] jakie macie doświadczenia z kradzieżami-zwłaszcza W-wa
Pod uwagę można wziąć garaż albo parking strzeżony całodobowy ... będę miał mniej pracy ;-)
-
[E36] jakie macie doświadczenia z kradzieżami-zwłaszcza W-wa
Hehe a co ci to da ? skoro blokada skrzyni biegów idzie pod podłogą ? Złodziej musiałby od dołu zabierać się do kradzieży auta...
-
[E36] jakie macie doświadczenia z kradzieżami-zwłaszcza W-wa
Duże doświadczenie mam :-) Jak kupisz auto to dobrze by było zamontować blokadę skrzynki biegów, to ona jest największym utrudnieniem dla złodzieji. Dużo jest zabezpieczeń na rynku, ale ten jest najlepszy.