Skocz do zawartości

320d olej silnikowy


qidd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do diesla castrol, ma jeden minus - silnik go "bierze", co do ochrony silnika to chyba spełnia swoja funkcje - przy moim przebiegu od nowosci nie bylo, zadnej awarii i silnik pracuje ok.

 

mi zawsze bral olej a byl zalewany od nowosci castrolem edgkiem 0w40 RS. w ciagu pierwszych 5000 km bral jakies 0,7 L pozniej przez nastepne 25000 km jakies 0,5 L (czyli wogole). wymiany oleju wg wskazan komputera (co 30 000km) a wg rzeczywistego przebiegu (co 34 000km-38 000km) w ASO. _

 

castrol jest chyba zlym olejem, jak jest nowy to go bierze dużo (do 5000 km) dopiero jak jest w nim sadza robi sie gestszy i prawie go nie ubywa -moja teoria-.

 

ostatnio zmienilem na tanszy o 20% od castrola czyli: olej mobil1 0w40 i od poczatku go kompletnie nie ubywa. troche dziwne. mobila bede wymieniał co 15 000km ponieważ nie ma specyfikacji na tak duże przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do diesla castrol, ma jeden minus - silnik go "bierze", co do ochrony silnika to chyba spełnia swoja funkcje - przy moim przebiegu od nowosci nie bylo, zadnej awarii i silnik pracuje ok.

 

mi zawsze bral olej a byl zalewany od nowosci castrolem edgkiem 0w40 RS. w ciagu pierwszych 5000 km bral jakies 0,7 L pozniej przez nastepne 25000 km jakies 0,5 L (czyli wogole). wymiany oleju wg wskazan komputera (co 30 000km) a wg rzeczywistego przebiegu (co 34 000km-38 000km) w ASO. _

 

castrol jest chyba zlym olejem, jak jest nowy to go bierze dużo (do 5000 km) dopiero jak jest w nim sadza robi sie gestszy i prawie go nie ubywa -moja teoria-.

 

ostatnio zmienilem na tanszy o 20% od castrola czyli: olej mobil1 0w40 i od poczatku go kompletnie nie ubywa. troche dziwne. mobila bede wymieniał co 15 000km ponieważ nie ma specyfikacji na tak duże przebiegi.

 

 

właśnie mam podobne odczucia......niby wsztscy chwalą castrol, a ciągle się słyszy, ze każdy dolewa.

Ja zmieniłem z minerala BMW na półsyntetyk Mobila 10W40 do Turbo Diesli. Opisywałem to ze 2 strony wcześniej...

Na razie zrobiłem ok 4,5 tys. km i nie zauwazyłem żadnych wycieków, ani zużycia oleju. Nie dolewałem jeszcze nic, chociaż ostrzegano mnie przed takim zabiegiem.

Przy następnej wymienie albo zostane ma semisytetic, albo przejde na fulla, ale raczej to nie bedzie CASTROL.

Z zasady też robię wymiany oleju co 10 tys.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Do Oli service pozostało mi jakies 8 tys ( odliczanie km. jest zalezne od stylu i warunkow jazdy) za jakis czas uplywaja 2 lata od wymiany oleju . Castrol edge 0w30 . Pytanie czy mam jezdzic i czekac na komunikat kompa, czy wymienic NIE przedluzajac wiecej niz 2 lata ?

( co ile km wyskakuje Oil servis, tak standardowo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Do Oli service pozostało mi jakies 8 tys ( odliczanie km. jest zalezne od stylu i warunkow jazdy) za jakis czas uplywaja 2 lata od wymiany oleju . Castrol edge 0w30 . Pytanie czy mam jezdzic i czekac na komunikat kompa, czy wymienic NIE przedluzajac wiecej niz 2 lata ?

( co ile km wyskakuje Oil servis, tak standardowo )

 

Miałem to samo, ale 2 tygodnie temu zaświecił się zegarek, zostało jakieś 6500km, ale mineły 2 lata więc wymieniłem olej i inne płyny ustrojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od zakupu latam na liqui-moly diesel 5w40 ma long life bmw 98 i autko ma 250000 nie dolewam nic przez 22000 km ani grama zrobiłem na tym oleju 60000 i w przyszłym tygodniu zalewam go znowu :) aaa jest made in germany a nie rozlewany w polsce (zawsze wydaje mi się że polacy kręcą gdzie się da :) )bez reklamy ale u mnie się sprawdził :)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dzisiaj grzebiąc po necie i szukajac info o olejach do silnika M47 znalazlem takie coś:

 

http://www.auto-treff.com/bmw/vb/printthread.php?s=d0d43060bd5a4e766cf01531f48fa8a1&threadid=112358&perpage=8

 

na tej stronie znajdziecie specyfikacje do poszczególnych silników i ponadto klikajac na linki znajdziecie konkretne marki olejów przeznaczone do Waszych silników.

Myślę, ze przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Do Oli service pozostało mi jakies 8 tys ( odliczanie km. jest zalezne od stylu i warunkow jazdy) za jakis czas uplywaja 2 lata od wymiany oleju . Castrol edge 0w30 . Pytanie czy mam jezdzic i czekac na komunikat kompa, czy wymienic NIE przedluzajac wiecej niz 2 lata ?

( co ile km wyskakuje Oil servis, tak standardowo )

 

Miałem to samo, ale 2 tygodnie temu zaświecił się zegarek, zostało jakieś 6500km, ale mineły 2 lata więc wymieniłem olej i inne płyny ustrojowe.

 

 

@ 2 lata??!!!!!!!!!!

Shock!!!!!!

Ja zmieniam olej co 10-12 tyś. 3-4 razy w roku

Zwykły MOBIL S 10W/40

Nie za drogi więc wymieniam częściej.

Wydaje mi się że to lepiej wpływa na silnik.

Na oil service nie patrze bo skąd ma komputer wiedzieć jaki olej wlałem. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na oil service nie patrze bo skąd ma komputer wiedzieć jaki olej wlałem.

 

A no stąd że są określone standarty dla Twojego silnika, np. Long Life 01 BMW, i właśnie pod taką specyfikację jest ustawiony serwis przez fabrykę

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od zakupu latam na liqui-moly diesel 5w40 ma long life bmw 98 i autko ma 250000 nie dolewam nic przez 22000 km ani grama zrobiłem na tym oleju 60000 i w przyszłym tygodniu zalewam go znowu :) aaa jest made in germany a nie rozlewany w polsce (zawsze wydaje mi się że polacy kręcą gdzie się da :) )bez reklamy ale u mnie się sprawdził :)

 

Też jeżdzę na Liqui-Moly 5W30 Longlife-01 i byłbym zadowolny. Ale dzisiaj po skrzywieniu felgi samochód podnisiono do góry, a tam klapka od oleju cała zapocona. Po otwarciu zaciapane olejem. Okazało się, ze nie dokręcili korka spustowego oleju. Jest to jeszcze jeden powód, aby zawsze machanikom patrzeć na ręce, bo potrafią MOD: bo potrafią co? nie przeklinamy... tak prostą rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Ja w świeżo sprowadzonym aucie mam zalany Aral SuperTronic 0W-40 - serwis BMW 10.10.'08r - od serwisu auto zrobiło 27tys. km - komputer pokazuje 3000km do Inspekcji... zamierzam pozostać przy Aralu, olej przyzwoity, ASO w Niemczech go stosuje - a że mniej rozreklamowany niż Castrol? to nic nie znaczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U siebie mam zalany Castrol Edge 0w30 auto kupione niedawno więc chce zmienić olej, jako że za castrolem nie przepadam wybór padł na Mobila 5w30 Syst S Special (LL04) i teraz pytanie: Czy 5w30 może być ? Przebieg 230tyś. Czytałem prawie cały wątek i szczerze powiem że zgłupiałem :] niech mnie ktoś utwierdzi w moim wyborze ewentualnie zaproponuje coś innego

 

pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na zmianie oleju - w E46 320d 2004r. 172tys .km (teraz jest zalany Aral 0W-40)

 

Mam takie "szybkie" pytanie: Gdzie w Lublinie można dostać olej ARAL SuperTronic 0w-40 :?:

 

Wiem że generalnie Aral jest ciężko dostępny w Polsce...ale może ktoś wie... :think:

 

 

Przeczytałem sporo o olejach na forum - masakra :mad2: - nie idzie się rozeznać - każdy co innego :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dwa tygodnie temu wybierajac sie w dłuższą trase Kurów - Wałbrzych ok. 480km wymieniłem u siebie olej na Castrol EDGE Turbo Diesel 5W/40 przy przebiegu 252000km dodam ze przeszłem z półsynetyka Castrol Magnatec 10W/40 Diesel na pełny syntetyk zrobiłem już ok. 1500km od wymiany i nie wzioł ani grama oleju zdecydowanie polecam ten olej.

 

Pozrdawiam.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja mam takie pytanie mam przebieg 150 tys w e46 320d poprzedni właściciel lał półsyntetyk 10w-40. Ja chciał bym zalać full syntetyk czy moge sobie narobić szkód przy tak małym przebiegu?? Czy lać to co było lane, i jaki olej byście polecili z półsyntetyków?? W powyższym poscie nic nie zaszkodziło silnikowi po zmianie z pół na full syntetyk ale czy jest jakaś reguła??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej pelen syntetyk i nczym sie nie przejmuj. Musi byc zgodny z norma LL01 lub nowsza LL04. W BMW leja 5W30 Longlife'a ale 0w30 lub 5W40 tez mozesz wlac. Z marek to Mobil 1, Motul, Castrol (Edge), Valvoline, Shell, Liqui Moly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak spuszcze półsyntetyk to odrazu lać full syntetyk bez żadnego płukania ?? Czytałem że pierwsze pare tys kilometrów można pojeżdzić na nowym oleju a pózniej jeszcze raz wymienić tylko to troche droższa opcja. Nic sie nie stanie jak troche pół i full syntetyka sie wymiesza??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a mnie Panowie powiedzcie jak to jest z jakością olejów na Polskim rynku.

ceny maja straszna rozbieznosc i za taki sam olej np. Castrol EDGE 5W30 LL04 z hurtowni mozna kupic za ok 140zl 5L a w MACRO CASH bańka 4L kosztuje 165zł a w NORAUTO 217zl. ??

slyszalem ze na Polskim rynku nie ma baniek 5L tylko 4l i wszystkie te 5L sa z Niemiec albo napelniane w hurtowniach z beczki.

jestem przed wymiana oleju i juz sa nie wiem gdzie mam olej kupic zeby byl oryginalny ale nie najdrozszy.

 

Ad@m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
Więc jak spuszcze półsyntetyk to odrazu lać full syntetyk bez żadnego płukania ?? Czytałem że pierwsze pare tys kilometrów można pojeżdzić na nowym oleju a pózniej jeszcze raz wymienić tylko to troche droższa opcja. Nic sie nie stanie jak troche pół i full syntetyka sie wymiesza??

 

W zeszłym tygodniu miałem podobny dylemat. Otóż nie miałem informacji o wcześniejszym oleju, istniało spore prawdopodobieństwo, że zalewany był "pół syntetyk". Serwis doradził rzecz następującą: jeśli faktycznie chce spróbować syntetyk to wymiana oleju + filtry etc. Jednocześnie częściej diagnozować bagnet:) tzn. uważnie patrzeć na poziom, w momencie gdy zauważysz widoczne braki na syntetyku czeka Cię szybka wymiana na pół. Spróbować raczej warto, sam decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja sugeruje mobil 1 esp 5w30. Podobno w pelni syntetyczny I tani 25zl za 1litr. Najtanszy jest ori bmw 5w30 LL04 za 20zl ale to podobno castrol slx. Do liqui moly czy innych nie jestem przekonany.

Pojawil sie nowy mobil 1 0w40 esp ale jest drogi ok 34 zl za 1litr I paretry ma gorsze - PYTANIE DLACZEGO-mam na mysli lepkosc. Temperature zaplonu I ilosc popiolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja sugeruje mobil 1 esp 5w30. Podobno w pelni syntetyczny I tani 25zl za 1litr.

 

W pełni syntetyczny to nie jest, z pewnością zawiera mniej niż 80 % bazy syntetycznej bo u zachodnich sąsiadów jest olejem HC a żeby mogli go nazwać full syntetykiem musiał by mieć minimum 80 % bazy syn. http://www.mobil1.de/produkte/esp-formula-5w-30.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.