Skocz do zawartości

6 ltr w trasie i 17 w miescie - czy to NORMALNE ??


Konrad Bąk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow,

od kilku miesiecy moja 530d e39 '03 zaczęła mi pozerac w miescie zdecydowanie za dużo paliwa. O ile w trasie jadąc spokojnie spali mi i 6ltr (sprawdzone nie tylko na komputerze ale i przy tankowaniu), to w mieście (Wrocław niestety) komputer pokazuje mi niezmiennie 15-18 litrów.

Wiem że nie ma co liczyć na książkowe spalanie - 9ltr , ale tak do 12-13 byłoby to akceptowalne, powyżej juz podejrzewam że jest coś nie tak...

Byłem juz na kontroli w warszacie (serwis autoryzowany Bosch), komp nie zgłasza błędów, korekcja na cylindrach w normie, cisnienie doładowania w normie. Mechanik mowi ze niemozliwe zeby auto tyle paliło.

 

Kolegi 330d z '03 spala niecałe 9 w miescie. Masa niewiele większa, silnik prawie ten sam.

 

co Wy na to?

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a w jaki sposob jezdzisz ?

 

w mieście normalnie, w kazdym razie nie depczę spod świateł do świateł...

 

hmm mi w trasie pali podobnie co Tobie (no, powiedzmy do 7 litrów, ale to automat) natomiast w miescie (Warszawa) ani razu nie przekoczylem 11 litrów, nawet zimą. Zwykle jest to 10.5-11 litrów wg ilosci zatankowanej, bo komp pokazuje troche mniej. Jezdze na umiarkowanie krotkich dystansach, do 10 km na raz, raczej spokojny styl jazdy.

 

Dlatego wydaje mi sie, ze 17 litrow jest wynikiem zdecydowanie nienormalnym, zwlaszcza jesli nie jezdzisz jak Kubica. Z drugiej strony jesli w trasie pali ci tak mało a diagnostyka nic nie wykazuje, to nie szukalbym przyczyn w silniku. Moze po prostu jezdzisz na baardzo krotkich dystansach, ciagle w korku (a wroclawskie korki znam :P), na ciagle niedogrzanym silniku? Wtedy takie spalanie mozna probowac juz jakos wytlumaczyc

 

proponuje zebys zmierzyl sobie srednia predkosc poruszania sie w miescie. Jesli wyjdzie ci kilkanascie km/h (a we Wroc jest to jak najbardziej mozliwe) to znaczy ze naprawde ciagle stoisz w korkach i wtedy nie dziwne ze auto żłopie jak smok :) natomiast jesli srednia wyjdzie Ci na poziomie 25-30 km/h i wyżej, to juz niepokojące to spalanie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz sie wskazaniami komputera? czy popierasz to wynikami z tankowania? komp moze zawyza wynik.

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz sie wskazaniami komputera? czy popierasz to wynikami z tankowania? komp moze zawyza wynik.

 

Wskazania kompa generalnie są realne. Mogą być delikatnie zaniżone, jak sądzę. Cieżko to zmierzyć, bo jeżdżę 2-3 dni w mieście (w sumie rzadko ponad kilkadziesiąt km), potem trasa, w takich warunkach cieżko realnie zmierzyć spalanie.

Mogę podpiąć kompa podczas jazdy jakby co, gdzie radzicie z tym jechać we Wrocławiu, okolicach, żeby ze mnie nie zdarli a pomogli ?

 

Auto ma kopa raczej w normie..., myslalem ze pada turbina, ale raczej nie sądze...

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E39 dokładnie od roku. Po pokonaniu 16 tys. km i skrupulatnym notowaniu ile wleję (zawsze pod korek), kasowaniu kompa od tankowania do tankowania obliczyłem, że komp zaniża w stosunku do obliczonego na podstawie zatankowanego paliwa średnio o 6,9%. Nie wiadomo tylko, czy nie wynika to z tego, że np. dystrybutor NESTE (gdzie zawsze tankuję) kłamie.

 

A co do rozbieżności w zużyciu paliwa u Ciebie to są duże.

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie jest, często jestem we wrocku, wiem jak jest, kiedyś w związku z pracą musiałem swoja 2.0 24v przez cały tydzień po mieście hulać i mi spaliła(według moich obliczeń) ok. 13-14 litrów. A 3.0d zeby taki wynik osiągnąć to niewiem co trzeba zrobić :D Sposób jazdy napewno odpada bo to bys musiał jezdzic ciagle do "odcięcia" (nawet na luzie ehehe) więc ta obcja napewno odpada!!!!

B-okiem M-ożna W-chodzić


Moja bawarka:

http://polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/41749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje jechac na analize spalin .

Tak jak juz wspomnial wczesniej tomasz moze byc cos z meiszanką

a moze tankujesz na 2 roznych stacjach?

 

 

Z tego co dobrze pamietam zbyt uboga mieszanka potrafi zmiejszyc spalanie na trasie natomiast w miescie spalanie sie znacznie zwiekszy bo musisz mocniej dociskac zeby ruszyc prawie 2 tony

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje jechac na analize spalin .

Tak jak juz wspomnial wczesniej tomasz moze byc cos z meiszanką

a moze tankujesz na 2 roznych stacjach?

 

 

Z tego co dobrze pamietam zbyt uboga mieszanka potrafi zmiejszyc spalanie na trasie natomiast w miescie spalanie sie znacznie zwiekszy bo musisz mocniej dociskac zeby ruszyc prawie 2 tony

 

 

tankuję na różnych, ale zawsze markowe paliwo (BP, Statoil, Shell) . Gdzie we Wrocławiu zmierzą mi skład spalin ? I jakie z tego wnioski wyciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wroclawia nie jestem ale analize spalin mozna zrobic na kazdej stacji diagnostycznej ktora robi przeglady samochodow z wbijaniem do dowodu . jakie wnioski :pozwoli ci to okreslic stan mieszanki uboga lub bogata (najlepiej zapytac typa od przegladow co mysli o analizie spalin )wtedy mozna szukac odpowiedzi

 

PS.emisja CO2 w 530d powinna byc w okolicach 189 tak pisze w instrukcji :mrgreen:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od 3 lat E39 530d 193KM automat poruszam się po Warszawie i spalanie jest napoziomie 10-11litrówstyl jazdy mieszany w trasie 8,5-9litrów predkość 120-180

twoje spalanie byłoby możliwe gdybyś jeżdził do oporu od świateł do świateł i w korkach ale jak jezdzisz normalnie to coś nie tak trzeba pojechać na kompa i sprawdzić ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzebalem troche na forum i oto co znalazłęm

 

1."Co do spalania to pewnie masz przepławkę uszkodzoną, i w tym aucie ma ona tendencje do zawyżania wskazań na kompie jak i w rzeczywistości."

 

2."a moze dlatego ze spadla temperatura powietrza? kurde chyba jasne od tygodnia czy 2 jest dosc mrozno w prownaniu do 3 miesiacy od kad jezdzisz swoja 530d. a jakie to sa odcinki bo jak sa to krotkie odcinki do pracy i z powrotem to przy spadku temp pow wzrost spalania jest odczuwalny i to znacznie bo jezdzisz dlugo na niedogrzanym silniku."

 

3.Moje podejrzenia padają na nieszczelny simmering przy pompie ciśnieniowej w wyniku czego paliwo może przedostawać się do komory korbowej silnika. Przybytku oleju silnikowego z tego powodu nie będzie z racji faktu, że olej i tak przedostaje się do kolektora ssącego poprzez turbo.

Skoro nie stwierdzono wycieków paliwa, a z rury wydechowej nie kopci co automatycznie pojawia się przy nadmiernym zużyciu paliwa, to tylko w uszczelnieniu pompy ciśnieniowej należy szukać przyczyny.

 

to tylko niektore wypowiedzi pasujace do twojego tematu

moze ci to pomoze

:?

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie wskazania mogą się pojawić wskutek uszkodzonej przepływki. Rozmawialem z właścicielem E65 730d który mial podobny problem i zmieniał przeplywke dwukortnie - bo raz kupil zamiennik tani, ktory nie działał jak nalezy.

 

Jesli to przeplywka, to nowa cos kolo 1500 o ile pamietam w zeszlym roku kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie. Musi coś mieć nie tak z autem i wszelkie dywagacje na temat gdzie tankuje, jak jeździ, jaka temperatura jest na dworzu itd są bez sensu. Kolega nie napisał, że mu zamiast 10 pali 12. Napisal że mu pali 18 litrów!!! Chodźby nie wiem jakie cuda robił z gazem to przy 530d jest to wynik nierealny nawet w największych korkach. Mój znajomy w E34 TDS też ma podobnie. W mieście koszmarne wyniki, w trasie przy spokojnej jeździe wszystko w normie. Nie wiem czy on coś z tym już zrobił, ale wygląda na podobne objawy i na pewno nie jest to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby racja, bo diesel, bo.... Ale jak ma ciężką nogę, to nie ma bata !

Musi jarać.

Nie wierzę, że przy "wstawianiu" (czyt. jazda raczej nie-emerycka, gościu np. w Lanos (nie mam nic do gości w daewoo)), 530d bierze 12l.

 

pozdr.

Mariusz

 

PS.

I co ważne (chyba) - jaka jest średnia prędkość w/g kompa po Wrocku, 20km/h, czy może więcej, bo korki to tam są jak na 20-tce w Wa-wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze temat o paliwie , ze komus w miescie pali ponizej 9 litrów to padam....

 

Ja nie jezdze szybko, ale tez nie powoli, stoje w korkach albo przelatuje przez miasto, jade 2km albo 10km - spalanie ? 12-14 litrów, 330d 204KM automat.

Trasa ? Minimum 7l - maks 10 l (klima, 180 km/h, autostrada).

 

Wiec nie jestem zdziwiony 17 litrami.... Kolega ma A6, 3.0 tdi (naped quatro) i pali mu 19-20 a ma ciezką nogę i tylko po miescie (Poznań).

 

Chce zobaczyc jak komus 330d automat pali ponizej np. 10l w miescie, zimą.

:duh:

 

 

P.S. Moja srednia predkosć to 19-20 km/h

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS.emisja CO2 w 530d powinna byc w okolicach 189 tak pisze w instrukcji :mrgreen:

raczej 220 cos kolo tego 189 moze miec z DPF

 

 

 

Chce zobaczyc jak komus 330d automat pali ponizej np. 10l w miescie, zimą.

:duh:

 

 

P.S. Moja srednia predkosć to 19-20 km/h

 

zapraszam co prawda nie 3 a 530dA pali mniej jak 10 w miescie przy mojej nodze a moja srednia to jest 48 km/h teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była u mnie rodzinka z de z nowym (paro miesiecznym) 320d w automacie i spalanie co mnie maksymalnie zdziwilo srednie z jazdy po Polsce (glownie śląsk) 5.7 średnie.

 

No ale to nowe 2 litry z efficent dynamics wiec maja prawo malo palic. Wczesniej jednak nie uwierzylbym, ze z automatem mozna osiagnac taki wynik, szczegolnie ze oni nie jezdza tym autem delikatnie, tylko wciskaja tryb sport i sobie jadą miło i całkiem dynamicznie, jak na ten motor. Rewelka auto ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.