Skocz do zawartości

Wycieraczki :)


Starvedbody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam małe pytanko mam Coupe e46 i stoje przed ważnym wyborem jakie kupic wycieraczki. W aso nie wiem jakiej firmy oferuja wycieraczki ale kosztuja 182 zl z moja znizka 110zl. Obecnie mam jakies ktore kupilem z samochodem i sa do kitu jak jade szybko przeskakuja i slabo zbieraja wode. Jeżdze powyrzej 140 wiec docisk by sie przydał i by szybko sie nie niszczyly piurka. Jakie wy kupiliście , czy je polecacie ? :)

 

Pozdrawiam !!

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki ALCA (około 12zł za pióro) dostępne w sieci TESCO.

Bardzo fajne wycieraczki :8)

Ja także je kupuję, na zmianę z Valeo za 11 zeta. Wolę co 7-8 miesięcy roku wydać ok. 25 zł., niż co rok 100 - 150 zł. na "firmówki" w ładnych opakowaniach.

Skuteczność jest identyczna - przetestowałem na sobie. ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja przed chwila wlasnie te z Tesco kupilem. Tylko ze te zapinki byly do kitu i zostawilem stare. Podobno w ASO mozna kupic sama gume. Jezeli masz dobra wycieraczke do zmien sama gume

 

Jak wymienia sie gume w wycieraczkach?Ja mam wycieraczki sprawne tlyko ze wlasnie guma nie przylega idealnei do szyby a w jednym miejscu zaczela delikatnie odchodzic i wlasnie msyle nad wymiana tego.A co do firm to jakie polecacie?Bosh czy Valeo? Jakies konkretne modele sa dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wymienia sie gume w wycieraczkach?Ja mam wycieraczki sprawne tlyko ze wlasnie guma nie przylega idealnei do szyby a w jednym miejscu zaczela delikatnie odchodzic i wlasnie msyle nad wymiana tego.A co do firm to jakie polecacie?Bosh czy Valeo? Jakies konkretne modele sa dobre?

 

Wyciąga się ja po prostu, nic trudnego.

Wycieraczki boscha są moim zdaniem do kitu, przynajmniej te z normalnej serii, bo tych drogich nie testowałem. Valeo nie używałem.

Ale jeszcze raz przekonuje do wycieraczek ALCA myślę że będziesz zadowolony a jeśli nie to będzie Cię to kosztować tylko 25zł, ale każdy komu je poleciłem i je kupił był zadowolony.

A i jeszcze miałem wycieraczki champion, jakość identyczna jak alca ale znacząco droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem w trasę i w sieci świetnych sklepów Kaufland przy kupnie bułeczek na śniadanko postanowiłem kupić wycieraczki bo stare były lipne. Efekt taki był że nie zbierały w ogóle, po paru dniach rdza z nitów zaczęła ściekać po szybie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ostatni raz dokonałem zakupu czegokolwiek do auta w takim sklepie, człowiek się skusi a zawsze jest w plecy-kolega za 18 zł kupił w motoryzacyjnym i są :cool2: a ja za tyle samo w Kauflandzie i po 2 tygodniach je połamałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup Valeo albo Boscha. Ja za Boscha dałem rok temu 140 pln i są oki. Przeżyły zimę bez problemu. Jeżeli kupisz bez spojlerka to powyżej 100 km/h nie będą zbierać bo wiatr będzie je odrywał od szyby. Widzę że większość osób które się wypowiadają mają e-36 a tam jest troche inaczej.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zdjąłem oryginalne i założyłem ALCA. Machnęły trzy razy i wylądowały w koszu. Nie dość, że nie zbierały, to jeszcze radia nie było słychać.

 

Kupuje w ASO, albo jakieś grafitowe no-name, zdejmuje z nich gumę i przekładam na stare pióra.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

no i co z tego skoro są dupnie wykonane i nie zbierają i hałasują?

jedynie gumę można z nich wziąć i założyć na swoje pióra

tyle, że można kupić jeszcze tańsze, przełożyć gumy i efekt będzie ten sam

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki za podpowiedzi - po prostu kupie jakies tanie - nawet te alca i po prostu przeloze gumy - tak chyba bedzie najlepiej prawda? A jesli mielibyscie polecic konkretny model BOSH`a czy Valeo to jaki to by byl? Chodzi mi o konkretna nazwe modelu - moze jakis link czy cos.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja dokonałem zakupu kupując w ASO wycieraczki. Świetnie zbieraja i maja spoiler przy 190 km/h zbieraja równie dobrze jak przy 50km/h. Jestem bardzo zadowolony ciekawy jestem na ile wystarczą. Na pierwszy żut oka widać iż sa lepiej wykonane. Każdy powinien raz kupic orginaly na prube :) ja nastempnym razem też kupie w ASO !

 

Pozdrawiam

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie maiłem ALCA i była rewelacja. Teraz mam ALCA i jak spadną pierwsze krople- hałasują po szybie. Widać wyraźną różnicę w jakości gumy! a niby ta sama firma.

Po 3 ruchach już pięknie zbierają bez hałasu i tak juz cały czas do następnego deszczu. Bosha kupiłem raz i wyrzuciłem po miesiącu a tanie nie były. Wprawdzie zimą zachowały elastyczność ale muzgały niemiłosiernie!

Nie mam pojęcia jak te z ASO zbierają!

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie maiłem ALCA i była rewelacja. Teraz mam ALCA i jak spadną pierwsze krople- hałasują po szybie. Widać wyraźną różnicę w jakości gumy! a niby ta sama firma.

Po 3 ruchach już pięknie zbierają bez hałasu i tak juz cały czas do następnego deszczu. Bosha kupiłem raz i wyrzuciłem po miesiącu a tanie nie były. Wprawdzie zimą zachowały elastyczność ale muzgały niemiłosiernie!

Nie mam pojęcia jak te z ASO zbierają!

 

Zauważyłem, że są dwa rodzaje opakowań po Alcach. Jedno jest granatowe, a drugie jasno niebieskie. Może są jakieś odmiany tych piór? :worried: W sklepie, w którym je widziałem nie potrafiono mi odpowiedzieć. A nie mogłem w tym samym czasie porównać opakowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.