Skocz do zawartości

e39 -znikajace piksele na wyswietlaczu pod predkosciomierzem


pawel777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.niedawno kupilem e39 ( 528 ) z 99 roku i mam problem z wyswietlaczem pod predkosciomierzem. Pojawiaja sie tam jakies komunikaty ale odczytanie ich graniczy z cudem..wiem ze to ponoc czesta bolaczka tego modelu i chcialbym go rozwiazac.

czy znacie jakis godny polecenia warsztat, ktory sie tym zajmie i na jakie koszty mam sie nastawiac?do tej pory jezdzilem inna marka i szukam teraz dobrych specow od bmw w warszawie..bede wdzieczny za pomoc.pozdrawiam.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik wysłałem w piątek a w środę był u mnie. ja sam wysyłałem, mam umowę z DPD i czas wysyłki to 24 godziny. sam Paweł to super gość, a gwarancję dał mi na trzy miesiące. minęło pół roku i jest ok. w liczniku miałem spaloną jedną żarówkę i sam ją wymienił gratis, choć nie musiał tego robić. podaje numer jego komórki 503019682. gdybyś wysyłał to bardzo dobrze zapakuj bo paczkami rzucają i mogą zniszczyć licznik.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

naprawiałem wyświetlacz w swojej 535 na początku listopada u gościa z Radomia, który ogłasza sie na allegro (ma tez stronę internetową adres podawałem już na forum). muszę przyznać ze wyświetlacz spisuje sie na razie rewelacyjnie - jak nówka :cool2: a świeciły tylko pojedyncze piksele , tak że nic nie można było odczytać - nawet przebiegu. Na robotę jest rok gwarancji zostawia plomby z datą w wyświetlaczu. Poza tym zrobił mi porządek z ABS i DSC (słynny sterownik). Tak ze jak dotąd moge go śmiało polecić. :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sporo jest pytań na forum jak to naprawić. Sam tez próbowałem tak też uczynić ale sobie odpusciłem widząc te zegary od wew.

Postanowiłem że kupie nowe, podzwoniłem po serwisach popytac o cene nowych ,a tu miłe zaskoczenie zegary do mojej 530d kombi do wersji z dużym wyświetlaczem, opcja TV oraz opcja Navi Profesional , bez chromowych ringów cena 1300 zł brutto . Oczywiście zamówiłem za kilka dni bede miał.ASO BMW daje 2 lata gwarancji. Tylko jeszcze musze dopytać ile wezmą za adaptacje nowych zegarów, chyba że ktoś z kolegów wie w jakim ASO mozna to zrobic w miare tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Ja tez naprawiłem wyswietlacz,jestem elektronikiem.A wiec trzeba delikatnie przebic igla folie od strony klejenia z wyswietlaczem,mozna porobic po dwa naklucia w jednym pasku grafitowym,tak by grafit bardziej łączył sie ze szkłem wyswietlacza,nastepnie zalozyc folie ochronna i jak ja na to mowie docisk.Po operacji wyswietlacz działa jak ta lala,niezanika w zaleznosci m dluzej jade tym bardziej znika,poprostu jest ok.Jesli chodzi o uszczelnienie wtryskiwacza sterującego to tez jest prosta prawa trzeba troche pomyslec poprostu i juz jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam szanownych kolegów od niedawna jestem w posiadaniu bmw 525 sprowadzony z niemiec i jak większosc tych samochodów co ogladałem miały zanikające piksele na wyswietlaczu troche mnie to denerwowało i pojechałem dzis do Radomia do pana Grzesia który za połowe ceny co inni gdzie dzwoniłem, od ręki bo czekałem godzine naprawił mi i wszystko jest okej polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja naprawiłem sam i działa już półtora roku.

 

Pozdrawiam!

witam.naprawiłem tą metodą miesiąc temu i działa cacy.nie odrywałem foli,bo zdawało mi się że paski odklejają się od niej,więc nakłuwałem przez folię.gumek też nie dorabiałem nowych,lecz stare obróciłem o 90 stopni.co do wyjęcia wskazówek,to zamiast wysuwania ośki wolałem zeszlifować szczypce.muszą być one dobrej jakości,bo trzeba silnie ścisnąć tą ośkę,a zwykłe tandetne napewno się prędzej wygną i nie mają takiej siły uścisku.jeśli nie boisz się tego,to polecam tą metodę.Pozdrawiam.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja naprawiłem sam i działa już półtora roku.

 

Pozdrawiam!

witam.naprawiłem tą metodą miesiąc temu i działa cacy.nie odrywałem foli,bo zdawało mi się że paski odklejają się od niej,więc nakłuwałem przez folię.gumek też nie dorabiałem nowych,lecz stare obróciłem o 90 stopni.co do wyjęcia wskazówek,to zamiast wysuwania ośki wolałem zeszlifować szczypce.muszą być one dobrej jakości,bo trzeba silnie ścisnąć tą ośkę,a zwykłe tandetne napewno się prędzej wygną i nie mają takiej siły uścisku.jeśli nie boisz się tego,to polecam tą metodę.Pozdrawiam.

 

 

No własnie największy problem to jest ze wskazówkami. Doszedłem do tego i niestety odpuściłem sobie. Jak się do tego zabrać aby potem dobrze pokazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.