Skocz do zawartości

Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF


dusiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i jeszcze jedna rzecz, dzięki DPF-om diesle w końcu nie puszczają bąków, to była jakaś masakra jak auto za ileś set tysięcy puszczało bąki jak dwudziestoletni golf.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna rzecz, dzięki DPF-om diesle w końcu nie puszczają bąków, to była jakaś masakra jak auto za ileś set tysięcy puszczało bąki jak dwudziestoletni golf.

:cool2:

referat, kilka postow wyzej :cool2: :cool2: :cool2:

ja jeszcze moge dodac, ze temat problemu "FILTRA" byl analizowany przez niezalezenych ekspertow i wyszlo, ze ~5% aut z danej marki z tym dobrodziejstwem jest "zle" a w 95% dziala wszystko OK, wiec oprocz oczywistosci z "referatu" KoKoSa dochodzi jescze przyslowiowe szczescie/pech...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przylacze sie do tematu z info, ze moge pomoc z tematem DPF. Oprucz znmiany oprogramowania oferuje programowe usowanei DPF z programu komputera robionego auta. Jak cos, to pisac;) Pozdro :8)
KORZYSTASZ Z WIEDZY BMW KLUB POLSKA? PODZIEL SIĘ WIEDZĄ Z KLUBEM !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF się sam oczyszcza, więc nie ma z nim większego problemu, a wszyscy tego problemu szukają, pytanie: po co?

 

Tez zadawalem sobie to pytanie, ale juz nie zadaje. Jak komus sie podoba to moze wyciac wyrzucic, wymienic, lub zrobic cos innego. Jego sprawa. Ja mam i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba dla tego http://www.auto-swiat.pl/raporty,Filtr-czastek-stalych-ekologia-popsula-diesle-,29723,1.html

..a co do usuwania...to na 100 usuniętych dpf...tylko 10% to BMW...najczęściej wywalamy w Oplach..Peugeotach...i Fordach :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF się sam oczyszcza, więc nie ma z nim większego problemu, a wszyscy tego problemu szukają, pytanie: po co?

to nie jest tak- filter co jakis czas sam sie oczyszcza i owszem ale po 200 000 km nie spelnia juz swojej funkcji, mimo wszystko jest zapchany i ...

jest do wymiany :cry:

Mimo wszystko uwazam DPF za "dobry" wynalazek- nareszcie Diesel ma rure wydechowa czystsza niz benzyna i nie puszcza "bakow"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF się sam oczyszcza, więc nie ma z nim większego problemu, a wszyscy tego problemu szukają, pytanie: po co?

to nie jest tak- filter co jakis czas sam sie oczyszcza i owszem ale po 200 000 km nie spelnia juz swojej funkcji, mimo wszystko jest zapchany i ...

jest do wymiany :cry:

Mimo wszystko uwazam DPF za "dobry" wynalazek- nareszcie Diesel ma rure wydechowa czystsza niz benzyna i nie puszcza "bakow"...

 

mylisz sie, filtr ten jest dożywotni a jedynie wymagane jest jego sprawdzenie co jakiś czas w serwisie. Jeśli wszystko działa poprawnie i filtr sie regularnie oczyszcza to przebieg 200 kkm nie jest żadną barierą.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie, filtr ten jest dożywotni a jedynie wymagane jest jego sprawdzenie co jakiś czas w serwisie. Jeśli wszystko działa poprawnie i filtr sie regularnie oczyszcza to przebieg 200 kkm nie jest żadną barierą.

chcialłbym zeby tak bylo ale niestety zaden filter nie jest dozywotni i DPF takze,

gdyby tak bylo to nikt w DE by nie wymienial a PL nie wycinal...

Producent przewiduje wymiane DPF po okolo 200 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ksiązce serwisowej nie jest jasno napisane, w ASO mówią wymiana bo to dla nich interes. W innych miejscach co najwyżej diagnostyka i ew. wypalanie.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtorze- gdyby tak bylo to nikt by w DE nie wymienial- Niemcy umieja liczyc pieniadze-

DPF po 200 000 km nie spelnia juz swojej funkcji tzn nie filtruje, jest i tak zapchany mimo wypalania i pogarsza osiagi auta, spaliny sie nie zgadzaja i komp zaczyna lapac blad.

W De sa firmy ktore czyszcza DPF jezeli ktos nie chce wywalac 1300 Euro za wymiane-

kosztuje to okolo 600 Euro i filtr ma 90-95% sprawnosci po takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) dpf rewelacyjne rozwiazanie technologiczne, mam dosyc jezdzic w miescie gdzie niby dobre auta bez dpf kopca jak 20 letnia ciezarowka STAR. Filtr sam sie wypala nie ma zadnego problemu, przynajmniej ja nie mam. Kupilem 118d jako auto niby przyszlosciowe ze kiedys bede wiecej jezdzic ale narazie sie nie zapowiada i w 2009 r. zrobilem tylko 4 tys km i nic sie nie zapchalo/popsulo. Trzeba odpowiednio je uzytkowac i tle, czasem zrobic sobie trase zeby sie wypalil i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledzę na bieżąco ostatnia dyskusje i nie mogę się zdecydować - cieszyć się ze mam tytulowego DPFa, czy nie? ;)

...oczywiście ze tak...czysty zderzak...czysta rura...dobra widoczność do tyłu :cool2: ...a jak się "zepsuje" to "resekcja" i po bólu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie!

Po pierwsze to jest wątek o DPF a nie run flatach!!!

Po drugie "najbardziej aktywni" w tej "kulturalnej" wymianie zdań już dostali po ostrzeżeniu, ktoś jeszcze sobie życzy? :nienie: :norty:

Po trzecie, jak dalej będzie KTOKOLWIEK off-topikował albo wyzywał to w bonusie zamknę wątek i każdy kolejny poświęcony DPF, jaki zostanie potem założony :!:

To jest ostatnie słowne ostrzeżenie!

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mówiłem, że przeczyszczę, ale fizycznie nie miałem kiedy, może dziś się uda...

trzeba było się ugryźć w język :mrgreen:

 

EDIT: wyczyszczony, trzymajcie poziom

jak coś pominąłem - raportujcie przyciskiem w danym poście

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mieszkam obecnie w Holandii 320d kupilem w Belgii. Auto jest z 2005r i ma koncowke wydechy zagieta w dol.

Jakis czas temu wyswietlil mi sie komunikat INCREASED EMISSION wiec pojechalem do serwisu i powiedzieli ze to filtr czasteczek stalych i taka przyjemnosc kosztuje od 1500-2000euro :mad2:

zadzwonilem do polskiego serwisu do dzialu czesci i poproszono mnie o podanie nr VIN z ktorego odczytano ze nie mam takiego filtra tylko katalizator!

Koszt katalizatora 2945zl

nie mam pojecia kto ma racje???

Koles z hol serwisu powiedzial ze mozna na razie z tym jezdzic do poki nie zacznie szarpac?

Lepiej zapnij pasy, bo mozesz nie wrocic z trasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 jak masz zagjeta koncowke wydechu w dol to nie masz DPF.

2DPF byl montowany od 2007roku w e90,chyba ze ktos chcial to na zamowienie

3 oczywiscie mozesz to sprawdzic w bardzo prosty sposob wkladajac palca do rury wydechowej,jesli jest ona chociaz troszeczke okopcona to nie masz DPF-kolega ma bunie z tym filtrem i jego rura wydechowa jest czystrza jak w benzynie.4 lub sprawdz na komputerze pokladowym-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.