Skocz do zawartości

Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF


dusiu

Rekomendowane odpowiedzi

po zrobieniu komp pokazał do następnej wymiany niby 200 000 km, ale wiadomo że w Polskich warunkach trzeba to robić częściej.

...gwarantuję Ci że nie zrobisz nawet 50 000km :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...gwarantuję Ci że nie zrobisz nawet 50 000km :norty:

 

 

Skąd ta pewność - ?

 

na razie zrobiłem 20 000 i pokazuje 180 000 do wymiany.....?!

 

Więc chyba wszystko w normie..?

...z doświadczenia?.... :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z doświadczenia?.... :8)

 

 

Czyli Twoim zdaniem i tak czeka mnie wymiana na oryginał....? - niedługo...?

...ja tylko piszę o doświadczeniach z autami które przyjeżdżają na "wycinkę" po tym jakie operacje wykonali wcześniej...230tkm to chyba najdłużej jezdżące BMW na ori DPF z jakim się spotkałem...po prostu oprócz czystości, związki ceru i inne tracą swoje właściwości wspomagające samooczyszczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby nie tworzyc nowego tematu... widzę że nie ma zasady jeżeli chodzi o to, iż jak końcówka wydechu jest zwrócona ku dołowi to auto nie posiada DPFu. w takim razie jak można to sprawdzić? Podłączenie pod komputer w ASO? Czy każdy inny serwis może to zweryfikować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Jest ktos na forum kto nie ma tego filtra a wyskakuje mu blad Increased emission??

mam problem bo nie bardzo wiem jaka moze byc tego przyczyna?

 

Ten błąd dotyczy EGR, uszkodzony EGR lub np. nie podłączony gumowy wężyk.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A ja mam pytanie z innej trochę beczki. Otóż przed zakupem zebrałem już sporo informacji dzięki temu forum i chciałbym jeszcze dowiedzieć się przed kupnem autka jak wejść (szczegółowo) w opcje komputera pokazujące wartość km do wymiany dpf-u oraz proszę o podpięcie fotki tej ikony dpfu gdzie takową rzecz sprawdzamy w kompie z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tam iDrive to jest zakładka serwisowa i wszystko (olej, hamulce, filtry, itd) jest pokazane na wyświetlaczu.

Bez iDrive znajdziesz te same informacje przy zegarach (obsługa dźwignią od kierunkowskazów).

Z tym, że ten licznik można skasować i liczy "od nowa" od 200 tys. km. Musisz brać na to poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
chciałbym jeszcze dowiedzieć się przed kupnem autka jak wejść (szczegółowo) w opcje komputera pokazujące wartość km do wymiany dpf-u

 

Czyli nic Ci nie da sprawdzenie ile pozostało km. to wymiany DPF-a bo właściciel mógł kiedyś wyzerować licznik i dane mogą być błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze tak nie powinno byc na to poprawki nie wzialem ... :( czyli nie da sie sprawdzic dpf-a trzeba kierowac się stanem auta(kierownica pedaly siedzenia itp potem wtryski na rozgrzanym silniku itp itp itd) potem przeglądem i książką serwisową a dpf jak walnie wymiana albo wycinka bo z tego co slyszalem czyszczenie chemiczne i wypalanie kompem wszystko nie zawsze pomaga tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli pojedziesz sprawdzić auto do ASO BMW to tam powinni powiedzieć w jakim stanie jest DPF. Podawałem ci wczesniej tego linka ale z racji tego że temat został zamknięty wklejam raz jeszcze http://www.godula.pl/index1.php?page=article&kat=art&option=det&artid=54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee- z reguly taniej niz w PL...

Podlaczenie pod kompa w ASO w Mannheim- 20 Euro np.

 

Potwierdzam. Plus robią wszystko.

W PL podjedziesz chociażby z 7mką poprzednią (E65) na update sterowników, to podrzucą papier do podpisania, że zrobią to na Twoją odpowiedzialność - jak sterownik padnie, to płacisz.

W DE kiedy pytałem czy tak jest u nich, myślali że opowiadam o działaniu ASO w Ugandzie czy gdzieś na krańcu świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Hmm mi w Buderze w Gorlitz też powiedzieli że robią na moją odpowiedzialnośc... To chyba zalezy od salonu i od ludzi( czy wiedzą co robią czy tylko udają )

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fajny artykuł opisujący auta z filtrem, artykuł w stylu "humanistycznym" czyli zrozumiałym dla każdego:

 

http://motoryzacja.interia.pl/news/filtrowanie-czyli-klopoty-w-uzytkowaniu-aut,1607584

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.