Skocz do zawartości

Renowacja skóry


bmwkolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

stosowal ktos z Was preparat renoskor do malowania skory?

ja sie przymiezam nad kupieniem kremowego

 

czy taki system bedzie prawidlowy? tzn:

-odluscic

-pomalowac 3 krotnie

-zaimpregnowac mleczkiem do skory

 

pozdrawiam

 

%5B250%3A480%5Dhttp%3A//www.sklepszewski.pl/images/cms/1954/renoskor_00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój kolega jakieś pół roku temu w swojej E38 z 1994r. zmienił sobie sam (!) całą tapicerkę na beżową i właśnie tym środkiem 'poprawiał' wygląd foteli. Muszę przyznać, że za taką cenę (bodajże 5,5zł za buteleczkę) to efekt jest naprawdę dobry (i nie powypalało dziur :wink: ). Jak będę u niego to zrobię kilka fotek, żeby pokazać Wam efekt renowacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz gdzie można to kupić bo sprawdziłbym u siebie. Mój fotel jest nieciekawy, a może to by pomogło. Jak będzie do kitu to napisze bo i tak jestem na kupnie nowego fotela lub wymiany skórki u tapicera. U mnie jest popielata i fatalnie teraz wygląda.

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz gdzie można to kupić bo sprawdziłbym u siebie. Mój fotel jest nieciekawy, a może to by pomogło. Jak będzie do kitu to napisze bo i tak jestem na kupnie nowego fotela lub wymiany skórki u tapicera. U mnie jest popielata i fatalnie teraz wygląda.

pozdrawiam

Łukasz

 

Na Allegro jest... kolega nie napisał że to środek do... butów :D

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego Misiu widzieliśmy.

 

A czy próbowałeś kiedyś tego preparatu? Pewnie nie bo jak byś spróbował to nie napisałbyś tego posta, ale wracając do tematu ten środek o nazwie renoskór jest bardzo dobry i nie jest żadną pastą do butów tylko typowym lakierem na bazie rozpuszczalnika do wyrobów skórzanych. Owszem jak ktoś sobie życzy to może pomalować buty, torebkę, kurtkę czy rękawiczki jak również fotele w aucie.

Na Allegro jest wyjątkowo drogi w sklepie chemicznym kosztuje ok 4,50PLN za buteleczkę a w przypadku zakupu większej ilości można dostać jeszcze 5% rabatu. To co piszę nie jest wyssane z palca tylko sprawdzone osobiście. Pomalowałem tym środkiem:

1. Parę obuwia

2. Całą tapicerkę BMW 840

3. Jestem w trakcie odnawiania bardzo,bardzo zniszczonej tapicerki w Saabie 900 Cabrio z 95 roku i jeśli chcecie zobaczyć to mogę na biegu zrobić fotki i je wrzucić tylko nie wiem jak umieszcza się foty na forum.

 

Kolego Misiu nie to żebym miał do Ciebie jakieś osobiste pretensje tylko denerwuje mnie podejście wielu osób, że jak coś jest tanie a do tego polskiej produkcji to musi być do dupy, a bardzo często bywa odwrotnie, zachodni przereklamowany i 4x droższy produkt jest gorszy od naszego krajowego za dużo niższą kwotę.

 

Pozdrawiam Wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko co napisal Piotr :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji masz tapicerkę, czy masz dziury, nacięcia, duże głębokie przetarcia czy nie.

W zależności od tego jak będziesz malował pistolet, wałek, gąbka.

 

Jeśli zmieniasz kolor na inny sugeruję trzy cienkie warstwy, jeśli bez zmiany dwie.

Widzę że jesteś z w-wy więć jak masz ochotę to podleć do mnie obejżę i mogę wtedy coś doradzić.

W jakim kolorze masz tapicerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w kolorze kremowym i w takim chce ja odnowic

mam pekniecia na skorze w duzej ilosci (szczegolnie na przednich)

mysle o gabce/pedzelku

dodatkowo mam dziure (rozdarta) skora w fotelu kierowcy

planuje to podkleic jakims dobrym klejem i pomalowac cala tapicerke

ps efekt super na zdjeciach

Edytowane przez bmwkolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy to nie jakis zart. Jesli efekt Twojej pracy jest wlasnie taki jak prezentujesz na zdjeciach to jest on "porazajacy". Fotel wyglada jak nowy. Moje wrodzone malkontenctwo/Polactwo nakazuje mi mocno watpic aby mozna bylo tak odtworzyc wierzchnia warstwe. Moze jak usiadziesz to wszystko momentalnie popeka i sie rozkruszy? Czekam na relacje z fazy eksploatacji. Na ta chwile wyglada to genialnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda super ale przyłączam się do kolegi oskwil

ciekawe jak to będzie się zachowywać w normalnej eksploatacji

czy ta warstwa jest taka gumowata czy może sztywna i jak popęka będzie jeszcze gorzej jak przed renowacją?

 

ile tego poszło na wszystkie siedzenia?

i nic więcej oprócz prawdziwej radochy z jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.flek.pl/szczegoly/127/renoskor_eko_lakier_do_skor

 

Jakby coś to tu jest parę złotych taniej :-)

 

Swoją drogą jeśli efekt widoczny na fotelu saaba jest trwały to sam zaczynam sie zastanawiać nad takim zabiegiem. Co prawda mam tylko parę małych rysek na fotelu kierowcy, ale zawsze ładniej będzie bez nich

 

PS Fajnie by było zobaczyć kolejne fotki i poznać opinie jak już ktoś z Was zdecyduje sie na taki krok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości i popękania i nnych tego typu rzeczy to ja miałem dokładnie takie same obawy, żeby nie narobić się na darmo, ale jak przeczytacie mojego posta i co w kolejności malowałem to zrozumiecie. Nie bez przyczyny najpierw pomalowałem ulubioną parę butów mojej mamy a buty to chyba najlepszy wyznacznik, śmiga w nich już ze trzy miesiące a pogoda sami widzicie jaka słońce, deszcz, wilgoć, błoto i do tej pory jak przetrze szmatką wyglądają super tak jak po renowacji.

 

Wyjątkowych niedowiarków zapraszam do siebie, przecież mogą zobaczyć na żywo foteliki leżą w domu, narazie zrobiony tylko jeden, drugi i tylna kanapa jeszcze są w przygotowaniu i dość długo to potrwa ze względu na brak czasu, ale jak wiadomo Saab jest Cabrio więć do lata mam czas w zimę i tak nim nie jeżdżę.

 

Pozdrawiam i cieszę się że Wam się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy to nie jakis zart. Jesli efekt Twojej pracy jest wlasnie taki jak prezentujesz na zdjeciach to jest on "porazajacy". Fotel wyglada jak nowy. Moje wrodzone malkontenctwo/Polactwo nakazuje mi mocno watpic aby mozna bylo tak odtworzyc wierzchnia warstwe. Moze jak usiadziesz to wszystko momentalnie popeka i sie rozkruszy? Czekam na relacje z fazy eksploatacji. Na ta chwile wyglada to genialnie.

Widzę, że jesteś z W-wy zapraszam na oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda super ale przyłączam się do kolegi oskwil

ciekawe jak to będzie się zachowywać w normalnej eksploatacji

czy ta warstwa jest taka gumowata czy może sztywna i jak popęka będzie jeszcze gorzej jak przed renowacją?

 

ile tego poszło na wszystkie siedzenia?

 

Fotel po malowaniu ma taką samą miękkość jak miał, a farbka jest tak samo elastyczna jak skóra i podąża razem z nią można ucisnąć palcem punktowo na jakiś fragment nawet z całej siły i po odpuszczeniu wszystko wraca do stanu pierwotnego(farba też :mrgreen: )

 

Na małozniszczony fotel tzn. taki który tylko malujemy w formie odświeżenia bez względu na to czy pistoletem, czy tamponowanie gąbeczką dwie buteleczki wystarczą na dwie warstwy spokojnie.

 

Żeby nie było niedomówień ten fotel który Wam pokazałem na fotce nie był tylko pomalowany, ale przed malowaniem miał klejone rozdarcie w jwdnym miejscu i uzupełniane głębokie braki lica specyjalną szpachlą do skór. Przygotowanie do malowania oczywiście robione w wolnych chwilach zajęło ok tygodnia. Drugi jest w gorszym stanie, ale oparcie jest już przygotowane, zostało jeszcze siedzisko. Potem wrzucę foty z prac przygotowawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.