Skocz do zawartości

Renowacja skóry


bmwkolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oto i kierownica, poduszka również pomalowana, żeby kolor się nie różnił. Kolor dobierałem sam metodą prób i błędów. Wiem że koło kierownicy różni się od reszty kolumny kierowniczej, ale w oryginale też się różnił i był dopasowany do górnej części deski rozdzielczej, więc zrobiłem tak samo.Foty robiłem przed chwilą (ciemno jak cholera)z lampą błyskową i nie oddają do końca oryginału, ale w świetle dziennym kiera i poducha super pasuje kolorystycznie do góry deski rozdzielczej i będąc na kontoli w ASO nik się nie poznał, że to było malowane, a wręcz przeciwnie dziwili się że po takim przebiegu kierownica w tak dobrym stanie :mrgreen: Na drugiej fotce jak dobrze się przyjżycie to widać drobną niedorubę, to moja wina bo jak malowałem to była już szarówka i tak jakoś niedopatrzyłem, ale praktycznie tego nie widać bo jest od wewnętrznej strony kierownicy.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img219.imageshack.us/img219/3693/fotele024bk7.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img219.imageshack.us/img219/1513/fotele025mw4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i kierownica, poduszka również pomalowa...

 

Piotr e38 odtluszczales najpierw kierownice itd?

 

zastanawiam sie nad nalozeniem tego cuda wlasnie na dzwignie zmiany biegow w moim automacie bo jest juz lekko powycierany miejscami, no i moze odswierze kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odtłuścić musisz wszystko co chcesz pokryć farbką, nie wiem jak to cudeńko trzyma się na tworzywach sztucznych, na naturalnej skórze przywiera super i trzyma się mocno, jedyne tworzywo sztuczne jakie tym pomalowałem to poduszka w mojej Toyotce i trzyma się ok jak widać a przebieg już ponad 10 tys km od malowania także jakby miało zejść to już by zeszło, a póki co nic na to nie wskazuje aby miało zamiar i kierownica wygląda tak jak po malowaniu nic się nie wytarło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

piotr e38 efekty Twojej pracy są niesamowite! Brawo!

Zastanawiam się czy uda mi się tak dobrać kolor żeby odnowić przednie fotele (bo tył mam w idealnym stanie). Fotki:

 

http://www.polit.com.pl/misc/bmw/wnetrze1.jpg

 

%5B480%3A480%5Dhttp%3A//www.polit.com.pl/misc/bmw/wnetrze2.jpg

 

Jak myślicie - próbować je czyścić czy lakierować?

Profesjonalne studio kosmetyki samochodowej

http://www.snblodz.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr e38-no to ja mam jeszcze pytanie.

1 krok to dotłuścic-tak?

2 krok nałozyć farbke-tak? :D

3 po wyschnieciu zabezpieczyc to tym produktem z castoramy i mleczkiem(a czy mleczko moze to byc np wosk przsczeli z SHELL-a?)i juz gotowe?

czy trzeba cos jeszcze robic?bo juz od czytania wszystkich postów zgłupiałem :lol:

 

i jeszcze jedno :norty: ten farbuś na placu grzybowskim w ktorym miejscu sie znajduje bo chciałem tam podjechć :mrgreen:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze....i ja tez sie teog własnie boje ze sam to źle zrobie i zepsuje swoja ładna skorke.ma tylko z tyłu jak by mi ktoś przejechał zapalnikczka i taki sapek po "kamienu" z niej został.ale zaryzykuje tylko piotr udziel odpowiedzi na mój poprzedni post

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr e38-no to ja mam jeszcze pytanie.

1 krok to dotłuścic-tak?

2 krok nałozyć farbke-tak? :D

3 po wyschnieciu zabezpieczyc to tym produktem z castoramy i mleczkiem(a czy mleczko moze to byc np wosk przsczeli z SHELL-a?)i juz gotowe?

czy trzeba cos jeszcze robic?bo juz od czytania wszystkich postów zgłupiałem :lol:

 

i jeszcze jedno :norty: ten farbuś na placu grzybowskim w ktorym miejscu sie znajduje bo chciałem tam podjechć :mrgreen:

 

1. Nie dotłuścić tylko odtłuścić :D

2 ok

3 Najpierw mleczko potem impregnat w aerozolu z np.Castoramy, czy może być wosk-pewnie tak jak lubisz bardzo błyszczącą tapicerkę, bo jeśli wolisz żeby była w takim półmacie jak nówka w autach to jepiej lotion z ASO.

 

Nie pamiętam numeru, ale jest na jednokierunkowym odcinku w zatoczce z parkingiem i postojem taxi o ile dobrze pamiętam, wpisz w google to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczolem malowac tym renoskorem kremowym (mailem skore jasna szara)

i narazie nie jest zadobrze

nalozyem 2 warstwe i wyglada to zle jakby bylo tandetnie pomalowane sa straszne przeswity i nie rownosci koloru (czy cos zle robie?) moze zacienkie warstwy farby?

 

Czym malujesz? tzn jaką metodą i jakim kolorem bo z tego co pamiętam nie ma w ofercie koloru o nazwie kremowy.

 

Pisałem już wcześniej że zmianę koloru najlepiej robić pistoletem, jeśli robisz gąbką to kładiesz cienko pierwszą warstwę i zostawiasz do dobrego wyschnięcia tak ok 6-8 godzin, bo inaczej kładąc drugą pierwsza jeszcze dobrze nie wyschła i druga warstwa odrywa pierwszą i się pieprzy, są prześwity. Jak malujesz pistoletem to drugą można kłaś po ok 1 godzinie bo mechanicznie nie dotykasz powierzchni tylko natryskujesz.

 

Na priva wysyłam Ci nr telefonu jak chcesz pogadać to dzwoń może coś pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1 punkcie oczywiście literówka :D a mniej wiecej ile ten preparat w ASO?

Nie pamiętam, ale cena nie powalała na kolana jakąś koszmarną kwotą, a i produkt pewnej jakości. Napewno w markecie kupoisz coś taniej, ale jak już to weż jakiś produkt STARWAXA lub innego znanego producenta, którego nie będziesz bał się użyć i będzie cokolwiek pożyteczny, bo chyba o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ja malowalem gabka 1 warstwa co 1,5 godziny i juz sa 4 warsty i jest beznadziejnie

zostawie 6 godzin, teraz juz wiemc o robilem zle :)

 

Bierz NITRO i wycieraj te warstwy do zera bo do zmiany koloru potrzebujesz trzech warstw a trzy + cztery to stanowczo zagrubo i nie wiadomo czy nie będzie schodzić albo co?

 

Jak zetrzesz pomaluj raz i zostaw na 6-8 godzin, potem drugi raz i zostawiasz na 8-10 godzin, na konieć trzecia warstwa i zostawiasz do pełnego wyschnięcia, im dłużej tym lepiej ale ok 24 godzin wystarcza.

 

Z której części W-wy jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmwkolo jesli slabo odtlusciles to farba nie bedzie przylegac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.