Skocz do zawartości

Renowacja skóry


bmwkolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a czy ten aceton maja w farbusiu?

chce najpierw nim otluscic skore

 

Dwa tygodnie temu mieli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mniej wiecej potrzeba buteleczek to tapicerki w e38

 

Wlasnie robie tapicerke w e38 kolegi. Kumpel jest napalony na jasne wnetrza i mimo tego ze pol roku szukal e38 z jasnym wnetrzem to i tak uparl sie na zmiane koloru na jeszcze jasniejszy.

Zmiana koloru nie jest wcale prosta, bo trzeba zrobic naprawde wszystko idealnie, co innego przy malowaniu czarnej skory w mojej 850 :wink: Na osemke licze (jestem na polmetku :wink: ) okolo 300ml farbki i maluje totalnie wszystko co jest wewnatrz w skorze. W e38 tylko na siedzisko tylnej kanapy zuzylem 300ml...

Zadzwonilem pod numer telefonu na etykiecie od farbek i zamowilem 1 litr farbki za 52 zlocisze. A wiec cena za 35ml (tyle jest w malej buteleczce) wynosi okolo 1,80zl, a nie 4,50 kupujac male opakowania.

 

Wrzucam pare fotek z prac:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img407.imageshack.us/img407/5116/img7738dk7.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img138.imageshack.us/img138/672/img7739jw4.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img407.imageshack.us/img407/6712/img7740fx2.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img251.imageshack.us/img251/8540/img7741ac1.jpg

 

Przy okazji przyklejam temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten aceton maja w farbusiu?

chce najpierw nim otluscic skore

 

Marcin850 robi acetonem i mówi że jest ok, ja wszystkie swoje dzieła robiłem rozp.NITRO, wydaje mi się, że lepiej rozpuszcza stare brudy i tłuszcze. Na opakowaniu farbki jest napisane, że można robić zmywaczem(aceton) lub NITREM, wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny ten środek ja też jade do Warszawy po ten środek ;),tylko ciekawe czy jeszcze go mają bo tak nagle wszyscy od BMW sie na niego żucili :). Ile go kupic??? Czy 8 buteleczek wystarczy???? ja mam czarną skóre w dobrym stanie ale miejscami ma juz małe wytarcia wiec przyda jej sie taka operacja ;) A nakładac można normalnie gąbeczką?

Powodzenia wszystkim którzy będą to robili :)

Siniek ;)

Wynajem aut do ślubu.

http://www.jaguaremdoslubu.strefa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny ten środek ja też jade do Warszawy po ten środek ;),tylko ciekawe czy jeszcze go mają bo tak nagle wszyscy od BMW sie na niego żucili :). Ile go kupic??? Czy 8 buteleczek wystarczy???? ja mam czarną skóre w dobrym stanie ale miejscami ma juz małe wytarcia wiec przyda jej sie taka operacja ;) A nakładac można normalnie gąbeczką?

Powodzenia wszystkim którzy będą to robili :)

 

Jeśli nie zmieniasz koloru, to tamponująć czyli maczając w farbce i dotykając raz przy razie będzie ok. Jak chcesz zmienić kolor to proponuję pistolet lakierniczy, bo gąbką ciężko będzie w zakamarkach, chociaż Marcin850 jedzie gąbką i zmienia kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniasz koloru, to tamponująć czyli maczając w farbce i dotykając raz przy razie będzie ok. Jak chcesz zmienić kolor to proponuję pistolet lakierniczy, bo gąbką ciężko będzie w zakamarkach, chociaż Marcin850 jedzie gąbką i zmienia kolor

 

sluchaj moze byc pistolet do malowania farba w koncu ojciec jest lakiernikiem czy to jest jakis inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sluchaj moze byc pistolet do malowania farba w koncu ojciec jest lakiernikiem czy to jest jakis inny?

 

Pewnie, że może być, jak ojciec-lakiernik to i rękę ma bardziej wprawną od mojej, a może ma jakiś mini pistolet tzw. spoot repair, będzie jeszcze wygodniejszy, choć niekonieczny.

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim udanego malowania.

 

PS dobre przygotowanie jest ważniejsze niż samo malowanie, a szczególnie dobre odtłuszczenie itp(NITRO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy mam racje ale moim zdaniem odtluszcamy skore i myjemy szarym mydlem, pozniej odtluszczamy np alkocholem, malujemy pierwsza warstwe pedzelkiem dobzr wcierajac, pozniej pistoletem, jezeli ktos robil inaczej prosze o popawke bo jak mam zamiar w ten sposob zrobic
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy mam racje ale moim zdaniem odtluszcamy skore i myjemy szarym mydlem, pozniej odtluszczamy np alkocholem, malujemy pierwsza warstwe pedzelkiem dobzr wcierajac, pozniej pistoletem, jezeli ktos robil inaczej prosze o popawke bo jak mam zamiar w ten sposob zrobic

 

Ja nie używałem ani mydła ani pędzelka.

Buty malowałem gąbką, BMW840-też gąbka, a Sabika pistoletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade jutro do farbusia

jeszcze 2 pytania:

-ile lakier schnie?

-czy musze wymontowac siedzenia i malowac w domu czy moge w aucie?

 

To zależy czym będziesz malował jak gąbką to możesz w aucie a jak pistoletem to stanowczo odradzam.

Co do schnięcia to też zależy w jakiej temperaturze, im cieplej tym szybciej. W temp. pokojowej pełne wyschnięcie min 24godz, a dalsze zabiegi konserwacyjne min po 48 godz. od pomalowania.(po 2-3godzinach jest już fajny efekt, ale nie radzę dotykać żadnymi mleczkami ani niczym innym), w aucie bez ciepłego garażu przy obecnych temp. odradzam malowanie, jest za zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie doczytałem - czy ktoś ytakiej samej akcji próbował z kołem kierownicy ??

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem - czy ktoś ytakiej samej akcji próbował z kołem kierownicy ??

 

Ja maluje u siebie wszystko co ze skory. Kierownice tez mam w planach, chociaz na poczatek zrobie probe czy to sie w ogole uda :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem - czy ktoś ytakiej samej akcji próbował z kołem kierownicy ??

 

Pozdro

Mario

 

Robiłem i kierownicę w Toyotce, co prawda była w niezłej kondycji, ale z racji 180 tys przebiegu w miejscu gdzie najczęście trzyma się ręce widać już było ślady delikatnych wytarć, no i błyszczała się troszkę więc pomalowałem i wygląda jak nówka. Malowałem na początku wrzesnia br. a jeżdżę tym autkiem na co dzień ok 5tys km miesięcznie i dodam jeszcze że prowadzę działalność zbliżoną do branży budowlanej więć nie ma lekkiego żywota.(brudne, tłuste łapy notorycznie itp). Ogólnie rzecz ujmując BMW ma zdecydowanie mocniejsze i lepsze jakośćiowo skóry niż japończyki.Jak znajdę jakąś fotę to zaraz wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.