Skocz do zawartości

Renowacja skóry


bmwkolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I co temat ucichł,Piotr ile tel odebrałeś(tak z ciekawości), powinieneś się zajmować dystrybucją tego :D Natomiast czy ktoś poza Marcinem i Piotrem odniósł jakieś fajne efekty, muszę trochę odnowić mój ulubiony fotel i chętnie bym zobaczył efekty pozostałych prac. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michale, poczekajmy, może ludziska malują i jak skończą to wrzucą efekty swoich prac. Odnośnie telefonów to zadzwonił cały jeden użytkownik z forum i nie wiem jak to traktować, czy reszta robi z opisów z postów, czy nie robią wcale, czy może szkoda im złociszy na telefon, czy może....................?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka - też chyba zabiorę sie za taką odnowe siedzenia kierowcy - reszte mam ładną, tylko pytanie mam czy powinienem też wypełniac przetarcia jakimś klejem o którym tutaj była mowa czy wystarczy odtłuścić (i tak brudna) i nałożyć lakier a następnie jakiś impregnat!?

Zdjecia najpierw oparcia i siedziska:

 

http://img119.imageshack.us/img119/6402/oparcieskradx7.th.jpg

 

http://img124.imageshack.us/img124/3083/siedziskoskraqw3.th.jpg

 

Mam też pytanko czy tym impregnatem może być np krem nivea - chodzi mi o to czy musze kupić coś specjalistycznego czy dowolny produkt ala Nor-auto itp :)

 

No i kurcze jaki kolor tej farbki kuoić? Beżowy i dolać białego, czy brąz i biały hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam malowanie tylko siedzenia kierowcy, nie dobierzesz tak farbki aby nie różniło się od reszty. Taki numer można zrobić tylko w przypadku czarnej tapicerki. Co do kremu NIVEA to moim zdaniem ten krem został stworzony do skóry ludzkiej-mam na myśli żywej, natomiast nie wiem jak zachowa się skóra martwa po tym specyfiku, jak masz ochotę to próbuj, ja nie będę eksperymentował na swoich autach. Poza tym bez obrazy oczywiście, ja wychodzę z założenia, że skoro stać mnie na siódemkę to i stać mnie na utrzymanie jej w należytej kondycji bez użycia półśrodków typu druty sznurki itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam malowanie tylko siedzenia kierowcy, nie dobierzesz tak farbki aby nie różniło się od reszty. Taki numer można zrobić tylko w przypadku czarnej tapicerki. Co do kremu NIVEA to moim zdaniem ten krem został stworzony do skóry ludzkiej-mam na myśli żywej, natomiast nie wiem jak zachowa się skóra martwa po tym specyfiku, jak masz ochotę to próbuj, ja nie będę eksperymentował na swoich autach. Poza tym bez obrazy oczywiście, ja wychodzę z założenia, że skoro stać mnie na siódemkę to i stać mnie na utrzymanie jej w należytej kondycji bez użycia półśrodków typu druty sznurki itp...

Hmm nive to tak spytałem teoretycznie, może lepiej jakbym się w poście skupił po prostu na produktach typu nor-aut, taki poprostu do natłuszczania i czy to wystarczy, czy mooże te z seri bmw są jakieś specjalne!?

 

//ale ogólnie skoro nive nie niszczy ludzkiej skóry to tymbardziej nie zniszczy fotela a na pewno go nie wysuszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyjalne pewnie nie są, ale skoro są sprzedawane przez ASO to napewno jest to produkt wysokiej jakości, być może że w Nor-auto też znajdziesz coś dobrego i tańszego, ja testował nie będę.

Poza tym 94 złote to nie jest tak dużo za pożądny towar a i jest go sporo, na długo wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pomalowaniu tylnej kanapy stracila skora elestycznosc i zachowuje sie jak tektura po zgieciu nie chce wracac sama do swojego ksztaltu oraz lakier popekal...

odrazu dodaje ze mialem bardzo duzy klopot z pokryciem tego i poszlo mi na sam dol 10 buteleczek (i nie jest skonczony)

sciagne to warstwe chyba i jeszcze raz bede staral sie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już tą świeżą farbę?

 

Objawy z twoją tapicerką są strasznie dziwne ani u mnie ani u Marcina850, skóra po malowaniu nie zachowuje się tak jak opisujesz, jest taka sama jak przed malowanie, nie straciła miekkości i farba nigdzie nie pęka. Pojęcia nie mam dlaczego u Ciebie jest taka kiszka.

Edytowane przez piotr e38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze do calkowitego zmianu koloru tapicerki ta farba sie raczej nie nadaje bo trzeba polozyc duza warstwe zeby pokryc (chyba ze malowanie pistoletem, gdzie sa cieniutkie warstwy, bo gabka to sie robi bardzo gruba warstwa i jest bardzo trudno)

zaznacze ze chodzi mi o elemtanty mocno ruchome takie jak miekkie fotele z tylu samochodu

bo do odnowienia koloru jak w waszym przypadku czarny na czarny to przy malej warstwie farby nie powinno byc klopotu

teraz scieram stara warstwe i klade pod kolor juz

bede staral sie zrobic mieszanke bialo szarej

jade jutro do farbusia po bialy i szary i maluje tylko fotele ale nie zmieniam juz koloru

a co do boczkow to po czyszcze je acetonem i wygladaja jak przed malowaniem, farba sie na nich dobrze trzymala wiec mysle ze mozna smialo malowac rowniez boczki jak ktos chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie robie zmiane koloru w e38 kolegi i klade 2 warstwy. Tyle wystarczy zeby pokryc stary kolor. Cos zle musisz robic :(

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=462724#462724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz naprawde grube te warstwy robic, ty robisz gabka?

mi popekala farba po tym jak sie usiadlo na fotelu

odnowienie czarnego na czarny to nie problem

niech ktos ciezki usiadzie na tej skorze co zmieniasz kolor i zobacz czy nie popeka u mnie popekalo strasznie a zmienialem z jasno szarego na kremowy

teraz scieram ten kremowy i bede malowal na jasno szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje zmywakiem do naczyn. Uwierz mi, ze nie robie grubych warstw. Skora po zmianie koloru jest bardzo miekka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobre :

 

http://www.krokodyl.wroclaw.pl/go/_info/?id=300

 

i dedykowane jako środek do odnowy skóry butów,płaszczy,kurtek,torebek itp

 

osobiście używałem czarnego i siwego

 

w Szczecinie bynajmniej do dostania w "chemicznych"i niektórych zakładach szewskich

 

po malowaniu skóra gładka,miękka,lekki połysk,

Edytowane przez JACA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche podlubalem

i moge teraz powiedziec tak:

 

-farba kryje bardzo dobrze stary lakier ale nie chce pokryc jezeli jest zdarty lakier do samej skory

-warstwy lakieru musza byc bardzo cieknie bo inaczej popeka szybko

 

UWAGA NA JAKOSC FARBY

nie kupujcie rozwodnionej farby bo wogole nic wam nie pokryje, co 2 renoskór jest popsuty wiec nalezy na to zwrocic szegolna uwage przy zakupie

 

znacie jakis podklad do skory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche podlubalem

i moge teraz powiedziec tak:

 

-farba kryje bardzo dobrze stary lakier ale nie chce pokryc jezeli jest zdarty lakier do samej skory

-warstwy lakieru musza byc bardzo cieknie bo inaczej popeka szybko

 

UWAGA NA JAKOSC FARBY

nie kupujcie rozwodnionej farby bo wogole nic wam nie pokryje, co 2 renoskór jest popsuty wiec nalezy na to zwrocic szegolna uwage przy zakupie

 

znacie jakis podklad do skory?

 

 

bmwkolo... a może za mało mieszasz ..... ja kupiłem kilka butelek... na poaczatku małe... potem wieksze... autka swojego już nie zdąrzylem zrobic... ale robilismy ze znajmym jego..i bez problemów... pistoletem... wyszło bajka... i nie było z ani jednym renoskórem problemu..tylko ddddoooobre mieszanie przed uzyciem... :)

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_W_wa idz do farbusia, tam kobieta ktora sprzedawala sama mi powiedziala ze 50% jest do niczego i dostalem tylko te dobre, dobre farby sa geste, a tamte byly rozwodnione i wogole nie kryly wiem co mowie, bo teraz na siedzenia tyl i przod mi poszlo 15 butelek , a wtedy na sam dolny tyl 10 butelek i bylo kompletnie do dupy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_W_wa idz do farbusia, tam kobieta ktora sprzedawala sama mi powiedziala ze 50% jest do niczego i dostalem tylko te dobre, dobre farby sa geste, a tamte byly rozwodnione i wogole nie kryly wiem co mowie, bo teraz na siedzenia tyl i przod mi poszlo 15 butelek , a wtedy na sam dolny tyl 10 butelek i bylo kompletnie do dupy....

 

sprubujcie GLANS tego z linku wcześniej

 

jest :cool2: i na fotele w e 32 przód i tył poszło mi 4 buteleczki wówczas po 12 zł

 

odtłuszczałem(z wcześniejszych mleczek,past itp) powierzchnię przed malowaniem benzyną ekstrakcyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.