Skocz do zawartości

Renowacja skóry


bmwkolo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten lakier jest po prostu fantastyczny, osobiście znam Piotra(pozdro) i widziałem efekt jego pracy przy 8-ce, fotele które były w przyzwoitym stanie(bez przetarć, kilka rysek i zadrapań) wyglądają po lakierowaniu jak nowe, też nie mogłem w to uwierzyć, tym bardziej zważywszy na cenę produktu, prędzej bym powiedział, że zmienił fotele. Także nie ma się co dziwić, trzeba zamawiać, wypróbować i cieszyć się nową skórką. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego Misio nie wiem czy zauważyłes ale te fotele od Saaba są wyjątkowo ztyrane i sama farbka nie załatwi sprawy, to tak jakbyś pogięty błotnik w aucie zamiast wyprostować i poszpachlować tylko pomalował-efekt żaden.

Natomiast buty oraz fotele w BMW 840 malowałem samą farbką bez użycia jakichkolwiek środków pomocniczych a one też miały rysy i przetarcia ale nie aż tak duże jak te od Saaba i nie były porozrywanę, za chwilę wrzucę foty drugiego fotela i sam zobaczysz że sama farbka nie może załatwić sprawy no hyba że będzie to farba z NASA za 1000000$ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru renoskóru użyłeś do renowacji tych foteli z saab'iny? popielaty jasny? Jak nie masz czasu to może niech pomocnik-nodzorca odpowie :D

Nie mogłem dobrać identycznego koloru do oryginalnego, ale stwierdziłem, że i tak maluję calą tapicerkę więc wybrałem taki żeby grał mi z resztą plastików i boczkami. To co jest na fotelu to mieszanka popielaty jasny z popielatym ciemnym w stosunku 50/50.

 

Najmniej problemów będą mieli Ci co mają czarną tapicerkę, wszelkie inne kolory to metoda dobierania niestety.

W 840stce mam czarną i bez problemu. Może w sobotę zrobię foty tapicerki z BMW bo w tygodniu jak wracam z pracy to jest ciemno i nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu ta farbka jest na tyle tania, że nie zrujnujesz się jak kupisz buteleczkę i spróbujesz sam np. na zagłówku albo innym mniej widocznym miejscu, nie wymyślaj mi dodatkowej roboty bo już na to co robię nie mam czasu. Jak pomaluję żeby Ci coś udowodnić to potem muszę to zmyć itd.... strata dla mnie czasu

Spróbuj sam, jak masz fotele mniej zniszczone niż te na fotkach to wyjdzie super samą farbką tylko rób zgodnie z instrukcją opisaną na farbce tzn. nie lękaj się odtłuścić skóry rozpuszczalnikiem NITRO,

tak NITRO nie pomyliłem się. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie, z barwami możesz poeksperymentować mieszjąc kolory, tylko trzeba zrobić na tyle dużo żeby nie zabrakło bo dobrać potem brakujące trochę identycznie będzie bardzo trudno, chyba że mieszasz kolory 50/50 albo w innych prostych proporcjach np.

1 buleleczka czarnej do 3 buteleczki białej = jasno szary itd

1 buteleczka brązu do 2 buteleczki białej = jasny beż itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".....uzupełniane głębokie braki lica specyjalną szpachlą do skór."

 

 

Mógłbyś dać jakies namiary na tą szpache?? Wczoraj po dokładnych ogledzinach fotela odkyłem że fotele są ok ale na podłokietnichach skórka jest troche zniszczona i zaczynają sie ubytki wiec potraktowanie ich takim specyfikiem przed pomalowaniem napewno się przyda.

 

Jeszcze jedna sprawa a mianowicie czy osoba o przeiętnych zdolnościach manulalnych da sobie rade z tym szpachlowaniem czy wymaga to jakiejś wprawy? Pytanie może głupie ale wolałbym uniknąć walki z wiatrakami czego konsekwencją będzie oddanie foteli do obicia nową skórą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurde, niesamowite, szok... :jawdrop: Jesli to jest prawda to robie to. Mimo ze mam w swoim delikatne rysy to fajnie jest miec nówke. Mieszkam w Olsztynie ale jestem gotowy przyjechac do Wawy zobaczyc na zywo ten 8 cud swiata :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to mozna kupic w warszawie?

 

Sklep chemiczny ,,FARBUŚ" Plac Grzybowski, numeru nie pamiętam, ale wpisz w google to znajdziesz.

 

Jeśli chodzi o szpachlę i inne materiały pomocnicze to można nabyć tu, ja kupiłem u nich

http://www.tkm.com.pl/sklep/index.php?s=list&cat_id=27

 

A Wszystkich chętnych zapraszam na oględziny, po uprzednim umówieniu się bo z czaszem marnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".....uzupełniane głębokie braki lica specyjalną szpachlą do skór

 

Jeszcze jedna sprawa a mianowicie czy osoba o przeiętnych zdolnościach manulalnych da sobie rade z tym szpachlowaniem czy wymaga to jakiejś wprawy? Pytanie może głupie ale wolałbym uniknąć walki z wiatrakami czego konsekwencją będzie oddanie foteli do obicia nową skórą :-)

 

Myślę że nie powinno być problemów, nie wiem czy miałeś kiedykolwiek styczność ze szpachlowaniem jakiegokolwiek elementu w aucie jeśli tak to napewno sobie poradziśz, jeśli nie to możesz wpaść do mnie udzielę Ci szybkiego instruktażu i dalej powoli sam zrobisz dochodząc do wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próbowałeś jak zachowuje sie ta warstwa jak się ją czymś przetrze? (np. siądzie na fotelu w białych spodniach? :8) )

 

czy wiesz może czy istnieje taki GOTOWY renoskór do czarnej skórki ? (żeby nic nie trzeba było mieszać)

 

wypowiedzi pomocnika-nadzorcy oczywiście mile widziane :dance:

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie powinno być problemów, nie wiem czy miałeś kiedykolwiek styczność ze szpachlowaniem jakiegokolwiek elementu w aucie jeśli tak to napewno sobie poradziśz, jeśli nie to możesz wpaść do mnie udzielę Ci szybkiego instruktażu i dalej powoli sam zrobisz dochodząc do wprawy.

 

piotr_e38 czy ta wspomniana przez Ciebie szpachla do skóry to jest ten Leather Filler ze srony którą podałeś? ( 48 zł ). Bardzo chętnie podjade do Ciebie, zobacze efekty i podpytam o sposób działania. Zgadamy sie na prv.

 

PS. Byłem w Farbusiu, bez problemu dosałem renskór ( 4,5 zł za buteleczkę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próbowałeś jak zachowuje sie ta warstwa jak się ją czymś przetrze? (np. siądzie na fotelu w białych spodniach? :8) )

 

czy wiesz może czy istnieje taki GOTOWY renoskór do czarnej skórki ? (żeby nic nie trzeba było mieszać)

 

wypowiedzi pomocnika-nadzorcy oczywiście mile widziane :dance:

 

 

Tak, jest czarny renoskór do czarnej skórki. Dziś właśnie taki nabyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próbowałeś jak zachowuje sie ta warstwa jak się ją czymś przetrze? (np. siądzie na fotelu w białych spodniach? :8) )

 

czy wiesz może czy istnieje taki GOTOWY renoskór do czarnej skórki ? (żeby nic nie trzeba było mieszać)

 

wypowiedzi pomocnika-nadzorcy oczywiście mile widziane :dance:

Można trzeć wszystkim poza rozpuszczalnikiem NITRO i ACETONEM a w białych portkach możesz śmiało siadać nawt panne młodą w sukni ślubnej można posadzić :mrgreen:

Czarna farbka jest gotowa bez problemu nic nie trzeba kombinować i właśnie z czarną tapicerką jest najmniej pracy wystarczy malowanie gąbeczką na zasadzie ,,tamponowania"

Po pomalowaniu dajesz dobrze wyschnąć i utrwalić się farbce tak ok 2dni, potem nakładasz mleczko do skóry np. z oferty produktów BMW-LOTION i na koniec impregnat w aerozolu zabezpieczający przed wilgocią itp np.STARWAX-dostępny w marketach budowlanych(Castorama). Przy nakładaniu mleczka na gąbce lub szmatce mogą pojawić się nieduże ilości barwnika, ale tym się nieprzejmuj to jest naddatek który nie połączył się z powierzchnią skóry, sciągnie się raz i przy następnym konserwowaniu już szmatka będzie czysta.

Edytowane przez piotr e38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotr_e38 czy ta wspomniana przez Ciebie szpachla do skóry to jest ten Leather Filler ze srony którą podałeś? ( 48 zł ). Bardzo chętnie podjade do Ciebie, zobacze efekty i podpytam o sposób działania. Zgadamy sie na prv.

 

PS. Byłem w Farbusiu, bez problemu dosałem renskór ( 4,5 zł za buteleczkę )

 

Tak chdzi oten produkt leather filler, a jak masz jakieś rozdarcia do sklejenia to weź i ten klej-soft glue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupić ten środek z serii Bmw po nałożeniu renoskór'u ...

ile mniej wiecej potrzeba buteleczek do tapicerki w e38.

sorry jesli moze gdzieś to było..ale widocznie przeoczyłem...

Edytowane przez Rafal_W_wa
http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupić ten środek z serii Bmw po nałożeniu renoskur'u ...

ile mniej wiecej potrzeba buteleczek to tapicerki w e38.

sorry jesli moze gdzieś to było..ale widocznie przeoczyłem...

 

Mleczko kupisz w każdym ASO BMW, nie pamiętam ile kosztuję, ale cena nie była piorunująca jak za środek wiadomego pochodzenia i napewno dobrej jakości, poza tym jest go dużo i będziesz miał na następne konserwacje(ja robię konserwację skórki w autach - mniej więcej co 6 miesięcy), w zestawie masz trzy gąbeczki i ściereczki. Możesz użyć tej gąbeczki do malowania(tamponowania)skóry.

 

Mi wystarczyły spokojnie dwie buteleczki na przedni fotel.

Podsumowując

Fotel kierowcy 2+pasażera 2+ kanapa 2+oparcie 2 rachunek prosty.

Za taką cenę możesz wziąć na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.