Skocz do zawartości

Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :-) Niebawem bede musiał wymienić olej w silniku ale nie mam pojecia jaki używał poprzedni własciciel w Holandi :-( Dzwoniłem dzisiaj do ASO w Katowicach powiedzieli mi ze oni wlewaja 0w-30 lub 5w-30. Z kolei Piórkowski (jesli ktos jest ze ślaska bedzie wiedział o kogo chodzi ) wlewa 0w-40. Wiec w końcu jaki olej jest właściwy i od czego zalezy czestotliwosc jego wymiany ( w momencie zakupu licznik szedł od 16tyś. w dół ) Druga sprawa co ile wymieniać filtr powietrza i paliwa ??? Dodam tylko że obydwa pytanka dotycza E46 320D. Z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie ! EmilWAW-Markiew-Sebastian 325td...DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIE MOIM TEMATEM !!!!!!! Byłem dzis u Piórkowskiego do tego silnika ma byc pełny syntetyk, wlał mi Castrola LongLive 0w-40. Wczesniej obdzwoniłem pare ASO BMW, oni wlewaja tylko i wyłacznie 0w-30 lub 5w-30 tak wiec tez pełne syntetyki-wiec wszystko sie zgadza. Jedynie w jednym ASO nie wiedział co ma mi odpowiedziec ( ach te autoryzowane stacje....potrafią tylko ładnie mówić i odpowiednio kasować, ale jak jest powazny problem to rozkładaja rece i najchetniej to wymienili by cały silnik ) Pozdrawiam i życze udanej majówki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ! EmilWAW-Markiew-Sebastian 325td...DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIE MOIM TEMATEM !!!!!!! Byłem dzis u Piórkowskiego do tego silnika ma byc pełny syntetyk, wlał mi Castrola LongLive 0w-40. Wczesniej obdzwoniłem pare ASO BMW, oni wlewaja tylko i wyłacznie 0w-30 lub 5w-30 tak wiec tez pełne syntetyki-wiec wszystko sie zgadza. Jedynie w jednym ASO nie wiedział co ma mi odpowiedziec ( ach te autoryzowane stacje....potrafią tylko ładnie mówić i odpowiednio kasować, ale jak jest powazny problem to rozkładaja rece i najchetniej to wymienili by cały silnik ) Pozdrawiam i życze udanej majówki :-)

 

hmmm...tylko czy to jest poważny problem?

 

Różnicy za dużej nie ma pomiędzy 5W30 ,a OW 40.

 

Co to za problem? Nie rozumiem nad czym tu debatować.

 

Mam wielu znajomych w serwisach ASO, nie tylko BMW, zazwyczaj podobnych Klientów, nazywają oni "pytaczami" ...hi hi.

Kiedyś byłem świadkiem podobnej rozmowy ,gdy byłem w ASO Mercedesa z autem mojego brata.

Klient zawracał głowę o takie banały, że przyznam się ,że jak bym miał takich kilku dziennie to bym zwariował. Normalnie bym nie wytrzymał i wyszedł z pracy.

Ale tam w ASO gość naprawdę miał anielską cierpliwość. Potem powiedział mi ,że właśnie takich ludzi nazywa się "pytaczami".

Kupi kilka spinek do boczków w ciągu roku za 30zł, a czasu zabiera regularnie jak by był kluczowym klientem.

Co do olejów to wszystkie dostępne w Europie są przecież na podobnej bazie, pomijając QuakerState.

Wszystkie firmy występują o podobne certyfikaty i je otrzymują z reguły.

Mój brat pracował kilka lat jako menedżer w firmie Shell, teraz ma własną firmę w Kijowie i Lwowie.

 

W obecnych czasach pewne powiązania biznesowe firm i otoczka medialna z tym związana najczęściej stwarzają wizerunek danego produktu.

 

Mało osób wie, że czołowe firmy na rynku olejów w Europie często wymieniają się partiami półproduktów lub nawet prawie gotowych produktów sprzedażowych.

 

Rynek się zacieśnia i tworzą się nieoficjalne partnerskie grupy.

 

Temat rzeka

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafałBMW- Tak jest to problem bo w jednym ASO nie wiedzieli co mi doradzic !!! Gdybyś czesciej czytał to forum doszedł byś do wniosku ze w ASO nie ma az takich "asów" :naughty:

 

Piszesz tak jakby istniały dwa odrębne światy:

ASO i NIE-ASO

 

Z tego co mi wiadomo, te "dwa światy" współdziałają. Pracownicy ciągle rotują.

Większość właścicieli różnych warsztatów lub mechaników ,zatrudnionych było lub kiedyś może bedzie ponownie w ASO.

 

Ja znam osoby, które pracowały kiedyś w ASO, zdobyły doświadczenie, a teraz mają własne warsztaty ukierunkowane przykładowo na BMW czy Mercedesa. Znam również mechaników, którzy pracowali w ASO, a teraz pracują gdzie indziej, lub na własną rękę.

 

Prawdą jest ,że z reguły usługi w ASO są droższe co z różnych względów jest przecież zrozumiałe.

 

Wszędzie można oczywiście, zwłaszcza poprzez telefon natrafić na niekompetentną osobę. Zawsze może trafić się nowy pracownik, który nie zna jeszcze wszystkich tajników danej marki.

 

Nie rozumiem tego ,gdy ktoś się przechwala ,że ma super mechanika, a ASO jest przykładowo do d...y...

Może być to prawda ale każdy przypadek należało by uczciwie ocenić.

Ocenić również swoje możliwości finansowe. Czy nas tak naprawdę stać na usługi ASO, jak przykładowo jest na zachodzie.

 

Ja ostatnio miałem problem ze swoją BM-ką i właśnie tylko dzięki uprzejmości pewnej Osoby właśnie z ASO BMW Inchcape z Wwy ,naprawiono mi auto.

No i właśnie pytałem o kilka warsztatów w Wwie nieautoryzowanych co mogą powiedzieć, czy coś polecić.

Gościu grzecznie powiedział, że to wszystko jeden świat, że się wszyscy znają i żyją zazwyczaj w zgodzie. Często pożyczają po znajomości narzędzia specjalne do zaprzyjażnionych warsztatów, zaopatrują w części itp.

 

Pozdrawiam!

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do Niemiec kupiony olej w markecie będzie lepszy i klarowniejszy

 

jak w najlepszym serwisie w Polsce , który sprzedaje olej z etykietką i kodem paskowym zaczynającym się na 5 90 .........

 

sprawdzone endoleptycznie

 

myślę że problem z olejem wynika z czasu jego pracy nie nie to że się nazywa CZARNA DUP....A ,czy jakoś innaczej

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do Niemiec kupiony olej w markecie będzie lepszy i klarowniejszy

 

jak w najlepszym serwisie w Polsce , który sprzedaje olej z etykietką i kodem paskowym zaczynającym się na 5 90 .........

 

sprawdzone endoleptycznie

 

myślę że problem z olejem wynika z czasu jego pracy nie nie to że się nazywa CZARNA DUP....A ,czy jakoś innaczej

 

Niestety ,to prawda, daleko nam do jakości olejów i paliwa jakie można zakupić w Niemczech, Norwegii czy Szwajcarii.

Niby to samo z nazwy i homologacji, a jednak zupełnie inne osiągi i przebiegi.

Pzdr

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

do 320d wchodzi 5 lub 5,5 litra oleju nie pamiętam ale raczej 5.

 

RafałBMW ma racje- jaki wlejecie olej (wykluczjaąc lotos po 3,50 za litr i mineralne) nie ma znaczenia (w tej samej kategorii lepkości) bo różnicy w firmach nawet specjaliści z NASA pewnie by nie dostrzegli biorąc po uwagę ich drobiazgowość :D

 

Poza tym wydaje mi sie że 0w-30 ma temperaturę pracy generalnie do +35 wiec lepszy wydawałby sie 0w-40 (zalecany do pracy w yem. +40 co sie u nas w kraju latem zdarza!!!) , no chyba że producent biorąc pod uwagę specyficzne warunki klimatyczne w danym obszarze zaleca inaczej.

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poprzedni właściciel "baran" jeździł na mineralu 15w-40 miałem duzego styka kupując ten samochód ale mozna powiedzieć ze nie miałem innego wyjścia ani czasu szukać czegoś innego zaryzykowałem i jak narazie jeździ zmieniłem olej na 10w-40 czego raczej nie powinno się robić ale w końcu nie jeżdżę traktorem tylko BMW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lałem Motula przez 4lata do róznych aut w rodzinie a teraz leje Mobila 0w40td i powiem,że róznica szalona:

Motul ginął po 7tyś w każdym aucie a mobila jest tyle samo od wymiany do wymiany czyli 10tyś,km poza tym z każdej wymiany zostaje mi 120zł w kieszeni.. :D więc jest róznica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W moim pod maska na zakrętce napisane Castrol wiec przy wymianie napoje go takim właśnie z serii full syntetic

 

Wyciągnąłeś "trupa z szafy" żeby wnieść mało istotną wypowiedź do wątku sprzed roku?????? :nienie: :mad2: :nienie: :mad2: :nienie:

Zapoznaj się lepiej z regulaminem forum na początek. Przenoszę do działu Eksploatacja

Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Witam, czeka mnie zmiana oleju, poprzednio miałem pełny syntetyk castrol 5W-40 i chciłbym przy tym pozostać. jednak na wakacje wybieram sie do Chorwacji, i nie wiem, czy wyższe temperatury nie mają znaczenia przy wyborze oleju. i drugie pytanko, czy opłaca sie kupować oleje na allegro, np http://allegro.pl/item1024395663_castrol_edge_turbo_diesel_5w40_6l_5_1_niemiecki.html ? dzieki za odpowiedź, pozdrawiam ( e46 320D M47 '01r)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5w-40 spokojnie ci wystarczy co do marki Casrtol to uwazam ze sa lepsze oleje niz wlasnie castrol.Ten sprzedawca ma malo komentarzy a na dodatek ma juz negatywy poszukasza innego widzialem zze chlopaki kupuja od goscia z gdanska :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, olej juz wymieniony, w hurtowni zapłaciłęm za 5 litrów ok 200 zł z filtrem plus wymiana gratis, no ale jak pech to pech- czekając na stacji benz. w kolejce do zapłaty strzelił mi pasek- zatarta pompa wody ;/ laweta, i do poniedziału bez auta... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem moją besię w ubiegły piątek i mam pytanko, poprzednik lał olej 10w40 Mobil1, zalałem to samo czy nie zaszkodzi? szczerze mówiąc wolałem wlać 5w40 ale mechanik doradził że jak było na takim jeżdżone to jeździć na tym. Bardzo proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witaj lepszym olejem jest 5w nizeli 10w,mozesz przesc na syntetyk wielu naszych kolegow tak zrobilo poczytaj jest spora lektura na ten temat.Co do marki oleju to Motul Valvoline sa to dobre oleje.Sprawdz tez sobie olej w skrzyni i w dyfrze oraz wymien odme to wazne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam mam pytanie odnośnie oleju, jestem w trakcie wszczepiania nowego motoru do e46 2.0d z 2000r. Sprzedawca twierdził że ma przebieg 110 tys.km co oczywiście wydaję mi się na 99% bajką. Jaki olej wlać do niego ? Chcę użyć motul 5W40 jeśli źle myślę to może ktoś mnie naprowadzi na właściwy w tym temacie, ile oleju wchodzi do tego silnika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.