Skocz do zawartości

Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bete e46 99r 2.0d i kupilem jak koles wlewal od kiedy sprowadzil ja 2 lata temu olej mineralny elf turbo diesel 15W40. Dowiedzialem sie dopiero pozakupie ze smigam na mineralu.Leje nadal ten olej ale czy to nie szkodzi silnikowi??? Motor smiga dobrze nie ma zadnych awari wycieków itp. Czy moge przejsc na jakis półsyntetyk castrola dobry bez awari silnika????czy znacie jakis sposób na zmiane oleju bez awari??? Pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podepnę sie do tematu bo właśnie kupiłem BMW 320d 150km 2002r z Niemiec i nie wiem jaki olej był lany dodam ze posiadam ks. i ostatni wpis mam z 12.11.2009r przy 145tys teraz ma 170tys i moje pytanie jaki olej mam zalać bo już nie wyrobie czytając te wszystkie tematy o olejach proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKI OLEJ

 

Różne oleje mają różne właściwości (zalecane przez bmw) np:

-30°C do 30°C, 5W-30,

powyżej -30°C, 5W-40, 5W-50;

-20°C do 30°C, 10W-30;

powyżej -20°C, 10W-40, 10W-60

do używania przez cały rok: 0W-X, 5W-X

 

 

Jak kupiłem auto miałem chyba 10w40 (tak wynikało z książki serwisowej), a zalałem 0w30, przejechane ponad 10tyś i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło dzieki za odpowiedz kolego.

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprzedni właściciel mojego auta wlewał do silnika olej - Castrol Edge turbo Diesel 5W40 Full Synthetic-, co sądzicie o tym oleju ? zmieniać na ten sam ? czy może na inny ? ( dodam że jestem szczęśliwym właścicielem BMW 320d e46 2002r ) :). Z góry dzięki za odpowiedz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie jako totalny laik nie tylko w zakresie BMW ale również silników diesela. Dwa dni temu kupiłem po raz pierwszy BMW 320d 2002r. Po odpaleniu silnika po jakichś dziesięciu sekndach (na ok 20sekund) pojawia mi się ikonka oleju i śweci na pomarańczowa. Wyczytałem, że należy dolać oleju i tego dotyczy pytanie. Nie mam pojecia jaki olej lał poprzedni właściciel bo auto od handlarza, czy mogę dolać oleju (tyle ile potrzeba), a jeśli tak to jakiego czy muszę zmienić całość - też na jaki ??

 

Jeśli pytanie okaże sie naiwne to proszę bez złośliwych komentarzy - jak już mówiłem nie mam pojęcia o dieselach.

 

Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdro

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po kupnie samochodu pierwsza rzecz, to wymiana filtrów i oleju! Na razie dolej czegokolwiek do stanu na bagnecie i zobacz, czy ikona zgaśnie. Jeśli nie, to znaczy, że masz czujnik poziomu oleju w misce do wymiany (standard w tym modelu).

Jaki olej zalać przy wymianie dowiesz się z tego wątku. Miłej lektury i polecam wyszukiwarkę, bo 95% Twoich możliwych ewentualnych problemów została już zapewne szeroko omówiona :search: :search: :search:

 

Pozdrawiam i bezawaryjnej eksploatacji życzę :cool2:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bete e46 99r 2.0d i kupilem jak koles wlewal od kiedy sprowadzil ja 2 lata temu olej mineralny elf turbo diesel 15W40. Dowiedzialem sie dopiero pozakupie ze smigam na mineralu.Leje nadal ten olej ale czy to nie szkodzi silnikowi??? Motor smiga dobrze nie ma zadnych awari wycieków itp. Czy moge przejsc na jakis półsyntetyk castrola dobry bez awari silnika????czy znacie jakis sposób na zmiane oleju bez awari??? Pomocyqba_bzyku

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

 

 

Posty: 10

Dołączenie: Nie Sty 17, 2010 8:56 am

Miejscowość: Wałbrzych

Moje BMW: BMW E46 320D 1999r.

Prywatna wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Niemcy wlewali do mojego auta 0w40, ja zalewałem 0w40 Edge i w sumie było ok. Ktoś mnie namówił na SLX Professional Powerflow BMW LL04 0W-30 i widzę, że nic mi jego nie pije. Zrobiłem na nim jakieś 3,500km i stan jest taki sam jak po wymianie. Castrola Edge'a miałem na minumum po ok 8.000km od wymiany.

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9014527&contentId=7028797#7103904

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja nie wiem co za olej był zalany miałem tylko informacje ze 5w30

mialem wymienić na castrola edge 5w40 ale w końcu zdecydowałem się na motula xclean 5w40

 

weszła mi cała bańka 5L a olej ściekał dobre 30-40min przez ten czas dodatkowo została wytarta puszka od filtra oleju

bez pośpiechu i nerwacji za kolejne 10kkm zdam relacje

 

EDIT:

 

po przejechaniu ok 400km zauważalnie ciszej gwiżdże turbo podczas gdy olej jest jeszcze zimny i mam wrażenie, że wskazówka od temp szybciej staje do pionu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam 320d z 02'r 110kW z przebiegiem 220k km zalana ponoc helixem 5W40

chce zmienic olej na liqui moly i teraz pytanie na ktory czytalem post na temat tego oleju ktory jest pare watkow dalej i znalazlem 3 rodzaje ponizej linki

1) http://allegro.pl/item1173555725_liqui_%20...%20mocja.html

2) http://allegro.pl/item1173555724_liqui_%20...%20mocja.html

3) http://allegro.pl/item1186924716_liqui_%20...%2040_5l.html

 

ktory bedzie najlepszy?? z tego co czytalem to ponoc ten z (2) linka ale czym sie roznia bo wszystkie sa 5W40?? a jesli nie te to co innego polecacie jest cos lepszego??

 

i ostatnie pytanko warto wyplukac silnik przed wymiana ta plukanka

 

- http://allegro.pl/item1161369056_liqui_%20...%20szawa.html

 

czy moge zaszkodzic sercu swojej Bawarki?? bo zdania sa podzielone z gory dziekuje za pomoc zaznacze jeszcze ze to moje pierwsze BMW i mam je dopiero 2 dni nie chce nic zepsuc a zadbac zeby mi sluzylo Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

również posiadam e46 320d z 2002r i prawdopodobnie wybiorę mobil 1 10w40 półsyntetyk tak polecił mi mechanik który pracuje z bmw, mówił że do 200tyś leje syntetyk po jeśli klient nie ma nic przeciwko półsyntetyk.

Edytowane przez marnon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zmiany oleju w swojej 320d 150km 2002 rok i chciałem się poradzić, poprzednio zalany był Castrolem Edge 5w40 ale niezbyt jestem z niego zadowolonym, stukaja mi popychacze( nie wiem czy to wina oleju może nie) mimo wszystko chce teraz wlać Motula i tu moje pytanko czy jest jakiś konkretny do silników diesla i polecany do BMW LongLife? Raczej przy 5W40 zostane tylko jaki konkretnie Motula bedzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam bete e46 99r 2.0d i kupilem jak koles wlewal od kiedy sprowadzil ja 2 lata temu olej mineralny elf turbo diesel 15W40. Dowiedzialem sie dopiero pozakupie ze smigam na mineralu.Leje nadal ten olej ale czy to nie szkodzi silnikowi??? Motor smiga dobrze nie ma zadnych awari wycieków itp. Czy moge przejsc na jakis półsyntetyk castrola dobry bez awari silnika????czy znacie jakis sposób na zmiane oleju bez awari??? Pomocyqba_bzyku

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

 

 

Wylej te swinstwo za chwile turbine szlag trafi zalej syntetykiem Valvoline ,Motul lub LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien dylemat dotyczący wymiany oleju w 320d. Mój motor(136PS) ma 200 tys przebiegu (od 9 lat w rodzinie). Niestety od dwóch lat ojciec zalewał go helixem 10w40. Od jakiegoś czasu właścicielem auta jestem ja i chcąc doprowadzić do porządku auto postanowiłem zmienić olej na helixa 5w40. Czy po tak długim okresie używania pół syntetyka można jeszcze wracać do syntetyku?? Do płukanek nie jestem przekonany dlatego wolałbym nie stosować na moim silniku. Filtr oleju zakupiłem Boscha. Co o tym sądzicie panowie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszyscy tu zachwalacie takie i takie oleje i wychodzi generalnie, ze nieważne co sie zaleje i bedzie dobrze. Natomiast mi mechanik powiedział, że jeżeli był zalany syntetyk to mozna go zalac mineralem, natomiast w zadnym wypadku na odwrót, bo można wykończyć silnik. Dodam, że własnie nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel i stad mój problem. Więc jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że bardzo dużo tu też marketingu jak w przypadku paliw typu Verva Vpower i inne, kto lepiej zareklamuje ten sprzeda, wszyscy zachwalają generalnie 3 marki motul, valvoline i liqui moly , ceny nie małe, ale jakość ponoć dobra, mi mechanik co serwisuje u siebie kilkanaście bmw a to mała miejscowość leje mobila i pokazywał mi dane w jakich warunkach dany olej najlepiej się sprawdza, nie pamiętam dokładnie zakresu temp. ale wyszło że na nasze warunki dobrą alternatywą jest półsyntetyk 10w40 i odkąd pamięta nikt nie przyjechał z problemami po wymianie, olej tańszy niż syntetyk, do tego ostatnio była u nich przedstawicielka mobila i uczulała że oleje które są sporo tańsze w internecie hipermarketach mogą pochodzić z rozlewni w Czechach gdzie z jednej beczki leją do niby oryginalnych baniek renomowanych firm, ale to też może zabieg marketingowy ze strony przedstawiciela,podsumowując, czy olej rozlewany w PL czy z Niemiec czy mobil czy valvoline to zależy od każdego z nas, chcesz to kup sobie najdroższy,każdy wybiera co chce, jednak minerala bym odpuścił całkowicie, spór raczej czy syntetyk czy pół, jeśli masz realny przebieg nie kręcony, masz pewność że auto jest zadbane to możesz lać syntetyk, firma to już wybór własny, ile ludzi tyle opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postanowiłem tak zrobiłem. Wczoraj wymieniłem olej na syntetyk. Zrobiłem również wczoraj małą trasę ok. 250 km. Dziś również z samego rana odpaliłem autko i pojechałem do pracy. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować. Poprzednio po odpaleniu silnika na zimno czerwona kontrolka oleju zapalała się na około 3 sekundy. Po wymianie filtra oleju i oringu kontrolka gaśnie zaraz po odpaleniu także jakiś plusik jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a co myślicie o olejach marki ELF ?? ogólnie na forach jest mało o tych olejach?? tylko castrol, mobil i shell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja z podobnym pytankiem, auto: BMW 320d (automat) E46 rok produkcji 12.200, przebieg 200.000 km. Samochód został kupiony miesiąc temu w Niemczech, kartka na korku od wlewu oleju informuje ze następna wymiana oleju przy 208.000 km, niestety nie ma nic na temat rodzaju oleju jaki był wlany. Mam zamiar wymienić olej trochę szybciej niż przy 208.000 km.

 

Będę wdzięczny za następujące informacje:

 

1. jaki olej (i ile litrów) wlać do silnika? - z tego wyczytałem w tym temacie najbardziej odpowiedni będzie 0W-30, ewentualnie 5W-30, a czy to będzie Castrol czy Elf nie ma większego znaczenia

 

2. jakie filtry wymienić przy okazji?

 

3. czy powinienem coś wymienić przy pompie wody?

 

4. czy oprócz wymienionych rzeczy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę?

 

Z góry dzięki za pomoc

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
WITAM mam 320d 150KM 2002r 190tys km czytam i czytam i wynika z tego ze niema konkretnego oleju każdy pisze inaczej, skoro tak to jaki proponujecie w końcu olej przy przebiegu 192000km? mysle nad Castrol EDGE long life ale nie wiem jaki, jedni piszą syntetyk drudzy pół syntetyk jaki by był optymalny.... ? 0w40 5w40 10w40 5w30 czy 0w30 ??? Prosze o rozsądną odpowiedź Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.Mam przebieg 185 000km,2,0D 136km 99r.Poprzednio był lany Castrol SLX proffesional 5w30.Czas na wymianę,niestety pytałem w sklepach to za litr tego oleju powiedzieli mi od 80-96zl!!!Znalazłem że olej ma mieć specyfikacje BMW ll-04.Ale pytanko.Jako że zostało mi dużo oleju po byłym autku dokładnie Fordzie http://moto.allegro.pl/olej-ford-formul ... 87960.html też 5w30.Niestety nie pisze na nim o normach ma tylko normy wss.Podpasuje czy lepiej kupić np.Mobila http://moto.allegro.pl/mobil-super-3000 ... 56604.html Wycieków niema,oleju nie bierze.I co ile się wymienia olej?Co 16000km czy co 10 000km?Jedni że co 10 000km inni że co 16000km a jeszcze inni że co 30 000km(bo long life)Jak to jest?

Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi.Pozdrawiam

...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.