Skocz do zawartości

X5 LCI 2023


DanielKZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety w BMW tak jest "Panie tam stoi weź sobie". Im większe miasto większy salon tym gorzej. W mniejszych miastach doradca chociaż z tobą pogada pokażę Ci co i jak ma dla Ciebie te 10 minut ale jakieś wielkiej ceremonii to tam nie ma. W Warszawie to dwie minuty zabieraj Pan i spadaj. Nad specjalnym przygotowaniem samochodu do wydania też się nie spuszczają często samochód nawet nie jest porządnie domyty. W mniejszych salonach zdarza się że nawet nałożą na niego chociaż jakąś politurę żeby wyglądał po ludzku po tym transporcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje najgorsze doświadczenie związane z wydaniem nowego samochodu miało miejsce w salonie Volvo w Warszawie. Brałem V90 Cross Country 4 lata temu (T6 bogato wyposażone, więc nie jakaś popierdółka). Nie dość, że czekałem z pół godziny (w pustym salonie w jakiś dzień w środku tygodnia, przed południem) na pana sprzedawcę, aby łaskawie raczył pofatygować się do mnie od swojego biureczka, to jeszcze zostałem potraktowany jak jakiś żul w salonie mody Versace… niezapomniane wrażenia

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maciek_w napisał(a):

Moje najgorsze doświadczenie związane z wydaniem nowego samochodu miało miejsce w salonie Volvo w Warszawie. Brałem V90 Cross Country 4 lata temu (T6 bogato wyposażone, więc nie jakaś popierdółka). Nie dość, że czekałem z pół godziny (w pustym salonie w jakiś dzień w środku tygodnia, przed południem) na pana sprzedawcę, aby łaskawie raczył pofatygować się do mnie od swojego biureczka, to jeszcze zostałem potraktowany jak jakiś żul w salonie mody Versace… niezapomniane wrażenia

Przelew poszedł, bierz i spierda.aj.

To je Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 17:07, Mati_WZL napisał(a):

Koleżanki i Koledzy, którzy czekacie na auta z transportu morskiego, bardzo wnikliwie oglądajcie auta przy odbiorach przez najbliższe dwa miesiące. Mój handlowiec właśnie zdradził, że był mega sztorm i oni jako dealer mają uszkodzonych kilkanaście aut. Będą one naprawiane w Niemczech, więc na pewno powydłużają się terminy dostarczania aut do PL. No i nie wiedzą jaki jest zakres uszkodzeń, więc warto odbierać auta z miernikami 😋

Mała aktualizacja. Pod koniec września doszło do sztormu i powodzi w porcie Charleston gdzie są składowane BMW wysyłane do Europy, więc wnioskuję, że auta są albo uszkodzone mechanicznie na statku, albo zostały zalane 😁 w sumie nie wiem co gorsze... Podobno będą wysyłane listy przez centralę więc jeśli Wasze auto oberwało to dowiecie się o tym oficjalnie, nic nie będzie ukrywane. A te uszkodzone sztuki, których klienci nie będą chcieli, zostaną naprawione i trafią do wolnej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzykrotnie odbierałem nowe BMW w salonie Bawaria Motors Gdańsk i za każdym razem przekazanie pojazdu było na "dobrym" poziomie.

Porównując jednak powyższe z odbiorem auta w salonie FIATA... to muszę przyznać, że BMW musi się jeszcze sporo napracować, by nie tylko auta móc nazywać marką PREMIUM.

Aktualnie czekam na odbiór x6 z salonu Bawaria Motors w Piasecznie, na ten moment obsługa klienta na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, kręcę się i kręcę przy x5 i może w końcu coś z tego ukręcę 🙂 Podpowiedzcie:

- ile czeka się mniej więcej na x5 30d

- jakie największe rabaty przy zachowaniu promoleasu udało się wywalczyć

- myślę o 30d, z uwagi na spalanie i traski,  teraz w 540i jest akceptowalne, ale suv to pewnie ze 3 litry w górę średnie pôjdzie… sporo tylko teraz produkcji na YT o awaryjności 6cyl diesla i srogich naprawach.. ja oleje zmieniam co 10tyś, tylko czy to wystarczy  

- no i czy bieda wersja x5 może być fajna? Myślałem o dorzuceniu tylko pakietu m i harmana, bo reszta w serii wydaje się być wystarczająca  

 

 

Edytowane przez Leeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kierunek myślenia i przymierzam się do zamówienia. Odpowiedzi na Twoje pytania:

1) mi dealerzy w Warszawie mówią, abym przygotował się na 8-9 miesięcy od podpisania zamówienia do odbioru w salonie

2) max, jaki dostałem u dealera to 12.5% przy promolease

3) 30d wydaje się najrozsądniejszym wyborem, imho nie ma sensu dopłacać do 40d, bo na co dzień różnica niewielka. Jedynie pomyślałbym o benzynie z powodu brzmienia silnika. Nie demonizowałbym w kwestii awaryjności silników - od tego są też pakiety gwarancyjne, które uważam za ważny aspekt i zamawiam kosztem niektórych elementów wyposażenia…

4) dołożyłbym pakiet innowacji, bo bez kamer 360 ciężko tym autem manewrować. Przyda się też zawarty w tym pakiecie zestaw podstawowych asystentów (np. Lusterka ostrzegające przez pojazdami na równoległych pasach jezdni, albo system odczytujący znaki drogowe)

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2023 o 11:32, Mati_WZL napisał(a):

Mała aktualizacja. Pod koniec września doszło do sztormu i powodzi w porcie Charleston gdzie są składowane BMW wysyłane do Europy, więc wnioskuję, że auta są albo uszkodzone mechanicznie na statku, albo zostały zalane 😁 w sumie nie wiem co gorsze... Podobno będą wysyłane listy przez centralę więc jeśli Wasze auto oberwało to dowiecie się o tym oficjalnie, nic nie będzie ukrywane. A te uszkodzone sztuki, których klienci nie będą chcieli, zostaną naprawione i trafią do wolnej sprzedaży.

Dzisiaj dostałem info od dealera że niestety moje auto też było na tym pechowym statku. Teraz auta są sprawdzane w fabryce w Niemczech, w tym tyg mają być wysłane oficjalne pisma. Podobno Inchcape miał 25 szt w tym transporcie, dwa już są w Warszawie nie uszkodzone po pozytywnym sprawdzeniu…

jak ktoś ma jakieś wiarygodne informacje dawajcie znać 🙂

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.07.2023 o 15:47, evol napisał(a):

tak opony run-flat a ciśnienie takie jak zalecane. Po prostu wcześniej miałem Arteona z adaptacyjnym zawieszeniem i nastawiałem się na ogromny przeskok a tu okazuje się, że różnica jest póki co minimalna ale dam znać za 3 tygodnie jak już w końcu będę miał okazję dłużej potestować.

cześć. I jak to teraz wypada po testach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fikus napisał(a):

cześć. I jak to teraz wypada po testach?

cześć. różnica na pewno jest ale nadal podtrzymuję, że nie jest to jakiś ogromny przeskok (mam wrażenie, że podobną różnicę odczuwałem jeżdżąc demówką X5 na adaptacyjnym zawieszeniu). Z auta jestem bardzo zadowolony ale jak chodzi o sam komfort jazdy to największą różnicę w moim przypadku robią silnik (tym jestem zaskoczony, bo zawsze myślałem, że 3.0 to tylko zbędny dodatek, a jednak noga się dużo mniej męczy), fotele i sama pozycja za kierownicą (tu też jestem zaskoczony, bo zawsze byłem uprzedzony do SUV a teraz jak mam się przesiąść na arteona, to mnie to po prostu męczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 16:26, --maly-- napisał(a):

A czy ktoś wie czemu dla Polski nie udostępniono digital key plus dla androida i czy będzie dostępne? U Niemców normalnie ta funkcja jest dostępna a w Polsce tylko z Iphonem.

Digital Key - na androidzie, jeśli masz Samsunga to potrzeba Samsung Wallet, który niestety nie jest na razie dostępny w Polsce. Pomaga zmiana CSC w telefonie na inny kraj.

Digital Key Plus - to pozwala na obsługę zbliżeniową jak kluczyk po protokole UWB, a to mają tylko najbardziej wypasione modele Samsunga, z serii Ultra a na pewno S. Musiałbyś sprawdzić który model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
14 godzin temu, Kingu napisał(a):

Digital Key - na androidzie, jeśli masz Samsunga to potrzeba Samsung Wallet, który niestety nie jest na razie dostępny w Polsce. Pomaga zmiana CSC w telefonie na inny kraj.

Digital Key Plus - to pozwala na obsługę zbliżeniową jak kluczyk po protokole UWB, a to mają tylko najbardziej wypasione modele Samsunga, z serii Ultra a na pewno S. Musiałbyś sprawdzić który model.

 

Telefon mam odpowiedni tylko aplikacja informuje że usługa niedostępna w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych - wróciła do konfiguratora skrętna tylna oś. Podobno wraca do produkcji od stycznia, ja zmieniłem swoje zamówienie, mam nadzieje, że to jednak nie opóźni. Co ciekawe, na niemieckich forach są informacje z wielu źródeł, że dopiero od połowy roku ma to wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy w LCI reflektory dalej mają funkcję automatycznych świateł drogowych z wycinaniem części wiązki, aby nie oślepiać samochodów z naprzeciwka?

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek_w napisał(a):

Szybkie pytanie, czy w LCI reflektory dalej mają funkcję automatycznych świateł drogowych z wycinaniem części wiązki, aby nie oślepiać samochodów z naprzeciwka?

Tak, mają. Ale nie skręcają przy ruchach kierownicą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2023 o 09:26, DDamian napisał(a):

Dla zainteresowanych - wróciła do konfiguratora skrętna tylna oś. Podobno wraca do produkcji od stycznia, ja zmieniłem swoje zamówienie, mam nadzieje, że to jednak nie opóźni. Co ciekawe, na niemieckich forach są informacje z wielu źródeł, że dopiero od połowy roku ma to wrócić.

Też chyba zaraz domówię puki jeszcze mam czas, w zasadzie to czekałam na nią. Jednak nie miałam okazji przetestować jak działa w bmw, jeżeli przeszkadza to trzeba się zastanowić🤔.

Więc mam pytanie do posiadaczy lub osób które testowały o wrażenia stabilności jazdy ze skrętną osią przy prędkościach autostradowych, czy ona wpływa na bardziej stabilną jazdę autostradową czy wręcz przeciwnie? - mam zamówioną pneumatykę. Dużo jeżdżę w trasie więc to mnie najbardziej interesuje, po mieście to zdaje sobie sprawę że na pewno pomaga - testowałem ale tylko w audi q7 tam bardzo podobało się 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, filipo12 napisał(a):

Więc mam pytanie do posiadaczy lub osób które testowały o wrażenia stabilności jazdy ze skrętną osią przy prędkościach autostradowych, czy ona wpływa na bardziej stabilną jazdę autostradową czy wręcz przeciwnie? - mam zamówioną pneumatykę. Dużo jeżdżę w trasie więc to mnie najbardziej interesuje, po mieście to zdaje sobie sprawę że na pewno pomaga - testowałem ale tylko w audi q7 tam bardzo podobało się 😀

Co prawda w X6, ale ani pneumatyka, ani skrętna oś tylna nie mają negatywnego wpływu na prowadzenie auta nawet przy prędkościach wyższych aniżeli dopuszczalne na polskich autostradach. Polecam oba elementy wyposażenia.

Edytowane przez klakierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebrana 🙂

największe zaskoczenie: działanie rekuperacji prądu, odzyskuje zaskakująco dużo. oraz kolor szar skyscraper - myślałem, że będzie ciemniejszy, wyszedł idealnie 🙂

50e felgi 22 na zimówkach, pełna opcja bez tylnej osi skrętnej. 

zd.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.