Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę miałem okazję pojeździć Octavią z 2019 czy 2020 roku i muszę powiedzieć, że to całkiem niegłupie auto. Przede wszystkim w porównaniu do G20 ma pakowniejszy bagażnik i w wersji 15X koni całkiem zwinne (w przeciwieństwie do G20 318i). Natomiast poziom wykonania i pewność prowadzenia pokazuje, że BMW jest warte dopłaty.

 

Natomiast jak przyjdzie czas zakupu nowego samochodu, to nie wiem czy nie spojrzę w kierunku Superb, bo różnica w cenie jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w końcu produkowane jest G20? Zaliczkowałem 330d (w obawie, że G26 nie wyprodukuje się przed LCI - nomen omen ciągle wisi na 111) na początku kwietnia podobno była w produkcji - a teraz już w Niemczech 😮

Handlowiec też w szoku - byliśmy przekonani, że to Meksyk... Aczkolwiek w konfigu VIN WBA - chociaż nie widziałem też konfigu z innym VINem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubib napisał(a):

Gdzie w końcu produkowane jest G20? Zaliczkowałem 330d (w obawie, że G26 nie wyprodukuje się przed LCI - nomen omen ciągle wisi na 111) na początku kwietnia podobno była w produkcji - a teraz już w Niemczech 😮

Handlowiec też w szoku - byliśmy przekonani, że to Meksyk... Aczkolwiek w konfigu VIN WBA - chociaż nie widziałem też konfigu z innym VINem

G20 to Meksyk od kilku lat, czasem ktoś pisze ze jak się weźmie lakier individual czy tapicerkę to niby Niemcy ale nie widziałem potwierdzenia nigdzie, że tak jest. Moja 340i jest robiona w Meksyku podobnie jak auta kilku forumowiczow. Może linia była wolna to dorzucili, albo przyjechał uszkodzony w transporcie i poprawiali w Niemczech (żart) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, MedicuS napisał(a):

Bardziej znany to jednak kurak, bo bażant to jednak bardziej szlachetny drób, bardziej prawdziwym jest jednak Apacz.

Skoda jest ok, to bardzo poprawny samochód, natomiast 3er od samego początku była stosunkowo ciasna i nikt nigdy nie kupował tej marki dla przestronności.

Przestronne były 3gt i 5gt potem jako 6er. Niestety w ofercie już ich nie ma.

 

przecież ja sobie "jaja" robię ,mają w rodzinie osoby Skodę superb i jest oki , miejsca więcej niż w siódemce czy esce i jest to poprawne auto, tylko już cenowo poszło mega do góry , zresztą co teraz nie idzie ..... 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ratm napisał(a):

G20 to Meksyk od kilku lat, czasem ktoś pisze ze jak się weźmie lakier individual czy tapicerkę to niby Niemcy ale nie widziałem potwierdzenia nigdzie, że tak jest.

Załączam potwierdzenie: https://bimmer.work/vin/f9bd7bd46c4419a5d870d774f011409b8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się VIN zaczyna od WBA ale produkcja Mex... (start połowa grudnia'23)

Ciekawe czy są jakieś różnice, dostawcy na pewno inni. Jakość powinna być taka sama aczkolwiek pewnie jakieś różnice są... Koledzy z 3 trójek Mex zadowoleni i po ok.  pół roku nic niepokojącego w kwestii jakości.

Ktoś coś znalazł, na coś warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, scooterek napisał(a):

Niestety to nie jest prawdą, produkcja była przerzucona na MEX jakoś na przełomie 22/23r.

Kłócił się nie będę bo w BMW nie robię,  bazuje na tym co w necie przeczytalem, w stanach dostawali 3 z meksyku juz w 2020. moze masz racje ze europa dostaje dopiero od 2022.

Wyczytalem tez ze ludzie ze stanow dostaja auta z DE glownie jesli zamowia cos z individual (wiele postow na forum bimmer). Moze rzeczywiscie jak akurat nie maja zamowien z individual to tez czasem zwykle 3 robia. kto bogatemu zabroni. Nie zmienia to faktu ze ogromna wiekszosc 3 sedanow pochodzi obecnie z meksyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zablokowac właczone radio w samochodze gdy silnik jest zgaszony, tak by sie nie wyłączało samo po paru minutach?

Chce np puscic muzyke przy otwartych drzwiach, ale radio po paru minutach sie wyłącza, moge je włączyc, ale po paru minutach znowu sie wylaczy i tak w koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2024 o 22:27, twenty napisał(a):

Czesc, zakupilem tydzien temu G20 320i u deleara z placu. Kobieta chciala za wszelka cene suva ale jak sie przejchala na jezdzie probnej G20 to  zmienila zdanie (na szczescie).  Temat jaki jest to zakupione auto jest na feldzie 19 i zawieszeniu standardowym, jazda testowa byla na 18. Zastanawiam sie czy na 19 ze standardowoym zawieszeniem jest twardo? Dla porownania dodam ze przesiadamy sie z Hondy Civic VIII ktora jest bardzo twarda. Myslalem o sprzedazy 19 i zakupie 18 na lato ale z 19 auto tak dobrze wyglada ze szkoda tego robic. Druga kwestia taka ze jezdziac w miescie trzeba bedzie bardzo uwazac na te felgi:) Bede wdzieczny za jakas opinie. Pozdrawiam 

Po hondzie to taki samochód to będzie dla ciebie wygoda nie z tej ziemi, honda ma zawieszenie z kamienia, na każdej dziurze wrażenie jest że koło się urwie. Co do felg to zawsze parkuj tylko wjeżdżając tyłem, nawet jak masz równolegle miejsca i cała ulica pusta, parkujesz normalnie tyłem jakbyś miał wjechać między samochody. Wjeżdżając do przodu prędzej czy później zarysjesz felgę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście problem ostatnio z połączeniem iPhona z samochodem? Czy to kwestia po stronie IOS, czy raczej BMW? Może to przypadek, ale po aktualizacji do ostatniej wersji IOS do 17.4.1 coś się zaczęło krzaczyć. Zanim polecę z gębą do serwisu, chciałem się upewnić, czy to dobry adres na pretensje. Czy ktoś z Was miał ostatnio takie przeprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, Hernandes napisał(a):

Czy mieliście problem ostatnio z połączeniem iPhona z samochodem? Czy to kwestia po stronie IOS, czy raczej BMW? Może to przypadek, ale po aktualizacji do ostatniej wersji IOS do 17.4.1 coś się zaczęło krzaczyć. Zanim polecę z gębą do serwisu, chciałem się upewnić, czy to dobry adres na pretensje. Czy ktoś z Was miał ostatnio takie przeprawy ?

z najnowszą wersją idrive 7 oraz 17.4.1 działa poprawnie apple car, nie zauważyłem ostatnio problemów z połączeniem.

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną braku auto-zamknięcia samochodu przy odejściu od niego z kluczykiem (komfortowy dostęp)? Pytam ponieważ ze 2 razy już mi się zdarzyło że odchodzę na luzie od auta a to pozostaje otwarte. Musiałem wtedy zamknąć przyciskiem na kluczyku, żadne próby typu "podejdź/odejdź może złapie" nie zadziałały. BMW się uparło że się nie zamknie i tyle. Jestem ciekawy czy muszę się oglądać przez ramię za każdym razem - czy też może jest jakaś sekwencja zdarzeń która wyłącza auto-locka (otwieranie/zamykanie bagażnika etc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, icetruck napisał(a):

Co może być przyczyną braku auto-zamknięcia samochodu przy odejściu od niego z kluczykiem (komfortowy dostęp)? Pytam ponieważ ze 2 razy już mi się zdarzyło że odchodzę na luzie od auta a to pozostaje otwarte. Musiałem wtedy zamknąć przyciskiem na kluczyku, żadne próby typu "podejdź/odejdź może złapie" nie zadziałały. BMW się uparło że się nie zamknie i tyle. Jestem ciekawy czy muszę się oglądać przez ramię za każdym razem - czy też może jest jakaś sekwencja zdarzeń która wyłącza auto-locka (otwieranie/zamykanie bagażnika etc)?

Czasami jak zbyt szybko odejdziesz od auta a drzwi będą w tym czasie się zamykały to dla systemu możesz być już poza zasięgiem - zwróć uwagę czy tak samo się dzieje jak stoisz przy aucie, zamykasz drzwi i dopiero od niego odchodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, DW1225 napisał(a):

Czy ktos do 318d 150ps.  robil zwiekszenie mocy ? Czy ta jednostka i 320d 190ps to te same bebechy tylko inny program??

318d ma inne wtryskiwacze, turbo i reszta - to samo.

Program możliwy, ale do lipca 2020, po tym albo wysyłka ecu (ryzykowne, kosztowne, uziemienie auta) albo jakiś BOX, który to jeszcze do niedawna był złem, a teraz jakby to wszystko minęło... ?hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać. Dołożyć. Kupić mocniejsze.

Albo swap. Może uda się upchnąć pod maska LSa... Zawsze to 8 garów, może i krótszy od 6 cylindów, ale może być szerszy. Ciekawe czy bez dużego cięcia by wszedł...

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.