Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uruchomić sterowanie głosem "Hej BMW" . Czy trzeba mieć zakupiony jakiś specjalny pakiet ?

 

Musisz ustawić język na taki, w którym dostępny jest asystent BMW (np. angielski). Po polsku nie da się sterować głosem.

 

Zgadza się, wystarczy zmienić język na angielski i można wydawać komendy po angielsku, działa to na prawdę świetnie. Sam korzystam z "hej bi-em-dablju" od nowości i w ogóle nie odczuwam braku fizycznych przycisków, bo ogrzewanie foteli czy zmianę ustawień temperatury, ora wiele innych można ustawić jedną krótką komendą.


Oczywiście komendy wydajemy w języku obcym, ale tak calkiem szczerze, no kto teraz nie mówi po angielsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ,


Kojarzy ktoś jaki koszt robocizny za dołożenie hamulcy Mperformance do M340i ? (Zestawy można wyrwać za ok 10k)

 

Jakiś czas temu myślałem o tym i dostałem taką informację:


Koszt całego zestawu to 16076.52 zł brutto.

Montaż 4118,04 zł brutto – 4 godziny.


To korespondencja z października 2022, w lutym kosztorys robocizny był za 2700 zł brutto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akurat pracuję w tej branży także z góry wam powiem że nie opłaca się tankowanie paliw premium.

Ilość dodatków to ok 15L na 32000L czyli całą cysternę.

Na bak paliwa dostaniecie +- 25mln dodatku czyli malutki kieliszek. Nie ma szans żeby taka ilość w czymkolwiek pomogła a za ten kieliszek płacicie około 20 zł. Zdecydowanie lepiej raz na jakiś czas zastosować renomowany dodatek na przykład Liqui Moly zwłaszcza w dieslu. W benzynie według mnie nie ma sensu nic stosować. Paliwa premium są tylko po to żeby zwiększyć marże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pracuję w tej branży także z góry wam powiem że nie opłaca się tankowanie paliw premium.

Ilość dodatków to ok 15L na 32000L czyli całą cysternę.

Na bak paliwa dostaniecie +- 25mln dodatku czyli malutki kieliszek. Nie ma szans żeby taka ilość w czymkolwiek pomogła a za ten kieliszek płacicie około 20 zł. Zdecydowanie lepiej raz na jakiś czas zastosować renomowany dodatek na przykład Liqui Moly zwłaszcza w dieslu. W benzynie według mnie nie ma sensu nic stosować. Paliwa premium są tylko po to żeby zwiększyć marże.

 

Piszesz o V-Power 95 vs FuelSave 95 (korzystając z przykładu Shella) czy masz też zdanie na temat 95 vs 98 na innych stacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pracuję w tej branży także z góry wam powiem że nie opłaca się tankowanie paliw premium.

Ilość dodatków to ok 15L na 32000L czyli całą cysternę.

Na bak paliwa dostaniecie +- 25mln dodatku czyli malutki kieliszek. Nie ma szans żeby taka ilość w czymkolwiek pomogła a za ten kieliszek płacicie około 20 zł. Zdecydowanie lepiej raz na jakiś czas zastosować renomowany dodatek na przykład Liqui Moly zwłaszcza w dieslu. W benzynie według mnie nie ma sensu nic stosować. Paliwa premium są tylko po to żeby zwiększyć marże.

 

Piszesz o V-Power 95 vs FuelSave 95 (korzystając z przykładu Shella) czy masz też zdanie na temat 95 vs 98 na innych stacjach?

 

No ale 95 do 98 to wyższa liczba oktanowa. Tutaj chyba nie ma nad czym dyskutować. Chodzi o tzw super paliwa 95 czyli vervy, v-powery i inne jakies tam na Circle K. Chociaż Verva jest tylko 98. Circle K ma jakieś dwie wersje 95-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat pracuję w tej branży także z góry wam powiem że nie opłaca się tankowanie paliw premium.

Ilość dodatków to ok 15L na 32000L czyli całą cysternę.

Na bak paliwa dostaniecie +- 25mln dodatku czyli malutki kieliszek. Nie ma szans żeby taka ilość w czymkolwiek pomogła a za ten kieliszek płacicie około 20 zł. Zdecydowanie lepiej raz na jakiś czas zastosować renomowany dodatek na przykład Liqui Moly zwłaszcza w dieslu. W benzynie według mnie nie ma sensu nic stosować. Paliwa premium są tylko po to żeby zwiększyć marże.

 

Piszesz o V-Power 95 vs FuelSave 95 (korzystając z przykładu Shella) czy masz też zdanie na temat 95 vs 98 na innych stacjach?

 

FuelSave to jest zwykłe standardowe 95. Shell taką nazwę sobie wymyślił marketing.

V-power posiada już dodatki w tych ilościach, które podałem wyżej.

98 zawsze spalanie będzie szybsze i mniej efektywne. Jeżeli auto nie potrzebuje takiego paliwa jego tankowanie jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słowem - przepłacać za v power nie ma sensu ale jak jest raz w tygodniu w tej samej cenie i akurat sie przejeżdża to czemu nie.

To już samo przez siebie mówi dlaczego tak jest :)

Te paliwa w zakupie są minimalnie droższe około 2 grosze na litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić aby po zapaleniu/zgaszeniu automatycznie zapłaty się światła na kilkanaście sekund? Chodzi mi o funkcje leaving/coming Home jak w VW.

Dodatkowo czy można gdzieś ustawić aby po zgaszeniu samochodu i otwarciu drzwi wyłączał radio, a w przypadku rozmowy z automatu przełączał na telefon? Teraz mam tak, że jak rozmawiam i zgadze auto i wyjdę to głos jest nadal przez głośniki w samochodzie, muszę dopiero go zamknąć aby przełączył na telefon.

Wersja LCI.


Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ustawić aby po zapaleniu/zgaszeniu automatycznie zapłaty się światła na kilkanaście sekund? Chodzi mi o funkcje leaving/coming Home jak w VW.

Dodatkowo czy można gdzieś ustawić aby po zgaszeniu samochodu i otwarciu drzwi wyłączał radio, a w przypadku rozmowy z automatu przełączał na telefon? Teraz mam tak, że jak rozmawiam i zgadze auto i wyjdę to głos jest nadal przez głośniki w samochodzie, muszę dopiero go zamknąć aby przełączył na telefon.

Wersja LCI.


Dzieki za pomoc

Próbowałeś ściągnąć sobie elektroniczną instrukcję obsługi w aplikacji (iOS/android)? Oni całkiem dobrze tam opisują podstawy konfiguracji idrive (przynajmniej 7 dobrze opisali ale Ty masz LCI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instrukcja co prawda preLCI ale strzelam, że w LCI będzie podobnie, w spisie treści dział: Obsługa->światła->światła powitalne/oświetlenie drogi do domu. A co do wyłączania infotainmentu po otwarciu drzwi: Obsługa->stan ekspoatacyjny pojazdu->faza przestoju->wytwarzanie fazy przestoju w celu otwarcia przednich drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też czas ważności pakietów (np. Connected Package Professional) na koncie niemieckim jest krótszy niż na koncie polskim? Chciałem przejść na konto niemieckie, żeby używać Spotify, ale czas ważności niektórych pakietów skrócił się z 3 do 2 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei pytanie o działanie przycisku MAP na panelu sterowania obok pokrętła iDrive.


Do niedawna klikając przysk map przy uruchomionym android auto, ekran powracał do mapy google, lub yanosika w zależności od tego o było uruchomione na android auto. Obecnie po klinięciu przycisku MAP, widok powraca do farycznej nawigacji BMW.


Czy przycisk MAP, jest w jakiś sposób programowalny aby przypisać mu domyślną mapę, do której ma powracać po jego naciśnięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.