Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

przydatne info jakby ktoś potrzebował holować trójkę. Właśnie w moim LCI sprawdziłem i działa. Można popchać bez odpalania silnika. Ciężkie to auto...


Z tego co pamiętam, to w instrukcji jest informacja, że trójki w automacie nie można holować. Można ją conajwyżej przepchnąć na niewielką odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,


Konczy mi sie część pakietów, mysle o przedłużeniu, ale nie wiem ktory warto:


USB Map Update - raczej przedluze, bo to aktualne mapy


ale co jest w pakietach?


Connected booster (400pln / rok)

Connected Package Professional (narazie nie pokazuje ceny mimo ze 6 dni do konca)


Mial ktos moze sytuacje ze nie pokazywalo ceny, musze jechac do salonu przedluzyc?

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47, Connected Package Professional nie da się przedłużyć, zastępuje go Connected Booster.

Robiłem aktualizację na początku listopada i ostatecznie zdecydowałem się tylko na Connected Booster. Oczywiście to bardzo indywidualny wybór, ja korzystam głównie z Google Maps dlatego odpuściłem sobie aktualizację map BMW a z usługi Concierge Services chyba nigdy nie skorzystałem :D

Właśnie mi się wyświetliło, że od 23. do 30.11 można zaoszczędzić 20% podczas tygodnia ConnectedDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47, Connected Package Professional nie da się przedłużyć, zastępuje go Connected Booster.

Robiłem aktualizację na początku listopada i ostatecznie zdecydowałem się tylko na Connected Booster. Oczywiście to bardzo indywidualny wybór, ja korzystam głównie z Google Maps dlatego odpuściłem sobie aktualizację map BMW a z usługi Concierge Services chyba nigdy nie skorzystałem :D

Właśnie mi się wyświetliło, że od 23. do 30.11 można zaoszczędzić 20% podczas tygodnia ConnectedDrive.

 

Hej, Dzięki, właśnie tez zauważyłem ze będzie promocja - poczekam wiec.


Podpowiesz z czego korzystasz z tego pakietu boosted:


USŁUGI ZAWARTE W TYM PAKIECIE:


Automate My Habits

Jeśli jest zimno, włączasz ogrzewanie foteli na trzecim poziomie? Funkcja Automate My Habits zapamiętuje preferowane ustawienia i na życzenie wprowadza je automatycznie. Dzięki temu możesz się odprężyć podczas jazdy, a Twoje BMW zadba o Twoje samopoczucie.


BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant to Twój osobisty ekspert w zakresie samochodu. Obsługa wielu funkcji pojazdu jest wygodna i intuicyjna dzięki sterowaniu głosem. BMW Intelligent Personal Assistant może wyjaśnić funkcje samochodu i pomóc Ci lepiej poznać Twoje BMW.


BMW Maps

Podczas planowania i przygotowań, w czasie jazdy, a nawet podczas parkowania: BMW Maps gwarantuje wyjątkowe wrażenia podczas korzystania z nawigacji. Spraw, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej komfortowa i dopasowana do Twoich potrzeb — dzięki intuicyjnej obsłudze i idealnie dopasowanej nawigacji.


BMW Maps

System BMW Maps wyróżnia się bardzo dokładnie prognozowanym czasem przybycia, uproszczonym wprowadzaniem celu podróży i aktualnymi cenami paliwa. Dynamiczna kalkulacja trasy oparta na chmurze dopasowuje rekomendacje dotyczące trasy bezpośrednio do zmian w sytuacji na drodze.


In-Car Experiences

Dzięki funkcjom In-Car Experiences Twoje BMW zadba o Twoje samopoczucie. Pozwalają one zachować świeżość umysłu oraz sprawność fizyczną podczas jazdy lub odprężyć się po dniu pełnym stresu. Funkcje In-Car Experiences sprawią, że podczas jazdy poczujesz się lepiej.


Aplikacje samochodowe

Mając do dyspozycji aplikacje samochodowe z internetowymi usługami w zakresie mobilności możesz w każdej chwili bez problemów i bezpiecznie dotrzeć do celu. Pobierz np. wiadomości, prognozy pogody lub informacje krajowe bezpośrednio i szybko do Twojego BMW. Dzięki karcie SIM zainstalowanej w samochodzie możesz korzystać z oferowanych usług również za granicą.


Usługi zdalne z systemem

Miej wgląd w otoczenie swojego BMW, aby mieć pewność, że z Twoim samochodem wszystko jest w porządku. Usługi zdalne i funkcja Remote 3D View pozwalają za pomocą aplikacji My BMW kontrolować otoczenie pojazdu z każdej perspektywy, blokować drzwi lub włączać sygnał świetlny.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47, Connected Package Professional nie da się przedłużyć, zastępuje go Connected Booster.

Robiłem aktualizację na początku listopada i ostatecznie zdecydowałem się tylko na Connected Booster. Oczywiście to bardzo indywidualny wybór, ja korzystam głównie z Google Maps dlatego odpuściłem sobie aktualizację map BMW a z usługi Concierge Services chyba nigdy nie skorzystałem :D

Właśnie mi się wyświetliło, że od 23. do 30.11 można zaoszczędzić 20% podczas tygodnia ConnectedDrive.

 

Hej, Dzięki, właśnie tez zauważyłem ze będzie promocja - poczekam wiec.


Podpowiesz z czego korzystasz z tego pakietu boosted

Nie jestem tego w 100% pewien (więc prośba do tych, którzy się lepiej znają o potwierdzanie lub sprostowanie), ale założyłem, że po wygaśnięciu Connected Package Professional i niewykupieniu Connected Booster po prostu stracę dostęp do danych auta (poziom paliwa, lokalizacja itd.) w aplikacji MyBMW.

Przez MyBMW mogę też aktywować ogrzewanie postojowe w aucie. A jak zostawię auto zaparkowane gdzieś na ulicy lub na ciasnym parkingu to lubię mieć świadomość, że mogę podejrzeć jego otoczenie przez Remote 3D View :)

Ponadto mam założone konto Connected również w Niemczech żeby móc korzystać z aplikacji Spotify w iDrive (Spotify jest częścią pakietu BMW Connected Music niedostępnego w PL, w DE Connected Music jest w pakiecie Connected Booster)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie stricte do G20/G21, ale myślę tutaj ktoś na pewno będzie w stanie pomóc.

Chcialbym założyć na zimę 19" do 440i GC , ale dla wielu producentów niestety nie ma zgodności indeksów prędkości na obu osiach przy mieszanym rozmiarze przód/tył.

Dla 255/35/19 jest V czyli 240 a dla 225/40/19 W czyli 270 dla wiodących marek.


Czy posiadanie niższego indeksu prędkości na osi napędowej a wyższej na przodzie rodzi jakieś konsekwencje dyskwalifikujące taki wybór czy nie przejmować się tym? Wiem, że wyższy indeks to w teorii lepsza przyczepność, krótsze hamowanie, ale i szybsze ścieranie gumy.


Myślałem nad założeniem jednego rozmiaru i mniejszych kół np 18" 225/45/18 na zimę, ale obawiam się, że 326 koni z napędem na oś tylną będzie miało trudne życie (oczywiście poza jazdą po śniegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat się nie zawali z powodu róznych indexów, ani auto się nie popsuje z RWD, ale mając tak mocne auto jednak bym szukał takich samych. Drugie pytanie odnośnie 18-stek na zime do 326 KM. Będziesz miał cały czas walkę z autem. Tył będzie tańczył i zrywał co chwile. Asfalt zimny, mokry opona to samo.

Nie polecam tak wąskich opon 225 na tyle. Miałem kiedyś taki zestaw na zime i to przy 240KM diesel 500 NM i masakra była. Opony były nowe premium nie jakieś dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ASO zaproponowało opony, które zamówiłem do M340D 225/40R19 93H XL, 255/35R19 96H XL oczywiście z gwiazdką, i indeks prędkości H czyli do 210. Gadka była prosta bo, przy rożnym rozmiarze i xdrive najważniejsza jest gwiazdka. Z pirelli były chyba tylko przody homologowane, z Michelin tyły, a continental na obie osie są dostępne ale z homologacja były tylko z takim indeksem. W katalogu występują i z innym ale są niedostępne, co nie znaczy, że gdzieś w stodole u kogoś nie leżą i czekają na klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micheli Pilot Alpin 5, i Bridgestone Blizzak LM005 niestety ma różne indeksy prędkości dla tych rozmiarów.


Continentale Wintercontact TS860S(jedyne z gwiazdką), Nokiany WR Snowproof P oraz Pirelli SottoZero 3- mają zgodne indeksy. Więc chyba też skończy się na continentalach jesli lepiej nie kombinować z indekami prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjadę z garażu, to nie ma problemu. Ale jak po całym dniu w pracy wsiadam (auto na zewnątrz), to się włącza.

 

Jak można było wsadzić taki system pomiaru w tym zbiorniku zamiast zwykłego pływaka. Taki system stosuje się w samolotach do pomiaru ilości paliwa, bo paliwo ma praktycznie ten sam skład.


Rozumiem, logika była taka, że po każde 4 litry płynu mam zasuwać do ASO. Śmiech. Powinna być akacja serwisowa na ten bubel.


Co ciekawe działał z tym ustrojstwem Plack, ale ten kupiony miesiąc temu już nie działa.


:duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.