Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Zimówki? Są: Continental WinterContact TS 860 S SSR i te są w wariancie RSC lub bez RSC. Rozmiary 225/40 + 255/35

Letnie: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ROF, Pirelli P-Zero r-f, a bez RSC to masz Michelin Pilot Sport 4S.

Rozmiary oczywiście 225/40 + 255/35.

Masz letnie z homologacją i run on flat lub bez run on flat, ale również z homologacją.

Masz zimowe z homologacją i run on flat, albo bez run on flat, ale również z homologacją.

Masz do kupienia każdą możliwą kombinację.

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę, ale dobrze widzę, że mając felgi w rozmiarze przód 225/40 R19 tył 255/35 R19 nie ma możliwości kupienia pasujących opon z homologacją BMW?

To co piszesz to są parametry opon nie felg. Jeśli chodzi o taki rozmiar opon zimowych to nie ma takiej konfiguracji z homologacją :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem 225 jest ale 255 nie ma z „*”. Ten sam problem dotyczy letnich opon. Danego producenta ciężko skompletować na obie osie. Dużo zależy od tego kiedy danych opon szukamy. Zawsze jest tak, ze opon sprzedażowy opon zimowych jest w lato a opon letnich w zimę. Największa dostępność. Co nie zmienia faktu, ze takie ogumienie mieszane jeszcze na zimę w kpl się nie pojawilo. Trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę, ale dobrze widzę, że mając felgi w rozmiarze przód 225/40 R19 tył 255/35 R19 nie ma możliwości kupienia pasujących opon z homologacją BMW?

To co piszesz to są parametry opon nie felg. Jeśli chodzi o taki rozmiar opon zimowych to nie ma takiej konfiguracji z homologacją :mrgreen:

Masz rację, miałem na myśli "felgi z oponami letnimi..." :wink:

Dzięki bardzo :cool2:

Owszem 225 jest ale 255 nie ma z „*”. Ten sam problem dotyczy letnich opon. Danego producenta ciężko skompletować na obie osie. Dużo zależy od tego kiedy danych opon szukamy. Zawsze jest tak, ze opon sprzedażowy opon zimowych jest w lato a opon letnich w zimę. Największa dostępność. Co nie zmienia faktu, ze takie ogumienie mieszane jeszcze na zimę w kpl się nie pojawilo. Trzeba czekać.

https://allegro.pl/oferta/1x-255-35r19-continental-winter-ts-860-s-rsc-96h-10807955602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka melodia w poniedziałkowy poranek ,ktoś ma podobny objaw ?

Chyba czas na kawę w ASO :duh:

https://streamable.com/45k6fx

 

Wcześniej tego nie miałeś? Daj znać co powiedzieli w ASO, u mnie piszczy podobnie od zawsze. Nie przeszkadza mi to i nigdy na to nie zwracałem uwagi, w paru poprzednich samochodach miałem podobne odgłosy i też nic się nie działo. Obstawiam że to jakieś tarcie elementów gumowych czy plastikowych w kolumnie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

@tutegotamtego

Są każde opony do dostania. I mieszane zimowe z homologacją i letnie to samo. Każdą możesz zakupić.

Aczkolwiek na realoem np. nie widnieje taki wariant jak na stronie oficjanlej bmw z doposażeniem w koła zimowe. Tzn. sklep oferuje ogumienie jednolite przód tył na tej samej szerokości felg, co również bym polecał na zimę.

Np. 4x to samo 18", bo 17" nie wchodzą do M340i? Tego nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tutegotamtego

Są każde opony do dostania. I mieszane zimowe z homologacją i letnie to samo. Każdą możesz zakupić.

Aczkolwiek na realoem np. nie widnieje taki wariant jak na stronie oficjanlej bmw z doposażeniem w koła zimowe. Tzn. sklep oferuje ogumienie jednolite przód tył na tej samej szerokości felg, co również bym polecał na zimę.

Np. 4x to samo 18", bo 17" nie wchodzą do M340i? Tego nie wiem :)

 

Tak jak kolega mówi. Wszystko jest do zakupienia.

Te zestawy OEM z jednolitym rozmiarem to do jazdy pewnie jest ok, ale G22 na tyle z 225 to wygląda słabiutko. Widziałem i lipa straszna. G20 to jeszcze jak cię mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opony powinny być mieszane, ponieważ felgi są mieszane...

Przykład:


przód - 7,5J x 18, opony 225/45 R18,

tył - 8,5J x 18, opony 255/40 R18.


O ile macie u siebie te same wymieray felgi, o tyle możecie mieć jednakowe wymiary opon na przód i tył. Jeśli macie mieszane wymiary felg przód/tył, wówczas powinniście mieć mieszany komplet opon.


Może to się przyda: https://intercars.pl/poradnik/opony-i-felgi/dobor-opon-do-felg-czyli-szerokosc-opony-a-szerokosc-felgi/


Na ile to wpływa potem na gwarancje producenta np. w przypadku uszkodzenia napędu xdrive, czy ubezpieczenie itp. duperele - nie wiem. Natomiast BMW stosuje mieszane opony ze względu na mieszane felgi. Jak dla mnie z dupy, ale tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Miałem podobny problem w 430 swojej. Już nie pamiętam co wymienili, ale chyba amory.


Mój stary wątek: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=180&t=355240


:D

u mnie głos jest tylko ze środka , na zew. cisza , i jest ewidentnie elektryczny a nie mechaniczny , jakby silniczek elektryczny który pracuje pod obciążeniem , i nie jest to cały czas . wysłałem filmik do mojego ASO , kazali mi wpaść we czwartek na espresso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na wirtualnych zegarach pokazać wskazówki z nawigacji google maps z carplay'a? Wydawało mi się, że gdzie na testach w necie było. Na zegarach kierowcy z normalnej nawigacji jest mapa z prowadzeniem, ale na carplay wyświetlacz centralny pokazuje nawigacje a ten kierowcy mapę systemową zamiast wskazówek google maps. Da się to jakoś ustawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na wirtualnych zegarach pokazać wskazówki z nawigacji google maps z carplay'a? Wydawało mi się, że gdzie na testach w necie było. Na zegarach kierowcy z normalnej nawigacji jest mapa z prowadzeniem, ale na carplay wyświetlacz centralny pokazuje nawigacje a ten kierowcy mapę systemową zamiast wskazówek google maps. Da się to jakoś ustawić?

Niestety nie, działa tylko z Apple Maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ponowić synchronizację auta z appką myBMW? Przez kilka jazd auto się synchronizowało a teraz przestało i już od 2 jazd zasięg i przebieg się nie aktualizują.

 

Próbowałeś już starego, sprawdzonego leku na całe zło, resetu iDrive'a?

jeszcze nie ;) rozumiem że trzymam przycisk włączania iDrive 10 sekund, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ponowić synchronizację auta z appką myBMW? Przez kilka jazd auto się synchronizowało a teraz przestało i już od 2 jazd zasięg i przebieg się nie aktualizują.

 

Próbowałeś już starego, sprawdzonego leku na całe zło, resetu iDrive'a?

jeszcze nie ;) rozumiem że trzymam przycisk włączania iDrive 10 sekund, tak?

 

Coś koło tego. Będziesz słyszał, że już wystarczy, bo tam zaczyna coś mielić dosyć głośno przy restarcie.

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak przypisać dany kluczyk do pamięci fotela? np. jeden kluczyk pamięć 1, drugi pamięć 2.?


dzięki

Spróbuj pierw utworzyć dwa osobne profile, wtedy masz możliwość ustawić dwie pozycje dla jednego profilu a profil i jego rozpoznawanie możesz powiązać z kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przypisać dany kluczyk do pamięci fotela? np. jeden kluczyk pamięć 1, drugi pamięć 2.?


dzięki

Spróbuj pierw utworzyć dwa osobne profile, wtedy masz możliwość ustawić dwie pozycje dla jednego profilu a profil i jego rozpoznawanie możesz powiązać z kluczykiem.

 

Czyli nie ma takiej opcji w menu jako tako, trzeba zrobić osobne ustawienia dla osobnych profili a te przypisać do osobnych kluczyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.