Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w branży RTV/AGD czy też są restrykcje i problemy z produkcją sprzętu ?

Tak, nawet apple zmniejsza produkcję nowych iphonów przez tez tą całą sytuację.

Ceny nowego MacBook Pro zaczynaja się od 10 790 zł, jakieś 50% więcej niż za poprzedni model, a najbardziej wypasiona wersja to już 33 000 zł :duh:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy w branży RTV/AGD czy też są restrykcje i problemy z produkcją sprzętu ?

Tak, nawet apple zmniejsza produkcję nowych iphonów przez tez tą całą sytuację.

Ceny nowego MacBook Pro zaczynaja się od 10 790 zł, jakieś 50% więcej niż za poprzedni model, a najbardziej wypasiona wersja to już 33 000 zł :duh:

No i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pytam bo ostatnio byłem w dużym sklepie RTV/AGD , półki uginają się pod różnorodnym sprzętem- dużym i małym- nowoczesnym , napchanym elektroniką , procesorami , półprzewodnikami i Bóg wie jeszcze co , i nie widziałem żeby był jakikolwiek problem z produkcją czy dostępnością ! :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo ostatnio byłem w dużym sklepie RTV/AGD , półki uginają się pod różnorodnym sprzętem- dużym i małym- nowoczesnym , napchanym elektroniką , procesorami , półprzewodnikami i Bóg wie jeszcze co , i nie widziałem żeby był jakikolwiek problem z produkcją czy dostępnością ! :?

 

Zamawialem w sierpniu dla pracownikow laptopy Lenovo Carbon X1. Poczatkowy odbior byl na polowe pazdziernika. Pare dni temu data dostawy - 23.12.2021. Wiec moze RTV/AGD to tak, ale rynek laptopow i serwerow jest w takim samym stanie jak rynek samochodow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo ostatnio byłem w dużym sklepie RTV/AGD , półki uginają się pod różnorodnym sprzętem- dużym i małym- nowoczesnym , napchanym elektroniką , procesorami , półprzewodnikami i Bóg wie jeszcze co , i nie widziałem żeby był jakikolwiek problem z produkcją czy dostępnością ! :?

 

Ktoś gdzieś tłumaczył że w automotive się używa jakiś starych technologii sprzed ponad 10 lat bo są tanie i wystarczyly do tej pory natomiast przez spadek zamówień przy początku COVID i wzrost zamówień na "Nowe" chipy firmy rzuciły się do produkcji innych i nie opłaca im się rozbudowywać linii do produkcji starych techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w branży RTV/AGD czy też są restrykcje i problemy z produkcją sprzętu ?

Tak, nawet apple zmniejsza produkcję nowych iphonów przez tez tą całą sytuację.

 

Największe problemy są z kartami graficznymi, gdzie na dzień premiery były dwa razy tańsze niż teraz po roku. Chciałem kupić RTX 3080 (na premiere był za ok 3,5 tys.) ale teraz za ponad 7 tys... no to czekam :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w branży RTV/AGD czy też są restrykcje i problemy z produkcją sprzętu ?

Tak, nawet apple zmniejsza produkcję nowych iphonów przez tez tą całą sytuację.

 

Największe problemy są z kartami graficznymi, gdzie na dzień premiery były dwa razy tańsze niż teraz po roku. Chciałem kupić RTX 3080 (na premiere był za ok 3,5 tys.) ale teraz za ponad 7 tys... no to czekam :mad2:

 

Karty graficzne to trochę z innego powodu podrożały.


Bitcoin sam się nie wykopie :wink:


https://wccftech.com/rgb-lit-bitcoin-mining-rig-78-geforce-rtx-3080-graphics-cards-comes-operational/amp/


NVIDIA-Ge-Force-RTX-3080-Ehtereum-Bitcoin-Mining-Rig-With-RGB-LEDs-2-1030x579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem po 2000 i 10000km olej z aso 0w30. Teraz przy 15000 zmieniłem na ravenol 0w30. Z racji tego że 90% to jazda po mieście kolejne wymianą będą co 8kkm.

W aso do którego jeżdżę leją to co im dasz lub u nich kupisz ( w granicach rozsądku oczywiście -nikt nie naleje 20w30), gość z serwisu powiedział mi że fajnie jakby olej miał aprobaty bmw, ale to żaden przymus, nikt nie ciśnie że ma to być 0w30 i nic innego.

 


Dzięki, czyli taki bedzię ok?

https://automator.pl/olej-shell-helix-0w30-ultra-ect-1l-bmw-ll-04-mb-229-51--608161s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem po 2000 i 10000km olej z aso 0w30. Teraz przy 15000 zmieniłem na ravenol 0w30. Z racji tego że 90% to jazda po mieście kolejne wymianą będą co 8kkm.

W aso do którego jeżdżę leją to co im dasz lub u nich kupisz ( w granicach rozsądku oczywiście -nikt nie naleje 20w30), gość z serwisu powiedział mi że fajnie jakby olej miał aprobaty bmw, ale to żaden przymus, nikt nie ciśnie że ma to być 0w30 i nic innego.

 


Dzięki, czyli taki bedzię ok?

https://automator.pl/olej-shell-helix-0w30-ultra-ect-1l-bmw-ll-04-mb-229-51--608161s

 

Tak ten jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do szybkiego usunięcia mrozu ,lodu z szyb?

I od razu drugie pytanie jakiś fajny zestaw ze szczotką do śniegu?

 

Do szybkiego usunięcia najlepsze jest webasto :) Miałem w poprzednim aucie i było mega.


Mam takie coś i jest ok:


snowxpert-brush-and-ice-scraper-1019352_productimage.jpg


https://www.fiskars.pl/produkty/ogrod/narzedzia-do-odsniezania/Skrobaczka-do-szyb-ze-szczotka-SnowXpert-1019352

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.