Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Banalne pytanie: jak wyczyścić w wygodny sposób szybę od środka -tył, może jest jakiś patent? Druga sprawa to w trzecim świetle stop mam oryginalny z Bawarii paproch i nie wiem jak go wyciągnąć. Po 4 miesiącach jazdy takie mam problemy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja mam pytanie do praktyków odnośnie skutecznego i szybkiego preparatu do czyszczenia felg , tak żeby pryskać , chwilę poczekać i spłukać na myjni bez dotykowej czy w domu - bez szorowania- z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Adbl Vampire, Tuga moje dwa ulubione. 90% brudu schodzi bezdotykowo chociaż jeśli nigdy nie używałeś to chociaż raz bym przeleciał jakimś pędzelkiem przed płukaniem - będzie ideał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adbl Vampire

 

Przestrzegam przed używaniem Adbl Vampire na felgach, które są na samochodzie. Przynajmniej w przypadku zacisków z grupy VAG - zaczęły korodować. Te podstawowe z BMW również nie są polakierowane jakoś wybitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dziwne, u mnie środek działa idealnie, może przez to że hamulce M są inaczej pomalowane. Natomiast korozja zwykłych zacisków i kołnierzy na tarczach jest niezależna od użycia de-ironizera, po prostu są słabej jakości. W F20 po 2 latach już wyglądało to bardzo słabo (hamulce non-m).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

vampire i tuga mają neutralne pH.

Ja tylko tego używam po sezonie jak zdejmuje jeden komplet i wkładam drugi + leci glinka.

Przy tym zabezpieczam felgi, które będą leżakować i na next sezon przy daily washu apc 1:10 + pędzelek załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

właśnie zamówiłem ADBL Vampir deironizer , jak często zalecacie korzystanie z tego preparatu do mycia felg ? , tak naprawdę najbardziej brudzi mi felgi to czarnidło do opon , natychmiast felgi robią się po jego użyciu tłuste i łapią każdy brud , a felga choć ładna ,jestbardzo trudna do czyszczenia :duh:

IMG20210820191427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie BMW pod moim numer VIN również wyskakuje info o tej akcji ale jak zadzwoniłem do serwisu BMW w Częstochowie to u nich pod moim numerem VIN nic nie wyskakuje… ciekawa sprawa

Pisałem do aso - u mnie taka sama sytuacja

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie BMW pod moim numer VIN również wyskakuje info o tej akcji ale jak zadzwoniłem do serwisu BMW w Częstochowie to u nich pod moim numerem VIN nic nie wyskakuje… ciekawa sprawa

Pisałem do aso - u mnie taka sama sytuacja

U mnie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się info o akcji serwisowej 0041090200, wiecie o co chodzi ?

 

Z ciekawości sprawdziłem moje auto (G20 330i 01/2021) i okazało się, że jest inna akcja serwisowa na ten pojazd, numer akcji: 0066540100.

Chodzi programowanie sterownika od radarów, jestem umówiony do Bawarii na realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś sytuację, że przekroczył przebieg do pierwszego przeglądu gwarancyjnego? Komputer pokazuje mi, że zostało 3700km i we wrześniu wyjeżdżam na urlop. Przed wyjazdem nie zdążę zrobić już tych 3700km, za to w czasie wakacji zrobię pewnie z 6000-7000km. W jednym serwisie powiedzieli, że jak przejadę więcej niż 10% dotychczasowego przebiegu od momentu pokazania się komunikatu to utracę gwarancję, a w drugim, że nie mam się czym przejmować. Infolinia każe dzwonić bezpośrednio do serwisu :roll:. Ktoś może orientuje się co w takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.