Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

przymierzam się do wymiany oleju w G20 330i B46, chciałbym się poradzić jakiego producenta olej byście polecili? Przy okazji zapytam czy ktoś wie jaka ilość oleju jest potrzebna? Na zagranicznym forum wyczytałem że 6,5 litra, ktoś potwierdza taką ilość?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
powiedziałbym że to najlepiej brzmiący w silnik w śród konkurencji , czyli A4 35TFSI oraz C180

posłuchaj ze środka - to jest czysto mechaniczne brzmienie bez glutaminianu sodu z głośników :wink:

https://streamable.com/0parb3

 

Kolego nie chce niszczyc wiary w Swietego Mikolaja ale ten dzwiek to czyste audio z glosnikow ^^

Takie brum-brum mozna i w EV sobie softwarowo ustawic ;)

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
powiedziałbym że to najlepiej brzmiący w silnik w śród konkurencji , czyli A4 35TFSI oraz C180

posłuchaj ze środka - to jest czysto mechaniczne brzmienie bez glutaminianu sodu z głośników :wink:

https://streamable.com/0parb3

 

Kolego nie chce niszczyc wiary w Swietego Mikolaja ale ten dzwiek to czyste audio z glosnikow ^^

Takie brum-brum mozna i w EV sobie softwarowo ustawic ;)

 

Najlepiej skasować, bo jest przykre :wink:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego nie chce niszczyc wiary w Swietego Mikolaja

No wiesz co ? , choć gdybyś po Święto Trzech Króli to napisał , to moja wiara jakoś to by przeżyła :lol:

co do brzmienia , też byłem przekonany że to nie może być naturalne brzmienie - bo za piękne jest na 318i- , i nadal nie mam 100% pewności . ale jak mam to sprawdzić ? , osobiście sprawdziłem w następujący sposób :

1- przy każdym trybie - Eco , Comfort , Sport - jest to samo brzmienie pod względem jakości i głośności

2- opuszczając szyby przednią i tylną , oraz wystawiając głowę za kabiną to brzmienie też jest też na zewnątrz auta , wyrażnie nie z kabiny tylko ze spodu auta gdzieś w połowie .

a ponieważ wystarczyło jedno zdjęcie z trzema rurami na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa żeby uznać że Irak ma broń masowego rażenia , to uznałem że też mam wystarczające dowody że to brzmienie jest tak naturalne jak Ewa Sonnet :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z Twojego posta zapamiętałem tylko Ewę Sonnet uśmiechajac się, że jesteś człowiekiem moich czasów, to podpisuję się pod tezą, że to nie jest głos z głośników, tylko brzmienie wydechu. Słychać wyraźnie jak na zimnym jest głośniej, a potem się ucisza. Nie jest to popcorn z 2019r ale zdecydowanie najładniej brzmiące 150 koni dpf na rynku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie wpisz nr vin i pojawi sie tabela z iloscia oleju w silniku, skrzyni, plyn hamulcowy...

Bimmercat.com

 

Dzięki za linka do strony, ale niestety wpisując mój VIN wyświetla się na niej E46. Na innej stronie znalazłem info że wchodzi tam 5,3 litra.

A polecacie jakiegoś konkretnego producenta oleju? Zastanawiam się na Motul lub Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeśli nie słychać różnicy pomiędzy trybami to na 99% nie ma ASD. U mnie w 330i różnica jest ogromna, po przełączeniu w sport+ pasażerowie za każdym razem pytają czy zmieniałem wydech jak w poprzedniej f30 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sila zlego na jednego :norty:

Reki sobie nie dam oczywiscie obciac ze to ASD bo znawca wydechow nie jestem, brzmi za dobrze po prostu, za "sportowo".

Jak mowicie ze wszystkie znaki na niebie mowia ze to naturalny dzwiek z wydechu - to pozostaje mi tylko pogratulowac, brzmi zacnie :cool2:


Edit - przesluchalem n-ty raz, nie ma bata, to ASD :twisted:


Przewin do 2.28 - nawet tego pliku *.wav nie zmienili w G20, brzmi identycznie, FAKE :twisted:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przewin do 2.28 - nawet tego pliku *.wav nie zmienili w G20, brzmi identycznie, FAKE :twisted:

a czemu mam wierzyć komuś z Doliny Krzemowej a nie własnym uszom ? Adamie , widzę że nudna cisza w Tesli zaczyna Ci się doskwierać i odbierać wiarę w to , że jeszcze istnieją pojęcia typu : akustyczna ekscytacja w motoryzacji - :wink:

a tak na poważnie , to jutro zapytam w ASO może coś wiedzą na ten temat :idea: , oraz postaram się nagrać filmik z wnętrza oraz z zewnątrz auta poniżej poziomu szyb w trakcie jazdy , żebyśmy razem spróbowali analizować brzmienie , @Leeo jak możesz to też spróbuj u siebie to nagrać , natomiast co do 320i to jak robiłem nim 60km to od razu zwróciło moją uwagę to, że ten silnik gorzej brzmi niż 318 ! czyli pytanie brzmi : czy 318 ma brzmienie wydechu jak 330 ale bez dodatków z głośników , czy ma te dodatki głośnikowe ale są na stałe , mniej intensywne i nie zmieniają się w zależności od trybu jak w 330 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem coś ciekawego - póki jadę spokojnie działa tylko lewy wydech (tylko on jest ciepły), dopiero gdy obroty silnika są większe działaja oba (otwiera się jakaś przepustnica). Może dlatego w trybie Sport+ brzmi wszystko inaczej - może wtedy od razu działają oba wydechy - ktoś może coś wie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem coś ciekawego - póki jadę spokojnie działa tylko lewy wydech (tylko on jest ciepły), dopiero gdy obroty silnika są większe działaja oba (otwiera się jakaś przepustnica). Może dlatego w trybie Sport+ brzmi wszystko inaczej - może wtedy od razu działają oba wydechy - ktoś może coś wie na ten temat?

 

Po przełączeniu na Sport+ od razu otwiera się drugi wydech. Słychać wtedy w sumie jak coś tam przeskakuje. Ale na ile dźwięk w Sport+ jest prawdziwy to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam problem odebrałem wczoraj auto, odbiór był bardzo szybki żadnego omawiania pracownik powiedział ze nie ma pojęcia jaki jest konfig auta bo robi to w zastępstwie za kolegę który jest chory.

Poprosiłem człowieka z forum o rozkodowanie vin i nie ma jednej opcji -dyferencjału m. Może się ktoś orientuje czy jest taka możliwość że tego nie ma w specyfikacji albo to jakaś pomyłka, może coś źle czytam.

Oczywiście ta opcja była wyszczególniona w zamówieniu i została doliczona do ceny auta.


Marka BMW

Model 330I A

Karoseria LIM

Numer identyfikacyjny pojazdu (ostatnie 7 znaków) FK78277

Numer identyfikacyjny pojazdu (17 znaków) WBA5R11020FK78277

Seria G20

Układ kierowniczy LL

Silnik B48D

Numer silnika F2753880

Układ oczyszczania spalin EURO6, WLTP, AP, PI/CI, M, N1 I

Skrzynia biegów AUT

Numer skrzyni biegów 0965249XLE

Numer seryjny Headunit ALB314L1522418

Napęd HECK

Fabryczne oprogramowanie (i-Level) S18A-20-11-542

Data produkcji 2020-12-14

Zakład produkcyjny Muenchen

Data wydania 2020-12-17

Wersja krajowa EUR

Numer lakieru B39

Kod tapicerki KGNL

Kod modelu 5R21

Typ podstawowy 5R11

Typ prowadzący 5R21


Opcje wyposażenia

Zainstalowane fabrycznie opcje wyposażenia:


01CB Zakres CO2

01DF Norma spalin EU6 rde II

01RE BMW k.st.l.Double Spoke 790M OG/GG/MB

0230 Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

02NH Hamulec sportowy M

02PA Zabezpieczenie śrub kół

02TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów

02VB Wskaźn. ciśnienia pow. w oponach

02VC Zestaw naprawczy do opon

02VL Zmienny sportowy układ kierowniczy

0302 Instalacja alarmowa

0320 Brak napisu modelu

03KA Szyby zapewn. komfort akustyczny

0428 Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

0430 Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

0431 Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

0465 System załadunku

0481 Fotel sportowy

0488 Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

0493 Zespół schowków

0494 Podgrzewanie fotela kierowcy/pasażera

04KK Listwy wewnętrzne aluminium Tetragon

04NE Nagrzewnica Blow-By

04UR Oświetlenie wnętrza dookoła

0534 Klimatyzacja automatyczna

0544 Regulacja prędkości z funkcją hamowania

0548 Licznik kilometrów

05A1 LED Fog lights

05A4 Reflektory LED z rozszerzonym zakresem

05AC Asystent świateł drogowych

05AQ Active Guard Plus

05DA Dezaktywacja poduszki powietrznej pasaż.

05DC Zagłówki w siedzeniu tylnym składane

05DM System wspomagania parkowania

0654 Moduł odbiornika DAB

0676 System głośników HiFi

06AE Teleservices

06AF Ustawowy numer awaryjny

06AK Connected Drive Services

06C3 Digital professional

06U3 BMW Live kokpit Professional

0704 M Podwozie sportowe

0710 M Kierownica skórzana

0715 Pakiet areodynamiczny M

0760 Wysoki połysk Shadow-Line

0775 Podsufitka antracyt

07LF Modell M Sport

07M9 Ind.Shadow Line z wysokim połyskiem

08A1 Polska wersja językowa

08AT Literatura pokładowa, polski

08KA Termin wym.oleju 24 miesiące/30 000 km

08R9 Czynnik chłodniczy R1234yf

08TF Aktywna ochrona pieszych

A090 Akumulator AGM 90 Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba jest lipa sprawdzałem teraz jedne koło na śniegu jedne na asfalcie i lipa dodatkowo obudowa tylnej przekładni wygląda jak ta bez dyfra. Mam nadzieję że można całą przekładnie przełożyć na tą z dyfrem m. Jestem ciekaw co dealer powie chyba szykuje się jazda. ku@#a jego mać :cry2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podłączałem ostatnio diagnostykę do auta i zauważyłem że dyfer ma swój moduł:


kDQozbX.jpg


więc chyba nie wystarczy tylko zmienić samą część - ale mam nadzieję że ASO stanie na wysokości zadania i naprawi swój błąd :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tam moduł sterowania siedzi chyba w bagażniku z boku, obudowa przekładni ma jedno mocowanie więcej (mam nadzieję że każda 3 ma takie mocowanie tylko w opcji bez dyfra m jest po prostu nie używane) i chyba półosie będą do wymiany bo obudowa jest szersza, reszta wygląda tak samo, oczywiście na rysunku, jutro na podnośniku zobaczę.

Auto jest w leasingu więc dealer raczej nie pofika -mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba mam problem odebrałem wczoraj auto, odbiór był bardzo szybki żadnego omawiania pracownik powiedział ze nie ma pojęcia jaki jest konfig auta bo robi to w zastępstwie za kolegę który jest chory.

Poprosiłem człowieka z forum o rozkodowanie vin i nie ma jednej opcji -dyferencjału m. Może się ktoś orientuje czy jest taka możliwość że tego nie ma w specyfikacji albo to jakaś pomyłka, może coś źle czytam.

Oczywiście ta opcja była wyszczególniona w zamówieniu i została doliczona do ceny autah

 


Współczuję, łatwej przeprawy nie bedziesz miał, pomysl czy nie lepiej oddać auto gdyż jest niezgodne z zamówieniem i nich nowe dla Ciebie ogarną...

Edytowane przez wehyr
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam problem odebrałem wczoraj auto, odbiór był bardzo szybki żadnego omawiania pracownik powiedział ze nie ma pojęcia jaki jest konfig auta bo robi to w zastępstwie za kolegę który jest chory.

Poprosiłem człowieka z forum o rozkodowanie vin i nie ma jednej opcji -dyferencjału m. Może się ktoś orientuje czy jest taka możliwość że tego nie ma w specyfikacji albo to jakaś pomyłka, może coś źle czytam.

Oczywiście ta opcja była wyszczególniona w zamówieniu i została doliczona do ceny auta.


Marka BMW

Model 330I A

Karoseria LIM

Numer identyfikacyjny pojazdu (ostatnie 7 znaków) FK78277

Numer identyfikacyjny pojazdu (17 znaków) WBA5R11020FK78277

Seria G20

Układ kierowniczy LL

Silnik B48D

Numer silnika F2753880

Układ oczyszczania spalin EURO6, WLTP, AP, PI/CI, M, N1 I

Skrzynia biegów AUT

Numer skrzyni biegów 0965249XLE

Numer seryjny Headunit ALB314L1522418

Napęd HECK

Fabryczne oprogramowanie (i-Level) S18A-20-11-542

Data produkcji 2020-12-14

Zakład produkcyjny Muenchen

Data wydania 2020-12-17

Wersja krajowa EUR

Numer lakieru B39

Kod tapicerki KGNL

Kod modelu 5R21

Typ podstawowy 5R11

Typ prowadzący 5R21


Opcje wyposażenia

Zainstalowane fabrycznie opcje wyposażenia:


01CB Zakres CO2

01DF Norma spalin EU6 rde II

01RE BMW k.st.l.Double Spoke 790M OG/GG/MB

0230 Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

02NH Hamulec sportowy M

02PA Zabezpieczenie śrub kół

02TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów

02VB Wskaźn. ciśnienia pow. w oponach

02VC Zestaw naprawczy do opon

02VL Zmienny sportowy układ kierowniczy

0302 Instalacja alarmowa

0320 Brak napisu modelu

03KA Szyby zapewn. komfort akustyczny

0428 Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

0430 Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

0431 Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

0465 System załadunku

0481 Fotel sportowy

0488 Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

0493 Zespół schowków

0494 Podgrzewanie fotela kierowcy/pasażera

04KK Listwy wewnętrzne aluminium Tetragon

04NE Nagrzewnica Blow-By

04UR Oświetlenie wnętrza dookoła

0534 Klimatyzacja automatyczna

0544 Regulacja prędkości z funkcją hamowania

0548 Licznik kilometrów

05A1 LED Fog lights

05A4 Reflektory LED z rozszerzonym zakresem

05AC Asystent świateł drogowych

05AQ Active Guard Plus

05DA Dezaktywacja poduszki powietrznej pasaż.

05DC Zagłówki w siedzeniu tylnym składane

05DM System wspomagania parkowania

0654 Moduł odbiornika DAB

0676 System głośników HiFi

06AE Teleservices

06AF Ustawowy numer awaryjny

06AK Connected Drive Services

06C3 Digital professional

06U3 BMW Live kokpit Professional

0704 M Podwozie sportowe

0710 M Kierownica skórzana

0715 Pakiet areodynamiczny M

0760 Wysoki połysk Shadow-Line

0775 Podsufitka antracyt

07LF Modell M Sport

07M9 Ind.Shadow Line z wysokim połyskiem

08A1 Polska wersja językowa

08AT Literatura pokładowa, polski

08KA Termin wym.oleju 24 miesiące/30 000 km

08R9 Czynnik chłodniczy R1234yf

08TF Aktywna ochrona pieszych

A090 Akumulator AGM 90 Ah

 


Współczuję, łatwej przeprawy nie bedziesz miał, pomysl czy nie lepiej oddać auto gdyż jest niezgodne z zamówieniem i nich mowę dla Ciebie ogarną...

 

tylko teraz kwestia czy już nie jest za późno - w końcu samochód odebrany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze niedebrany. Po ptakach by bylo jakby odebral rozowy a zamawial czarny. Bo to widac przy odbiorze. A takie rzeczy jak dyfer powinny byc zgodne z zamowieniem. Kupujacy nie jest w stanie zweryfikowac czy jest czy nie. Tym bardziej ze nie dostaje sie standardowo zdekodowanego vinu razem z autem. Podobnie moglby otrzymac auto z zanizona moca na holandie. Przy odbiorze tego nie widac. Przy odbiorze nie widac nawet czy to diesel czy benzyna - tylko nie rozkrecajcie tu gownoburzy. Kupujacy nie musi patrzyc sie pod maske i wiedziec co to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ktoś kiedyś w dziale G30 dostał auto z podstawowym audio mimo że zamówił Harmana. Oczywiście ASO odmówiło jakiegokolwiek doposażania bo to niezgodne z technologią producenta, załatwili sprawę finansowo z tego co pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś w dziale G30 dostał auto z podstawowym audio mimo że zamówił Harmana. Oczywiście ASO odmówiło jakiegokolwiek doposażania bo to niezgodne z technologią producenta, załatwili sprawę finansowo z tego co pamiętam.

 

Serio? :shock: A nie można odstąpić od takiej umowy po prostu? Chyba prawo konsumenta gwarantuje takie coś – zakupiony/zamówiony produkt jest niezgodny ze specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.