Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Zadzwoniłem na infolinię connected drive i aplikacji nie ma na razie w ofercie w Polsce, nie wiadomo kiedy ma być. Natomiast jest dostępna dla samochodów nowych. No nic, czekam.

Yyyyyyy. Ja zamówiłem Drive Recordera w styczniu przy konfiguracji auta. Apka była nieaktywna aż do ostatniej aktualizacji. Teraz działa normalnie. Wiec chyba Cie ktoś zrobił w trąbę. Warunkiem jest posiadanie Park Assist Plus.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniłem w mojej 320i olej po dotarciu.

Gdyby kogoś interesowało - cena w jednym ASO ~780zł, w innym za to samo ~1040zł.

Tak więc warto poszukać gdzie taniej.

Olej BMW LL04 0W-30.

 

Jakbym mial zaplacic 1000 PLN za wymiane oleju to nie mogl bym na siebie spojrzec w lustrze.

Olej z homologacja LL04 5L kosztuje (w detalu i z VAT) niecale 200 PLN, filtr 50 PLN, wymiana to 15 min.

Gdzie sa jakies granice przyzwoitosci?

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakbym mial zaplacic 1000 PLN za wymiane oleju to nie mogl bym na siebie spojrzec w lustrze.

 

Surowy jesteś dla siebie, a jednocześnie jezdzisz autem premium. Auto premium to i usługa premium, w którą zapewne jest wliczona kawka, zawracanie dupy handlarzom i auto premium na przejażdżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest granica walenia po rogach.

Kawę, dobrą, to zrobię sobie samemu.

Za wymianę oleju płacę 30 zł


Ma temat marmurów i "kuchni" dealerskiej to mogę co nieco powiedzieć. Budujący obraz to nie jest.

A na koniec nie wiesz, czy auto jest jest prosto z fabryki czy przyjechało przez brokerów i dealerstwo w takiej Danii.

To jest farsa co się dzieje.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest granica walenia po rogach.

Kawę, dobrą, to zrobię sobie samemu.

Za wymianę oleju płacę 30 zł


Ma temat marmurów i "kuchni" dealerskiej to mogę co nieco powiedzieć. Budujący obraz to nie jest.

A na koniec nie wiesz, czy auto jest jest prosto z fabryki czy przyjechało przez brokerów i dealerstwo w takiej Danii.

To jest farsa co się dzieje.

:mrgreen:

 

Trochę tak i troche Cie rozumiem ;)

Ja wymienialem w black friday za 490 u dealera wiec wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem na infolinię connected drive i aplikacji nie ma na razie w ofercie w Polsce, nie wiadomo kiedy ma być. Natomiast jest dostępna dla samochodów nowych. No nic, czekam.

Yyyyyyy. Ja zamówiłem Drive Recordera w styczniu przy konfiguracji auta. Apka była nieaktywna aż do ostatniej aktualizacji. Teraz działa normalnie. Wiec chyba Cie ktoś zrobił w trąbę. Warunkiem jest posiadanie Park Assist Plus.

Raczej pokrywa się z tym, co mi powiedzieli. W nowych jest, reszta nie wiadomo kiedy będzie. No i nie widzę możliwości kupna ani w sklepie, ani w iDrive. Park Assist kamery bajery oczywiście mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ma ktoś info od kiedy i czy bmw m340i bedzie miało mild hybrid??

Kolor pythonic blue na być niedostępny dla m pakietu,zastapi on niebieski śródziemnomorski.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst handlowca przy wydaniu KIA Sportage "producent zaleca wymianę oleju co 20 tys, ale my radzimy co 15tys, proszę przyjechać po dotarciu, wymienimy olej za 350zł" w BMW tego nie usłyszymy :cry2:
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tekst handlowca przy wydaniu KIA Sportage "producent zaleca wymianę oleju co 20 tys, ale my radzimy co 15tys, proszę przyjechać po dotarciu, wymienimy olej za 350zł" w BMW tego nie usłyszymy :cry2:

Ja tam usłyszałe-mail, że polecają wymieniać częściej niż mówi instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś info od kiedy i czy bmw m340i bedzie miało mild hybrid??

Kolor pythonic blue na być niedostępny dla m pakietu,zastapi on niebieski śródziemnomorski.

 

Od 11/2020

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku silników mniejszych, czterocylindrowych wymierne korzyści są niewielkie. W przypadku większych już podobno coś to daje, głównie chodzi o mniejsze zużycie paliwa i lepszy "dół".

Ja poczekam, choć i tak leasing aktualnego auta kończy mi się na jesień więc akurat. Pozostaje mi jeszcze dylemat czy M340i czy M440i.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ten dylemat można nazwać tak :

Zwykły Gril vs pożeracz :mrgreen:

Akurat żartuję bo mi nowa czwórka z tym grilem się podoba.

Dałeś mi dobra alternatywę, nie myślałem o czwórce, ciekawe czy od razu bedzie gran coupe...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria 4 jest przełomowa, bo jako pierwsze BMW obsługuje androida hahaha ;) pan na filmiku promo tak ładnie to zaakcentował xD

Grill rzecz gustu, 3er jest moim zdaniem ładniejszy, ale nie powiem, że 4er jest brzydki.

Czy bateria w mild hybrid jest wieksza? Jaki to ma wpływ na mase? Przeciez to nie plug-in, nie jedzie na samym prądzie (podobno sie turla 15kmh, tzn silnik gasnie przy 15kmh na dohamowaniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę chyba zakładać do tego nowego wątku, bo to szybkie pytanie. Czy korzystając ze Spotify poprzez Apple CarPlay też macie wrażenie, że jakość muzyki jest bardzo słaba? Jak przełączy się na tę samą piosenkę z Apple Music to jest po prostu inna bajka. Dźwięk jest dużo głośniejszy, a i jakość wydaje się być po prostu dużo lepsza. Muzyce ze Spotify jakby brakuje głębi. Mam nagłośnienie HiFi (nie to podstawowe, ale też nie HK) i jakość w Spotify niby ustawiona jest na najwyższą, ale może gdzieś jeszcze da się coś przestawić w telefonie/samochodzie? Nie jestem żadnym audiofilem, ale różnice po prostu słychać bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nie będę chyba zakładać do tego nowego wątku, bo to szybkie pytanie. Czy korzystając ze Spotify poprzez Apple CarPlay też macie wrażenie, że jakość muzyki jest bardzo słaba? Jak przełączy się na tę samą piosenkę z Apple Music to jest po prostu inna bajka. Dźwięk jest dużo głośniejszy, a i jakość wydaje się być po prostu dużo lepsza. Muzyce ze Spotify jakby brakuje głębi. Mam nagłośnienie HiFi (nie to podstawowe, ale też nie HK) i jakość w Spotify niby ustawiona jest na najwyższą, ale może gdzieś jeszcze da się coś przestawić w telefonie/samochodzie? Nie jestem żadnym audiofilem, ale różnice po prostu słychać bez problemu.

A masz spotify premium (czy jak się nazywa to płatne). bo wtedy jest podobno lepsza jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak się nazywa aplikacja którą mam ściągać na smartfon - android- i skąd ? Sklep Play ?

już mam , to już komputer na kołach .. i nie ma w tym nic złego :cool2:

czy będzie się psuło w ciągu 3 lat mojego użytkowania ? pożyjemy zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wymusić odświeżenie tego całego ConnectedDrive? Zarówno w aplikacji jak i w telefonie pokazuje mi datę ostatniego odświeżenia na 28.05, samochodu nie da się zamknąć zdalnie, otworzyć, włączyć wentylacji. Działa tylko wysyłanie celu do nawigacji. Ktoś miał taki problem i sobie poradził? Czy zostaje telefon do BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.