Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się na swoje konto connected drive i zobacz czy tam wyświetlane jest Twoje auto, plus sprawdź zgody na swoim koncie connected drive, być może czegoś zabroniłeś.

Próbowałeś resetować idrive? w podobnych problemach pomagało mi ponowne dodanie mojego konta w samochodzie, wcześniej oczywiście je trzeba było usunąć.

Zrzut-ekranu-2022-02-7-o-08-19-40.png

 

Dzięki za odpowiedź.


W connected drive wygląda auta również się nie wyświetla.

Zgody mam wszystie zaznaczone na "tak".

Idrive restowałem, usługi aktualizowałem.


Chyba jedynie usunięcie auta pomoże.

Pytanie czy dodam je ponownie - również miałem z tym problem - nie dostawałem wogóle SMS z kodem żeby móc dodać auto do aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się że jeśli zdjęcie nie jest widoczne na stronie to reset idrive nic tutaj nie pomoże, szukałbym przyczyny po stronie serwerów bmw.


Sms z kodem? mówisz o wiadomości autoryzacyjnej która przychodzi do auta? wydaje mi się że jak użyjesz synchronizacji za pomocą aplikacji i kodu QR to ten kod nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli zdjęcie nie jest widoczne na stronie to reset idrive nic tutaj nie pomoże, szukałbym przyczyny po stronie serwerów bmw.


Sms z kodem? mówisz o wiadomości autoryzacyjnej która przychodzi do auta? wydaje mi się że jak użyjesz synchronizacji za pomocą aplikacji i kodu QR to ten kod nie jest potrzebny.

 

Jest potrzebny. Niestety właśnie skasowałem auto z profilu i przy próbie ponownego dodania, w dalszym ciągu nie otrzymuję kodu...

Nie wiem co jest nie tak z tym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyo,


Czy wam też tak paruje przednia szyba ?


Mnie strzela jak jadę w deszczu , + 5 C na dworze i widzę koło luterska zaparowaną szybę i koło słupka A ? Na wysokości wzroku tego nie ma , ale gdzieś podjadę po lampy uliczne i widzę. W żadnym innym aucie tak nie miałem ...


Teraz tak:

-Auto parkuje w garażu, sucho w środku, nowe dywaniki

-Nie jeżdżę w trybie automatycznego wyboru obiegu zamknięty , otwarty, T ylko cały czas na otwartym, bo w trybie automatycznym jeszcze bardziej parowało

- Temp 20-21 w trybie AUTO , AC on , moc nawiewu albo środek albo drugi poziom od dołu

- Przebieg 16 tys km , filtr kabinowy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Heyo,


Czy wam też tak paruje przednia szyba ?


Mnie strzela jak jadę w deszczu , + 5 C na dworze i widzę koło luterska zaparowaną szybę i koło słupka A ? Na wysokości wzroku tego nie ma , ale gdzieś podjadę po lampy uliczne i widzę. W żadnym innym aucie tak nie miałem ...


Teraz tak:

-Auto parkuje w garażu, sucho w środku, nowe dywaniki

-Nie jeżdżę w trybie automatycznego wyboru obiegu zamknięty , otwarty, T ylko cały czas na otwartym, bo w trybie automatycznym jeszcze bardziej parowało

- Temp 20-21 w trybie AUTO , AC on , moc nawiewu albo środek albo drugi poziom od dołu

- Przebieg 16 tys km , filtr kabinowy jest ok

 

G20 jakoś lubi parować nie wiem czemu.

Mnie jeszcze mega denerwuje sposób rozwiązania spryskiwaczy zintegrowany z wycieraczką. Nie działa to tak dobrze jak klasyczne spryskiwacze i zużywam dużo więcej płynu. Dodatkowo nie da się zostawić płynu na szybie żeby np owady namiękły czy lekki szron spryskać i zebrać za chwilę. Po co poprawiać coś co jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przy jeździe do przodu (co ciekawe do tylu nie) pojawiły się dźwięki jakby metalicznego tarcia. Umówiłem się już co prawda na serwis, ale chciałem zapytać czy ktoś może spotkał się z takim problemem w swoim G20? Przejechane mam 26tys w 7 miesięcy. Auto G20 318i.

Zastanawiam się czy może mieć to coś wspólnego z wadliwymi hamulcami, które były wymieniane na gwarancji? (W serwisie powiedzieli mi, że wymiana na gwarancji jest tylko max do 25tys przebiegu jeśli pojawi się pomarańczowa kontrolka ostrzegawcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że przy jeździe do przodu (co ciekawe do tylu nie) pojawiły się dźwięki jakby metalicznego tarcia. Umówiłem się już co prawda na serwis, ale chciałem zapytać czy ktoś może spotkał się z takim problemem w swoim G20? Przejechane mam 26tys w 7 miesięcy. Auto G20 318i.

Zastanawiam się czy może mieć to coś wspólnego z wadliwymi hamulcami, które były wymieniane na gwarancji? (W serwisie powiedzieli mi, że wymiana na gwarancji jest tylko max do 25tys przebiegu jeśli pojawi się pomarańczowa kontrolka ostrzegawcza).

 

A jak wada fabryczna ujawni się po tym przebiegu to już gwarancja nie obowiązuje? W warunkach gwarancji masz określony przebieg chyba 1000.000km lub 150.000km w 2 lata (chyba, że wykupiłeś dłużej)?

Zawsze pozostaje 2 lata na reklamacje z tytułu rękojmi, bez żadnego limitu przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wada fabryczna ujawni się po tym przebiegu to już gwarancja nie obowiązuje? W warunkach gwarancji masz określony przebieg chyba 1000.000km lub 150.000km w 2 lata (chyba, że wykupiłeś dłużej)?

Zawsze pozostaje 2 lata na reklamacje z tytułu rękojmi, bez żadnego limitu przebiegu.

 

Powyżej przebiegu 25tys uważają to jako normalne zużycie hamulców i wymiana klocków jest najzwyczajniej płatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś usunąć profil gościa, albo chociaż ustawić mój profil kierowcy jako domyślny? Opcja przypisania profilu do klucza pojazdu jest wyszarzona.

 

Naprawdę nikt nic z tymi profilami? Jak Wy z tym żyjecie? Czy macie więcej niż 1 profil?

 

U mnie działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś usunąć profil gościa, albo chociaż ustawić mój profil kierowcy jako domyślny? Opcja przypisania profilu do klucza pojazdu jest wyszarzona.

 

Naprawdę nikt nic z tymi profilami? Jak Wy z tym żyjecie? Czy macie więcej niż 1 profil?

 

U mnie działa ;-)

 

Ja przypisałem kluczyk do swojego profilu beż żadnego problemu. Nie sprawdzałem czy z drugim kluczykiem miałbym domyślnie profil gościa, ale ten kluczyk zawsze ma mój profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ale zimówki 19" w g20? :shock:

Nie robie za wiele kilometrów wiec czemu nie.

Patrzyłem w możliwe opcje ręcznego wyboru kół w menu, i niestety nie znalazłem takiej pozycji.

Na osi tylnej przewiduje 255/35/19. Nie będzie się kłócił system? może ktoś już takie ma u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tak.

Ale zimówki 19" w g20? :shock:

A dlaczego nie? zima czy lato, takie same szanse na uszkodzenie 19".

No to pytasz mnie i sam sobie odpowiadasz, to jak to ma być?

Patrzyłem w możliwe opcje ręcznego wyboru kół w menu, i niestety nie znalazłem takiej pozycji.

Nie znalazłeś, bo producent nawet nie przewidział 19" do g20 zimowych. Tylko największe jakie są dostępne to 4x 18", ale również 2+2 18" w wariancie mieszanym, gdy na tylnej osi są szersze felgi.

Oczywiście możecie zakładać 20" zimówki do 3er, wasza kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.