Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Za komfort się płaci jak widać haha.

Ja się pilnowałem i na zbiorniku:

49l na 650km, spalanie 7,5, wskazanie kompa 7,2.

Dwa razy dostał buta a tak 600 km dosc delikatnie trasą podmiejską ale też dużo podjazdów po kilkaset metrów, kilka kilometrów - kilka razy dziennie.

Wciąż nie mogę się przyzwyczaić do małych oporów toczenia, spokojnie mógłbym osiągnąć wynik poniżej 7l w cyklu mieszanym gdybym jeszcze więcej (przez dłuższy dystans) hamował silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hybdryda 330e


trasa GDAŃSK - NADARZYN - GDAŃSK


Odległość 840km

Spalanie 8,2

Dwie osoby na pokładzie

Średnia prędkość na autostradzie a1 a2 miedzy 155km/h- 165km/h


Kilka razy v max. Ogólnie tryb HYBRID.

 


I to pokazuje że spalanie na trasie jest jak w samej benzynie praktycznie.... Hybryda się opłaca tylko na miasto :(

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgadza się :) ale właśnie zakupu hybrydy dokonuje się gdy większość km w roku jeździ się w mieście :)


Dla mnie to mega oszczędności i frajda z jazdy po mieście ze spalaniem 0.0. A gdy chce „poszaleć” to i tak nie ma lipy :)


A w trasę jeżdżę 2-3 razy do roku (trasa czyli minimum te 400-500 km w obie strony).


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgadza się :) ale właśnie zakupu hybrydy dokonuje się gdy większość km w roku jeździ się w mieście :)


Dla mnie to mega oszczędności i frajda z jazdy po mieście ze spalaniem 0.0. A gdy chce „poszaleć” to i tak nie ma lipy :)


A w trasę jeżdżę 2-3 razy do roku (trasa czyli minimum te 400-500 km w obie strony).


Pozdrawiam

 

Tak, masz rację, mi też by się hybryda sprawdziła bo 80% bym jezdzil na prądzie i robię krótkie trasy max 70km dziennie, zwykle okolo 20 km.

Pewnie z 2-3l by mi wyszło w cyklu mieszanym.


Poza tym na samym prądzie nieźle przyspiesza. Jak jade zaspany do roboty to i tak zwykle 80 kmh nie przekraczam ;)

Czekam na szersze zastosowanie r6 w plug-in, w 5er ma być chyba na jesień, a być może i w 3er się pojawi po LCI? Ktoś coś wie?


330i jest super jesli chodzi o spalanie, z moją nogą spodziewałem się 11l średniego (tyle LPG palila mi vectra 2.2 147KM), a tu 9 ciężko przekroczyć a 100 KM więcej.


Już ktoś na forum pisał - bmw ma świetny stosunek mocy do spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M340i, trasa okolice Wrocławia - Ustka (440km): 9.1 L/100

- tryb comfort

- pierwsze 150km ekspresówka S5 z prędkością na tempomacie 140km/h - wyszło 8.6 L (po tym odcinku średnia prędkość wg komputera ok 130km/h)

- potem drogi krajowe (tempomat 120 na pustych, bez gwałtownych przyspieszeń), w tym prawie 1h w korku o długości 5km... - spalanie wzrosło do 9.1L i średnia prędkość spadła do 69km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w tym prawie 1h w korku o długości 5km...

klasyczny początek urlopu nad morzem.. :wink:

i to kolejny dowód że głównie o spalaniu decyduje styl jazdy a nie ilość koni

miłego urlopu :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z mojego G21 330i. 3600 km, w większości w mieście.

Mówi mi, że 7.9 L/100 km. Nie wiem na ile to jest prawda ale chyba prawda.

Pozdrawiam


7018851a71fc4d4fmed.jpg

 


Hmm średnia w mieście 49 km/h, no to nieźle zapylasz:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pokazuje że spalanie na trasie jest jak w samej benzynie praktycznie.... Hybryda się opłaca tylko na miasto :(

Nie tylko na miasto.

Trzeba pamiętać, że jest to hybryda typu plug-in, więc można śmigać na samej baterii.

Mieszkam na Mazurach gdzie jest wiele krętych dróg i brak autostrad - hybryda idealnie się tutaj sprawuje.

Dojazd do pracy, wypad do rodziców do podmiejskiej wsi. Do tego miasteczka turystyczne które odwiedzam - odległość 15, 25, 45. Olsztyn oddalony o 55 km gdzie głównie śmigam na zakupu do galerii handlowej w której mogę naładować baterie.

Na bardzo długie trasy lepiej sprawdzi się diesel lub zwykła benzyna (większy bak, mniejsza waga = mniejsze spalanie).

Dużą zaletą 330e jest zdalne włączenie chłodzenia wnętrza samochodu latem a zimą ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od nowosci 13,2/100. Spalenie naszych G20 ewidetnie jest jak [BAD]...wiadomo.


Katowice-Jaroslaw 19,3/100, caly czas A4 i sport+ :mrgreen: najnizsze jakie mialem to 10,9 na trasie ale jak dla mnie to meczarnia straszna i zeby bylo zabawnie wlasnie wtedy mandat dostalem bo za szybko jechałem :duh: koledzy z GT mnie nagrali.


Ostatnio Za to oprocz paliwa mialem dolewke oleju przy 12kkm (wymieniony takze po dotarciu) na dniach kolejna moja wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cześć, to mój pierwszy wpis na forum, jestem od niedawna zainteresowany marką BMW, dopiero zamówiłem "kosiarkę" - 318i. Ciekawi mnie tryb jazdy Pro Eco, dedykowany jest do do miasta, autostrady ? Oczywiście, jakim kosztem standardu jazdy uzyskujemy oszczędność ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.