Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy wpis na forum, jestem od niedawna zainteresowany marką BMW, dopiero zamówiłem "kosiarkę" - 318i. Ciekawi mnie tryb jazdy Pro Eco, dedykowany jest do do miasta, autostrady ? Oczywiście, jakim kosztem standardu jazdy uzyskujemy oszczędność ?

Kosztem takim, że w mieście będą Cię autobusy wyprzedzały lewym pasem. ECO PRO w 330i to masakra, nie da się jechać. Natomiast w zwykłym adaptive na zmianę z comfort ostatnią trasę 900km (3/4 autostrada na 150km/h tempomat) średnie spalanie 7,6 :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
najlepiej zakleić ten przycisk czymś żebyś w ogóle go nie widział nie myślał żeby go używać przypadkiem :nienie: , z ekonomią nie ma nic wspólnego , a z ekologią chyba też nie , choć pewnie ma , bo jak Ci padnie silnik za 100 000km z powodu złego smarowania tłoków i pierścienie zaczną tańczyć na światłach , bo do tego dojdzie na pewno patrząc jak się zachowuje ASB w tym trybie - 40km/h i masz 8 bieg - to trochę CO2 trzeba wytwarzać żeby taki silnik nowy produkować i trochę kasę trzeba wydać jak jest po gwarancji :wink: , a co do jazdy i jej BRAKU przyjemności, to dokładnie jak kolega wyżej napisał . to jest tryb dla urzędników siedzących za biurkiem w Brukseli i którzy takimi przyciskami w aucie oceniają czy dana marka jest ECO :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!


Jestem nowy na forum - i nie jestem jeszcze użytkownikiem BMW (chociaż trochę jestem - mam Mini R50 ;)). Stoję przed wyborem auta służbowego (ale nie do objeżdżania klientów, tylko prywatnego użytku) i w sumie zostały mi już tylko dwie opcje w finale: BMW 3 318i oraz Lexus UX 250h. To dosyć odmienne auta, ale wiele je łączy: dobre wyposażenie, fajne prowadzenie, niezła jakość itd. I oba mi się bardzo podobają ;). Jestem ciekaw spalania - Lexus faktycznie kręci 6.0 lub mniej w dużym mieście (gdzie jeżdżę przez 90% czasu). Jak wygląda to w przypadku najsłabszej trójki? Strasznie trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat w necie od właścicieli - producent deklaruje 7.3, ale czy to realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, miało być tanio, szybko i dobrze ale tak to jest tylko w Erze, czy gdzie tam teraz Wojewódzki reklamuje.

 

Dobrze jest zawsze, czasem bardzo dobrze, czasem wybitnie.


Spali ile chcesz, ja chce zeby mi palilo ponizej 9 i pali 8,5 :D

Czasem pali mi 6, ale nigdy wiecej niz 10.

Jak chcesz, zeby spalil 5,5 to... spali 5,5 tylko musisz się pilnować i jezdzic z dynamiką toyoty yaris lub jezdzic w trasach przepisowo, tzn max 90kmh.


Są tacy, którzy nie schodzą poniżej 10, innym pali 12, prześledź wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alinho, masz spalanie w 330i jak moi rodzice w x5 40i :D


Ostatnie tankowanie 9,5l z dystrybutora przy bardzo dynamicznej jeździe. Musiałem się pocieszyć po prawie dwutygodniowej rozłące i jeździe wspomnianą taczką czyli x5, które prawie nie jedzie - subiektywnie, bo obiektywnie na prostej do 100 jest minimalnie szybszy i tu konczą się jego przewagi jeśli chodzi o prowadzenie.


Znowu nie udało mi się przebić 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@campos i tak pozostaje , chyba że postanowisz jeździć po mieście ruszając sie za każdym razem z kickdownu, to wtedy będziesz miał 9L , ale jaka to frajda z pełnego wykorzystania mocy auta i delektowania sie wyśmienitymi doznaniami akustycznymi . osobiście jak mam zły humor to tak jeżdżę ..i od razu jest lepiej :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
U mnie raczej poniżej 6l.(5,6-5,9) ale 150km/godz raczej nie przekraczam. No i sam jeżdżę. :lol:

 

Nie rozumiem tego porównywania ile komu spalił. Na to wpływ ma jaka buda (sedan czy kombi), napęd czy rwd czy Xdrive, rozmiar opon, czy mieszane, trasa, pogoda, ilość bagażu, osób itd.


Ludzie tylko później się frustrują i mówią ale pisali ze 330i pali 7 l a mi pali 12 l i napewno jest popsuty :duh:


Katowanie się na eco pro to już ogóle jest masochizm. Kupujecie samochody po 200 - 300 000 i walczycie o 1 l paliwa?


***** ***

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.