Skocz do zawartości

BMW 3 G20 - spalanie


CamillooS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Wywód dla osób, które tak jak ja miały dylemat przed zakupem czy nie brać 320d, robią trochę kilometrów i spalanie nie jest całkowicie nieistotne.

U mnie spalanie 330i xdrive po 9.000 km średnia 8,9l. ( Większość jazdy trasy)


Drogi podmiejskie poniżej 7l jeżeli jadę sobie spokojnie duży ruch mało wyprzedzam itp. da się zejść do 6,5 na eko ( to chyba rekord miałem raz, no ale zamułka max).


Autostrady - w zależności od prędkości:

120 tempomat koło 6l

160 - 8l

no a później to tak 180-200 koło 10-12 l


Miasto - u mnie we Wrocławiu tutaj bywa różnie, jak miasto zakorkowane i popatrzę na spalanie tylko z miasta to można się załamać 14l wychodzi.

W dni gdy nie jadę w godzinach szczytu bez wysiłku poniżej 9l.


Te wszystkie obserwacje na trybie comfort, dosłownie parę razy jeździłem na eko z kawą w ręku słuchając podcastów, ale z racji charakterystyki nie przepadam za tym trybem. Sport incydentalnie także na średnią z 9k km na pewno nie wpłynął.


Gdybym konfigurował drugi raz, nie zmieniłbym benzyny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

2c808b4617ba7ba4gen.jpg


Trasa Bydgoszcz - Toruń, 70-90 kmh w sznurku, przejazd przez Toruń i powrót. Zanim wjechałem do miasta (ekhm) miałem jeden postój i spalanie 4,2 przed postojem, 4,4 po wyrównaniu prędkości do 80 kmh.


Moja 318d e91 paliła srednio7,1-7,5l a 330i pali 8,5-8,9 średnio. Nie jeżdżę szybko, ale zawsze w DSC off (pierwsza rzecz jaką robię po włączeniu silnika). Tryb comfort lub sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to robisz. Ja też jeżdżę po Bdg i w około i średnio 10,5 od nowości i jestem zadowolony z tego spalania. I głównie comfort.

 


u mnie identycznie,jeżdzę głownie na Adaptive.

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem moja 330i trasę z Karpacza do Warszawy. Większość trasy na tempomacie włączonym na 150 km/h. Spalanie 7,8 litra.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

te 150km/h to blizej Karpacza czy na przebudowywany wlocie do Warszawy? :mrgreen:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem moja 330i trasę z Karpacza do Warszawy. Większość trasy na tempomacie włączonym na 150 km/h. Spalanie 7,8 litra.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

te 150km/h to blizej Karpacza czy na przebudowywany wlocie do Warszawy? :mrgreen:

 

Większość trasy, napisał, czyli peanie tylko przed postojem było mniej xD


Kolejny raz trasa 1400 km i spalanie wciąż coraz wyższe - 8,2l.

Powyżej 160 kmh robi się duża różnica. Były bardzo dobre warunki na powrocie i wcisnąłem mocniej jak było pusto 170-180 i spalanie pod 10l. No ale cudów nie ma, turbo żyje, turbo pije.

Swoją drogą fantastyczne jest to, że przy prędkościach autostradowych mamy okolice 1800-2200 obrotów, a w powolnej trasie nawet 1200 - to i spalanie wychodzi rewelacyjne (jak na tę moc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330i xDrive, Wrocław-Warszawa, Warszawa-Wrocław, auto na dotarciu, 3 dorosłych, na całej trasie (120-150 km/h) 8,1l / 100 km. W cyklu wyłącznie miejskim do tej pory między tankowaniami komputer pokazuje ok. 13 l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Sarbinowo - Przemyśl

2 osoby + dziecko w foteliku RWF

Pełny bagażnik i wszystkie miejsca w jakie da się cokolwiek upchać.

Cała droga trasami S i A4.

80% tempomat 150 km/h

20% zupełnie pusta autostrada 170-180 km/h


pMU89f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście nie przekroczyłem jeszcze 11 litrów z wyłączonym na stałe S/S więc jestem bardzo zadowolony ;)

 

Przy 85% eco pro i 15% Sport+ nie przekroczyłem jeszcze 9 litrów w Warszawie. Ale jak wpuściłem mamę za kołko, to miała 12l w eco pro przy spokojnej jeździe :D . Więc bardzo dużo zależy od umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W mieście nie przekroczyłem jeszcze 11 litrów z wyłączonym na stałe S/S więc jestem bardzo zadowolony ;)

 

Przy 85% eco pro i 15% Sport+ nie przekroczyłem jeszcze 9 litrów w Warszawie. Ale jak wpuściłem mamę za kołko, to miała 12l w eco pro przy spokojnej jeździe :D . Więc bardzo dużo zależy od umiejętności.

 

:))) E tam po prostu mama normalnie używa samochodu, nie to co my :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.