Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odbierałem 23.12.19 he he i soft jest w porządku , znaczy wszystko działało i działa :D Ogólnie dobre auto , ale ma takie pierdoły co czysto ludzko denerwują .Myślę , że 40d będzie fajne , takie prawie stare F15 50d......No może mnie trochę poniosło... :lol:

Pożyjemy, zobaczymy :D

Na papierze źle nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to podejście sam czekam na odbiór , ale jakoś nie wyobrażam sobie jeżdżenia do salonu z rzeczoznawca w celu odbioru samochodu.

Mam się teraz nakręcać że wszystko jest niedorobione i szukać dziury w całym ?

Ile by nie kosztował to tylko samochód idąc takim tokiem przed ślubem trzeba położyć przyszła żonę w szpitalu w celu gruntownego przebadania a nuż coś wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafiła się Tobie wyjątkowa sztuka.

Ja mam produkcję z sierpnia-może jakiś wakacyjny nabór monterów zrobili aby zapełnić dziury urlopowe i stąd tyle niedoskonałości.W poniedziałek jadę na 2 (tak-drugą) poprawkę lakierniczą -ot taka niedoróbka fabryczna-zaakceptowana naprawa gwarancyjna, więc chyba nie wymyślam.Szlag mnie trafia bo marnuje czas na wizyty w Asi, których być nie powinno w aucie które ma pół roku i 7tys nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne i w pełni to rozumiem ale te sytuacje są nagminne wszędzie .

Ostatnio oglądałem na TVN gościa z mercem w AMG za 1mln

Gdzie kierownica drżała od pewnej prędkości a serwis rozkładał ręce.

Edytowane przez estor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim CLA 45 AMG 6 razy mailem naprawy gwarancyjne, wymiana klocków i tarcz tył 2x (podobno się krzywią i ty tak jest, jak im powiedziałem, że chyba ich pogielo to wymienili raz po 8k km a potem znowu po 20k. Teraz jest 35k i jest ok), kierownica, fotel pasażera, mechanizm okna dachowego oraz panel nawigacji (przy okazji nawigacja w mercu przy bmw to jakaś kpina, nie wiem jak nowe mbux, ale poprzedni system jest gorszy niż miałem w santafe lata temu).

Tak więc może i auta maja niedoróbki ale moje doświadczenia pokazują, że jak na razie g05 przynajmniej w mojej wersji jest najlepszym i najbardziej dopracowanym autem jaki miałem a trochę ich już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w moim CLA 45 AMG 6 razy mailem naprawy gwarancyjne, wymiana klocków i tarcz tył 2x (podobno się krzywią i ty tak jest, jak im powiedziałem, że chyba ich pogielo to wymienili raz po 8k km a potem znowu po 20k. Teraz jest 35k i jest ok), kierownica, fotel pasażera, mechanizm okna dachowego oraz panel nawigacji (przy okazji nawigacja w mercu przy bmw to jakaś kpina, nie wiem jak nowe mbux, ale poprzedni system jest gorszy niż miałem w santafe lata temu).

Tak więc może i auta maja niedoróbki ale moje doświadczenia pokazują, że jak na razie g05 przynajmniej w mojej wersji jest najlepszym i najbardziej dopracowanym autem jaki miałem a trochę ich już było.

 

Tez nigdy lepszego samochodu od G05 nie miałem tak pod wzgledem technicznym jak i jakosciowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja usterka polegała na obszyciu sensatec tylko drzwi od strony pasażera.

oczywiście jest to prefabrykowany element (panel), więc wymiana była dosyć szybka i bezproblemowa (i na gwarancji).


rozśmieszył mnie jedynie komentarz dilera: "gdzieś po świecie jeździ jeszcze auto z obszytym sensatec panelem kierowcy..."


przez moment zastanawiałem się czy tego nie zostawić jak jest, jest to swego rodzaju personalizacja :D :D :D

...może gdyby brak obszycia był od strony pasażera, zastanowiłbym sie dłużej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja usterka polegała na obszyciu sensatec tylko drzwi od strony pasażera.

oczywiście jest to prefabrykowany element (panel), więc wymiana była dosyć szybka i bezproblemowa (i na gwarancji).


rozśmieszył mnie jedynie komentarz dilera: "gdzieś po świecie jeździ jeszcze auto z obszytym sensatec panelem kierowcy..."


przez moment zastanawiałem się czy tego nie zostawić jak jest, jest to swego rodzaju personalizacja :D :D :D

...może gdyby brak obszycia był od strony pasażera, zastanowiłbym sie dłużej :twisted:

 

Wtedy byłby prawdziwy unikat a nie takie jak inne! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj w mojej X5 pełna dyskoteka, komputer oszalał, wyłączyły się poduszki, wspomaganie kierownicy, czujniki parkowania, kamera, układ Xdrive również wskazywał na usterkę. Kilka razy gasiłem i odpalałem ale problem dalej występował, dopiero jak postał dłuższą chwilę zamknięty wszystko wróciło do normy, dzwoniłem już do dealera i podobno to się zdarza w x5 i x7, jadę do serwisu we wtorek sprawdzić błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też trzeszczał fotel kierowcy-w czasie jazdy i to nie zawsze-serwis oczywiście problemu nie zauważał.Po kilku tysiącach km samo przestało :-)

Ciebie to chyba nie lubią, u mnie jak zgłosiłem to bez problemu , mam jechać w środe auto zastępcze i na drugi dzień odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim CLA 45 AMG 6 razy mailem naprawy gwarancyjne, wymiana klocków i tarcz tył 2x (podobno się krzywią i ty tak jest, jak im powiedziałem, że chyba ich pogielo to wymienili raz po 8k km a potem znowu po 20k. Teraz jest 35k i jest ok), kierownica, fotel pasażera, mechanizm okna dachowego oraz panel nawigacji (przy okazji nawigacja w mercu przy bmw to jakaś kpina, nie wiem jak nowe mbux, ale poprzedni system jest gorszy niż miałem w santafe lata temu).

Tak więc może i auta maja niedoróbki ale moje doświadczenia pokazują, że jak na razie g05 przynajmniej w mojej wersji jest najlepszym i najbardziej dopracowanym autem jaki miałem a trochę ich już było.

 

Widzisz, wszystko zależy jak się trafi w sztukę :) A45 i przez 4 lata i blisko 80kkm zrobiłem: raz klocki przód przy 25kkm, klocki przód tył z tarczami przy 70kkm. Poza tym oleje, filtry, nic. Żadnego zgłoszenia gwarancyjnego, żadnego problemu, awarii, nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzisiaj zadzwonił do nas gość z serwisu dealera gdzie mamy letnie opony i teraz stwierdził że jedna z felg jest jak to się wyraził "podbita" i spytał czy ja naprawiamy przed zmianą kół lub czy ma zaoferować nową felgę :?: Ogólnie koszt naprawy nie jest może wielki, ale coś mi to nieładnie pachnie -co o tym myślicie ? Jeśli jest faktycznie uszkodzona to zastanawiam się czy felgi G05 są tak delikatne, bo nie pamiętam żebym gdzieś porządnie wjechał w dziurę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - będziesz bić brawo :)

Skrzypi mi fotel kierowcy :) na tym łączeniu plastików przy sterowaniu elektrycznym, i to strasznie :) zgłoszę jako naprawę gwarancyjna tylko trochę się boję teraz auto oddawać przez ten cyrk z wirusem A przez siedzenie w domu i tak zrobiłem przez miesiąc 100km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko-nie cieszę z cudzych usterek, generalnie powoli wychodzą trzeszczące plastiki-jeżdżę troszkę po polnych, nie zawsze równych drogach-teraz coś mi strasznie trzeszczy na dziurach za zestawem wskaźników lub hud’em.


Problem rozwiązany-trzeszczała klapka/górna plastikowa osłona kolumny kierownicy....wystarczyło kierownicę ustawić w inne położenie i narazie spokój :-)

Edytowane przez tomek777477
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - będziesz bić brawo :)

Skrzypi mi fotel kierowcy :) na tym łączeniu plastików przy sterowaniu elektrycznym, i to strasznie :) zgłoszę jako naprawę gwarancyjna tylko trochę się boję teraz auto oddawać przez ten cyrk z wirusem A przez siedzenie w domu i tak zrobiłem przez miesiąc 100km..

 

U mnie też skrzypial fotel kierowcy. Wymienili mi całą ramę fotela na gwarancji. Na razie cisza.

Acha, to na razie jedyna usterka. X5 ma pół roku i jakieś 11tys.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.